Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:03:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221213 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 23, 2015, 15:28:46 »

Ау, че се размърдахме.. Много желаещи  yahoo Успех на всички ни smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 25, 2015, 19:44:25 »

Както ви казах, бях си записала час за преглед.
Давам отчет как мина. Преглед не ми е правила, нищо не ми е гледала. Обаче след като толкова казвах как не искат да пускат изследвания, тоя път не изненадаха. Назначи ми тестове за прогестерон, LH, тестостерон, пролактин, щитовидната жлеза, пълна кръвна картина, HbA1c /което е нещо свързано с диабет, но честно казано не знам какво/, SHBG и Фоликуло-стимулиращ хормон. Сега чакам да ги направя на 21 ден от цикъла.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 25, 2015, 20:01:49 »

Всички полови хормони без прогестерон се изследват на 3-ти ден от МЦ.Прогестерона се изследва на 7-ми ден след доказана овулация.Хормоните на щитовидната може да ги пуснеш по всяко време.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 25, 2015, 20:27:34 »

Само прогестерона ми каза да отида на 3 ден, останалите на 21. Реално ми каза иди сега за тия, така и така си тука ..../и ми показа кои/, после на 21 ден ела за..еди си кое и на 3 ден - прогестерона. След което се замисли и ми ги пусна всички за 21 /освен прог./ ден, че да не съм се разкарвала.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 25, 2015, 20:31:08 »

Ами в БГ процедират както писах, всички репродуктивни специалисти.Знам че в чужбина ги изследват във всеки ден, и нямат такова изискване.Не знам какво да ти кажа и посъветвам.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: ноември 26, 2015, 08:37:38 »

Както и Маги аз знам
-хормони-тестостерон,ЛХ,ФСХ между 3-5 ден от началото на цикъла.
-щитовидната по всяко време.
-HbA1c-по всяко време може да се изследва но сутринта на гладно и жадно и предната вечер е хубаво да ограничих белите храни независимо че заразлика от кръвната захар той показва движение на кръвната захар за по голям период.
-прогестерон-на 7-ми ден след доказана овулация
За щитовидната кои хормони ти пуснаха.Интересно е че не правят преглед защото при задържан фоликул например хормоналната картина може да се промени доста.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 26, 2015, 08:57:46 »

Моят съвет,  Вики,  е да си намериш лекар,  на който да се довериш,  ако не този,  друг и да се водиш по него.
Тук момичетата имат информация и дават полезни съвети,  но все пак говорим за различни страни,  съответно има различия и в практиките.
 give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 26, 2015, 10:35:09 »

Мари, тъй като от доста време съм в сферата на проблемното забременяване, а във форума на Зачатие има доста момичета от различни страни включително и Англия, мога да кажа, че всички репродуктивни специалисти практикуват както с Гери сме писали.Но за да се стигне до такъв в чужбина е в пъти по-трудно отколкото в БГ.Всичките ходят на едни и същи конференции, имат организация на репродуктивните специалисти, на която ежегодно се събират и коментират най-новите тенденции в асистираната репродукция.Забелязала съм че при обикновенните АГ-та както тук, така и в чужбина има много малка информираност относно репродуктивните проблеми.
Не го приемайте като нападка, а като констатация от човек който и в момента чете, отговаря на въпроси и се интересува от последните промени свързани с АРТ.
« Последна редакция: ноември 26, 2015, 11:02:19 от магито » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 26, 2015, 11:09:26 »

Да, аз естествено не съм съвсем запозната и зная, че искате само да помогнете и го правите отговорно и добронамерено.

Казах го, защото на мен лично като цяло ми изглежда затормозяващо да се опитваш да добиеш едва ли не медицинско образование като имаш някакъв проблем и докато за България го приемам за нормално, за другите страни все ми се струва, че е по-различно.

Може и да съм с грешка, може и представите ми да са изкривени, защото от опита ми тук, съм си отдъхнала, затова че не ми се налага да разбирам от неща, които са много далеко от мен и нямам нужното образование и подготовка.

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: ноември 26, 2015, 13:13:12 »

Аз ще ги направя както ми е казала, пък ако нещо някъде е извън норма, тогава предполажам, че ще парвим по-задълбочени изследвания. Предвид факта, че че нямам конкретни оплаквания и тн, просто съм доволна че изобщо ми пусна някакви изследвания, ей така профилактично.

Гучи, за щитовидната е TSHC, което аз си превеждам с гугъл, така, че съвсем може да не е вярно.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 28, 2015, 13:50:16 »

Ехаа, от тазгодишната реколта май всички са в клуба, дано за всички да се окаже вярно "Таз година булка, догодина люлка"  girl_wink Ние за момента изчакваме с бебеправенето, май не сме дорасли за идеята все още  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: ноември 29, 2015, 15:54:35 »

Аз получих писмо, да се явя на ултразвуков скан в четвъртък.  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 29, 2015, 19:55:46 »

Как бяха резултатите от изследванията ? Рутинно ли е или ?
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 29, 2015, 20:05:23 »

Как бяха резултатите от изследванията ? Рутинно ли е или ?
Още не съм ги направила, рано е  Wink По-другата седмица някъде се пада.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: ноември 29, 2015, 20:50:34 »

Значи те е взела на сериозно Wink
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines