Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:09:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2011 г  (Прочетена 82092 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #30 -: август 06, 2014, 07:32:05 »

Ехаа, чак сега видях че има тема за децата родени 2011г.
Айде и ние да се запишеме тука Girl_hide
София е родена на 1 Март 2011г. 3450гр. и 54см
От всичко най-обича да четеме книжки, обича да рисува и пее постоянно, приказва непрекъснато ако не говори с мен говори с куклите, колелото, колите. Обича гимнастика и плуване най-много, обича да кара колело, да кара колите си (от тези дето се избутваш с крака и развива неверятни скорости Oh my ...)
Предпочита да играе с момченца, с пистолети и изобщо предпочита по екстремните игри crazy
Малко след третия  си рожден ден каза че иска обеци, калинки като на братовчедка й.  Като я заведохме да и сложат обеците от всички възможни модели (имаше и същите калинки, който тя искаше) най-категорично каза че иска черепчета Oh my ... crazy shok и от тогава всичко, което има череп многооо я привлича huhhuh.gif


* photo 2 (4).JPG (38.38 KB, 252x448 - видяно 829 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 06, 2014, 07:45:29 »

Prety, ама страхотна хубавица си отглеждате вкъщи heart
Няма лошо да си играе и с т.нар. "момчешки" играчки или игри. И аз не спирам Ели - избирала си е балон Батман, много обича да играе с колички, вкъщи имаме автопарк вече smile
Браво за плуването, тук няма за толкова малки дечица. Но и Ели обожава водата, та мисля след 1-2 години да я заведа вече и ако й хареса, да я водя - ей така, за тонус и разнообразие, не за нещо друго.
Общо взето любимите занимания на София почти изцяло се покриват с тези на Ели. Постоянно иска да играем на куклен театър. Ама като казвам постоянно, наистина постоянно...Едва отворила очи и грабва първите неща, които види и да се почва! С количките, с играчките, както дойде.

За парите - ами на Ели обяснявам че парите изкарваме с тати като ходим на работа. Че затова ни няма по цял ден. Че така правят всички родители, защото трябва да се грижат за децата си. И че като порасне тя самата ще работи, за да си печели парички. Обяснявам, че всяко дете има различни играчки, че не можем да купуваме всяка една, защото парите ще свършат. Когато излезем, сме си поставили някакъв лимит за тези колички с монетите - до 2-3 колички на едно излизане. После просто знае, че няма повече и не иска. Разумна е откъм капризи и искания да купим това или онова. Дори и да поиска, като обясня се вслушва и ме разбира.
Пари не обичам да й давам да пипа, заради мръсотията. Само монетите, които пуска за количките.
Вкъщи понякога иска да играем на продавач-купувач. Ползваме едни балони за стоки, тя им определя цената, аз плащам или обратно. До тук сме стигнали с разясняването за парите. Просто й обяснявам, че те свършват и че не можем да купуваме всичко, което се продава. И така smile
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #32 -: август 07, 2014, 13:37:19 »

Благодаря Sunray give_rose
За "момчешките" игри и аз не я спирам, ходиме си с рокя и с face-painting Спайдермен или батман tease
Относно парите.. ами не съм я учила целенасочено, ходиме да пазаруваме заедно, ходиме понякога до офиса на татито и сме си говорили от къде идват парите. В къщи си играе на Супермаркет или ресторант и не пропуска да ми напомни да й платя след поръчката(плащаме си с измислени пари или с една стара карта) blum

Вашите деца избират ли си сами дрехите? Като си облект нещо което не е най-подходящото за случая или не по вкуса ви оставяте ли ги да ходят така или ги преобличате?
Софи започна сама да си избира дрехит, 90% от случайте избора й е рокля, но онзи ден си облече блузка и с един дълъг зимен анцунг, аз и казах че ще и е топло с него да избере друго АКО ИСКА, тя каза че бил много хубав и с него иска да си ходи и така си ходихме.  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 07, 2014, 13:54:56 »

Eли не проявява особен интерес към това с какво ще е облечена. Е, ма отделни случаи когато решава че ще е с еди кои си обувки или дреха, но тръшкане, убеждаване или настояване да облече друго - не. Аз обикновено предлагам 2-3 варианта и я оставям да избере от тях. Позволява ми и прически да й правя, няма сцени. Само понякога решава, че иска да е със спусната коса, което избягвам в жегите, защото косата й е доста дълга. Ще пусна една снимка, направена скоро, след събуждане сутринта.

Но, макар че аз съм суетна в умерена степен, тя все още не е.


* 10304701_10203065734222070_2315127893346286833_n.jpg (60.44 KB, 346x461 - видяно 848 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 07, 2014, 13:55:27 »

Още една:


* 10577075_10203395814793878_6051249681289768863_n.jpg (57.96 KB, 346x461 - видяно 868 пъти.)
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #35 -: август 07, 2014, 14:09:08 »

Sunray, прекрасна е  heart най-сладки са като токущо са се събудили
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 26, 2014, 15:15:23 »

И Софи и Ели са много, много красиви. Направо ме изумява колко е дълга косата на Ели. На Сиана също е дълга, но никога не е подстригвана, а аз знам, че Ели поне няколко пъти е ходила на фризьор досега и косата и пак е успяла да порасне толкова много !!!

А Софи съм я виждала във фб как катери едни огромни стени  Oh my ..., направо не е за вярване! Страхотна е!

И при нас има избиране на дрехи, но не винаги. Сиана имаше един период, в който искаше да излиза навън облечена само в рокли, то беше пролетта, когато тук доста валеше. В началото се опитвах да я разубеждавам и да и обяснявам, че е много мокро навън и по-добре да е с панталон, а не по рокля (в градината всеки ден ги извеждат навън, независимо колко е мокро). Не ми се получаваше обаче, защото това беше всеки ден, а аз не исках всеки ден да и се налагам какво да облича и затова започнах да я обличам с едно космонавтче отгоре, така че можеше да си ходи с рокли колкото иска  pardon Сега в момента по не я бърка с какво ще излезе, но пък за сметка на това вкъщи е постоянно преоблечена като някой.

Най-често е принцеса, с роклята и от рождения ден - това е най-често обличаната от нея дреха, като заедно с нея слага едни специални пантофки и короната естествено, хахахха . Докато се прибере и тича да се преоблича. Вчера обаче ме изуми - беше се преоблякла като Елса от Замръзналото кралство. Искала да ме изненада и докато  миех чиниите тя използвала помощ от баща си да и завърже "роклята". А пък за ръкавиците нямам думи - ето вижте сами! Това е танцът на Елса, когато си направи нейния замък в планината (за който е гледал филмчето де, на моите деца им е любимо)









Вашите дечица обичат ли да се преобличат като някой любим герой от филмче или приказка или да се преструват на някой или на нещо??? Много ще ми е интересно да споделите?


« Последна редакция: август 26, 2014, 15:29:23 от alben4ik » Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #37 -: август 26, 2014, 22:03:30 »

Това е темата на красивите момиченца,  до една прекрасни. Бени, изпълни ме Сиси. Страхотно въображение. Филмчето е много сладко. Моят син не се интересува с какво ще е облечен, само да е удобно. Само се слага каската от тротинетката и уж кара мотор.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #38 -: август 27, 2014, 09:03:46 »

Сиси естрахотна, невроятно въображение наистина :girlhide:и роклятя и ръкавиците просто нямам думи Bravo и танца го е научила и е толкова щастлива heart
Софи също много го харесва този филм, но тя си е харесала Ана...ляга на дивана и се прави на заспала, скача изведнъж и започва да вика "Днес е ден за коронацията" слага си короната и започва да тича из "замъка" и да пее.. tease funnytooth
Най-много обича да е с една рокля на Мини Маус в къщи, но не и е най-любимото занимание.
Най-често е дракон, мечка или котка и ходи и ръмжи blum
А иначе катеренто за сега е номер едно, с рев я свалям от стената, и се състезава с мен кой ще се покатери най-високо pardon
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #39 -: октомври 12, 2014, 19:42:29 »

Здравейте! Моята кукла е родена на 11 март 2011 г. и се казва Даниела.
Записвам се да следя темичката, тъй като ще ми бъде приятно да се запозная с други майки.  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 16, 2014, 23:01:06 »

Галина, добре дошла с Дани тук give_rose Разкажи нещо за твоето момиченце, може и снимка, ако искаш smile

Бени, Сиси е като родена за сцена, страхотна е наистина heart Като се сетя как пишехме за бременностите си Girl_hide

Ели РЕДОВНО се превъплъщава в някой или нещо blum Ние вкъщи нямаме някакви костюми, за да се преоблича, но има страшно въображение. Обожава, буквално, куклен театър и по няколко пъти на ден иска да играем. Хваща първите две играчки и се почва. Понякога нямам воля да измислям толкова сценарии на ден pleasantry Обича да е бебе - започва да се гуши, да издава звуци и т.н. Играе ролеви игри - тя е майка или госпожата от детската градина и обгрижва куклите, като им говори ту нежно и гальовно ("Няма страшно, миличка, ооо, миличката миии..!), ту е строга (Ех, Мимиии, заспивай, ааа...!) tease Друг път пък е лекар, някой е болен, прави операции, превръзки...
Сега е на тема "микроби". Откакто й пуснахме анимационно филмче за микробите стана чудо pardon Основно по тази тема зарива баща си с въпроси: "Тате, какво правят сега микробите?, "Тате, сега какво правят белите кръвни телца с микробите?" и т.н.
Забелязвам сериозен интерес към медицинската наука. Знам че звучи пресилено, но ме изумява какви неща иска да знае, как ги запомня и навързва логическите им връзки, като процеси. Може и да е наследила лекарска жилка от страната на мъжа ми, кой знае...Отделно я интересуват телескопи, бинокли, микроскопи. Мислим догодина да й вземем микроскоп, детски някакъв като за начало.
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #41 -: ноември 02, 2014, 22:53:57 »

Привет!  smile
sunray, Благодаря за посрещането!  heart И ние сме така- когато чуем нещо ново, не спираме да задаваме въпроси за него. 
Даниела също обича да се прави на лекар. Казва на баща си да легне на дивана и го покрива целия от главата до петите с всякакви играчки, сякаш му слага системи или му прави операции.  funnytooth Иначе обича да си играе с куклите- купили сме й количка за кукли и навън излизаме с нея, за да разхождаме ''бебето''.  lol
Водя я на балет по два пъти в седмицата. В детската градина имат плувен басейн и там ги учат да плуват. Смятам като поотрасне да я запиша да практикува някакъв спорт- например тенис, защото искам да е активна, а не да стои по цял ден на компютъра. Но има време за това. Важно е и дали тя ще има желание.
Това е засега от нас.  Приятна вечер.  smile
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 05, 2014, 15:29:56 »

 give_rose Здравейте! И аз да се запиша в темата! Моя пакостник е роден на 14.03.2011 година,казва се Кирил,роди се 3,980кг  50см. Винаги е по белите жив и здрав да ми е.Много е енергичен,не седи на едно място и ме прави  tease  heart
« Последна редакция: декември 05, 2014, 15:31:51 от sladur4eto_90 » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 21, 2014, 15:23:12 »

Чак сега виждам, че има тема за дечицата родени през 2011. Включваме се и ние с Никола. Той се роди на 11.07.2011 и за мен е най-милото и добро дете на света.  heart Разбира се и белите не са му малко, но като цяло е доста разбран и не ми създава особени проблеми. За съжаление доста боледува и това се отразява както на него в здравословен план, така и на всички вкъщи, защото доста се притесняваме за него. Надявам се колкото повече порасва, толкова по-малко да боледува, но знае ли човек smile

Ето и няколко снимки на нашия човек:
https://www.dropbox.com/s/qewp24u91c3azfi/_DSC6503.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/8o0n2ojtpnucxm1/_DSC6511.JPG?dl=0
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #44 -: януари 05, 2015, 01:48:30 »

Теодор роден на 07/02/2011г - 2300кг./47см. в 08:40h


* 10896854_922842894392676_3967747194415958500_n.jpg (72.81 KB, 540x960 - видяно 814 пъти.)
« Последна редакция: януари 05, 2015, 01:50:35 от elen4e13 » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines