Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:52:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221208 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: ноември 29, 2015, 21:09:27 »

Момичета като си правите изследвания, не пускат ли и на мъжете ви спермограма.?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: ноември 29, 2015, 22:35:16 »

Ако отиваш не просто да си видиш какво ти е състоянието,  а с желание за за бременяване и с констатиран неуспех , то тогава задължително се прави спермограма и то в специализирана клиника.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: ноември 29, 2015, 22:47:02 »

При нас на този етап няма проблем.. Имаме няколко месеца опити, но не знам защо АГ-то ни назначи..

Винаги съм се чудила, защо жените ходят на 100 изследвания и чак след година, две пращат мъжа  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: ноември 30, 2015, 03:14:42 »

Сигурно е такава практиката във Франция. Ако искаш питай Ина дали има някакви наблюдения. /на лични/, че може скоро да не е отваряла тази тема. Както казваш и ти по-добре по-навреме да се направят изследвания и при мъжа! Убедена съм, че нищо ви няма и на 2-та, просто ви трябва спокойствие и силна храна дет се вика и ще стане, а и също:  heart heart heart  good стискам силно!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: ноември 30, 2015, 08:49:39 »

Ами и според мен, ако жената ще си прави 1000 изследвания, хубаво е първо мъжа да си направи 1, че да се отхвърли евентуален проблем при него... Иначе, жената ще е направила сумати неща и резултата е 0, освен отрицателния баланс в семейния бюджет smile Според мен не е страшно да се правят изследвания, дори да има някакъв проблем, той ще се разреши и няма да трябва да се чака безсмислено.. Ние през януари ще правим изследвания, така го решихме, че предколедно да не се стресира Илиян.. ТОй мрази да ходи на доктор  pardon То не, че някой обича, ама аз съм попретръпнала  crazy Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 30, 2015, 09:50:00 »

Спермограма се прави САМО и единствено в специализирана клиника по репродуктивни проблеми, където има ЕМБРИОЛОЗИ, който са учили как да различават годните сперматозоиди.В обикновена лаборатория, тя ще бъде направена от лаборант, който идея няма какво гледа.СОвен това в клиниките има мощна апаратура, която открива, брой и диагностицира много добре сперматозоидите.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #276 -: ноември 30, 2015, 10:31:09 »

Следя я темата ей така, от любопитство, но не мога да помогна с информация, защото не познавам никой, на който да му се е налагало да прави подобни изследвания тук и нямам представа как стоят нещата.  sad
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #277 -: ноември 30, 2015, 10:53:29 »

Не знам как са нещата във Франция, но имаме близки приятели тук, които минаха лечение и правиха няколко инсеминации. Първоначално се знаеше, че момичето има проблем с цикъла, имаше поликистоза. Едновременно с нейното хормонално лечение, направиха на мъжа й спермограма, за да се знае дели трябва лечение и при него. При него се оказа, че нещата са ОК. Не са се бавили в пускането на неговите изследвания. Действаха успоредно.
При тях от инсеминации не се получи бебе, но в следствие на всички хормонални лечения, момичето си забременя по стандартния начин. Куриозно звучи, но е факт!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: ноември 30, 2015, 11:10:20 »

На мен ми стана интересно, защото винаги обсъждаме ние жените на какви изследвания ходим,а мъжете не.. Та за това писах този въпрос..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #279 -: ноември 30, 2015, 11:16:29 »

Джоси, при нас жените нещата са малко по-сложни. Не случайно си имаме цяло направление в медицината - гинекология Wink Това е някаква обща заблуда, че се гледа само жената, пък мъжът в краен случай прави изследвания.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 30, 2015, 13:20:03 »

Заблуда е и още как.В момента в който се стъпи в репродуктивна клиника първото което назначават лекарите е хормонални изследвания при жената и Спермограма при мъжа.От тук тръгва всичко.50% от стерилитета е мъжки и се установява само с едно просто изследване!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: ноември 30, 2015, 17:00:51 »

Да и на нас ни казаха, Теодор да си пусне спермограма. Но абсолютно всички изследвания назначени от GP са безплатни (плюс това ми осигуряват преводач за прегледите), така че няма проблем със семейния бюджет.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 30, 2015, 20:18:42 »

Спермограма се прави САМО и единствено в специализирана клиника по репродуктивни проблеми, където има ЕМБРИОЛОЗИ, който са учили как да различават годните сперматозоиди.В обикновена лаборатория, тя ще бъде направена от лаборант, който идея няма какво гледа.СОвен това в клиниките има мощна апаратура, която открива, брой и диагностицира много добре сперматозоидите.

goodpost Тъкмо се засилих да пиша,ама ти много хубаво си им го обяснила.
Не съм съгласна, че не пускат изследвания на мъжете. Познавам не една двойки, които паралелно правят изследвания, за да се изсяни има ли проблем и къде е. Естествено, в клинки за репродуктивно здраве. АГ на щат в неспециализирана болница нямат практика да следят и мъжете, обикновено насочват точно към специалисти.

Чери, еха! Много хубава практика! Тук прегледите обикновено са платени, а при установяване на проблем фондът поема някаква част. Магито да ме поправи, ако греша.  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 30, 2015, 21:36:36 »

В БГ всеки преглед и изследване си го поемаш сам.Поемат се до три опита ин витро/икси на жени под 43 години.Но при определени условия.За да стигнете до опитите си плащаме всичко сами.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: декември 01, 2015, 13:25:03 »

Аз малко  Offtopic Ама искам да си кажа радостта. Моя близка позната, на 26 прави ин-витро миналия месец и е успешно. Ако всичко върви наред август ще си имат пухче.
Та говорих със сестра и тя ми каза "Абе безплатно и по здравна каса, сме дали към 2000лв...."
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines