Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:16:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221193 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #150 -: юли 31, 2015, 22:15:27 »

Благодаря ви на всички за отговорите, но моето беше само веднъж и не беше просто боцкане, а все едно ми ги бяха хванали с клещи, затова се чудя...Успех на всички бъдещи мамчета  heart
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: август 01, 2015, 10:03:59 »

Благодаря на всички за пожеланията.От все сърце го пожелавам на всички да ви се случи.  heart Аз  другата седмица ще ходя при моята генеколожка на преглед.
 Относно болките в яйчниците и аз съм ги имала от както започнахме опитите за бебе.Събуждах се през ноща с болки преминаващи по целия корем и най силни в областта на яйчниците и силно гадене,всичко това отминаваше за 5 мин и после заспивах спокойно. Сега вече не ми се случва.Вече започнах със силното обоняние и не сутрешно а целодневно гадене,но няма  bad все още. За първата бременност съм  bad само 3 пъти и то когато ядях месо...сега предстой да разбера как ще протече тази...  give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: август 02, 2015, 01:10:06 »

И аз се присъединявам към тези със странните болки, откакто спряхме с предпазните мерки.
Не че толкова се вглеждам в тялото и усещанията си, защото аз по принцип се наблюдавам под лупа и точно за това знам, че сега е по-различна болката. При мен пък предните два месеца се получи зверска болка в стомаха, по време на цикъл. Точно все едно съм яла нещо, което не ми понася. Режаща болка, която се засилваше в момент на хранене. Но този месец всичко си беше наред, дори обичайната болка ми я нямаше. Подозирам, че организмът ми вече е започнал да свиква с промяната и да се настройва за бебче.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: август 03, 2015, 11:30:25 »

Хайде и аз да се вмъкна в тази хубава тема smile

Ние с мм от както сме заедно не сме се пазили, нито пък съм пила противозачатъчни.. Но в последствие се  разбра, че имам проблем с  ТСХ-то (след като почнах да пълнея без причина,  отидох на изследвания) явно до някъде това е причината да не стане  pardon
Сега след сватбата говорим и действаме повече по този въпрос.. Когато стане не искам да се  вкарвам в някакви филми и да  се травмирам допълнително. Мисля след като приключа работа да започна да следя овулацията с  тестове, а тъкмо  и септември докторката ще се върне от отпуска и да направим малко изследвания..
Във връзка с овулацията исках да ви питам.  Как се използват тестовете за овулация.? ( моля без подигравки, не всички знаем )
Болките долу ниско и аз ги имам, но си мисля, че е някакво настройване на организма, не знам..
Може би като забременея сигурно няма да разбера, та  на мен всеки месец  ми е лошо и ми се гади, а като мина и 30км завой още по зле,  чак когато почне да рита lol

Успех на всички момичета..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: август 03, 2015, 11:52:06 »

Щом имаш проблеми с ТСХ е много важно да се следиш всеки месец и да си намериш читав ендокринолог, казвам го от собствен опит.Хубаво е ТСХ да е около 1,5 и да го поддържаш в тези граници.От тук нататък забременяването е възможно.Тестове за овулация аз съм правила няколко месеца след което престанах.Те показват вече отминалата овулация и те ориентират кога да правите секс.За да отчита правилно теста, трябва тестовата черта да е по-наситена като цвят от контролната.Но все пак си прочети упътването, то за разлика от тестовете за бременност е доста дълго.
Успех!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: август 03, 2015, 12:45:58 »

За тестовете за овулация знам следното.. Хубаво е да се правят, след като поне 2-3часа не си пила вода и е добре да ги правиш всеки ден по едно и също време. В листовката пише след обяд, а не както тестовете за бременност с първата сутрешна.. Това, което магито е написала е така, че трябва да се насити чертата повече от контролната или еднакво. Дори да има две черти, теста може да си е отрицателен. Когато се наситят еднакво чертите или тестовата е по-ярка, т.е теста е положителен, показва че овулацията ще настъпи до 24-48 часа (не съм много сигурна за часовете).

Това е.. Бях си купила, но пишках два дни и се заех с организирането на сватба.. Ще го направя пак, когато му дойде времето..

Ние също никога не сме се пазили с ММ, още от самото начало.. Използвахме прекъснатия полов акт, като мярка. От известно време и това го изключихме, но още нищо, както знаете.. Според гинеколога ми няма проблем, следя се редовно.. От 2 месеца се случи нещо с цикъла ми и е доооста дълъг, но мисля да го погледна след сватбата, защото сега имам доста нерви и неща, които могат да влияят негативно.. Искам да пусна и хормони, защото съм правила тест преди година само на тези на щитовидната.. Половите ги изследвах преди повече от 3 години по желание на тогавашната ми гинеколожка и всичко беше в норма.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: август 03, 2015, 13:50:52 »

Като човек патил си много от гинеколози ви давам съвет.Седнете и прочетете кой хормон кога се прави и как се пуска.Инаформираите се какво ви се поема от ЗК и какво не.Зачатие е едно място със синтезирана информация където ще намерите информация.От тук нататък всичко зависи от вас!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: август 03, 2015, 14:09:09 »

Маги, благодаря за информацията. Определено в зачатие има адекватно предоставени отговори на много въпроси.

За тестовете за овулация- трябва да се следва указанието на листовката за различните видове тестове.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: август 07, 2015, 22:35:51 »

 give_rose Здравейте момичета!!! Да ви се похваля днес бях на доктор и вече е сигурно ..... ще си имаме бебче   
 yahoo след 2 седмици пак ще я посетя за да чуеме сърчицето   heart
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: август 11, 2015, 07:35:30 »

За тестовете за овулация-хич им нямам вяра аз.При мене едва едва виждаща се втора линия при доказана овулация с ехограф.
За щитовидната жлеза трябва стриктно следене и вкарване в норми преди и по време на бременност.
Щитовидната много често върви с Инсулинова резистентност така ,че при безпричинно пълнеене може да видиш и кръвната захар и инсулина.Важно е защото това влияе на качеството на яйцеклетките.
sladur4eto_90 браво за хубавите новини.
Един съвет от мен-опитайте се поне в началото да се абстрахирате че си правите бебе.
Хубаво е преди опитите за бебе да си пуснете една микробиология,цитонамазка и едни полови хормони.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #160 -: август 31, 2015, 08:16:55 »

Правих си току що тест за бременност на трети ден закъснение, ама въртя го, сукам го, няма дори и въображаема втора черта. Знаех си, че може да има аномалии и да не дойде точно на 28 ден след спиране на противозачтъчните, ама и добре си внуших, че е бременност. Уви, не.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: август 31, 2015, 08:49:38 »

Ех, Надее kiss2 Ще стане, мила! Имай малко повече вяра в съдбата. Знаеш, че когато най-малко очакваш, изскача заека от дупката. Много, много прегръдки и горе главата!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 31, 2015, 10:32:33 »

Наденце, знам колко чакаш 2-рата черта и знам, че ще се случи.. Искам да ти кажа да не правиш тестове, ама не мога, че откакто не се пазим, при 3-4 дни и веднага тестове купувам  crazy Ще стане  Yes give_rose give_rose give_rosekiss2
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: август 31, 2015, 11:08:38 »

Надеее, специално заради теб се разписвам тук да ти кажа колко много ти стискам палци. Аз знам, че нещата ще се получат, просто трябва търпение. Наистина много ти го пожелавам!  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #164 -: август 31, 2015, 19:22:20 »

Наденце  heart Спокойно, все ще дойде, може би просто не му е дошло времето още  blum Стискам палци да не се окаже чак такъв инат бъдещото ви бебче  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines