Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:50:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221212 пъти)
 
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: септември 13, 2015, 00:28:08 »

Да споделя и аз за тестовете за овулация-преди първото забременяване много им се ядосвах, че все получавах втора бледа черта и ги отписах като вариант зА следене. С втората успешна бременност дори не се сетих за тях. Но сега като решихме да си имаме второ детенце се заредих с няколко опаковки за да мога да започна по-отрано да следя. Получи се още от първия път и тестовете показаха прекрасна втора черта на 19ти и 20ти ден от цикъла. Още на 16тия ден ми идваше да се откажа заради отрицателните резултати, но така или иначе ги имах и продължих. (Преди  овулацията ми беше по-ранна, но предполагам от раждането и проблемите с инсулиновата резистентност се дължи това изместване) . Другото което е, че може би защото вече имам едно детенце нагласата ми е била съвсем различна, чувствала съм се много по-спокойна и не толкова вманиачена в бебеправенето. Стискам палци на всички ви!
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #166 -: октомври 28, 2015, 13:19:22 »

Маги, не знам как да те тагна, ама нищо ,сигурно ще видиш, ами както писах в другата тема, става дума за една приятелка. Тя няма проблем със забременяването, в смисъл има две деца, но са и откирли хипотироидизъм, Хашимото, не знам това ли е името на болестта или са две болести, не знам да не се е объркала да има хипертироидизъм, защото вчера ми писа, че са и излезли високи показателите на два хормона. Друго, което ми каза, че са и обяснили, е че организма и се опитва да унищожи щитовидната жлеза, нещо такова. Тя има проблеми с месечния си цикъл, идва и по няколко пъти, нередовно, обилно кървене,пъпки, слабеене. Изписали са и някакви хапчета, ама не се зане дали до живот.
Моят въпрос е дали има лечение тази болест и какво би могла да направи? Може би някоя от вас има някави методи на лечение различни от тия хапчета. Благодаря ви!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: октомври 28, 2015, 13:37:07 »

Двете имена са на едно и също заболяване.Казваш че два хормона са и извън норма, при Хашимотото обикновенно е един, нека да отиде при добър ендокринолог за второ мнение.Тъй като не знам какво е изследвала не ога да кажа на 100% дали е така де.При Хашимотото антителата на щитовидната жлеза се опитват да унищожат жлезата.В този момент за да отговори на атаката жлезата започва да произвежда в големи количества от единия и основен хормон ТСХ.Това е автоимунно заболяване и е за цял живот, както и всички болести на щитовидната жлеза.Терапията е с хапчета-хормонална, но не дава странични ефекти както противозачатъчните.Много е важно да се следи изкъсо от лекар, за да се нацелят точните стойности на приеманите хапчета, защото те са с различни разфасовки и нива на приемания хормон.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: октомври 28, 2015, 13:53:11 »

greta85 при мен започна с напълняване.. И след като си направих изследвания и ехография на щитовидната жлеза се установи, че имам хашимото.. Назначиха ми лечение с Л-Тиросин като започнахме с най-малка доза.. В повечето случай се приемат хапчетата до живот, за да контролират хормоните.. Нямат странични ефекти.. Не пречи и на забременяване само трябва да се контролира по често..
Има вариант да е в граници хормона, като се контролира чрез храната ( някой храни трябва да се забравят при тази болест ), но е много трудно защото много голяма роля играе стреса и притеснението.. 

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: октомври 28, 2015, 14:13:08 »

Напротив, Хашимотото може да попречи на забременяването ако не се следи ТСХ и може да увреди плода ако се забременее при много високо ТСХ.За забременяване ТСХ трябва да е под 2-2,5 и да се следи на 3 месеца.Настъпи ли бременност се следи всеки месец и се коригират дозите при нужда.

Жлезите в човешкото тяло контролират почти всичко ставащо в него, те дават сигнали на органите как да работят.Специално щитовидната може да подтисне овулацията и от там да не се стига до забременяване.

Грета, както и djosi е казала в повечето случаи Хашимотото върви ръка за ръка със напълняване, затова и аз малко се усъмних че е поставена точна диагноза на приятелката ти.Важно е кой хормони не са в ред.При Хашимото това са ТСХ и антителата МАТ и ТАТ.При други болести на щитовидната жлеза другите два хормона фТ3 и фТ4 варират.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: октомври 28, 2015, 14:18:00 »

Когато има напълнява и проблем с щитовидната е хубаво да се види и инсулина защото често вървят ръка за ръка.Като вкара хормоните в граници ще регулира и цикъла.Щитовидната е една доста честа причина за проблем със забременяването.Много стриктно трябва да се следи хормона при бременност/аз го пусках всеки божи месец през бремеността/.Според мен няма как с храна да се регулира автоимунно заболяване каквото е Хашимото.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: октомври 28, 2015, 14:33:38 »

магито не се изразих правилно, имах предвид че вече като е в граници хормона, няма проблем за забременяване smile а след това ежемесечно се следи..

gucci аз започнах да отбягвам храните съдържащи глутен и много бързо хормона ми беше в граници..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: октомври 28, 2015, 15:32:27 »

Наистина безглутеновата диета се препоръчва при Хашимото но е много важно в какви граници е бил хормона, но в ръка за ръка с хормонална терапия.Едното помага на другото така да го кажа.Аз само мога да ти завиждам, защото от както се е родила малката редовната ми закуска е филия с нещо и въобще не мога да си помисля за безглутенов ден колкото и да ми се иска.Ставаш цар на бързите храни докато гледаш малко дете.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #173 -: октомври 28, 2015, 19:19:05 »

Благодяря за отговорите, ще и предам каквото сте ми казали, но жалкото и за нея и за всички е, че не се лекува.
Маги, Маги, мислех, че само аз се оплаквам от грижите за малкото бебе, понякога си викам, че сигурно съм лоша майка или не го обичам достатъчно, но понякога е доста трудно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: октомври 28, 2015, 20:44:12 »

Грета, това е състояние с което свикваш, регулираш и не ти пречи.Аз вече не знам колко години съм с Хашимото, това е рутина за мен.Сутрин преди да закуся пия хапчето и това е.Помня че трябва да ходя на преглед, спазвам си някакви правила и така.Сега и на спорт се записах, само и само да съм ОК.

А бебето обръща режима тотално и хем е сладко хубаво, хем горчиво изнервящо на моменти.Но като ги погледнеш забравяш всичко!
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #175 -: октомври 29, 2015, 13:13:40 »

Предполагам, че един път дадена точна диагноза  и медикамент е доста по-приемливо, ама при нея май доста се забави с изследвания и постоянно с тия неразположения, дано сега успее да си регулира проблема по някакав начин.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: октомври 29, 2015, 15:36:55 »

Много е важно да намери добър специалист.повечето ендокринолози са свикнали да работят с диабетно болни и този бум на разболявания на щитовидната жлеза те не могат да са адекватни.Нека хубаво разпита във вашия регион за добър лекар, защото е много важно от коректно дозиране на лекарството.Успех и желая, а ако има въпроси винаги може да пита чрез теб, тук във форума!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: ноември 07, 2015, 09:49:12 »

Здравейте, момичета smile

Мисля да започна да пия фолиева киселина. Трябва ли преди това да се посъветвам с гинеколога ми? С рецепта ли се купува и има ли значение каква да бъде?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: ноември 07, 2015, 09:59:42 »

Миме, хубаво е да направиш една консултация с преглед -микро и цитонамазка. За фолиевата киселина не се иска рецепта. Пуснали са на пазара мета серия, която се усвоява на 100% от всички хора. Но дори и да изпуснеш тези прегледи, когато те запишат на ЖК, задължително ще ти ги пуснат.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #179 -: ноември 07, 2015, 10:24:38 »

То е хубаво да отидеш на гинеколог преди да започнеш опитите, но иначе фоливата киселина е без рецепта. На мен гинеколога по телефона ми каза да започвам да пия, аз веднага отидох и като казах "фолиева киселина" ми дадоха Фолацид, в опаковката на което има милион хапчета. После чак четох, че имало много видове, на различни цени...
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines