Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 05:52:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юни 2014  (Прочетена 47520 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юни 30, 2014, 09:53:27 »

Здравейте в последния ден от юни...

Свекърва, подобен план имам горе-долу всяка седмица и все нещо го опропастява частично или тотално smile.
Този уикенд, обаче, взе че се изпълни на 80 %. Все едно си пречистих душата...
Вие забелязали ли сте какъв дъжд вали? Като погледна колата (най-после си взехме количка!!) и прозорците вкъщи и все едно с кален разтвор са пръскани. Та затова планът ми е на 80%. Другото неизпълнено е довършването на бебешката стая. И то там преди чистенето ще се налага да играе перфоратор/бормашина, защото на някои места (четете точно където искам да забивам) пирон не може да се забие с чук, ама въобще. И в радиус 10 см от там пак не ще sad.
И така, тази седмица ми е последна на работа  yahoo и за това може би за това ми е едно такова лятно и отпускарско smile. Но в същото време като видях опашката пред ПИБ тази сутрин и ми се обърна всичко. Някой яко клати финансовата система и според мен целта е да падне бордът, т.е да се дестабилизира цялата страна. Имам известни теории, но са само предположения.

Да се надяваме нещата да се стабилизират.

Усмихнат ден на всички ви
« Последна редакция: юни 30, 2014, 09:54:59 от milenuity » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #151 -: юни 30, 2014, 10:27:05 »

Свекърва, и аз от много време имам подобна щура идея за мазето на нашите. Вътре бяхме прибрали една камара книги след последния ремонт. Нашите имат хич да не поне 500 книги! Сега се надявам, като се разширим, най-после да принудя татко да съдейства с това почистване. ММ пък е супер щастлив, че най-после ще си има и той мазе, където да си прибира какво ли не lol Снощи се заговорихме тъкмо за книги и майка подсказа за някои детски книжки, които ще са интересни и за дребното. Сетихме се за Вера и Анфиса и пощръклях! Толкова си ги обичах тези книжки и сега вече имам стимул да ровя в мазето yahoo
Иначе джулая ще го посрещам в леглото! Тази година по-скоро той мен ще оставя да ме посрещне. Това, разбира се, са планове, ако малкото човече не реши друго.
milenuity, това с банките си е само поредната пушилка. Дано по-скоро отшуми, че народът се побърка. Вече е играл в този филм, че и Оскар за главна роля е печелил!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #152 -: юни 30, 2014, 10:51:56 »

Здравйте в този последен ден от месеца....

Нямам много време за писане , тъй като имам доста работа и приключвам месеца. blum

milenuity пожелавам ти приятна почивка, и да влизаш да разказваш как вървят нещата покрай теб  give_rose

И на мен ми е едно лятно, ама до август ще си почакам за отпуската ххаха

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 30, 2014, 11:02:20 »

добър ден smile
Свекс, обиците са избирани от мъж, личи си. Ма са си добра инвестиция, можеш да продадеш и да замениш smile
Ние добре се заредихме на малка еднодневна екскурзийка и сега ми е готино у дома. smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 30, 2014, 11:07:21 »

milenuity пожелавам ти приятна почивка, и да влизаш да разказваш как вървят нещата покрай теб  give_rose

Миленски, мерси smile

Али, да. така е. Поредният шум, но в началото на 20в. точно от шум/слух се стигна до фалит на банки в САЩ. (работа на Ротшилд и компания). Но преди малко при нашите инвеститори гледах, че по по CNBC казаха, че ситуацията в БГ била овладяна много добре. smile да видим Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #155 -: юни 30, 2014, 11:25:04 »

emmmmmy, не си струва да се продават, загубата ще е 100%. Те като грамаж са нищо...като изработка crazy конфекция, та просто ще ги сложа някъде, ако ставам кръстница на момиче. Стават за първи обеци, след продупчване на уши. Ще ги давам под наем Wink.
И въпросното мазе е пълно с книги. Във всеки кашон има опис и дубликат в една папка при мен. Индикацията за разпознаване на кашона е примерно "кашон грозен, без етикети с надпис №5". Ако надписът се е заличил от годините, ходи го търси. Сега съм събрала кутии от принтерна хартия и съм приготвила нови етикети. Но отидат ли книгите в избата, следващата спирка е кофата за боклук. Иначе и аз пазя мои детски книжки, любимите книги на децата и много художествена литература. Снахата не проявява интерес, даже снимки на сина не е поискала да види. Може да се промени, надявам се blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #156 -: юни 30, 2014, 11:26:49 »

хелоу и от ме smile

Свекърва както е казала Еми личи си че са избирани от мъж  girl_wink, хубаво си помислила за кръщене на дете са перфектни Wink

Еми разбунти страстите у фейсбуко

Аз мазе нямам но имам една стаичка която мъжо я подреди миналия месец та е заприличала на нещо. Пълна е обаче с кашони ( от ТВ, микровълни) кутии от обувки ( не мои а на ММ  blum) трябват ни като се местим.

Ние уикенда ходихме до мебелни магазини, останахме много разочаровани от Явор, много ниско качество всичко от мострите се разпадаше и изглеждаше супер евтино, ( а скъпо) та май към Икеа ще се ориентираме, те в света са известни като евтина марка ама тук май са като качествена. Ама нищо плакнахме очи  и в Como  ама много скъпо там, но в пъти по качествено, май са немска марка blush.


Какво планирате за почивки? Ние май първо ще отскочим до Македония за един уикенд и от там ще отидем за седмица до Гърция на близките плажове, Олимпик Бийч, Паралия или Катерини, ако някой е ходил скоро там да препоръча хотелче?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #157 -: юни 30, 2014, 12:25:42 »

milenuity, нали чу президентът вчера увери, че всичко е под контрол  blum А днес се чу, че са одобрили 3.3 милиарда от Европейската комисия за стабилизация на българската финансова система, не ги мисли много  girl_wink Има разни конспирационни теории, аз също си развивам някакви, но ей така да си упражнявам мисленето. Иначе се радвам, че ТВ7 отиват към несъстоятелност, крайно време беше  crazy

mariola85, ние ще ходим до Гърция също след 2 седмици, тогава и аз официално излизам в отпуск и стига с работата за тази година, прехвърляме се на вълна майчинство  Girl_hide Ние си резервирахме в някакви много приятни студиа на Халкидики обаче с невероятно добри отзиви, а и собственикът е страшно отзивчив, та още предварително съм доволна от обслужването и отношението, дано и на място е така  smile

Що се отнася до Como - австрийски са (използват австрийски и немски производители на мебели за стоките си) и са подобие на ИКЕА като качество и стандарт или поне на мен така ми изглежда, а може и една идея по-високо да е, аз оттам съм купувала две бюра и разни други дребни неща, бюрата в интерес на истината излезнаха читави. Но не бях доволна от един офис стол, който се счупи доста бързо, но пък ми върнаха парите без никакъв проблем като им го занесох, та и обслужването им е на ниво явно  good

Ние също сме на вълна обзавеждане и подреждане на бебешка стая, но тъй като още не сме в собствено жилище май няма да се стараем твърде много, защото все пак не е наше място... също тоя уикенд купихме и миялна и сушилня пак във връзка с очаквания нов член на семейството  smile



Активен
mariola85
Гост
« Отговор #158 -: юни 30, 2014, 12:46:32 »

scilla ех че хубаво че излизаш по майчинство няма да работиш по жегите и ще се гнезидш Wink

До Халкидики не ни се ходи, мързи ни да пътуваме толкова. Понеже от Струмица до Олимпик Бийч, Паралия или Катерини е 1 час път и затова искаме там. Иначе на Ситония е най-хубаво много е зелено и чисто. Сега гледах в booking.com  и май на края ще ходим на място да търсим за спане. Ако не намерим ей го къде ни е да се върнем след 1 час. Едно време така правехме с нашите, отиваме търсим не намираме върщаме се след няколко дни пак. Хем ще огледаме на място как изглежда. Girl_hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 30, 2014, 12:57:54 »

Мариолка, ще намерите нещо и на място, те дават на много места.
После със Сила ще давате отзиви къде сте били и дали ви е харесало, че и аз като гледам тази година ще се наложи до Гърция да ходим ако искаме поне 2-3 дни море, че на патето няма да му дадат отпуска, а и аз с тоя стаж, ще трябва да ходя.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #160 -: юни 30, 2014, 13:06:54 »

Ние ще сме точно на Ситония, близо до Парадисос и Неос Мармарас, не съм била там досега, но всички казват, че е хубав район и наоколо имало голям избор от приятни плажове. Ще дам отзиви като се върнем, аз голямо търсене търсих по букинг.ком и после почнах да ровя и други сайтове за настаняване в региона, та накрая директно открих тези студиа и се свързах със собственика и така уредихме нещата и никак не е скъпо. Аз специално имах няколко изисквания да е близо до плажа, да може да се готви (че напоследък съм много претенциозна с храната и по ресторанти почти нищо няма подходящо за моя режим на хранене), да има климатик.

Иначе да имате съвети относно справянето с комари, аз гледам да не ползвам кой знае какви химични препарати заради бременността, та съм се ориентирала към някакви етерични масла и с това ще опитвам да спасявам положението...  huhhuh.gif
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 30, 2014, 13:11:21 »

milenuity, нали чу президентът вчера увери, че всичко е под контрол  blum А днес се чу, че са одобрили 3.3 милиарда от Европейската комисия за стабилизация на българската финансова система, не ги мисли много  girl_wink

Хихи, то Евро комисията е одобрила тези пари да излезнат от нашия бюджет, не да ни ги дадат те smile beating

Относно миялните машини (честита придобивка, scilla good) - в бившето ни жилище по съдовете оставаше фин слой от препарата. По нищо не личеше, че остава такъв, освен че като с мокра ръка пипнех чинията/чашата става ше едно такова хлъзгаво.

Уверете се че не остава нищо, защото бебешкият организвъм е много по-чувствителен и крехък.
« Последна редакция: юни 30, 2014, 13:12:55 от milenuity » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 30, 2014, 13:12:01 »

Здравейте :-)

Много сте се разбъбрили като за последно този месец, та да се включа и аз по темите  Wink

Много кофти това за банките. Още в петък ми звъняха психирани колеги, че парите на университета минават от там. Но мен вече ми беше възпалено гърлото и не можех и банките да ги мисля.

 мариола, ние имаме мебели от Явор, Como и Икеа у нас. Имаме и от Арон, Практикер и Аико. От Аико и трите неща са се чупили вече. От Арон също са малко смотани. От Практикер са най-здравите. От Явор са здрави, но ни скъсаха нервите и ги чакахме супер много време. Всичко от Икеа е много функционално и най-лесно се сглобява. А от Комо имаме само една хо@лна маса, която явно е доста здрава, защото е затрупана с учебниците ми и постоянно я местя. Сега като го прочетох и си викам, Брей колко мебели имаме, ама то са по едно две неща  blum

И ние след две седмици се отправяме към Гърция и Турция, за да посетя няколко музея. За сега никак не ми съдействат, ама мъжа ми каза да не ги мисля, защото поне ще се разходим. А в Кавала съм си предвидила и дни за плаж.  В Катерини съм ходила преди 5-6 години и ми харесва, но Тасос ми е най-любим.

А в мазето държим само такива боклуци, дето даже като го бяха разбили, не бяха взели нищо.

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #163 -: юни 30, 2014, 13:26:24 »

Да, m, за допълнително отпусната кредитна линия става въпрос, но все пак...  pardon

Благодаря за бележката за миялните машини, ще съм много внимателна, а и вероятно бебешките неща ще си ги мия на ръка отделно с препарат за миене на бебешки съдове, купила съм си този на Бочко и съм доволна  smile

Панди, привет и на теб! Като ги изброяваш така тея магазини то и ние вкъщи май имаме от различни места различни неща, но едва ли бих могла да се сетя точно всичко откъде е, защото повечето ги е купувал ММ преди да се оженим и няма и как да знам, всъщност.

А Тасос и на мен много ми харесва, но този път решихме до Халкидики и най-вече Ситония, да видим защо толкова много го хвалят това местенце  smile А ние по принцип хич не сме по моретата с ММ де, предимно си ходим по опознавателни екскурзии в чужбина както знаете, но за тази година я изкарахме този тип екскурзия покрай годишнината в Англия, та сега решихме, че на бебка ще ѝ се отрази добре малко моренце, всъщност не ние де, специалист ни го препоръча. Аз не се дърпах особено.  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #164 -: юни 30, 2014, 13:36:54 »

А в мазето държим само такива боклуци, дето даже като го бяха разбили, не бяха взели нищо.
И нашите никой не ги краде вече 15 години. Книгите и за втора употреба не ги искат, носих списъка на един търговец sad. Тази година имаше хубаво начинание в Дайхман /козметиката/ - за книга, в рамките на месец, получаваш отстъпка 6%. Занесох някои, които са купени скоро и не бяха ориентирани към мазето.
Гледам на много места из градини и паркове дървени къщички, закачени на дърветата и вътре книги - да четеш, когато си там. Сигурно обаче ще запазя при всяко положение 100- тина книги. Пък после може и тях да махна.
Моят двуметров лунгур ме карада ходим за два - три дни някъде. Заходило му се било към Охридското езеро. Аз нямам нищо общо с македонски произход и всячески се опитвам да изместя темата към баща му, ама нещо няма чуваемост. Има много организирани екскурзии, но ми се вижда дълъг пътят....Иска да ходи и към Сараево,после из Родопите. Всички оферти за двама и май сега ще ангажирам само, пък като се върне синчето, ще гледаме кой ще го придружава.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines