Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 06:40:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221221 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: април 25, 2016, 21:13:00 »

Аз се включвам, за да не обяснявам на всеки на лично, както съм обещала. Ама се включвам за нЕма нищо. Дочакахме прословутия час за изследването на моя мъж на 5 април, казаха ни след 7 до 10 дни  ще е готов резултата и изпратен на личния лекар. Съответно си записахме час за миналия петък при личната след 100 маневри в графика ни, така че да сме и двамата почивка и да е тя на работа, защото тя работи само 2 дни в седмицата. Е да, ама не... в петък ни звъннаха да отменят часа, че не била добре. Дадоха му нов за днес сутринта, аз нямаше как да взема пореден почивен ден (и добре че). Отишъл е и са му казали, че такива резултати няма получени. Да се обадим в клиниката да проверим какво се е случило. Защото от 5 до 25 по проста сметка са 20 дни, а не 7-10. Та такива ми ти работи... остана да са загубили и неговия (както мойте кръвни).
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: април 25, 2016, 22:33:52 »

Чери мислих си ,че тук са несериозни и безотговорни ,но явно не само тук.
Аз от личен опит знам,че дори и две думички да  сподели човек ,някак си му е добре,понеже усеща подкрепа.А пък и на мен ми е готино,като пишеш.Тъй,че за малко,за много пиши си ни,да не те мислим.Знам ,колко е досадно всеки да те разпитва : как сте? как върви?? ма правите ли опити?????  Това ме побъркваше,,,,идваше ми да удуша всички. Даже последно си спомням,вече бях бременна,в самото начало,когато една съседка (дето само "Добър ден" си казвахме,по принцип) ме пита в прав текст: Как сте вие с мъжа ти? Абе ,да те питам ,вие деца искате ли????? Понеже на мойта сестра ,на зълва и,щерката ...... shok и казала,че не искали деца,та да те питам,,,може пък да сте и вие модерни...и да не искате?????
Леле  diablo така я наредих старата чанта,че още като ме види и се скрива,даже не ме поглежда,безсрамница...
Дръж ни в течение,знам,че всичко е ок и бебето ще долети,точно,когато най-малко го очаквате,,,,,Сигурна съм и че ще има супер забавна и запомняща се история ,свързана с този момент и нямам търпение heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #497 -: април 26, 2016, 08:15:26 »

Хихи, Вики, благодаря, че ни държиш в течение  smile Ще ви намерят изследванията, няма драма, пък когато тогава, все ще е добре дошло бебето  give_rose

Лоли, добре че покрай мен няма толкова нетактични хора, че едва ли ще реагирам толкова адекватно като теб...по-скоро ще ми стане тъпичко  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: април 26, 2016, 08:23:39 »

matsinka - по принцип след спиране на лекарствата би трябвало да то дойде до няколко дни, макс 5.Ако не дойде се обади в клиниката ще ти изпишат прогестеронови препарати предполагам и ще ти дойде цикъла.Следващите няколко цикъла може да са странни, но ще се оправиш.Аз препоръчвам някакъв спорт, движение, малко по-богата на витамини храна зеленчуци и плодове.Ще се изчистиш от хормоните, те се нормализират бързо.

За мъжът ти, вие сте взели всякакви мерки.Може след година да направите спермограма и да посетите андролог, да видите как вървят нещата при него.

Успех, каквото и да решите!

Чери, за съжаление такава им е системата в Англия.Само за сравнение една спермограма тук в БГ в клиника по репродуктивно здраве става същия ден, най-много да я отложат за следващия ако е правена след обяд.Взимаш си я сам от регистратурата или ти я пращат на мейл.Та в това отношение сме много по-добре.

Успех и пиши като имаш нужда!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: април 26, 2016, 20:47:21 »

Права си Маги, аз като слушам и гледам всички вас... Ми мойта приятелка е в 21 седмица сега, в сряда беше на скан и докторката и каза: Довиждане, ще се видим на раждането.
Пък Мимето и Фери, Панди... имам чувството че вяска седмица ходят. Тук има два планувани скана и едни кръвни, това е.
А за резултатите, избощо не ми се коментира... Колежка имам тя е в 19 седмица сега, вече за трети път ходи на кръвни, защото на едните лаборантката пропуснала да впише дата на раждане, та няма как да си ги провери. Даде втори път, грешно са и изписали фамилията (тя е унгарка с доста странна фамилия), та сега ходи трети път. Като въпреки, че са техни грешките си чака за нови часове със седмици.
Най-лошото е че на тия малоумници ще трябва да разчитам някой ден да ми пазят детето здраво. Ае на мен майната ми - ще се прибера до БГ за изследвания (примерно, за сега не ми е на дневен ред това) или ако тръгна да раждам, като Виви ще си взема куфарчето и дим да ме няма, ама то няма как вечно да е....

А да - и около мен се препъват да питат кога ще имаме бебе.  crazy Ама на мен не ми е особено болна тема, та не го приемам много навътре. Иначе имам много отигран отговор, че ММ не иска деца и те съответно си стоварват цялото любопитство към него. А аз се заливам от смях.  LAUGHTER
« Последна редакция: април 26, 2016, 20:57:54 от Cerise » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: април 27, 2016, 12:07:23 »

matsinka, съжалявам за резултата! Пожелавам ти да сбъднете мечтата за още едно детенце в най-скоро време  heart

Ние като се оженихме беше същата история - всеки втори питаше кога ще е готово бебето, какво правим по въпроса  tease Толкова ми беше досадно. На някои любопитковци отговарях доста остро, само на най-близките обясних, че сега имаме други приоритети. А ние действително не мислехме за бебе тогава. Бяхме наясно, че следващата година и половина трябва да се съсредоточим върху работата. Единствено си позволявахме да планираме по няколко пътувания в годината. След време нещата се успокоиха и спряха да досаждат  nea

Cerise, дано бързо отметнете изследванията и да не ви мотаят повече. Досадно е да чакаш. В БГ единственото хубаво на здравеопазването е че частното такова е достъпно. Частните клиники стават все по-старателни към пациентите, защото и между тях конкуренцията не е малка.

Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #501 -: май 03, 2016, 15:04:20 »

Аз по-рано бях писала, но ето, че по моя проблем няма напредък и съм доста притеснена. Цикълът ми трябваше да ми дойде някъде на 21-22 април, но и до днес никакъв го няма. С половинката ми мислехме да започнем с опитите за бебе именно като ми свърши, но сега тотално всичко се прецака. Много съм  притеснена, тъй като левият яйчник си ме понаболява, гърдите също, симптоми имам, ноо нищо. До каква степен е възможно смяната на сезоните да окаже влияние? Миналият месец също ми дойде на 40-тия ден..Сега на 7-ми съм на гинеколог и просто нямам търпение да отида да видя какво се случва, но ако някой има подобен опит, ще се радвам да каже нещо успокоително.  sad
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: май 03, 2016, 19:56:50 »

Не знам доколко ще те успокоя, но аз съм така от години, въпреки че ми идва на 40-50 дни си забременях 2 пъти след няколко месеца опити. Не се отчайвай, не се настройвай предварително и не се втелявай за глупости. Не разбрах дали има вероятноат да си бременна и дали това би те зарадвало в този момент, както и да е  good
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #503 -: май 03, 2016, 19:59:48 »

Не знам доколко ще те успокоя, но аз съм така от години, въпреки че ми идва на 40-50 дни си забременях 2 пъти след няколко месеца опити. Не се отчайвай, не се настройвай предварително и не се втелявай за глупости. Не разбрах дали има вероятноат да си бременна и дали това би те зарадвало в този момент, както и да е  good

Аз се шашкам, защото по принцип вече съм си с що-годе редовен цикъл идва ми от 28 до към 31 ден и всяко друго закъснение е странно, особено пък от толкова много дни. Сега не съм бременна със сигурност, не бяхме започнали все още с опитите, плановете ни бяха сега в началото на май, трябваше вече да съм в овулация за следващия цикъл, но тотално всичко се пообърка. Иначе щеше  да е добре дошло, ако съм бременна, но уви..
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #504 -: май 07, 2016, 22:10:03 »

Здравейте, момичета

Извинявам се за нахлуването в темата! Става въпрос за сестра ми... Тя е 35 годишна и е заедно със съпруга от около 20 години. От близо 15 години живеят в Америка... Опити правят от много години. Темата е доста болна и мъчителна и много рядко говори по нея. Правиха си изследвания и нямат проблем. Тази година се прибират за един месец и преди малко се обади, че за взели решение да опитат инвитро. Искат да е тук в България.. Казах, че ще направя всичко възможно, за да им помогна. Въпросът ми към вас е изобщо възможно ли е за месец само да се извърши подобна процедура, както и къде? Четох за клиники в София, Варна и Плевен? Абсолютно нищо не знам по въпроса, но ще съм ви изключително благодарна, ако помогнете с информация
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: май 07, 2016, 23:39:29 »

Аз бих ти препоръчала др. Савова в клиника "Щерев" София..
Не съм сигурна, че ще стане за месец. Трябва да се направят изследвания, може да се наложи сестра ти да пие  стимулиращи лекарства. Хубаво е след процедурата да си почива повече, а тя ще трябва да пътува.. Нека опитат или поне на консултация да минат..
В Америка не се ли поема от здравната каса инвитро.? В България си е скъпа процедура..
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: май 08, 2016, 09:09:55 »

Моя позната скоро забременя инвитро и цялата процедура се проточи от май до октомври. На частно ходи.

Не знам дали е изолиран случай или е нормално. Но ме лично мнение е, че няма да стане за месец.
По-компетентни момичета от мен има, те да те посъветват.
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #507 -: май 08, 2016, 12:26:01 »

Аз бих ти препоръчала др. Савова в клиника "Щерев" София..
Не съм сигурна, че ще стане за месец. Трябва да се направят изследвания, може да се наложи сестра ти да пие  стимулиращи лекарства. Хубаво е след процедурата да си почива повече, а тя ще трябва да пътува.. Нека опитат или поне на консултация да минат..
В Америка не се ли поема от здравната каса инвитро.? В България си е скъпа процедура..

И аз така си мислих, че трудно може да стане за един месец. Просто не исках да й казвам директно, защото само мога да предполагам какво им е и как се чувстват. В Америка е около 10, 15 хиляди долара... Тук не знам каква е цената, но може би ще е по-евтино.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: май 08, 2016, 13:17:51 »

На въпросната ми позната излезе около 2000лв. процедурата.

Тук в Англия е около 5000 паудна.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: май 09, 2016, 11:34:27 »

едно ин витро, само ин витрото, трае един цикъл т.е. по-малко от месец.Вие бъркате ин витро със предхождащи изследвания.Ако има всички изследвания валидни!Ако има поне 2 спермограми при мъжа, има цветна снимка правена в рамките на годината.Тогава може да се случи и по-бързо.Но месец е малко.Всеки лекар ще иска да пусне едни хормони преди самата процедура и една спермограма.След това вече може да се започне.
Стойността на процедурата е много относителна.Няма как да излезе 2000 лв, приятелката не ти е казала всичко, защото самото ин витро оплождане в клиниките е околоо 2000 лв, преди това има стимулация с хормони който са скъпи, след това има пункция която струва пари.Инвитрото е самото оплождане и трансфера.Така че средната стойност на едно ин витро в БГ е около 5000 лв, но това е при стандартен случай.Ако са нужни по-сиолни хормони, по-чести проверки на половите хормони, ако има по-чести прегледи всичко се оскъпява.

Нека да влезе във форума на Зачатие и да чете.Трудна е темата, боли, гневен е човек, но е хубаво да е подготвен какво го очаква, защото на много места те гледат като касичка и ти правят ненужни неща.
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines