Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:07:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221206 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: декември 01, 2015, 13:26:31 »

 Offtopic И аз днес разбрах за моя приятелка, която има голямо детенце и от дълго време се опитваше да има 2-ро с новия си мъж.. Успели са и е бременна  yahoo yahoo yahoo

Коледно ми е и празнично... Повече такива новини да има  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #286 -: декември 01, 2015, 21:04:47 »

Йееее повече такива новини да има, да, основно от съфорумки  heart give_rose

Мисля, че тези 2000 лв са неизбежни с многото изследвания, които придружават инвитрото до колкото съм запозната  nea Ама важен е крайният резултат  blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: декември 01, 2015, 21:47:38 »

Браво на момичетата много се радвам на такива новини.Да и кажа 2000лв, нищо не са.Направо са си късметлии и с малко са успели.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: декември 01, 2015, 22:01:59 »

Аз без инвитро вече съм дала много повече от 2000 лв вече. Да знаете, че си трябват финанси и за преди да се роди бебето.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: декември 01, 2015, 23:44:11 »

Съжалявам за  Offtopic Ама Панде, за втори път те виждам да го казваш и исках да те питам за какво? Ако искаш пиши ми където ти е удобно, просто ми е любопитно. Тук (знам,че няма база за сравнение) всякакви лечения, изследвания на бременни /включително и зъболекарски услуги/ и медикаменти са безплатни. Искам да знам дали не изпускам нещо извън това, в сметките, които си правим.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: декември 02, 2015, 10:09:25 »

И на мен ми е много интересно това, защото съм се следила доста стриктно, като всяка "луда" с проблемно забременяване ходих не само на редовното ЖК, но и на още един лекар винаги и 2000лв не ги докарвам.Ако в това се включват покупките за бебето, пак не мога да се съглася, защото всичко зависи от желанията и възможностите на родителите.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: декември 02, 2015, 10:46:20 »

Момичета, имам следният проблем, нз дали е за тук точно, но се надявам някоя от Вас да се е сблъсквала с този проблем. Ние с мъжът ми решихме да оставим бебеправенето за догодина и за това аз минах на хапчета. Предписани ми бяха от семейния гинеколог - Три регол се казват. Първият месец всичко беше наред, цикъла си ми дойде на време. 2-3 дни след него започна кървене, което продължи до другия цикъл, необилно кървене, зацапващо само. Гинекологът ми каза, че всичко е нормално, това е "страничен ефект", който се появявал понякога. След това си ми дойде цикъла, и през третия месец аз се чувствах много по- добре. Нямах кървене всичко беше ок.... до 30.11, когато не ми дойде. И към ден днешен го няма цикъла. С мъжа ми, прекъсваме актовете, като си мислим, че все пак аз пия хапчета. Не съм правила тест за бременност. Какво ви е мнението? Аз утре мисля, утре да ида до лекаря, а ако не ми дойде да си направя тест в събота, защото тогава ще са минали 5 дни закъснение и е по сигурно. Благодаря Ви предварително!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: декември 02, 2015, 10:52:49 »

Всяко хапче антибебе както им казват са на хормонална основа.След като ти си имала някакви проблеми и се е появил някой от страничните ефекти значи това хапче не е удачно за теб.Според мен е хубаво да отидеш на лекар да те погледнат, да смениш хапчето, а може би и гинеколога си.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: декември 02, 2015, 11:03:17 »

По принцип всяка 3-4 жена използваща противозачатъчни през първите 3 месеца получава подобно кървене като то може да е с различна продължителност.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: декември 02, 2015, 11:17:59 »

 Offtopic ама отговоря smile

Лесно ги докарвам, като веднъж в един ден дадох 300 лв за изледвания (анти Ха, вродени тромбофилии и антифосфолипидни антитела), в държавни лаборатории. Антифосфолипидните съм ги правила три пъти (защото имам ХУК, което е автоимунно). Други платени изследвания ми бяха микоплазми/уреаплазми, хепатитите, TSH, FT4. БХС и ФМ също са един 90лв (още не съм правила втората ФМ, но видях, че ще е 80 лв). Аз също освен по ЖК, ходя и на ехографски преглед всеки месец, понякога два пъти.  
Отделно са ми лекарствата - салофалк (за ХУК), фраксипарин, неофолик мета, фемибион, пренатал, бианацид и диаспорал. А преди и аспирин протект и утрогестан. Около 200лв на месец са.

За бебето сме купили само една шапчица за 5 лв.

Всеки случай е частен, няма да има друг с моята терапия. Но аз не очаквах много от тези изследвания, не съм се интересувала. Но и да знаех предварително, естествено нямаше да има голяма разлика. Но пък това, че тук бях, чела че понякога се налага да си слагаш фраксипарин през цялата бременност мисля, че ми е помогнало да го приема нормално и да си забия иглата без да се замислям още първия път (с помощ от съфорумка междудругото).
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: декември 02, 2015, 11:20:14 »

 Offtopic Която съфорумка щеше да е много полезна в тази тема.. sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: декември 02, 2015, 11:42:31 »

Панде, при теб случая е доста различен и за това са се натрупали такива суми.Знам какво е да си на терапия с фраксипарин и какво е всеки ден да пиеш една шепа лекарства.Трудно е, зор е, но целта си заслужава.Аз още изтръпвам като се сетя колко хапове пиех и как ги бях разпределила.Но това е живота.

Силвия, не мога да се съглася с теб!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: декември 02, 2015, 11:58:36 »

Просто около мен напоследък чувам изказвания от рода на "от къде съм знаела, че трябва да си правя толкова изследвания" и "не може ли само да отидеш да родиш, без всички тия прегледи и изследвания". В смисъл, ако не съм си правила изследванията щяла съм да бъда по-добре, с което не съм съгласна.
Вярно е, че моя случай е различен, но както казах, всеки случай е различен Wink Да си имат едно на ум, пък дано само нещата по ЗК да са им достатъчни бъдещите майчета. Така или иначе и те ще са като мен - всичко за каузата Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: декември 02, 2015, 12:22:43 »

Панде, хората са така.Аз чувах, след като забременях де, виждаш ли и без всички ходения щеше да се случи само се успокои и готово.Никой не е до теб, за да знае какво реално ти се случва.Аз и за това съвети не давам без да ме питат и не изказвам мнение ей така, защото не знам реално какво се случва с даден човек.Наистина много често се получават вече проблеми и усложнения при бременност, но и ние сме много информирани и можем да вземем бързо мерки.Радвам се, че при теб нещата се развиват позитивно и всичко е добре.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #299 -: декември 02, 2015, 13:27:16 »

По принцип всяка 3-4 жена използваща противозачатъчни през първите 3 месеца получава подобно кървене като то може да е с различна продължителност.

В това твърдение кой те убеждава?
Не виждам проблем да си направиш тест от аптеката и днес. Така или иначе и твоят лекар ще те пита дали си правила тест. Толкова рано на ехограф няма как да види дали има бебе, дори и да си бременна. Единственият вариант да се установи на 100% толкова рано бременност е с кръвен тест.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines