Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:14:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221204 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #30 -: януари 14, 2015, 12:43:21 »

Избягвам го, защото е занимавка, трябва да изляза от работа, за да ходя да правя кръвен тест, а гинеколога не спомена нищо за такова изследване и за нуждата от него. Още повече, че в други ден пак съм при него. Докато направя втория кръвен, ще съм се срещнала с гинеколога. Ама.....щом мислите, че е много важен, ще опитам днес да се измъкна по-рано и да тичам до болницата.  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #31 -: януари 14, 2015, 13:51:23 »

Наде, занимай се сериозно! За здравето ти става дума - работата не е заек и няма да избяга. Отиди и си направи кръвен тест! За извънматочната (не съм много сигурна), ама болките са на по-късен етап и тогава вече е страшното!
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #32 -: януари 14, 2015, 14:22:38 »

Между другото повечето лаборатории работят от много рано 7-7:30-8. Предполагам че можеш да отидеш и преди работа. Другият вариант до колкото знам в болница Надежда лабораторията е денонощна (така ми бяха казали акушерките там и не съм напълно сигурна), но знам че работят със сигурност поне до 8, защото има прегледи до тогава.

Между другото, след като си бях направила тест и излезе положителен, на следващия ден рано сутринта отидох и си пуснах кръвен резултатът беше 897, а 4 дена по късно беше почнал да спада на 869. Веднага отидох на лекар, който ме прегледа и се видя сакче със сърдечен ритъм (падах се около 6-7 г.с.) и ми каза да ида 10 дена по-късно, но не можа да ми отговори на какво се дължи този спад. 3 дена по-късно прокървих прясна кръв и отидох пак на спешен преглед но се паднах при друг доктор, който като ме прегледа не можа да види сърдечен пулс, а само едно потрепване (само тя го видя, аз не можах), което смяташе, че е кръвоносен съд. Каза, че най-верятно ще трябва да правим кюртаж, но за да е напълно сигурно, каза да отида след още 4-5 дена, докато е пак на смяна. 2-3 дена продължих да кървя все едно съм в цикъл. Когато отидох на поторния преглед, настроена, че ще се прави кюртаж, се оказа, че всичко е наред. Имаше си и сърдечен ритъм и жълто и тяло и...... и сега имам една малка мамуна вкъщи. Никой не можа да ми каже на какво се дължеше и спада на ЧХГ-то и всичко. Освен една приятелка, която каза, че може първоначално да са се захванали 2 ембриона, а в последвствие единия да е абортирал и заради това... въпреки, че никъде не прочетох такъв склучай да влияе на ЧХГ-то ама...

Та моята мисъл беше, че освен кръвния тест, наистина много зависи на какъв доктор ще попаднеш, защото се оказа, че още на първия преглед се е виждало, че е започнало образуването на хематом и е можело още тогава да ми изпишат утрогестан и да се предотврати този стрес, който изживях онезе 4-5 дена....

Успех и стискам палци наистина да си бременна и всичко да е наред.
 между другото втората черта наситена ли беше на последния тест или пак беше бледа?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #33 -: януари 14, 2015, 14:30:12 »

tweety_pks, моя приятелка също е била с близнаци, но едното дете не се е развило. Даже си имаше и термин как се нарича точно това. Кървяла е около месец даже, докато се изчисти. Може при нея да е било на по-късен етап - не знам. Причини за ранно прокървяване - бол. Това все пак е медицина, а не математика pardon Наде, обещавам да не ти пълня главата повече с глупости give_rose
Лабораториите наистина работят от много рано, защото все пак някои изследвания се пускат на гладно и жадно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 14, 2015, 14:59:17 »

Наде аз имах преди 3 години подобен случай.Слаби черти на теста, после зацапване. Докторът ме прати на кръвен .Беше положителен но и доста нисък.След два дни пак кръвен , беше нараснал. Но не се беше удвоил. Не ме е гледал на ехо граф, защото каза че е рано и с тези нива няма да се види.Приемах по негово предписание утрогестан и за бременност е добре и да бе е пак е добре. В крайна сметка не разбрах дали беше кухо яйце, извън маточната или просто не се е имплантирало. Около 50 60 дена продължи тази история. Накрая си получих обилно кървене .След като мина отидах на лекаря и слава богу се бях изчистила.
Дано при теб е бременност.Изчакай и ще видиш. Можеш да си направиш тест, но пак лекар трябва да го отчете.при извън маточната също е положителен хормона. Така че изчакай прегледа според мен.Не се притеснявай и да не се е получило ина медикаментозмедикаментозно лечение и не се налага кюртаж.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #35 -: януари 14, 2015, 15:27:53 »

Наистина причини запрокървяване много. Разбраах, че всичките ми приятелки с деца са прокървявали в един или друг етап от бремеността. Мойта идея беше, че дори при ниско ЧХГ, което не се удвояваше а лшко спадаше, при прокървяване и предположение за кюртаж, накрая пак има щастлив край и че е много ажно на какъв лекар попадаш, защото такива ги има, че не ми се говори....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #36 -: януари 14, 2015, 15:51:25 »

Кървенето не означава че бременноста ще е загубена или извънматочна, но определено веднага трябва да се реагира. Туити твоята история е направо цяло чудо.

Наде от мен съвет, никаква вяра на лекари, особено на такива които ги посещаваш с направление, за съжаление парата върти света, и на частно ще получиш по добро обслужване. Не знам в кой град си, но намери най добрия частен лекар с най добрата апаратура. Сакче с жълто тяло трябва да се види в края на 5 гс при една нормална овулация на 14-15 ти ден.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #37 -: януари 14, 2015, 15:55:23 »

На мен си ми дойде. Край с моята бременност. На нормалните жени продължава 9 месеца, при мен 9 дни.  biggrin Доктора каза да ида като се изчистя и нищо за други тестове.

Аз съм далеч далеч на 200 км от лабораториите в София, в малък южен град с една лаборатория.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #38 -: януари 14, 2015, 15:58:59 »

Лекаря си е добър, даже е един от най-добрите в града ми. И не ме приема като поредната пациентка - синът му е един от най-добрите ми приятели и ние се познаваме с доктора от години. А и аз не съм в края на 5 г.с., в началото на другата седмица трябваше да бъда на този етап.

Такъв ми бил късмета.
« Последна редакция: януари 14, 2015, 16:01:02 от nadelina88 » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #39 -: януари 14, 2015, 16:06:25 »

Наде съжлявам, много жени минават през това, някои дури и не разбират че са били бременни.Отново ще ти кажа да си пуснеш кръвен, поне един, да се види дали ЧХГ е паднал за да се изключи извънматочна бременост.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #40 -: януари 14, 2015, 16:07:39 »

Наде, съжалявам. Приеми го, че е било за добре. Щом така са се стекли нещата, значи нещо не е било наред със самия ембрион. Следващия месец пак. Щом толкова бързо стана първия път, със сигурност няма да имаш проблем за следващ, който съм убедена, че ще е успешен. Успех!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 14, 2015, 20:58:22 »

Наде явно твоя случай е подобен на моя.Не се тревожи, за всяко нещо си има причина.Добре е после да те види лекаря дали си се изчистила добре.Успех следващия път.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 20, 2015, 10:44:07 »

Наде гушки мила.Надявам се че болките са изчезнали и горе главата скоро пак ще видиш двете черти.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #43 -: януари 20, 2015, 12:29:58 »

Благодаря ви много, момичета!  Friend Успокоява ме наистина това, че беше станало буквално от първия път, надявам се така бързо да стане пак. В началото си поревах малко, сега вече съм добре. Продължаваме напред, както казва Кубрат!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #44 -: януари 20, 2015, 13:43:48 »

Наде миличка, много съжалявам... Знам че много го искахте... Не му е бил сега моментът явно smile мисли положително give_rose Целувки
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines