Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:19:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 222232 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 08, 2015, 12:31:32 »

Не виждам смисъл да чакаш още 1 седмица,след като ти закъснява вече 4-5 дни.Друг е въпроса,ако се надяваш да ти дойде цикъла и евентуално,ако те е страх от резултата на теста,но това пак не е оправдание да не си направиш още сега теста.Въпреки,че е най-добре направо да посетиш гинеколог. good

А аз ви благодаря относно отговорите по моя въпрос give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 22, 2015, 07:08:29 »

Вече ми закъснява два дни. Обаче си направих снощи тест (Surecheck)и беше отрицателен.
Като забременях с Ели си направих теста дори малко на шега, още в деня, в който трябваше да ми дойде и си имаше втора чертичка, макар и доста бледа.
Не знам какво да мисля. На мен не ми закъснява, като швейцарски часовник съм. През годините сигурно съм имала 2-3 пъти, когато ми се забавя с ден.
Ходих миналия месец при моето си АГ, което ме и изражда, да ме прегледа, да пуснем изследвания. Даде ни зелена светлина, всичко е ок.

Възможно ли е просто да е рано за тест? Макар че, както писах, предния път отчете още на деня, в който очаквах да ми дойде.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #77 -: април 22, 2015, 07:24:37 »

Ако го пазиш, погледни го сега.
На тестовете пише, че е невалиден след 30 минути, ама на мен след 2 дни и след 5 дни закъснение винаги ми показваше втората черта след изтичането на това време.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: април 22, 2015, 07:29:44 »

Sunray ако си с късна овулация може и да е рано още. Аз винаги съм казвала, че за да няма проблеми един кръвен тест решава всички съмнения.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 22, 2015, 07:48:55 »

Благодаря, момичета!
Кажете ми повече за кръвния тест, моля - къде правят такива, какво да кажа - че е за бременност ли?, кога излизат резултатите и скъп ли е?
Ако и днес не ми дойде, утре или ще гледам да си направя кръвен, или ще купя още един.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 22, 2015, 08:00:34 »

Би трябвало във всака лаборатория да го правят. Не е много евтин, 15-20 лв. Става за няколко часа. Като идеш и ми кажеш за бременност те би трябвало да знаят какво да направят, иначе теста е на ЧХГ хормон или хормон на бременността.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 22, 2015, 09:10:28 »

На моя близка теста за бременност не й показваше нищо до началото на 2м. По-странното е, че преди да разбере за бременноста,беше на преглед при АГ и нищо не й казали. Видяли киста и туй то.
И аз съм за кръвен тест, там трудно да има грешки.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #82 -: април 22, 2015, 09:16:56 »

Дани, изчакай още два дни и си направи нов уринен (ако не дьржиш да знаеш веднагически).
След 30 мин е невалиден, защото и да не си бременна може да се появи втора черта (не че ако е имало ще изчезне).

 Offtopic До няколко часа имаш резултати от крьвен? Много са ви ефикасни лабораториите  Bravo (тук се чака 2-3 дни).
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 22, 2015, 09:21:50 »

Ами, аз се опитвам да запазя спокойствие. Би трябвало проблем да нямам, моето АГ е специализирал и женски болести, казано по народному. Пускахме цитонамазка, огледа яйчници, матка - каза да дишам спокойно и че всичко ми е наред.
Понякога съм склонна да се вкарвам във филми от четене на материали и какво ли не, ама си налагам да съм куул blum До ден-два се надявам да имам поне яснота, ако не положителен тест.
Инче, ще гледам да издържа максимално дълго преди следващ тест blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #84 -: април 22, 2015, 09:23:07 »

Нансита, то е нормално съвсем в началото лекарят да не види нищо. Дори и да е супер специалист, дори и да има супер апарат - пак. Лекарите, докато не видят сърце (сърдечна дейност), са малко със съмнения.
Не забравяйте, че първият месец от бременността реално жената не е бременна през цялото време. Брои се от последен цикъл, обаче кога е настъпила овулацията - не е показателно. sunray, изчакай още малко и пак направи тест. Двете черти знам, че са гаранция за бременност, обаче едната - не отхвърля бременност на 100%.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 22, 2015, 10:04:52 »

Али, така е, абсолютно съм съгласна. Тя тогава си прави пълни изследвания, ендокринолога е имал някакви съмнения за повишен хормон, ама пък са изключили вероятност за бременност. Много объркана ситуация беше тогава.
Само в България ли смятат от последния цикъл? Малко на вероятности залагат, понеже не всички имат овулация на 14 ден.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: април 22, 2015, 10:13:24 »

Това мисля е международна практика. За 40 седмици плюс-минус няколко дена не са чак толкова решаващи. По-скоро е важно да се наблюдава в кои седмици се появява сърдечната дейност - между 6-та и 8-ма.
То не всички имат и цикъл на 28 дена. Wink

Допълвам: (малко Offtopic май се получава)
В болницата имаше жена, която беше по сметки 8-ма седмица, а по ехограф - 6-та. Сърдечна дейност нямаше и я чакаха около 5-6 дена. Така и не се появи такава. Оказа се, че просто бебе не е имало. Като всяка наука и медицината се нуждае от усредняване и пресмятане. Така се вкарват норми и се открояват патологиите. Една лекарка каза: Виждала съм какво ли не. Уж ембрион изостава, а после си наваксва и се ражда живо и здраво бебе. Всичко може да очакваме. smile
« Последна редакция: април 22, 2015, 10:22:25 от Alichka » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #87 -: април 22, 2015, 11:33:18 »

Сънрай Шура хваща малко по повишен хормон, пробвай с Престо те са поне два теста вътре със сутрешна урина. Иначе  да кръвния си е най верен. Стискам палци.

Нансита винаги се изчислява по ПРМ. ( последна редовна менструация)  ако лекар го следи според УЗ веднага го сменям. Бебетата узряват според гестационни седмици и както Али е казала 1-2  +/- се допускат. Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: април 22, 2015, 11:36:33 »

Мен на последния преглед ме постреснаха малко и сега реших да попрочета тук какво се пише. Има съмнения за късна овулация  и явно ще трябва да се следя,като му дойде времето.
Уф, едно изречение как ми промени мирогледа....
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: април 22, 2015, 11:48:11 »

Аз пък преди време като ходих (предпоследния ми преглед някъде август беше), бях три или четири дни след менструация и доктора ми вика, овулираш.. До 1-2 ще си в овулация  shok Викам, докторе аз съм няколко дни след М , няма как.. Продължителността на цикъла ми е 33 дни.. Той ме гледа и ми казва "Това с 14 дена +/- и някакви си такива калкулации, ако мислиш че е при всяка жена в това напрегнато ежедневие, много се лъжеш. Има жени, които овулират 4-5 дни преди М, но това не им пречи да забременяват въпреки късата ЛФ, както и обратното други с в пъти по-дълга от нормална" Аз бях в тотален шок, винаги съм си мислела, че си има някакви доказани норми и че ако съм извън тях е грешно.. Ще видим като му дойде времето за обстойно бебеправене, че ние и сега не се пазим, аз се бях решила да следя О, като меря БТ и правя тестове, но се отказах.. Искам да си живуркам до сватбата нормално и да се радвам, и ядосвам с нея.. После ще видим  Girl_hide
« Последна редакция: април 22, 2015, 11:50:35 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines