Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:45:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чантата - 3  (Прочетена 72854 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 25, 2015, 22:23:22 »

Аз повече харесвам варианта за хоро, защото много хора се притесняват и срамуват да излязат пред всички да танцуват само с булката.. Но при нас може би няма да го разберат, не знам  pardon
Важно е чанта да има да ти не връчат някой плик на кауфланд  tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 25, 2015, 22:59:35 »

Аз по-скоро си представям, че ги слагам в някаква кошница или нещо от сорта. Чантата, която си представям е тип клъч (портмоне), без дръзки, дръзки и т.н, т.е няма да е удобно да я държа в ръката, да танцувам и да пъхам пари.... nea nea nea
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 25, 2015, 23:57:51 »

Водещата ни каза два начина:
- с чанта и се пускат пари
- с булчинския букет -който се хване се предава букета - накрая се гледа дали букета е в мъж или жена - това определя пола на второто дете
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 26, 2015, 08:25:42 »

Аз го зная само с букета, вчера това обсъждахме и с DJ-я. За чантата нищо не съм чувала, освен че преди в нея са се слагали парите,които се подаряват от гостите, но не докато танцуваш,ами подаръците. Сега настанаха модерни времена и си взимаме чанти в които едвам събираме личните си документи и купуваме разни кутии,които се носят от шаферите (по разбираеми причини) и парите се пускат там. Явно във всеки край обичая е различен.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 26, 2015, 11:41:56 »

Благодаря за информацията. Това с хорото е в Русе и както се оказа, Велико Търново и региона. Ама много тъпо ми изглежда... girl_impossible
Кардинално ще реша проблема и няма да имам чанта biggrin Да видим тогава как и къде ще пускат пари. biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 26, 2015, 12:33:05 »

Спокойно, на една от сватбите, които последно присъствах, желаещите да дадат пари на булката бяхме максимум 7-8 човека, останалите просто си изтропкаха хорцето и си седнаха... Малко неуважително ми се стори... не знам..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #36 -: януари 26, 2015, 13:37:27 »

Малко Offtopic
Това с булчинското хоро и парите го има по много региони. Има по-малки населени места, където продължават да кичат с топлийки роклите на булките, като правят "гердан" от пари. Аз лично не съм присъствала на такова нещо и категорично предупредих ДЖ-я да няма такова хоро. При нас гостите си дойдоха с пликовете и на влизане в ресторанта си ни ги даваха. Всичко е въпрос на организация и договорки с водещия и/ли ДЖ-я. Не сте длъжни да спазите абсолютно всички традиции и обичаи good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 26, 2015, 13:42:47 »

 Offtopic При нас "сватбените подаръци" дори да са под формата на пари, се различават от това с танца с булката или хорото. Там по-близките на булката танцуват с нея и всеки преценява колко да даде и дали да участва в обичая...  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 29, 2015, 16:57:19 »

 Offtopic
Вие сега ме стреснахте с тези истории. Никога не съм виждала такова нещо.  girl_impossible
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 31, 2015, 19:13:15 »

Cerise, това са обичаи от различните краища на България.
Иначе, парите в чантата били символични и не са подаръка за младоженците. И все пак...една чанта само заради това... angry
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 31, 2015, 20:11:01 »

Едва ли има някой, който би си взел, чанта "за да има къде да си прибере парите?!?!".

При мен лично говорим за аксесоар, към който съм пристрастена, имам десетки, обожавам чанти... мразя да ходя с една чанта, докато не се скъса, аз сменям чанти всеки ден... Няма как да се лиша от хубави обувки и чанта точно в този ден... но със сигурност отказвам да са бели!  blush blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: януари 31, 2015, 20:20:26 »

Аз малко съм на всяка манджа мирудия ама извинете ме скучно ми е, бременна и на легло какво да се прави pardon

Та да ви кажа че чанта на булка не върви. Имате букет. Той завършва визията на булката. И чанта ще ви дойде в повече. Повечето рокли като вървите трябва да ги повдигате че или се оплитат в краката или да не ги изцапате. Та в едната ръка букета с другата роклята чантата саамо ще ви пречи и най вероятно ще бъде предадена на някоя шаферка/ майка/ кума.  girl_impossible
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 31, 2015, 21:49:09 »

mariola85, за мен са много ценни мненията на момичета, минали вече през сватбения ден, понеже от личен опит човек говори най-добре Wink
Аз лично не искам да имам чанта, но май все пак ще трябва да взема някаква - за телефоните и за кърпички. Евентуално за гланц за устни и за пудра - за освежаване на грима.
Също така, понеже ние не искаме да имаме "кутия за подаръци", което си е в прав текст казано кутия за пари...може би трябва да имам някаква чанта, в която да сложа пликове с пари, ако ни дават като подарък...  nea Това още не съм го обмислила много добре
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #43 -: януари 31, 2015, 22:44:52 »

Да....подкрепям mariola85, чантата не е много необходима. Със сигурност няма да я носите вие. По-скоро тези необходими неща могат да бъдат предадени на кумата, майките и други близки. При мен беше така, Личната ми карта беше в Милото и други при кумата...тя после ми остави нещата в стаята и готово... Все пак като се даде на кумата булчинската чанта и на нея няма да й е комфортно, тя си има тоалет и така отива и нейната визия.
Евентуално за пликовете с подаръци, не мисля, че е добра идея да се полза чантата, ще ви трябва голяма Wink
Има всякакви кутии, може да се направят ръчно, да бъдат под формата на кошница или нещо друго. Не е нужно да бъде типичната кутия за пари.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 31, 2015, 23:12:34 »

Така...Мариолка, тъкмо си мисля "Аха, сигурна съм" и ти стреляш право в целта и ме разколебаваш. Благодаря, за което разбира се.  Важно е наистина мнението, за тези малки неща, на хора които вече са минали по пътя. Ще намеря достатъчно малка чанта, така че да не пречи и да не се набива много очи...  Girl_hide

И е супер, че следиш и се записваш с подобни коментари! Ще стискам палци всичко с теб и бебчето да е наред, дано времето се пооправи, за да си правиш разходчици...Но да ти остава и време да ни наблюдаваш и да ни връщаш в правия път  blush give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines