Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:35:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 222185 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: ноември 19, 2015, 19:27:14 »

Да ви кажа какъв преглед минах тук при АГ.. Влязох в кабинета, питаме дали имам оплаквания. Аз и казах, че имам болезнена менструация, но отказах да пия противозачатъчни защото искам дете.. Прегледаме точно за 2 минути, пуснахме цитонамазка и готово.. Нито ме пита дали ми идва, дали ми е редовно, нищо.. Казах и че имам проблеми с щитовидната, като си мислех че ще се замисли малко, ама не.. Каза ми, нали сега е в граници  crazy Всичко трая има няма 10 минути.. Нито можах да си задам въпросите, нито нищо.. А накрая платих 60 евро, казвам ви бясна съм. Уж се води за една от най- добрите докторки тук.
Аз ли искам много, тия ли не си дават зор не знам, но как ще карам бременност и как ще раждам не ми се мисли просто  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #226 -: ноември 20, 2015, 09:10:27 »

Оооох и тази, при която аз ходих последно хич не е от разговорливите, но поне ме прегледа щателно де...Ама аз си питах до последно, питай и ти! Нали затова е специалист да те посъветва, тия 60 евро да не си ги намерила на пътя...Определено не е проблемът в твоите разбирания  smile Потърси друг специалист попрепоръка?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: ноември 20, 2015, 09:25:45 »

В Западна Европа се процедира точно както си описала.Прави се такъв преглед за има няма 10 минути, пуска се цитонамазка и толкова.Ще ти кажат да правите секс 1 година и ако не стане да отидете при специалист.Там поне си знаят възможностите, тук в БГ всяко АГ се мисли за велико и дава съвети за забременяване и колко момичета са пострадали от такива не е истина.

Следенето на бременност в Западна Европа също протича по много по-различен начин от тук.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: ноември 20, 2015, 13:44:03 »

Вас не ви ли се иска да сте женени без деца Wink Радвам се на жалението на млади хора да имат дечица. Стискам палци на всички! При нас стана сравнително лесно, със следене на овулация на приложението на телефона. Ако имате въпроси питайте. Аз след двете чертички много бързо станах ходеща аптека, но не съм се притенявала. Трябва да имате доверие на лекарите, дори и да има проблем, медицината може да помогне в много случаи smile

А за фолиевата, Нат добре е написала да гледате да е Мета, че при мен се оказа, че другата не я усвоявам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: ноември 20, 2015, 13:49:50 »

Момичета как си следите овулацията на телефона?Не питам за приложението, а какво ви показва това приложени, какво се въвежда в него и как сте сигурни, че точно тогава ви е овулацията като това се доказва само с ехографски преглед-фоликуметрия!Моята овулация е изместена и ако не бях ходила на гинеколог нямаше да знам, че е по-рано, например!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: ноември 20, 2015, 13:54:28 »

Абсолютно подкрепям Магито.. За мен приложението на телефона ми е  абсотлютно ненадежно.. Приложението иска да запишеш, колко е дължината на цикъла, колко дни ти е лутеалната фаза.. Е как, аджеба да кажа, като не знам кога ми е овулацията с точност и дали някой път не е ранна, късна и тн? Принципно 12-14 дни е нормално ЛФ, ама знам ли моята нормална ли е, като аз съм ненормална  blush Овуто зависи от супер много обстоятелства и не е по часовник всеки месец..  pardon Може и да съм в грешка, ама..  huhhuh.gif
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: ноември 20, 2015, 14:03:57 »

Е, не казвам, че е на 100% надежно, но при редовен цикъл и нормална овулация на мен ми свърши работа.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #232 -: ноември 20, 2015, 14:11:54 »

Честно казано и аз моята си я следдя на телефона, може и да не е правилно...ама далеч не чакаме тия 3-4 дни да дойдат..активни сме си ежедневно и гледам да не се вторачвам толкова, пък когато стане smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: ноември 20, 2015, 14:14:47 »

Аз да попитам защо от самото начало започвате със следене?  Аз така бих се психирала още на втория месец......


Между другото горещо бих препоръчала на всички работещи по въпроса,  наред с гинекологичния преглед да отидете на стоматологичен,  особено ако последното посещение е било преди повече от 6 месеца.
Никак не е маловажно и изобщо не е за подценяване.
Повярвайте ми ужасно е неприятно да се ходи по време на бременност,  защото няма накъде,  особено за по-сериозни манипулации.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: ноември 20, 2015, 14:30:10 »

Ние с Илиян близо година не се пазим, така че определено е време да обърна внимание на овулацията.. За жалост вече не правим секс всеки ден, т.е 30 дни в месеца  funnytooth Даже не съм сигурна дали е имало такъв период.. Правим редовно, ама явно не е достатъчно.. Та, мисля да се отправя към препоръчана гинеколожка. в Щерев, за да видим какво има, какво няма и тн.. И без това последния ми преглед беше февруари.. Време ми е  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: ноември 20, 2015, 14:34:12 »

Мари е права.Първата година просто си правехме секс и толкова.Не съм следяла нищо.После започнах със следенето.При мен овулацията например е на 12-ти ден доказана с няколко прегледа при закован 28 дневен цикъл.Но лично мен тестовете за ову ме стресираха и много бърза спрях да ги правя.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: ноември 20, 2015, 14:39:15 »

И аз не вярвам на приложението на телефона си, защото не ми се вярва един телефон да знае кога ми е овулацията. По скоро нещо осреднено, както се приема за нормално. Менструацията ми не е точно на 28 дни, така че няма как да ми изчисли. Може да е ранна, късна, да я няма и т.н. Не знам и аз. Засега мисля да не се вманиачавам, няма да я следя с тестове и да се психясвам още повече.
Надявам се да нямаме проблеми, да се наслаждаваме един на друг и когато ни е писано да се случи.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #237 -: ноември 20, 2015, 15:06:08 »

Явно това приложение е като календара в зачатие. Аз него ползвам или по-точно записвам там, въпреки че то и на ум се смята по елементарен начин, ако цикъла ти е точен. Моя го наричам точен, ама е имало месеци, особено сега след лапароскопията почти винаги имам закъснение от 1-2-3 дни. Даже писах скоро, че тест съм правила, не ми идваше повечко време. Следя си по тялото кога ми е овулацията за по-сигурно, а не по дати. Ама ето този месец усещах към 10-ти, че ми започва фертилния период, днес - 20-ти пак го усещам. Знам, че е възможно две овулации в месеца, ама пък това ме кара да си мисля, че може да съм сгрешила в изчисленията и следенето... Нищо не е под часовник реално и дори на мен да ми се получи първия път от веднъж на първия месец, вече мина точно година от тогава и аз още не съм забременяла пак.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: ноември 20, 2015, 15:08:42 »

Наде, твоето бебе, чака пръстена  heart kiss2
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 20, 2015, 16:11:08 »

Аз съм си правила тестове за овулация 2-3 пъти. Винаги ми е по-рано отколкото показва приложението. Още повече, че както вече казах цикъла ми е веднъж 28 дни, после 30, после 29...  Сега си направих календар в Зачатие - пак ми дава много късно овулацията там. Тоест ако в календара ми показва очаквана ову на 5ти да кажем, то реално е на 2ри. И когато според приложенията ми започват фертилните дни, то в действителност тогава свършват.
Аз си записах час за другата седмица. Надявам се да ми обърнат внимание, защото цито ми парвиха преди 2 седмици, пък и цифром и словом вече 1 година не ползваме контрацептиви. Имам и една снимка от БГ, дето имаше едно петно - тогава се чудеха дали е фоликул или киста. След това разбрах, че не е киста, ама все пак мога да я филмирам малко за по-сериозни изследвания.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines