Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:11:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2011 г  (Прочетена 82091 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 05, 2014, 11:45:13 »

Наспамвам навсякъде https://www.facebook.com/events/744328748923442/?notif_t=plan_edited

Това е страница за протеста, който организираме след нелепата смърт на едно малко дете.Мисля че всеки родител трябва да помисли, че може да промени нещо и да се помъчим, това са нашите деца!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 05, 2014, 21:53:11 »

Аз живея в Стара Загора, няма да описвам какъв ад беше. Когато отидохме да оставим цвете и запалим свещичка, се оказах на сантиметри от недобре измитата му кръв. Щеше да ми се пръсне сърцето от мъка. А под краката ми имаше дълбока резка в асфалта, от метала на колелцето му, докато го е влачил онзи изрод под гумите си. Болка, ужасна болка, не спах няколко нощи. Моя колежка е станала направо свидетел, още не е на себе си.
А родителите казаха, че не виждат светлина вече напред...

Другото лошо е че натам вървят нещата, че убиецът ще излезе бит, със загуба на памет и какво ли още не, което ме навежда на мисълта, че ако въобще влезе в затвора, няма да е за повече от 2-3 години.

Нека който може да се включи в Мълчаливия протест, организиран от "Зачатие" по областните градове.

Извинявам се за черния пост, но градът ни е почернен, така се и чувстваме... sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 06, 2014, 08:22:07 »

Не сте само вие така.Тук убиха 2-ма младежи, а едно момиче е в кома, не се знае дали ще оцелее.Този който ги блъсна, навлязъл в насрещното с висока скорост.Същия има много на брой до съдебни производства и няколко присъди.Но децата си заминаха на 19 години.Гледам малката в леглото и си мисля това бъдеще ли искам за нея?Такава не сигурност и ужас?Страх ме е!Изпитвам истински, не подправен, не описуем страх.
За това ще присъствам, за това ще съм там!Надявам се да успеем нещо да променим, бавно, стъпка по стъпка, но да успеем.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 06, 2014, 13:04:47 »

Аз се отчайвам, не е минала и седмица от случилото се тук, а вече валят снимки във ФБ на други "хитреци", паркирали по пешеходната зона, където детенцето загина. Бива ли да сме толкова тъпи, жестоки, късопаметни?! Проблема е и в това, че освен съзнание, нямаме и полиция, която да съблюдава спазването на правилата. Ако се налагаха глоби, тази анархия нямаше да е в такива мащаби...
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 06, 2014, 14:30:25 »

Страшно жалко е това, което се случва. Живея вече 13 год в Англия и знаете ли какво ми прави впечатление тук?! Хората не слагат колани, возят си децата без кошчета, не ти дават път на пешеходната, говорят по телефоните си и шофират!  Oh my ... Пешеходната и в Казанлък е задръстена с коли! В Англия вземат по три точки, ако се движиш без колан. Ако ти се случи на другата година застраховката ти е толкова голяма, че един познат си продаде колата. Дете без кошче= на обаждане до социалните + точки! Онзи ден се качвам на такси и си слагам колан, а шофьора ми казва, че не е задължително, а после ме попита и къде живея, защото му казах, че го слагам заради мене си. Имаме спортна кола, но Бога ми никога на мъжът ми не хрумвало да кара като луд или пък да се прави на велик само защото се е качил на еди каква си кола и не мога да разбера от къде тази мания за величие и не спазване на законите само, защото караш еди си какво. Миналата година един ни напсува, защото Жоро направи път на една баба да пресече на пешеходна пътека   sad. Истината е, че никъде не си застрахован, че няма да ти се случи нещо лошо, защото то и в Англия умират деца по пътищата. Проблема за мен е, че тук законите се ковът от малоумници в лъскави коли..... Иска ми се детето ми да расте тук, но не знам кога бих се върнала за постоянно.
Маги, искрено желая успех на каузата и се надявам, че има повече хора като теб! С дете и без мъж в момента ми е невъзможно да отида до Стара Загора.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 06, 2014, 14:41:02 »

Априлка, не е само в Стара Загора похода. Има го в доста градове:
София, Стара Загора, Пловдив, Варна, Бургас, Разград, Банско, Благоевград, Русе, Плевен, Габрово, Пазарджик, Сливен, Раднево, Перник, Шумен
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 22, 2014, 11:43:43 »

Майчета, въртят ми се тези дни разни въпроси и искам по-широк спектър от мнения.Реших да пиша тук, за да разбера как действат децата на "нашата" възраст.

Какво отношение възпитавате у детето по отношение на парите?
Знае ли от къде идват и къде отиват? Обяснявате ли стойността на парите (в смисъл 1лв= 1хляб= 2 сладоледа)? Позволявате ли на детето да "пазарува само"? Насърчавате ли детето да спестява и как?
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #22 -: юли 24, 2014, 10:03:53 »

Аз все още не мога да говоря на такива теми с дъщеря ми, защото е твърде малка, но ми допадна тази статия по темата, ето линк:

http://jenite.bg/%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%BC-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5_l.a_i.274232.html
« Последна редакция: юли 24, 2014, 10:05:53 от mariestrellas » Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #23 -: юли 31, 2014, 11:49:52 »

Още една интересна статия за нещо, което НЕ учат децата в училище, а именно как да придобият финансови умения и навици за евентуално бъдещо забогатяване, как да боравят с парите.

http://figram.com/index.php/%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0/%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 01, 2014, 08:50:36 »

Диде аз по този въпрос не се бях замисляла специално и сега като попита ти, си дадох сметка, че при нас това е станало от много ранна възраст и съвсем неусетно. Вие знаете, че аз гледам сама момичетата и съответно винаги, когато пазарувам, съм с тях. Така че даже не знам кога точно са го научили, но сигурно е било около годинката, че на леличките на касата даваме парички, а тя ни дава това, което сме си избрали от магазина. Съответно, когато не плащам с карта, те дават паричките. Помня, че когато бяха малки не чакаха за ресто, но после и това научиха, че когато сме дали повече трябва да ни върнат. Миналата година за втория рожден ден на Сиана тя получи подарък, който може да се превърне в театър от едната страна, а от другата страна в павилионче за разни неща. Аз и купих каса с парички (сложих вътре истински монети, а банкнотите са почти като истински, едни приятели веднъж бяха на гости и тръгнаха да ги събират от земята, защото си помислиха, че децата са намерили от някъде истински пари, хахах). Това е една от най-любимите игри вкъщи, а и в детската градина ми казаха,че много играе на нея - продават, купуват, плащат, връщат си  ресто...
Иначе за произхода на парите също знае, защото нали баща им го няма по цял ден и те знаят, че той ходи на работа, за да печели парички, с които после си купуваме храна, плащаме си наема, купуваме дрешки и така нататък. Сега знаят, че и аз ще започна работа, когато и двете тръгнат на градина.
Имали сме ситуации в магазин, когато се залепят за нещо и го искат. Много рядко се случва, защото по принцип не правят така, но сега си спомням как Елена си беше харесала една плюшена играчка, която струваше 15 паунда и хич не исках да и я купувам, защото си имат достатъчно вкъщи. Обяснявах и, че тя си има много играчки вкъщи и няма нужда от още една, но тя въобще не ме слушаше, тогава и казах, че струва много парички и не можем сега да го купим, защото е много скъпо, а парите ще ни трябват за нещо друго, казах и че ще трябва да си купим ябълки, банани (тя обожава плодове) и тя се съгласи, даже отиде да остави играчката точно откъдето я беше взела.
Няма смисъл според мен детето да се пази от парите или пък да се изчаква определена възраст, за да се запознава с тях, защото това е част от света, който ни заобикаля  pardon Все едно да чакаме да порасне, за да му четем книжки...

Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #25 -: август 01, 2014, 14:13:26 »

Alben4ik, само по повод последното, предполагам, че е отговор на едно мое мнение и затова си позволявам да ти отговоря. Дъщеря ми има здравословни проблеми, които не позволяват на този етап от развитието й да се учи на финансова култура или каквито и да било навици. Не ми се обясняваше надълго и нашироко, защото смятам, че съфорумците могат да намерят всякаква информация, която ги интересува, а аз поне напоследък се старая да пиша често. Може би си видяла, че дори имам отделна тема по въпроса, но не искам да обяснявам защо нарекох детето ми е "малко", макар да не е толкова малко откъм биологична възраст, а от гледна точка на реална такава, отговаряща на цялостното му развитие, за да може то изобщо да изслуша какво му се говори с разбиране, в противен случай всяко занимание си губи смисъла. И само да допълня нещо много важно, детето ми не е малоумно или инвалид, гледам го сама, уча го на каквото и колкото мога, сама или с помощта на специализирани терапевти, защото то просто има нужда от повече време и специални грижи, за да се развие пълноценно, като всички останали дечица. Иначе ще кажа, че дори и четенето на книжки не върши работа, нищо че му чета още откакто е била в утробата ми та до днес. За всяко нещо си има подходящ момент, за нас този момент все още не е настъпил. Това е. Иначе съм съгласна с останалото, което си написала, но то си касае твоя опит и твоите методи на възпитание, които не искам да анализирам или обсъждам, защото смятам, че всяка майка знае как най-добре да учи и възпитава децата си и никой не трябва да й се меси, още по-малко ако неговите съвети не са желани. Извини ме, но се почувствах засегната от думите ти, макар и да нямат директна насока към мен и за това исках да направя това уточнение, дано ме разбереш правилно!


« Последна редакция: август 01, 2014, 14:14:59 от mariestrellas » Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #26 -: август 02, 2014, 22:13:41 »

Аз категорично забранявам на Михаил да докосва пари. Съображенията ми са, че са ужасно мръсни, а той все още си бърка понякога в устата. Монети не давам и защота скоро братовчед ву беше глътнал и го чакахме доста време да я извади. Ще отложа максимално момента с даването на пари на децата. И аз винаги пазарувам с тях и много добре баткото е научил, че покупката трябва първо да се плати на касата.
Mariastrellas, нещо не мога да отворя статията, а се заитригувах дали подходът ми е правилен.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #27 -: август 02, 2014, 22:35:03 »

Roxanne, не знам кой от двата линка не можеш да отвориш, на мен ми се отварят без проблем и двата, но ето какво пише в статиите, едното е цяла система, която човек може да си поръча от линка, който постнах.
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА СИСТЕМАТА?
Система за изграждане на финансови умения при децата.

КАК ДЕЦАТА НИ ДА СЕ НАУЧАТ ДА ЦЕНЯТ И УПРАВЛЯВАТ ПАРИТЕ?

ТОЗИ ПРОДУКТ Е НАСОЧЕН КЪМ РОДИТЕЛИ, КОИТО ИСКАТ ТЕХНИТЕ ДЕЦА ОТ МАЛКИ ДА ПРИДОБИЯТ НАВИЦИ И УМЕНИЯ, КОИТО СА В ОСНОВАТА НА БЪДЕЩЕТО ИМ ЗАБОГАТЯВАНЕ.

ВСИЧКИ ИСКАМЕ ДЕЦАТА НИ ДА ЖИВЕЯТ ПО – ДОБРЕ ОТ НАС. В ДНЕШНО ВРЕМЕ ТОВА ОЗНАЧАВА И ДА ИМАТ ПОВЕЧЕ ПАРИ. ТОВА СЕ ПОСТИГА ЕДИНСТВЕНО И САМО С ДОБРА ФИНАНСОВА КУЛТУРА И РАЗБИРАНЕ НА СВЕТА НА ПАРИТЕ. КАКТО ВСЯКО ДРУГО ОБУЧЕНИЕ ДОБРЕ Е И ОБУЧЕНИЕТО ПО ФИНАНСОВА ГРАМОТНОСТ ДА ЗАПОЧНЕ ВЪЗМОЖНО НАЙ – РАНО.

КАК ДЕЦАТА НИ ДА ЗАПОЧНАТ ДА СЪЗДАВАТ И ИЗГРАЖДАТ У СЕБЕ СИ ФИНАНСОВИ НАВИЦИ И ДИСЦИПЛИНА? НА ТОЗИ ВЪПРОС ОТГОВОР ДАВА „СИСТЕМАТА ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ФИНАНСОВИ НАВИЦИ ПРИ ДЕЦАТА”. ТОВА Е ПРАКТИЧЕСКИ НАСОЧЕНА СИСТЕМА, КОЯТО МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ ВЕДНАГА.

Със „Системата за изграждане на финансови навици при децата” вие ще дадете практическа основа за финансовата грамотност на децата ви. Тя ще ви помогне да обясните на децата си какво означават парите и каква е тяхната стойност. Също така ще научите децата си какво е разход и приход, и защо не бива да харчат парите си за „глупости”. Ще се научат да отговарят на по-сложни въпроси, отнасящи се до света на парите. И най-важното - с него ще научите децата да търсят начини за печелене на пари, така че всички техни финансови цели рано или късно да бъдат осъществени.

С помощта на „Системата за изграждане на финансови навици при децата” ще научите децата си как да спестяват пари и да ги инвестират разумно. Посредством редовно планиране и водене на бюджета си, те ще се научат да достигат своите финансови цели.

Чрез „Системата за изграждане на финансови навици при децата” вие управлявате парите, които давате на децата си и стимулирате тяхната предприемчивост, като по този начин създавате у тях качества и модели на поведение, които ще им бъдат от полза в света на бизнеса и финансите.

В „Системата за изграждане на финансови навици при децата” ще намерите ясни примери, които показват на децата, как да изчисляват и как да планират бюджета си, а също така и как да откриват нови възможности за печелене на пари. С помощта на нашите напътствия, които ще подпомогнат изграждането на съответните навици, ще започне техният път към успеха. Друга съществена полза от „Системата за изграждане на финансови навици при децата” е, че отпада прекият ангажимент на родителя за покупка на някои скъпи вещи. (Може би на всеки родител се е случвало детето му да хареса някоя скъпа вещ, като таблет, колело, лаптоп или друго, и да започне да го притиска да му я купи. А ние, дали понеже ни се струва скъпо или с възпитателна цел, отказваме да направим тази покупка).

ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРОЧЕТЕТЕ ПРИЛОЖЕНОТО РЪКОВОДСТВО към „Системата за изграждане на финансови навици при децата “.

Продуктът съдържа:

• Счетоводен дневник за три месеца
• Таблица за тримесечен бюджет
• Ръководство за използване на продукта

Системата е подходяща за деца над 10 годишна възраст. По преценка на родителя тя може да се прилага и в по-ранна възраст.

 Цена: 23 лв.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 05, 2014, 14:32:53 »

Mariestrellas, съжалявам, че си се почувствала засегната, това, което написах, въобще не е насочено към никого, а само моето мнение по въпросите на Додо. Даже трябваше да прочета задните постове сега, за да разбера защо си помислила, че е насочено към твое изказване. Рядко влизам във форума напоследък и всъщност от теб видях само предишните два линка, които нямах време да отварям и да чета, така че даже и в тях не знам какво пише....

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #29 -: август 05, 2014, 15:32:07 »

Темата ми беше станала много интересна и въпреки, че дъщеря ми е много малка още, реших да се включа и аз в дискусията ви. Мария, като всяко бебе, иска всичко, което види - телефони, дистанционни, ключове... Тъй като в тях има не малко микроби, както Роксан е казала, аз не й ги давам. Но и друго - обяснявам на бебето, че това е скъпа вещ. Племенникът на година и половина получи подарък лаптоп... истински, било то и стар! Е, как това дете ще оцени скъпите вещи и парите!?!
Според мен играта с пари като от Монополи е най-удачно. На по-големи деца спокойно може да се казва, че тати отива на работа, за да изкарва пари, с които да си купуваме различни неща.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines