Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 02:22:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221947 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #555 -: ноември 01, 2016, 09:47:42 »

Аз самата не съм дорасла за идеята да отида да си правя изследвания. За това и не съм отишла. Вие в момента ме подбутвате да се взема в ръце. Няма как да имам подкрепа от приятеля ми, когато аз не съм показала, че имам нужда от някаква подкрепа от такъв тип. Разговорите ми с мен самата не са свързани с ходене по доктори, няма как с него да е проведен такъв. Пак казвам - от вчера ми бутнахме мислите в по-реална посока.
Аз до сега си живея с вярата, че яйчника ми овулира - усещам го, усещам и разлика в различните менструации, което ме кара да си мисля, че е заради овулацията на различните яйчници. И живея с идеята, че може би не сме били старателни в момента, в който овулира левия, който има тръба, защото реално не правим секс под час и сме пропускали предполагаемата овулация, правили сме преди нея примерно. А и никога не мога да съм сигурна кога точно е овулацията, понеже не си меря БТ,  веднъж ползвах тестове за овулация, той излезе положителен на 14 ден и аз прецених, че не са ми нужни повече и продължавам по усет.
Общо взето, както каза магито, аз си лежа на тая кълка, че ще стане и си стоя и си правя кефа със секса. Но вашите коментари ме смутиха наистина и вероятно изглеждам като абсолютна невежа и глупачка. Вие добре вливате мозък на невежата, браво.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #556 -: ноември 01, 2016, 10:25:03 »

Недей да се самобвиняваш, няма как да ги знаеш всичките тези неща за това си невежа. Аз и Маги сме имали "късмета" да бъдем обкръжени с хора които са ни научили и сме разбрали къде да търсим решение на проблемите, Маги много повече от мен. Поговори си с приятеля ти, даже ти предлагам да седнеш и напишеш всичко което те притеснява да знаеш какво искаш да му кажеш. Ще порасне идеята ти за да поискаш помощ, не се шокирай, хубаво е да получиш помощ, то само ще те доведе по-бързо до целта. Много успех ти пожелавам и ако имаш нужда да споделяш и питаш нещо сме тук!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: ноември 01, 2016, 10:36:56 »

Булче е права.Седни и мисли и пиши.Избистри си за себе си какво искаш и как то трябва да се случи.Вземи решение за себе си, какво ще правите.След това вече е разговора с любимия.

За съжаление аз се сблъсках челно с проблемите със забременяване.Когато започнах да пиша в тази тема, мамите идваха и си отиваха, а аз мисля изпратих над 10 теми.Но се научих да чета, да отсявам информация, да знам какво и как да попитам и това ме научи да помагам.Няма начин да знаеш всичко ако не си попадал в подобна ситуация, няма начин.

Аз бих ти предложила следното.Говорете, избистрете всичко и след Нова година започнете да отхвърляте нещата едно по едно.Ето хормони на щитовидната можеш да пуснеш сама, не ти трябва специалист.Запиши час при добър гинеколог по репродуктивна медицина, нека да отидеш на преглед и да пуснете едни полови хормони.Направете една спермограма, не боли, а дава много информация.Аз лични се успокоих, когато тръгнахме по този път, защото знаех, че имам план, че действам, а не чакам.

Преди съжалявах, че на мен се случват всички тези проблеми, минаха години докато оценя какво ми даде тази борба за дете.Не гледай на всичко това като на нещо ужасно, а като на опит, приятелства, споделени истории.Животът става много сив ако ти му разрешиш.

И пак казвам, ние сме тук!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: ноември 04, 2016, 08:48:26 »

Наде, гушкам те и съм с теб kiss2 Наистина потвърждавам, след първоначалните изследвания, дори да изкочи някой заек.. Чувстваш облекчение  good Знаеш, че имаш план, има решение и го следваш.. Толкова се успокоих и само след 3 месеца имах положителен тест, който подяволите повече от година нямах.. Да, знаеш, не завърши добре, но точно срещите с доктор, ме накараха да мисля, че все пак е напредък и че съм на правилен път.. Повтори ми се БХ и през август, след което ни се наложи да спрем малко с бебеправенето, заради здравословен проблем на ММ, но през декември живот и здраве, ще се срещнем с док и продължаваме да работим..
Истината е, че дори да открият някакъв проблем лекарите, чувстваш облекчение, та ако това те притеснява, успокой се kiss2  heart

Целуфффффффффки  give_rose give_rose give_rose
Активен
zlato
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #559 -: ноември 09, 2016, 12:04:28 »

Момичета имам нужда от помощ, направих кръвно изследване и резултата е betа HCG 0.10 mIU/ml. а ми закъснява с 9 дни. Какво според вас се случва
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: ноември 09, 2016, 13:49:37 »

Хормонален проблем?
Посетете лекар.
Активен
zlato
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #561 -: ноември 09, 2016, 13:56:28 »

 sad благодаря, ще го направя  sad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: ноември 09, 2016, 15:59:58 »

Кураж, Злато, дано не е нещо много сериозно, но със сигурност следва да те види лекар  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: ноември 12, 2016, 08:26:02 »

Я и аз като черна станция да се обадя.
Наде, това че веднъж е станало нищо не значи. Първия път забременях от раз, завърши с аборт, след който се оказа, че шантавите ми хормони така са полудяли, че изобщо нямам овулация, ако бях лежала и да чакам да стане, защото веднъж е станало сигурно още щяхме да опитваме.
Благодарение на една бивша съфорумка, намерих правилния лекар и с няколко прости изследвания, първо намери вероятната причина за аборта, а после и за липсата на овулация. С много малко побутване и доста бързо се случи моето малко чудо.
Пожелавам ти бърз успех в тази борба!
Активен
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #564 -: ноември 16, 2016, 11:00:10 »

Здравейте на всички give_rose Живея в чужбина и тук май няма такава практика жените да пият фолиева киселина, когато правят опити за бебче. Ако някой има опит, бих искала да попитам, каква точно е функцията ѝ, може ли да навреди по някакъв начин на организма. Разбира се, че ще потърся и сама информация, но винаги е по-добре да чуя от „първа ръка” за ползите от нея и защо се препоръчва. Благодаря предварително girl_wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #565 -: ноември 16, 2016, 11:21:58 »

Здравейте на всички give_rose Живея в чужбина и тук май няма такава практика жените да пият фолиева киселина, когато правят опити за бебче. Ако някой има опит, бих искала да попитам, каква точно е функцията ѝ, може ли да навреди по някакъв начин на организма. Разбира се, че ще потърся и сама информация, но винаги е по-добре да чуя от „първа ръка” за ползите от нея и защо се препоръчва. Благодаря предварително girl_wink

Здравей,

В коя държава си?

Фолиевата киселина предпазва плода от спина бифида, заболяване което е понякога даже несъвместимо с живота.

Фолиевата киселина се пие поне 3 месеца преди забременяване, действа с натрупване. Няма вреди, ако предозираш се изчиства чрез урината. Препоръчвам металирана фолиева киселина, лесно се усвоява и е подходяща много, скоро всяка 2-ра жена има проблеми с усвояването на ФК
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #566 -: ноември 16, 2016, 11:28:44 »

Може да не си обърнала внимание, но във всеки комплекс витамини за бременни се съдържа фолиева киселина. Не е нужно да се пие като отделен медикамент. Това е част от групата на витамин В. Влияе върху размножаването на клетките, в тази връзка - върху формиране на ембриона, плацентата и развитието на нервната система.
Фолиева киселина се съдържа в голямо количество в хляба и хлебните изделия, но както Булче каза - много трудно се усвоява.
Фолиева киселина има и в хранителни добавки по време на кърмене. За съжаление те са малко пренебрегван продукт.
Активен
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #567 -: ноември 18, 2016, 05:38:27 »

Здравейте отново! Благодаря много за бързия отговор. Аз съм в Китай и тук не смея много да опитвам с техните витамини за бременни или опитващи да забременеят, не им вярвам. Мога да си намеря от западни държави, вносни, или да ми пратят от България. Но все още не съм решила дали изобщо да пия нещо.  huhhuh.gif Храня се разнообразно, всеки ден плодове и зеленчуци,  малко месо. Не пия, не пуша ( както и съпругът ми) и се надявам всичко да стане по естетвен път, желанието на всяка двойка е такова  smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #568 -: ноември 18, 2016, 09:01:58 »

Здравейте отново! Благодаря много за бързия отговор. Аз съм в Китай и тук не смея много да опитвам с техните витамини за бременни или опитващи да забременеят, не им вярвам. Мога да си намеря от западни държави, вносни, или да ми пратят от България. Но все още не съм решила дали изобщо да пия нещо.  huhhuh.gif Храня се разнообразно, всеки ден плодове и зеленчуци,  малко месо. Не пия, не пуша ( както и съпругът ми) и се надявам всичко да стане по естетвен път, желанието на всяка двойка е такова  smile
Без значение как се храниш, това малко хапченце е многооо важно, и даже е твърде късно да се започва след забременяване. Поръчай си от България Неофолик Мета, и поне по 1 на ден пий
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: ноември 18, 2016, 18:00:40 »

По стечение на обстоятелствата (стана по-бързо от колкото съм предполагала) аз започнах да приемам фолиева киселина след като разбрах, че съм бременна. Иначе, да, много са важни. Няма да навредят, а тъкмо обратното, така че могат да се започнат при първа възможност.
Успех! smile
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines