Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 16:43:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 222012 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 10, 2015, 12:31:55 »

Моята лична лекарка ми дава направление. Случвало се е понякога, ако отида към края на месеца да ми каже, че  в началото на другия ще ми даде. Винаги обаче ми пише, че имам някакво оплакване, дори и да нямам. На майка ми обаче трудно се навива да даде. Колко пъти я моли да си пусне някои хормони, тя все нямало смисъл. crazy
Иначе, когато и кажа, че имам някакъв проблем тя първо решава,  че сама ще ме лекува,макар да не е специалист в тази област. Аз затова не знам как да отида при нея за оплакванията на сърцето, защото веднага ще ми измисли диагноза и ще ми каже, че е от стрес.

Препоръчайте ми фолиева киселина, която е на малки хапчета. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: ноември 10, 2015, 12:44:27 »

Неофолика е на много ситни хапченца smile

Никога не съм ходила на гинеколог с направеление  pardon
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #197 -: ноември 10, 2015, 19:04:28 »

И Фолацид е на миниатюрни.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 10, 2015, 20:02:00 »

Аз март месец като си бях в БГ си пуснах микро и цитонамазка. Бяха Ок. Сега и тук получих повиквателна, че ми е време за цитонамацка и ходих. Чакам си резултатите до две седмици.
А фолиева киселина пиех преди от дъжд на вятър, обаче след сватбата започнах сериозно. Пия си я всеки ден. И така... цопвам се и в тази тема.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 10, 2015, 20:10:33 »

И аз се записвам в темата, При мен беше същото с искането на направление. Казах на личната, че искам да отида на прегледа преди да започнем опити и тя ми отвърна: "Какво ще те гледат сега? Когато стане нещо тогава." Но все пак ми даде и написа някакви фалшиви оплаквания, понеже наистина не можело направление за профилактичен преглед.
Слава Богу отидох и всичко е наред и така.. smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: ноември 10, 2015, 20:23:33 »

Аз искам да ви кажа, че тука нещата от към предварителни прегледи са много зле. Като отидох първия път и казах, че отивам само защото искаме да започнем опити за бебе и да съм сигурна, че е оК всичко. Е... тоя само ме изгледа, все едно ми е поникнало трето око и ми заяви, че ако до 1 година нямаме резултат, тогава може да направим изследвания. А при бременност, до 10 г.с. не се прави абсолютно нищо.
Така, че в това отношение БГ лекари и система са по-добре въпреки че и те понамрънкват.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 10, 2015, 21:33:55 »

Иначе за "честото бъркане"- като забременееш си "бъркат често" първите месеци - за установяване, за преглед, за секрети, за нз си кво си... tease
Като забременях ме "бъркаха" веднъж- за проверка на разкритието непосредствено преди раждането.
Отказах един вагинален преглед по време на самата бременност.

Защо смятате, че следва често бъркане?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: ноември 10, 2015, 22:10:27 »

Защото до момента всеки преглед ми е с вагинален ехограф. По-нататък ще минем на коремен. А за да оформят картона при записване, се взема МБ и цитонамазка (обикновено към 9-10г.с). Та затова твърдя, че на няколко седмици има такива проверки. Поне моето АГ така ме следи. Пък ако недай Боже има някакво прокървяване по-рано, пак се прави вагинален преглед.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: ноември 10, 2015, 23:23:18 »

Аз цялата втора бременност така я изкарах. Всяка консултация имаше вагинален ехограф или пък някакъв материал за изследвания вземаха или по други причини,  все ги имаше тези "екстри"
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 11, 2015, 21:04:23 »

Предпочитам така, отколкото накрая да се окаже някакъв по-голям проблем. Но според мен не е редно да се отказва преглед за МБ или цитонамазка при бременност,ако скоро не са правени.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 16, 2015, 20:30:16 »

Аз не съм сигурна в коя тема да се оплача, ама реших тук.

Почти година, откакто спряхме всякакви контрацептивни методи. Не мога да кажа, че опитваме много старателно за бебе, защото за тая година само 2-3 пъти сме имали контакт точно във фертилните ми дни. Но... в последните три месеца много взе да ми се измества цикълът напред. За моя изненана се появи днес, а го очаквах на 21-22. Предния месец подрани с 2 дни, по-предния с 3 /ама тогава беше точно около сватбения стрес + смяна на климата/.
Миналата седмица ми правиха цитонамазка и резултатите бяха добри. Освен това, започна едно кафяво течение няколко дни преди да ми дойде наистина /и това от няколко месеца насам/. И сега съм в почуда какво се случва. На тукашните лекари не разчитам, за това първо тук питам. Някой с подобни симптоми, наблюдения или мнение?

п.с. Извинявам се за твърде образното запитване.  blush
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 16, 2015, 20:44:23 »

Вики, понеже питаш за опит, ще ти споделя от опит.
Преди да започнем да правим опити за бебе, първият път, имах най-редовният цикъл, 28 дни, точно.
Започнахме и близо 5 месеца, всеки месец нови и нови неща се случваха,странни течения, винаги по-рано ми идваше и все различни дни(никога по-късно), болежки тук и там....

Впечатлението ми е, че влияем на организма си по някакъв начин.

И можеш да  бъдеш колкото си искаш подробна, темата е затова. good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 16, 2015, 20:55:09 »

Да има го това, че като се вгледаме в себе си и виждаме промени и неща който преди това не са ни правили впечатление.но ако това продължи, съвета ми е ако може да се опиташ да ти пуснат полови хормони.Тъй като по спомен си в Англия това няма да стане лесно и направо можеш да кажеш, че имате една година неуспешни опити за забременяване.Тогава евентуално може да ти назначат хормони.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: ноември 16, 2015, 21:00:29 »

Да има го това, че като се вгледаме в себе си и виждаме промени и неща който преди това не са ни правили впечатление.но ако това продължи, съвета ми е ако може да се опиташ да ти пуснат полови хормони.Тъй като по спомен си в Англия това няма да стане лесно и направо можеш да кажеш, че имате една година неуспешни опити за забременяване.Тогава евентуално може да ти назначат хормони.
Ами то реално след три седмици ще стане година, но не ме притеснява защото както казах - не сме особено старателни. И да, факт е, че се вглеждам повече. Мисля да се пробвам с лекарите /да, правилно помниш, че съм в UK/
Пък и аз съм с обърната матка, което допълнително затруднява.

Marri, благодаря! Това определено ми успокои вечерта  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: ноември 16, 2015, 21:30:23 »

Череш, съвсем не се извинявай, че разказваш подробно.. И моя цикъл се ошашка много, откакто опитваме.. Имах някакви надежди за тоя месец, ама ми се струва, че пак ще закъснеем без реално да сме успели с бебеправенето.. Трябва да ми дойде до 3-4 дни, а нямам никакви признаци.. Тъпото е, че и хубава новина нямаме.. Еми ще изчакаме да мине нова година и приключвам със стрелянето на посоки и ще си запиша час при репродуктивен специалист, моя ме гледа като човек без никакъв проблем и само ми повтаря нищо ти няма, пък реално изследванията ми са най-базовите..  nea

Изказах си болката и аз smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines