Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 09:45:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 222147 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: май 09, 2016, 12:05:57 »

Маги, го е обяснила доста подробно - изследванията, които предхождат процедурата отнемат не малко време и средства. За цени може да видите ценоразпис на съответните клиники, като там цените обикновено са разбити и никъде не е спомената стимулацията.

Влезнах, за да пиша за клиниките. Споменавам тези двете, в които съм записвала час за преглед:

1. Надежда - попълва се он-лайн заявление, което съдържа описание на проблема (доколкото е известно), правени манипулации (операции, инсеминации и т.н.) и налични изследвания. Когато разгледат бланката, от болницата се обаждат с предложение за час. Отговор обикновено се получава до 2 месеца. Часът зависи от специалиста - може да е след 2-3 месеца, може да е и след 6 месеца. (На мен ми се обадиха 6 месеца след попълване на заявлението - казаха, че са го забутали и много се извиняваха)

2. Щерев - избирате лекар, обаждате се на рецепция и записвате час. За по търсените лекари е възможно да чакате 2 месеца до часа. Обикновено има часове за след 1 месец. На място също се чака, дори при записан час - между 1 и 4 часа е напълно "нормално".

Успех на сестра ти, дано бързо се получат нещата  good
« Последна редакция: май 09, 2016, 12:08:15 от ma6ka_ » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: май 09, 2016, 12:23:20 »

По-лесно става с обаждане в коя да е клиника.Он лайн те още не работят добре.Казвам го защото комуникирам почти всеки ден с голям набор клиники в страната.ДОбрроволец съм в неправителствената организация Зачатие и сега предстои Ден на репродуктивното здраве.За н-та година пращаме мейли, отговор чак като им се обадиш по телефона.Като пациент на клиника Надежда и на клиниката на д-р Владимиров, мога да кажа, телефон за всичко.В Надежда се чака много.Аз лично чаках година, а при Владимиров чаках 4 месеца за първичен.В Щерев може да те вместят в рамките на седмица две.Има много клиники в БГ, в различни градове хубаво е да се почете, да се види къде е локацията която е удобна и да се прецени къде да се запази час.
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #512 -: май 09, 2016, 14:20:55 »

Момичета, изключително много ви благодаря за отделенето време.
Това, което мислих, че мога да направя е да им запазя час за консултация. Те ходят на изледвания там и могат да си вземат всички документи, за да ги покажат, а вече лекаря да прецени какво и как да се прави в рамките на периода, които имат..Четох добри мнения за клиника в Стара Загора. Важно е лекарят да е добър и да им обърне нужното внимание, без значение къде ще бъде дали в София, Варна или някъде другаде в страната.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #513 -: май 09, 2016, 14:55:43 »

Аз Стара Загора не бих препоръчала.Вижте Пловдив, Варна и София.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: май 10, 2016, 10:00:57 »

И според мен месец е много малко.
Моята процедура беше при д-р Александров в Център за асистирана репродукция Варна и излезе около 4000 лв. Самата процедура ин-витро е 2000 лв ,а лекарствата ми излезнаха 1600 лв,изследвания преди самата процедура около 400 лв-хормони,васерман,микробиология,кръвна картина,спермограма.
Относно почването на процедурата при нас например се отложи защото в месеца който щяхме да почваме се оказа че имам задържан фоликул и се отложи за следващия месец.
Другото не мисля че е много удачно да се пътува след процедурата.
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #515 -: май 10, 2016, 13:49:52 »

И според мен месец е много малко.
Моята процедура беше при д-р Александров в Център за асистирана репродукция Варна и излезе около 4000 лв. Самата процедура ин-витро е 2000 лв ,а лекарствата ми излезнаха 1600 лв,изследвания преди самата процедура около 400 лв-хормони,васерман,микробиология,кръвна картина,спермограма.
Относно почването на процедурата при нас например се отложи защото в месеца който щяхме да почваме се оказа че имам задържан фоликул и се отложи за следващия месец.
Другото не мисля че е много удачно да се пътува след процедурата.

Блгодаря за отговора. И според е малко времето, но оставам крайното решение на нея.. Обясних й това, което съм прочела. Свързах се с един център и се разбрахме тя да им изпрати е-майл, заедно с всички документи и изледвания досега и когато докторът прегледа ще и отговори какво може да се направи за тях в рамките на този период.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: май 10, 2016, 20:40:37 »

Ето ме и мен. Голяма драма с тия изседвания. Едните викат пратени са, другите викат - не са получени... Звънях към 10 пъти, моя мъж е от търпеливите - само веднъж.
В крайна сметка днес имаме резултат. Всичко си е наред и при него.  danceg
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: май 11, 2016, 09:53:12 »

Браво, Чери, няма място за притеснение. Вие сте наред сега.  Wink
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: май 11, 2016, 17:16:19 »

Супер, Чери, много се радвам, но аз почти бях сигурна, че всичко ще ви е наред. Сега като сте по - спокойно те чакаме и в другата тема живот и здраве. smile yahoo
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: май 12, 2016, 07:57:24 »

Чери, радвам се че всичко е наред.Успех!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #520 -: май 12, 2016, 08:24:39 »

Вики браво, здрави и прави сте си с мъжО, заповядай в другата тема когато ви дойде музата  blum
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: май 13, 2016, 10:16:01 »

Момичета, пак аз с въпроси . Ее, изчезна ми поста.  girl_impossible 
Значи след иксито ми доиде нормално цикъл от към 29.04-05.05.2016. Но от около седмица имам кафяво зацапване. Само като пишам- не е много , само на салфетката като слуз кафеникава. ОК ли е ? Или да звъня на лекар? Имам час за 25 при моята гинеколожка , не в клиниката. Но се чудя дали е нормално. Мерси  girl_wink
« Последна редакция: май 13, 2016, 10:20:28 от matsinka » Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #522 -: май 13, 2016, 11:20:47 »

Момичета, пак аз с въпроси . Ее, изчезна ми поста.  girl_impossible 
Значи след иксито ми доиде нормално цикъл от към 29.04-05.05.2016. Но от около седмица имам кафяво зацапване. Само като пишам- не е много , само на салфетката като слуз кафеникава. ОК ли е ? Или да звъня на лекар? Имам час за 25 при моята гинеколожка , не в клиниката. Но се чудя дали е нормално. Мерси  girl_wink

Аз имах доста дълго време такова зацапване, даже няколко поредни цикъла 2-3 дни преди да ми дойде започваше това зацапване. Но когато отидох при гинеколога си, той ми каза, че това са някакви фоликулни образования, които се пукат като ми започне цикълът, така че не беше нищо нередно при мен. Дано и при теб да е така, успех на прегледа!  good

Аз също се включвам с въпрос. Понеже нямам редовен цикъл и всеки месец ми идва между 28 и 32 ден (а последните два месеца ми дойде на 40), бих искала да си взема тест за овулация, но изобщо не знам как се процедира с него и в Интернет се натъкнах на най-разнообразни методи. Някой може ли да ме просветли относно това?  give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: май 13, 2016, 11:45:25 »

Alia89, според мен най-добре е да провериш първо какви се предлагат в аптеката и там да те насочат и да ти обяснят. Аз не съм използвала и не знам как се процедира с тях.
Успех момичета!  give_rose
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: май 13, 2016, 12:15:03 »

Alia, най-добре е да пробваш, но не очаквай чудеса от тези тестове. При мен не работят. Нито един вид от предлаганите в аптеки, сайтове и т.н., пробвала съм 5-6 вида.
Провери за вариант да следиш овулацията при АГ. Заради цикъла ти, най-вероятно ще се наложи да ходиш през ден на преглед, но когато установят ову, можеш да направиш и тест с лентичка, за да видиш какво показва. Така за следващите месеци ще знаеш дали да разчиташ на тях.

Успех!
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines