Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:09:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221994 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 07, 2015, 12:08:38 »


Благодаря ви!  girl_in_love
За изследванията също се чудех, защото преди 4-5 месеца си пусках и всичко беше ок. По принцип два пъти в годината си ходя на профилактичен преглед и там ми пускат цитонамазка и микробиология.
Казах онзи ден на майка ми да отиде да ми вземе направление да отида пак и тя "оо ама нали наскоро ходи" huhhuh.gif Имаше предвид, че не е хубаво често да ме бъркат. Не й казах, че същност искам да отида и за да мога да се консултирам с гинеколожката за приема на фолиева киселина и да ми даде някой и друг съвет.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: ноември 07, 2015, 14:45:15 »

Остарелите начини на мислене много ме забавляват.Какво значи не е хубаво често да ме бъркат?Съвсем сериозно питам, защото една жена пред ин витро прави по няколко вагинални прегледа, преди по време и след процедурата.Лекарите знаят повече от майките ви със сигурност.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #182 -: ноември 07, 2015, 14:56:59 »

Маги в основата сьм сьгласна с тебе, но смятам, че при една жена без проблеми, която се следи редовно, не е нужно да се сврьхмедикализира забременяването.
Това обременява и психически.

Който си ходи редовно на прегледи и е в добро сьстояние, няма за какво да ходи специално точно преди да почне с опитите според мен, освен каквто е казала Мимето за някой и друг сьвет и за фолиева  pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 07, 2015, 15:01:48 »

Маги в основата сьм сьгласна с тебе, но смятам, че при една жена без проблеми, която се следи редовно, не е нужно да се сврьхмедикализира забременяването.
Това обременява и психически.

Който си ходи редовно на прегледи и е в добро сьстояние, няма за какво да ходи специално точно преди да почне с опитите според мен, освен каквто е казала Мимето за някой и друг сьвет и за фолиева  pardon
goodpost

На абсолютно същото мнение съм.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 07, 2015, 15:22:36 »

Маги, майка ми не е казала това с лошо или защото не мисли за мен. Напротив, точно тя скоро имаше гинекологичен проблем (който й се отрази на психиката и преживя тежко "диагнозата", която й бяха лепнали) и си мисля, че не би отхвърлила така с лека ръка, ако има нужда да отида на преглед. Не казвам, че е права или дори, че ще я послушам на 100 % и няма да отида на преглед. Не казвам и че разбира повече от лекарите.

Ина, мисля по същия начин, както си го написала.  good Благодаря!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #185 -: ноември 07, 2015, 15:42:43 »

Всьщност мисля, че и Маги е на това мнение и просто реагира на израза  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: ноември 07, 2015, 16:51:15 »

Точно на израза реагирах, не ме разбрахте добре.Иначе щом има скоро правени цитонамазка и микробиология, от тук нататък любов, любов и пак любов и готово smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 09, 2015, 18:17:28 »

Мда, подкрепям изцяло и аз. На 6 м. цитонамазка е ОК. МБ също, ако нямаш оплаквания. На мен миналата година щяха да ми откажат 2-ра цитонамазка за 1 месец, но аз настоях на моя отговорност. Тогава на първия преглед ми изфабрикуваха резултатите (личеше си как са замаскирали нечие име с коректор и са написали моето отгоре, после преснимали, за да не се разбере).
Иначе за "честото бъркане"- като забременееш си "бъркат често" първите месеци - за установяване, за преглед, за секрети, за нз си кво си... tease
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 09, 2015, 18:32:16 »

Маги, ами аз все не съм разбрала.  smile Грешката е в моя телевизор, съжалявам. blum

Нати, при по-напреднала бременност, сигурно е още по-неприятно. nea
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 09, 2015, 19:10:46 »

Присетихте ме и си намерих една опаковка Неофолик, която си бях купила преди 2-3 месеца, ама покрай сватбата забравих.. Ще пия и аз.. Как беше най-добре да се приема?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: ноември 10, 2015, 07:47:05 »

Аз имам 2 опаковки Фолацид, ако някой му трябва - подарявам. Пишете на лични!
Не се втелявайте излишно - хич не се притеснявам от "бъркането" аз. Дали ще ти бъркат в гърлото или на друго място. Все ми е тая. Нали затова ходим на лекар. Как да лекуват без да преглеждат. А дали може да ти предизвикат контракции - ми то и кашлица може да ти ги предизвика. Не съм си позволявала никога да отказвам такъв преглед - все пак доки знае най-добре. Как ще му се доверя да раждам при него ако му нямам доверие за 1 преглед  pleasantry стига съм спамила...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #191 -: ноември 10, 2015, 10:20:32 »

Малко Offtopic
Как си взимате направления за АГ? Съвсем не е риторичен въпрос. Всеки път ми се налага да мотая лъжи, че имам проблем - нередовен цикъл, течение, болка... Вече съм специалист по лъжи пред нея. Според моето джи пи нямало такова нещо като профилактичен преглед при гинеколог. Трябвало да имаш проблем, за да ходиш на АГ. То тя не ми пуска и обичайните профилактични, защото вечно няма направления, но това е друга тема. Ако отида на частно, моят си лекар ще ме прегледа и ще ми каже - Донеси ми другия месец направлението. Т.е. пак отначало разправията с личната. Съветът със смяната на личната ми е ясен...
Да, в напреднала бременност е по-неприятен прегледа с ръка, но се прави по-рядко. Хахаха, сещам се за бъркането на яйца, както казваше една съфорумка...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #192 -: ноември 10, 2015, 10:29:30 »

Аз от януари насам съм била почти всеки месец на гинеколог. Никога не са ми отказали направление, само ме попитаха след 3-тия път примерно защо толкова често искам, казах им с едно изречение и ме помолиха да занеса амбулаторен лист, за да вкарат в базата данни всичките ми интервенции. Съвет - отивай в началото на месеца, тогава винаги имат направления! И лъжи...щом не дава без да лъжеш  - лъжи, без никакви скрупули !!!
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #193 -: ноември 10, 2015, 10:54:37 »

Аличка, твоето Джипи едно към едно с моето! Тя е на същото мнение за АГ и аз вече не се и занимавам да измислям причини. Ходя си при моята АГ, плащам и така. Два пъти в годината ходя профилактично - пускам две МБ и веднъж цитонамазка и това е(стига да нямам оплаквания де). Цялата ни здравна система е така, все свършили направленията, все не се полагало това-онова. Еми да лягаме да умираме, че да я облекчим!  nea
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 10, 2015, 11:37:56 »

Така е, няма профилактичен преглед за АГ при жени под определена възраст. Супер тъпо е, понеже точно в тези години сме в детеродна възраст и се очаква добра профилактика, ама уви! С моя личен лекар сме се разбрали когато искам профилактичен, да ми дава направление и винаги пише някакво оплакване. На майка ми след 35г й се обаждаха, за да й напомнят, че не е ходила на профилактичен при гинеколог.
Та така, по здравна каса профилактични за АГ на млади жени не дават, щото няма.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines