Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 09:01:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 226997 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: ноември 16, 2015, 21:42:29 »

При мен нещата се получиха доста бързо, но месец преди това бяхме решили да се пробваме- засичах О, смятах разни сметки, накрая нищо не стана. Теглих му една, казах си, че ще стане когато му дойде времето и то взе, че на следващия месец се получи. Даже нямам обяснение как, тъй като този месец ни беше супер зает месец- постоянно бяхме на някъде уикендите- я на палатка, я на хижа, я на рожден ден някъде, през седмицата същата работа. Статистически погледнато, шансовете през този месец бяха най-ниски, ама на (да си го кажа направо, сух период! 3 пъти за целия месец и 1 седмица в болница по семейно с вирус).  pardon
Мисълта ми е,че щом се успокоите и престанете да се вглъбявате, може и да се получи бързо. Пък като не става- на преглед. Млади, здрави момичета сме. По-малко статии в нета, повече сну-сну (не казвам да не се информираме, но нека е в разумни граници).
Сещам се за не един случай, в който след посещение при лекар и диагноза "ами нищо ви няма, действайте", са се раждали все едни пухкавели.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: ноември 16, 2015, 21:50:52 »

Нансита и аз бях младо и здраво момиче ама не се получи 5 години.Стана след изследвания, оправяне на разни малки проблемчета дето не знаех че ги и има и много четене в нета.

Обърнатата матка не пречи на забременяването, може д аима особеност при износването.

Няма значение дали сте уцелили точно фертилните дни.Сперматозоидите живеят до 7 дни, така че правете си сметките.Аз изчаках година да не се случва забременяване и поех по лекари.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: ноември 16, 2015, 21:54:02 »

Аз не казвам да не се ходи по лекари, а да не си поставят за фикс идея бебеправенето. Излишен стрес,който не помага особено.
Аз самата съм плод на 6г усилия, кандидатстване за инвитро, одобрение и месец преди процедурата, майка ми е разбрала,че е бременна с мен. Та нека да четат, нека се образоват и да зная, но чак когато имат някаква диагноза. Понеже като цяло голяма част от хората са големи хипохондрици.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: ноември 16, 2015, 22:59:36 »

Аз съм плод на случайност, след 3 години опити.  Както казват наште: Ти реално не беше истински секс  pardon
Докато моя мъж е станал от раз. Ама тя мойта свекърва както пресвята всичко до стотната..... ако я накарам да ми изчисли и мойта ову сигурно и аз ще забремение от първия път.  Wink Както и да е, мен не ме притеснява, че не съм бременна, а това с цикъла, ама се поуспокоих с вашите коментари.

При мен матката е така обърната, че реално, ако не "помогна" с поне 20 мин. лежане по корем, материала изобщо няма достъп. Това го обсъдих с моята лекарка, след като преди години един друг гинеколог просто ми го беше споменал. Та шанса при мен да стане случайно, не е много голям.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: ноември 16, 2015, 23:09:04 »

Това с матката ми го вметнаха и на мен случайно при първия ми преглед евър.. Сещайте се как се пулих.. Аз не знаех на кой свят съм, той за обърната матка говори.. Както и да е..

Въпроса е, че не ми се мерят температури, тестове за овулация.. Дали от хипохондрия или не, аз разчитам на лекарско потвърждение, да ще има овулация еди-кога-си.. Ще трябва да се помъча, обаче сама през декември..

Наистина и мен ме притеснява, обаче това идване по-рано или със закъснение.. Както е писала Мари, моя цикъл преди беше точен, ама истински точен.. От първия път, в който ми идва.. Направо се ошашках през последната година..  huhhuh.gif
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: ноември 17, 2015, 01:28:55 »

Вече и аз се разписвам  в тази тема smile  Да ви кажа ние едва от миналия месец правим опити за бебче, нито знаех кога ми е овулацията (в последствие  nadelina  ме светна каи стоят нещата  и ми обясни подробно всичко ) , нито за температури... бях чувала за тестове за овулация, но мисля да изчакам  малко преди да използвам такива...
Цикълът ми винаги е бил точен, с години... не съм имала и ден разминаване.. но последния месец ми закъсня цели десет дни... фалшива тревога, за съжаление, но явно  бебе правенето  си оказва влияние... Може би чисто психически, заради това, че го мислиш... дали е станало дали не... аз даже спрях да ям въглехидрати и се насочих към плодовете и зеленчуците... За това сега съм се оставила на течението, не го мисля,,, пия си вино, ям шоколад, пък, когато тогава.... ако до година няма резултати ще се насочим към консултации със  специалисти...Една приятелка цяла години тренираше, хранеше се здравословно,, ходи на йога,,,, и резултат нула... Лятото ходиха на Турция,, седем дни дискотеки и напиване, и се прибра бременна... явно си трябва спокойствие  и релакс.... Стискам палци на всички... искам много бебета да имааа... Дядо Коледа да започва с подаръците
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: ноември 17, 2015, 08:22:30 »

От виното не се отказвам..  stop Пия си червено вино и си гледаме кефа хаха smile И без това помога за обилна ЦС или поне така ме успокоява кумата ми  funnytooth
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: ноември 17, 2015, 09:07:15 »

Момичета ето ви една статия за базалната температура, ако се разровите, ще намерите и тааква за овулацията http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799&Itemid=144 Аз лично правих тестове за овулация няколко месеца и реших, че не са за мен много ме стресират.Как ще подходите към проблема, дали ще чакате с години или ще посетите специалист е лично ваша работа, аз давам съвет като човек минал по пътя на стерилитета.За съжаление жената има ограничен брой цикли през живота си, не всяка яйцеклетка е качествена и още много.
Мога да ви кажа какво да направите, да ви посъветвам ако искате и до там.Решенията си ги взимате сами!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 17, 2015, 09:20:06 »

Съветът ми към младоженките,  които правят опити от месец -два, е да не мислят за овулации,  базални температури и т. н,  наслаждавайте се един на друг.
Не го мислете. Трудно е, но е по-добър вариант за начало.
Лично мнение.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #219 -: ноември 17, 2015, 09:22:54 »

Добро утро smile Ние с ММ от лятото (някъде юли) спряхме да се пазим оккончателно, но досега резултат няма...в началото малко ми се ошашка цикълът, а винаги съм била като часовник - 28 дни, но след това се нормализираха нещата. Имах само малко по-обилно бяло течение, но като отидох на гинеколог ми пуснаха микробиология и се оказа, че не ми достигат млечни киселини, нещо като инфекция...пихме и двамата с ММ хапчета, другата седмица съм на преглед да видя дали има положителен резултат от лечението  pardon Малко се шашкам вече, но реално и ние не сме се вторачили чак толкова, пък и наистина сега ми е всичко друго, но не и спокойно...гинеколожката ме увери, че реално няма причина да не става, явно просто не му е дошло времето, или както казва Боби, това ще излезе по-голям инет и от теб, като гледам как се е запънало  pleasantry

Успех на всички бъдещи мамчета  give_rose

П.С. овулацията си я следя само на приложението на телефона Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: ноември 17, 2015, 13:15:47 »

Cerise като цяло не е лошо да пуснеш полови хормони заради това нетипично кървене,както е хубаво и да се направи един преглед около овулация.Нетипичните кървени и отклоненията в цикъла може да се дължат на хормонален дисбаланс в организма,наличие на киста или проблем с овулацията.Незнам как се получават нещата в чужбина.Относно неставането на бебето-срока за жени до 35г е 1 година опити,6месеца за жени над 35 г.
Подкрепям Мари ,че първата година от опитите реално се провеждат стандартните прегледи-цитонамазка,микробиологи и един преглед при гинеколог ако нямате някакви проблеми естествено и другото е любов и по малко мисли за бебе.
Трябва да има баланс в нещата-нито прекаленото вторачване ,нито пък нехайството водят до добро според мен.
Аз 5 години се борих за момчетата.Понякога трябва и да се помогне за да се сучат нещата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #221 -: ноември 17, 2015, 13:49:20 »

Подсетихте ме за моята леля, която вече беше над 30-те когато се запозна с вуйчо ми, малко след това заживяха заедно и започнаха опити за бебе...ами не ставаше, какво ли не опитаха, сума ти неща пи, навсякъде ходиха на изследвания, винаги им казваха, че всичко е наред...обиколиха църкви, манастири и всякакви подобни места и в един момент започнаха да проучват нещата за инвитро. Малко по-късно същата година отидоха на почивка в Турция, явно там са се успокоили, защото си го донесоха след морето и вече почти  на 38 го роди. Та понякога нещата не се получават точно когато искаме за съжаление, но винаги се нареждат по най-добрия начин  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 17, 2015, 13:54:26 »

Много ги обичам тези приказки как на еди кой си след не знам колко опита са му се получили нещата и то нормално.И при мен беше така, но никой не знае съпътстващата история.Никой не видя операцията ми за отстраняване на едната тръба, никой не знае за продължителната ми борба да си вкарам щитовидната жлеза в норма и продължителното следене и променяне на хормона който се приема.Никой не видя влошената спермограма на съпругът ми и неговите опити да пие добавки и разни други неща, за да се случи бебето.Никой не знае точно през какво минават някой техни познати за да имат бебе и преди това нормално заченато дете каква история и какви лечения е предприела двойката.Хората рядко говорят, ако споделят не е с подробности, така че не е просто успокоиха се.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: ноември 18, 2015, 00:29:52 »

На мен ми се получава от първия месец, но какво от това. Без терапия и стриктно следене на щитовидната жлеза,  кюртажа в 8/9 г.с щеше да е толкова често явление колкото и положителния тест за бременност. На мен пък всички ми обясняваха как не е нормално след един аборт да правя толкова много изследвания. Лесно е като не си го преживял да даваш съвети как човек трябва да се успокой. И не напоследно място при лоши резултати,  повторете ги. Аз имах лоши резултати на хормоните на 3 ден, почти показващи ИЯР, които бяха сгрешени. Добре,  че ендокринолога се усъмни в резултата на TSH.


Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #224 -: ноември 18, 2015, 09:02:19 »

Извинявам се ако съм засегнала някоя, изобщо не исках да прозвучи така...просто споделих история на близък човек, за която съм сигурна, че няма нищо премълчано в конкретния случай, защото ми е като по-голяма сестра и няма несподелени неща между нас...както и да е, едва ли само със спокойствие стават нещата  nea
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines