Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 15:42:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чантата - 3  (Прочетена 73174 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: юни 03, 2014, 09:31:38 »

Старата тема - http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,18345.0.html
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 29, 2014, 14:20:12 »

Аз си поръчах чантичката от Алиекспрес. Тук по магазините не мога да намеря нищо подобно на това, което търся. Всички са или с дантела, или в златно, и нито едното, нито другото ми върши работа. Само в един магазин видях нещо подобно ,(не беше с камъчета, а с пайети, но все пак беше в сребристо), но не ми хареса отношението на продавачката - убеждаваше ме да си купя чантата, защото ако съм се върнела утре да си я взема вече нямало да я има. Изобщо не обичам да ме навиват така.
Та, сега си я чакам да пристигне и нямам търпение да си я видя на живо. Ето и линк към модела, който си поръчах: http://www.aliexpress.com/snapshot/6128218527.html
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #2 -: юни 29, 2014, 16:22:50 »

Аз пък за сега реших да нямам чанта, и без това имам букет и младоженец  blum Каквото ми трябва ще бъде в кумата и още пари за чанта май няма да влагаме...  Wink
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 29, 2014, 21:58:41 »

Светла, и аз доста се чудех дали изобщо да си купувам чанта, но ми се искаше да си взема. Не ми се искаше за всяко нещо, което реша, че м трябва да привиквам я кумата, я някоя от шаферките... За това си избрах така, която после да мога да си я ползвам.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 05, 2014, 10:09:58 »

mina_ - честито за чаната! Много е хубава! smile
Аз противно на масовото мнение съм за чантата!
На мен ми беше много полезна. Макар,че имахме доста багаж,аз в нея си прибрах най-нужните неща. Все пак трябваше да мога да си извадя телефона или личната карта или носни кърпички,ако имаше нужда.
Аз нямах шаферки,така че свекито и брата на милото помагаха с багажа за църквата и ритуалната зала.
Кумата ми носеше чантата в повечето случай,но в колата си беше с мен. Имах си и гланц за устни и огледалце вътре и в колата се освежавах,ако имаше нужда. Не съжалявам,че имах чанта. smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 05, 2014, 13:25:35 »

Благодаря ти, crazynelly! Сега я очаквам да пристигне. Да видим дали ще има нещо общо с изображението на снимката или ще трябва да си търся друга lol
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 16, 2014, 12:28:59 »

Пристигнааааа!!! Преди малко ми пристигна чантичката! Срахотна е! Имах опасения, че няма да е същата като на снимките от сайта, че камъните ще жълтеят... Но не! Перфектна е!  Bravo Bravo Bravo


* clutch.JPG (49.41 KB, 480x480 - видяно 1360 пъти.)
« Последна редакция: юли 16, 2014, 12:31:13 от mina_ » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 16, 2014, 15:25:27 »

mina - честито! Чантата е много красива!  Bravo
 Радвам се,че всичко е наред с нея и нямаш никакви забележки!  good
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #8 -: юли 16, 2014, 15:44:59 »

И аз трепна да получа чантата поръчана от интернет, нямам високи очаквания, дано не ме разочарова въпреки това..

mina_, много хубава чанта! И аз бях харесала няколко чанти с тази форма, но нямаше да ми отиват на роклята, на мен ми трябва нещо по-романтично.

Много хубав избор си направила, ще можеш да си я носиш и след това при вечерни излизания girl_wink
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 16, 2014, 17:38:49 »

Благодаря ви, момичета!
Radiant, това ми беше идеята - да си взема чанта, но такава, която да мога да използвам и след сватбата. Ох, много й се радвам lol  Bravo
Като пристигне и твоята да споделиш впечатления Wink
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 16, 2014, 17:56:45 »

Мина, честито! Дано и аз скоро се похваля с успешна поръчка от интернет.
Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #11 -: юли 19, 2014, 16:02:35 »

Честита чанта, Мина! Чудесно изглежда.   good
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #12 -: юли 30, 2014, 10:13:32 »

Хайде да се похваля и тук с чанта (и обувки), купени по интернет, никога невиждани на живо.. Много съм доволна. Но то и цената хич не беше толкова ниска, колкото ми се искаше първоначални, та.. за тези пари трябва да са хубави... Вече съм в етапа "толкова съм изморена от сватбени избори и решения, че бюджета е една далечна химера, която пренебрегвам с лекота" blush blush blush

Имам и аз обувки най-накрая!

На Pink by Paradox London са и обувките и чантата, които правят почти само сватбени и официални артикули.
Токът е 5.5 см е и са много удобни, имат специални възглавнички на ходилото. Сатенени са, от сатен, който може да се боядисва.

Надявах се да се размина с малко по-ниски, но просто нищо друго не намерих хубаво и нямам сили вече да връщам тези и да търся нови... А и много си ги харесвам girl_wink

     

А чантата е на същата фирма.



Не съм ги носила, та реално не мога да препоръчам още марката.. но поне на вид са много хубави нещата..

Всичките им обувки са с възглавнички и мисля повечето им неща могат да се боядисват (удачно ако искате по-нататък да ги боядисате или да подсигурите еднакви обувки/чанти на шаферките)..

Поръчах ги от Дебенамс, които по принцип доставят до БГ, не съм сигурна за тези точно артикули дали го предлагат обаче...

Дано съм полезна на някого girl_wink
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #13 -: юли 30, 2014, 14:46:21 »

Radiant Много са хубави и си отиват заедно. Аз търсих също подобни обувки, но не намерих. В крайна сметка си купих 7 см., които са ми високи, сега за нови се оглеждам. Абе....ужас  nea
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #14 -: юли 30, 2014, 15:54:34 »

Radiant Много са хубави и си отиват заедно. Аз търсих също подобни обувки, но не намерих. В крайна сметка си купих 7 см., които са ми високи, сега за нови се оглеждам. Абе....ужас  nea

Ох не е малка драмата за височината и обувките.... Аз пък купих едни, които не харесвах много (4.5 см), само защото шивачката каза, че обазателно на пробите трябва да съм с обувките.... И трябваше за ден буквално да намеря нещо... Хич не ги харесвах, ама какво да се прави... Сега дори е късно да ги върна обаче бях непреклонна, че ще намеря по-хубави! Те милите не са лоши, ама не са като за този важен ден!

Вчера имахме дори лек спор с младоженеца, според кого трябвало да съм с равни обувки... Ами няма проблем ако бях с рокля тип принцеса... ама с моята русалка с подчертано дупе си трябва малко токче за по-елегантна фигура... Та така... Обувчена драма!

Ти се оглеждай за обувки, които са ти по насърцето и не се отказвай!
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 30, 2014, 18:45:21 »

Radiant, честити и обувки, и чанта! Много са красиви! Обувките с този орнамент с камъните отгоре малко ми напомнят онзи известен модел на Маноло Бланик... От епизода на Сеска и Града, в който въпросният чифт обувки изчезна при едно гостуване... Както и да е. Поздравления за избора! На снимката, която си качила се вижда възглавничката на петата и настина изглеждат много удобни!
Говорейки за обувки - тези дни трябва да поразтъпча моите...
А чантата е истинско бижу - много нежна и елегантна!  Bravo
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #16 -: юли 31, 2014, 03:29:13 »

Аз си намерих перфектната чанта и, разбира се, вече не се произвежда! Пусти късмет...моделът е отпреди една година и вече го няма.


* image.jpg (41.72 KB, 354x354 - видяно 9098 пъти.)
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #17 -: юли 31, 2014, 10:37:03 »

Мерси, mina_!

ivanjelina, може в ибей да я има? Каква марка е?
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #18 -: август 01, 2014, 03:50:01 »

ами айде де....толкова се рових и толкова модели гледах, че сега даже не мога да се сетя каква марка беше и къде я намерих. Помня само, че вече я няма.
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 01, 2014, 08:42:15 »

Аз пък реших да не инвестирам в чанта. Твърдо реших, че не искам бонбон чанта, а пък и сестра ми беше преди 4 години булка и чантата не е носена след това. Класически клъч е.....
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 01, 2014, 12:58:09 »

Sunshine87, тъкмо ще имаш и нещо назаем Wink
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #21 -: август 03, 2014, 13:37:58 »

Аз дълго време умувах да имам или да нямам чанта и в крайна сметка си купих чантичка от Асеновград. И добре, че така реших - в нея прибрах червилото, телефона, ключовете, кърпички, лична карта - все неща, които си ми трябваха в общи линии и си бяха в мен smile
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #22 -: октомври 25, 2014, 13:32:14 »

За мен чантата е излишна за визията на една булка. Нали държиш и букет, къде ще носиш и чанта… Червилото, телефона и всички тези неща ги приготвих в една не булчинска чанта и сестра ми отговаряше за нея. Въпреки това, има много сладурски булчински чантички, които сте пуснали тук!
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 01, 2014, 14:53:09 »

Хайде и аз да се включа в темата с чантата. Ако имам чанта, тя едва ли постоянно ще е с мен...изнервям се с прекалено много неща в ръцете. Не знам реално какъв е смисълът от чанта, ако я дам на кумата например да я носи. 
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 01, 2014, 16:48:06 »

Ами принципно чантата е за документите за ритуалната зала и църквата + телефон (който според мен не е необходим точно в този ден), някакви кърпички за освежаване и като допълнение на визията.
Аз съм си харесала една мн сладурска от алиекспрес и мисля после да я използвам като несесер за гримове biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 22, 2015, 16:44:37 »

Не знам до каква степен чантата е необходимост в този ден, колкото по-скоро си е завършек на визията. Обожавам обувки и чанти, имам десетки, ценител съм и не си представям в един от най-важните дни не си се представям без... Представям си ги обувките по-специално де, но за тях в темата за обувките..... а чантата ще я напаснем  danceg danceg danceg danceg
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 25, 2015, 18:57:52 »

Момичета, мен днес буквално ме "застреляха" с изказването, че чантата е задължителна.
Защото "Как ще има булчинско хоро, като няма чанта?!" - цитирам точно майка ми и свекито. Оказа се, че на въпросното хоро трябвало който се хване, да ти пусне паричка в чантата. Някой друг чувал ли го е това? Аз съм присъствала на точно 3 сватби и нямам спомен за такива глупости. HELP!
Активен
ri80
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #27 -: януари 25, 2015, 19:31:25 »

Има булчинско хоро, при което всеки трябва да се хване до булката и да пусне парички. Виждала съм такива хора и булката е държала кошничката от късметите вместо чанта.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 25, 2015, 20:06:03 »

Нали трябва да има нещо на  заем, та чантичката ще ми е назаем ( от булката на която бях кума ) при нас се  танцува    бавен танц,  кума извежда булката на дансинга и й дава пари и така всеки, които желае да танцува  с булката плаща smile парите ги събират в чантичката..
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 25, 2015, 21:32:53 »

 Offtopic djosi при нас също е така, но от края където е приятеля ми играят булчинско хоро, много се чудя как да направя, искам да уважа и двата обичая, но ми се струва крайно тъпо да има 2 танца с булката. Ще излезе, че искам да ми дават пари два пъти хахахаха smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 25, 2015, 22:23:22 »

Аз повече харесвам варианта за хоро, защото много хора се притесняват и срамуват да излязат пред всички да танцуват само с булката.. Но при нас може би няма да го разберат, не знам  pardon
Важно е чанта да има да ти не връчат някой плик на кауфланд  tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 25, 2015, 22:59:35 »

Аз по-скоро си представям, че ги слагам в някаква кошница или нещо от сорта. Чантата, която си представям е тип клъч (портмоне), без дръзки, дръзки и т.н, т.е няма да е удобно да я държа в ръката, да танцувам и да пъхам пари.... nea nea nea
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 25, 2015, 23:57:51 »

Водещата ни каза два начина:
- с чанта и се пускат пари
- с булчинския букет -който се хване се предава букета - накрая се гледа дали букета е в мъж или жена - това определя пола на второто дете
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 26, 2015, 08:25:42 »

Аз го зная само с букета, вчера това обсъждахме и с DJ-я. За чантата нищо не съм чувала, освен че преди в нея са се слагали парите,които се подаряват от гостите, но не докато танцуваш,ами подаръците. Сега настанаха модерни времена и си взимаме чанти в които едвам събираме личните си документи и купуваме разни кутии,които се носят от шаферите (по разбираеми причини) и парите се пускат там. Явно във всеки край обичая е различен.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 26, 2015, 11:41:56 »

Благодаря за информацията. Това с хорото е в Русе и както се оказа, Велико Търново и региона. Ама много тъпо ми изглежда... girl_impossible
Кардинално ще реша проблема и няма да имам чанта biggrin Да видим тогава как и къде ще пускат пари. biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 26, 2015, 12:33:05 »

Спокойно, на една от сватбите, които последно присъствах, желаещите да дадат пари на булката бяхме максимум 7-8 човека, останалите просто си изтропкаха хорцето и си седнаха... Малко неуважително ми се стори... не знам..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #36 -: януари 26, 2015, 13:37:27 »

Малко Offtopic
Това с булчинското хоро и парите го има по много региони. Има по-малки населени места, където продължават да кичат с топлийки роклите на булките, като правят "гердан" от пари. Аз лично не съм присъствала на такова нещо и категорично предупредих ДЖ-я да няма такова хоро. При нас гостите си дойдоха с пликовете и на влизане в ресторанта си ни ги даваха. Всичко е въпрос на организация и договорки с водещия и/ли ДЖ-я. Не сте длъжни да спазите абсолютно всички традиции и обичаи good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 26, 2015, 13:42:47 »

 Offtopic При нас "сватбените подаръци" дори да са под формата на пари, се различават от това с танца с булката или хорото. Там по-близките на булката танцуват с нея и всеки преценява колко да даде и дали да участва в обичая...  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 29, 2015, 16:57:19 »

 Offtopic
Вие сега ме стреснахте с тези истории. Никога не съм виждала такова нещо.  girl_impossible
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 31, 2015, 19:13:15 »

Cerise, това са обичаи от различните краища на България.
Иначе, парите в чантата били символични и не са подаръка за младоженците. И все пак...една чанта само заради това... angry
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 31, 2015, 20:11:01 »

Едва ли има някой, който би си взел, чанта "за да има къде да си прибере парите?!?!".

При мен лично говорим за аксесоар, към който съм пристрастена, имам десетки, обожавам чанти... мразя да ходя с една чанта, докато не се скъса, аз сменям чанти всеки ден... Няма как да се лиша от хубави обувки и чанта точно в този ден... но със сигурност отказвам да са бели!  blush blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: януари 31, 2015, 20:20:26 »

Аз малко съм на всяка манджа мирудия ама извинете ме скучно ми е, бременна и на легло какво да се прави pardon

Та да ви кажа че чанта на булка не върви. Имате букет. Той завършва визията на булката. И чанта ще ви дойде в повече. Повечето рокли като вървите трябва да ги повдигате че или се оплитат в краката или да не ги изцапате. Та в едната ръка букета с другата роклята чантата саамо ще ви пречи и най вероятно ще бъде предадена на някоя шаферка/ майка/ кума.  girl_impossible
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 31, 2015, 21:49:09 »

mariola85, за мен са много ценни мненията на момичета, минали вече през сватбения ден, понеже от личен опит човек говори най-добре Wink
Аз лично не искам да имам чанта, но май все пак ще трябва да взема някаква - за телефоните и за кърпички. Евентуално за гланц за устни и за пудра - за освежаване на грима.
Също така, понеже ние не искаме да имаме "кутия за подаръци", което си е в прав текст казано кутия за пари...може би трябва да имам някаква чанта, в която да сложа пликове с пари, ако ни дават като подарък...  nea Това още не съм го обмислила много добре
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #43 -: януари 31, 2015, 22:44:52 »

Да....подкрепям mariola85, чантата не е много необходима. Със сигурност няма да я носите вие. По-скоро тези необходими неща могат да бъдат предадени на кумата, майките и други близки. При мен беше така, Личната ми карта беше в Милото и други при кумата...тя после ми остави нещата в стаята и готово... Все пак като се даде на кумата булчинската чанта и на нея няма да й е комфортно, тя си има тоалет и така отива и нейната визия.
Евентуално за пликовете с подаръци, не мисля, че е добра идея да се полза чантата, ще ви трябва голяма Wink
Има всякакви кутии, може да се направят ръчно, да бъдат под формата на кошница или нещо друго. Не е нужно да бъде типичната кутия за пари.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 31, 2015, 23:12:34 »

Така...Мариолка, тъкмо си мисля "Аха, сигурна съм" и ти стреляш право в целта и ме разколебаваш. Благодаря, за което разбира се.  Важно е наистина мнението, за тези малки неща, на хора които вече са минали по пътя. Ще намеря достатъчно малка чанта, така че да не пречи и да не се набива много очи...  Girl_hide

И е супер, че следиш и се записваш с подобни коментари! Ще стискам палци всичко с теб и бебчето да е наред, дано времето се пооправи, за да си правиш разходчици...Но да ти остава и време да ни наблюдаваш и да ни връщаш в правия път  blush give_rose give_rose
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 01, 2015, 10:04:07 »

Аз твърдо съм решила да съм без чанта. Определено само ще ми пречи. Ще дам личната ми карта на мм, някои неща на кумата, а зе освежаване на грима всичко ще бъде при едната шаферка, която е гримьорка smile Та за мен чантата се обезмисля smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 01, 2015, 13:24:15 »

Добре че от време на време се появява някой да влее малко разум. Пак изпаднахме в излишни полемики с тия чанти biggrin
Сега, когато връщам лентата от минали сватби, на които съм присъствала, булката ВИНАГИ ми в връчвала я чантата, я букета, я някое портмоне...т.е. не й е било много комфортно да носи 100 неща в себе си.
=> чантата не е наложителен аксесоар Wink yahoo
mariola85, благодаря отново за съветите в темите Wink
Активен
ri80
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #47 -: февруари 02, 2015, 18:21:42 »

Напълно съм съгласна с Мариола, чантата в този ден е не само излишна, а и неудобна. Някак си самата пищност на булчинската рокля не я изисква, поне според мен. А относно необходимостта да носите лични карти, гримове и т.н., със сигурност ще може да ги сложите в чантата на родители, приятелки, дори кумата.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 02, 2015, 19:21:49 »

Решила съм да има сватбена чанта, колкото да я има smile а че някой ще я носи е ясно, ще ги ангажирам, сега ми е паднало   danceg danceg
Според мен е излишно да се купува, за  това ще взема назаем..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #49 -: февруари 02, 2015, 23:38:08 »

И мен не ме кефи булка с чанта. Хем е неудобно, хем е капката в повече кьм булчинския тоалет, а ако се даде на някой да я носи какьв й е смисьла? Само разваля визията на носещия, който си е подбрал облекло и чанта кьм него. По-добре нужните дребни вещи да стоят в чантата на друг.

Но естествено, ако това е което ще направи булката щастлива, да си вземе.

Коментарьт ми беше просто да добавя още един глас против.
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 09, 2015, 22:16:09 »

Аз пък първоначално се колебаех дали да имам чанта. После като отидох да си купувам роклята и си купих и чанта ти бонбон (тези кръглите от плат дето са с връзки отгоре). След 2 седмици си взех и обувките, които са лачени, та от там реших че искам и лачена чанта. Накрая си купих и лачена - тип портмоне. Не знам дали ще ми пречи, но до сватбата имам 2 седмици да реша дали от две чанти вкъщи изобщо ще взема някоя...
Ако на някой му трябва чанта тип бонбон от плат, да пише на лични. blum
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 24, 2015, 19:20:57 »

Момичета включвам се и тук. Мина и моята сватба. И определено ви съветвам да сте без чанта. Носих си букета, а чантата ми беше у една приятелка през цялото време. И накрая какво се оказа, че само й загрозява тоалета. А на мен само ми пречеше. Телефонът по-добре си го дайте в на кумата чантата или си го оставете в жапката на колата. Салфетки и гланц и кумата винаги си има в чантата, а тя е на всякъде с вас... smile
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 26, 2015, 11:42:30 »

Твърдо  ще съм без чанта.

Телефон така или иначе няма да ми трябва, и да го нося с мен надали ще го ползвам, гримовете  и необходимостите /карфици, тиксо, препарат за петна и т.н./ най-вероятно сестра  ми ще съхранява, а документите - при кумата. Хич не ми трябва още нещо, дето ще го мисля и ще се чудя какво да  го правя.
Активен
Slava_S
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #53 -: март 14, 2015, 14:12:10 »

Аз пък мисля, че тези малки сладки 'торбички', които се намотават около китката са много симпатични и не само че не пречат ръката да е свободна, но понякога и много сполучливо допълват тоалета, особено ако са изработени добре и са декорирани с дантела от самата рокля. Освен това колкото и да са около теб, кумата и шаферките все ще се запилеят нанякъде в някой момент точно когато ти трябва я набързо да освежиш червилото, я кърпичка или телефон...
Изобщо, аз съм на мнение, че човек трябва да е колкото може по-малко зависим от околните  smile
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 14, 2015, 19:58:03 »

Точно такава ми беше  чантата на бала.
Разпадна се малко след като започна веселбата в ресторанта и  останах с кръгло парче плат и доста вещи - портфейл,  телефон, червило и т.н.,  какво връзване и гласене падна, не искам да си спомням. 
Определено не бих повторила с този тип чанта.
В краен случай може да връча едно резервно червило и на координатора, тя поне  няма как да се запилее.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 14, 2015, 21:11:34 »

По моите скромни наблюдения от сватби, булката не си носи чантичката, а я дава на някой да й я носи. В един момент се оказва,че в една ръка трябва да имаш чанта и букет, а с другата да държиш младоженеца. 2 ръце са малко за толкова аксесоари. smile
Но ако на теб ще ти е полезна, просто си вземи една и си я носи. give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 14, 2015, 22:55:28 »

бях метнала един козметичен несесер на майка ми в чантата. искам да ви призная, че ни се сетих за него, ни имах време, ни нерви.една съфорумка ми поднови гланца на устата  с нейния след подписването и дотам беше. smile blum
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #57 -: март 19, 2015, 11:07:36 »

Досега си мислех, че чантата е добра идея, но като ви чета, май ще се откажа... lol

Наистина няма смисъл да си взимам чанта, която така или иначе ще връча на кумата да пази през повечето от времето.
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #58 -: април 26, 2015, 09:23:54 »

взех си анта-бонбон екрю цвят същата като роклята не че ще я нося но ей така заради цялостната визия
а иначе шаферките защо са  :
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 26, 2015, 16:51:38 »

Аз мислех да нямам чанта, но си промених мнението. Ще си направя една по поръчка, лачена (като обувките), тип портмоне. След сватбата ще си остане като комплект с обувките ми smile На самата свабта има неща, които задължително се носят, червило, гланц, парфюмче, освежител за уста, къспички, документи, телефон (не, че някой ще ми звъни точно в този ден, важните хора ще са с мен). Не ми се ще този да ми държи това, другия другото... Ще си стои в колата, няма да я разнасям с мен постоянно. В ресторанта ще е на стола и така smile Иначе не смятам да я нося, с букета ще е малко повече :Р
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 01, 2016, 15:54:06 »

Това с чантата хем не го "осъждам" хем не го "приемам" вски според удобството си, но лично аз смятам, че не ми е необходима.

- телефон на сватбата си да нося не смятам smile
- червило може и в на майка ми или на кумата чантата да бъде,
- личните карти може да са в кумовете, защото не е само моята важна а и на младоженеца,
- парите все ще има къде да се сложат, да не говорим, че има страхотни кутии за пари, които не са много голями и са доста удобни за такива случаи. Шаферка държи една такава кутия и ето го, дори да не е кутия де факто шаферките са за това, да помагат и да ходят по мен ахаха smile
- други там работи като безопасни игли, лепенки и подобни майка ми винаги има в нейната чанта, съответно на мен не ми е необходимо smile

П.С. Колкото по-малко неща ми се мотаят по ръцете и краката толкова по-добре и по-леко ще ми бъде и движиние, и държане на разни работи по време на ритуалите.
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #61 -: февруари 02, 2016, 12:37:12 »

Да споделя и аз моя опит с чантата. Аз държах да имам чанта -тип клъч към сватбената си рокля, като от самото начало ми беше ясно, че няма да я разнасям напред назад по снимки и т.н. Просто си сложих в нея най-необходимите неща от рода на червило, гланц, кърпички и т.н и кума и кумата се погрижа за това чантата да е на мое разположение, когато ми потрябва, например за освежаване на грима по време на фотосесия, преди някой от сватбените ритуали и т.н. Съгласна съм с мението, че няма как булката да държи  и букет, и чанта, така че чантата не е напълно необходим аксесоар.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 02, 2016, 12:43:48 »

Аз нямах чанта. Кумата имаше клъч и в него събрахме 2 червила, личните карти и едни кърпички. Пъдрата ми е доста обемна и не се събира в клъч, затова стоеше при едната шаферка с по-голяма чанта.
Опресних си червилото точно веднъж, преди да влезем в ресторанта, а пудрата така и не я използвах. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #63 -: февруари 02, 2016, 12:48:11 »

Аз също бях без. Кумовете се погрижиха за лични карти и тн, всичко останало беше при кумата ишаферките smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 03, 2016, 16:32:04 »

средният вариант е едно изискано несесерче, което да стои в някой роднина или гост близък. така си имаш всичко под ръка, без да го мъкнеш. smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 15, 2016, 13:39:10 »

И аз няма да имам чанта - не само, че ми идва малко излишна към цялостната визия, но и не мисля, че ще ми е удобно да разнасям и нея (сигурна съм, че даже букетът ще ми писне по време на ритуалите  tease ). Ще делегирам отговорността за личните карти и някое гримче на кумата  pardon
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #66 -: септември 07, 2016, 21:42:05 »

Въобще не мисля че е нужна чанта в сватбения ден !! Наскоро бяхме кумове и нито аз , нищо булката бяхме с чанти !! Е аз имах , но тя беше заедно с багажа в багажника и накрая преди да влезем в ресторанта помолих един приятел да ми внесе чанатата и да я остави на булчинската маса ... Иначе телефон и лични карти и на двете бяхме оставили при мъжете . Каквото и друго да трябва ( червило , пудра ) бих оставила при шаферките или при сестра ми.
« Последна редакция: септември 07, 2016, 21:44:26 от silviya91 » Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines