Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:46:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2011 г  (Прочетена 82089 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: май 21, 2014, 21:04:33 »

Ето и темичката за родените през 2011 .Запишете се и ще направя списък с майките и децата им в началото на темата.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 24, 2014, 00:27:46 »

Леа, родена на 28.07.2011, 23:51ч, 3.655кг, 51см



Като цяло е едно спокойно дете, бих казала, че се страхува от новостите.

Кърмихме се малко след втория рожден ден.

Ходи на детска градина от 15 месечна. В момента е в българска градина и смело мога да кажа, че влиза с голямо желание, а последните два дни влиза с цвете(глухарче) за учителката  heart
От есента съм я записала на предучилищна за 3 дни в седмицата. Другите два дни ще бъде в БГ градината.
Основната причина е двата логопеда, които могат да работят с нея, ако сметнат за необходимо след интервю.

Много бърка български и английски. Някои думи произнася, някои казва от средата към края. Знае да състави изречение, но като цяло предпочита да използва малко думи в ежедневието. Понякога просто казва думи, които не съм предполагала, че знае. Но ако я помоля да повтори нещо - няма никога да го направи.

Обича да ми помага и като цяло всичко вършим заедно.
Глезанка е и обича да се гуши и да я носим...

Напоследък танцува. Просто е на тема класически балет. Мъчи се и е упорита да седи на един крак, стъпва на пръсти, ръцете над главата, върти се  heart
« Последна редакция: май 24, 2014, 00:46:35 от Anichka » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 24, 2014, 01:14:26 »

Много ми е приятно да видя Леа като първо записано детенце в тази темичка, защото нейната усмивка и излъчване са просто магнетични  heart

С удоволствие ще се запишем и ние, дано да се съберат повече дечица от 2011, че много ми липсват вече мамите по техните си теми!!!

Сиана се роди на 07.01.2011г. в 06:42, тежеше 2,910 кг., 50 см.

Много е упорита и инатлива! Много е енергична, обожава да кара колело, да тича и играе по площадките. Но обича също и да рисува, да пише букви и числа, да четем книжки, да пее, да танцува и тн. и тн. Говори много на български, на английски знае много думи и използва в градината много кратки изречения, иначе всичко, което и говорят разбира, но ще и трябва явно повече време, за да започне да използва всичко, което знае. Чувства се прекрасно в градината и тази седмица, понеже е болна от шарка и си е вкъщи и ми казва постоянно, че и липсват децата и иска да ходи при тях. Играе само с момиченца, казва ми, че не обича да играе с момченца - това е определено откакто тръгна на градина, преди това не правеше никаква разлика с кого играе, но явно там се разделят на групички и сега като ходим по площадките и търси само момиченца, момченцата ги заобкаля, хахххаа. Това, естествено, не се отнася за приятелски семейства, даже напротив, скоро едни приятели с момченце ни идваха на гости и двамата бяха неразделни.

Ето я и нея, а по-нататък ще разказвам повече:



Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 24, 2014, 15:44:33 »

Сиана се роди на 04.05.2011, в 12:51, 51см, 3420гр.

Говори много - още от много малка. В началото не й се разбираше много, сега общо взето всичко й се разбира. Много обича да танцува и да позира за снимки. Артистична е, обича да имитира другите.  Много иска да помага за всичко - дори и когато не може. Емоционална - ядосва се много, когато нещо не й се получи въпреки всичките ми опити да я убедя, че не е свършил света.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 24, 2014, 17:02:15 »

Родих Дариана на 06.03.2011г. в 6.40ч, 2600гр, 49см
Много весело и усмихнато дете, което не спира да бърбори и обожава музиката.
Кърмих я 2г и 7м.
Посещава ясла вече година.



Много се радвам, че се създадоха такива теми.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 24, 2014, 17:51:45 »

Здравейте  smile Чак сега виждам тази тема, но ми се струва добра хрумка. Дано се пише честичко тук, че обичам да си следя наборчетата на Ели smile

Ели се роди на 15.02.2011, с тегло 3250, 52 см.
Кърмих я 8 месеца.
Пуснах я на ясла на 2г и 2 м, като ходи по-малко от десет месеца. Наесен тръгва на градина.

Истинско Водолейче е - артистична, обожава да рисува, да измисля истории, да слуша такива. Двете й големи любови са книжките и рисуването. Рисува изумително за възрастта си, ще публикувам снимки на нейни рисунки. Обожава книги - "чете ги", разказва подробно по картинките, слуша захласната, колкото и голяма да е книжката.
Не обича агресията, не се бута, не крещи, не дърпа и щипе. Страни от агресивни деца, бяга от конфликтни ситуации. Същевременно е много твърда в позицията си. Като иска нещо или има мнение, не се отказва. Просто ги отстоява тихомълком, с изчакване, без да забравя.
Има страшна памет. Помни цветовете на кориците на поне двайсетте книжки за Франклин, които имаме. Питам я какъв е цвета на еди коя си книжка за Франклин и тя е безпогрешна. От доста време казва правилно "р", не е френско дори вече.
Вече иска да имаме бебче - адски деликатна и внимателна е с всички бебенца около нас.
Ето една снимка на Ели от последните месеци. По-нататък предполагам пак smile



* 20140524_125049 - Copy.jpg (73.36 KB, 330x448 - видяно 788 пъти.)
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 25, 2014, 13:08:23 »

Много се радвам за тази тема  heart Благодаря фиби  give_rose

Изабел се роди на 9.04.2011.

Приказва страшно много. Разграничава английски и български. С английските си приятелчета говори на английски, с българските на български. Естествено българският го говори в пъти по-добре. Пее по всяко време, даже и на сън  smile основно на английски. Знае и български песни, но предпочита английските. Обича да четем книжки, но на дългите губи търпение. Харесва стихчета. Установихме, че има спомени от миналата година. Страшно бързо създава контакти. Знае имената на почти всички деца от детския център. Има си две най-добри приятелки: Нати и Сиси, и две кукли са кръстени на тях, за да не й е мъчно, когато ги няма. Още не ходи на детска градина, но от септември започва за по 3 часа на ден. Предполагам, че адаптацията ще е трудна, но ще свикне.
И тя като Ели е много внимателна с бебета, но наше не иска. Комшиите имат и за нея това е достатъчно. Казва, че вече си има братче  pardon! Знае, че в корема на мама има бебче, което расте и като порастне достатъчно ще се появи, но в повечето време игнорира факта и казва, че не иска. Предполагам й трябва време.

Ето я и нея.


* image.jpg (72.96 KB, 416x537 - видяно 792 пъти.)
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 26, 2014, 13:07:15 »

И аз много се радвам, че се създаде темичка и за дечицата, набор 2011 г, че все са ми любими.  heart А и доста опит черпя винаги от вас.   give_rose

И се извинявам за офф-топика, но aprilka много се радвам, не знаех, че си чакате второ детенце. Лека бременност ти желая!  smile
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #8 -: май 26, 2014, 17:33:03 »

Влизам извинявам се и аз  да честитя на Павличка. Много лека бременност и здраво бебче .
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 27, 2014, 21:52:29 »

Хехех, Априлка, аз помислих, че говориш теоретично, пък май не съвсем blum Честито и много лека бременност! give_rose

Ето и снимките с рисунки на Ели, за които ви споменах. Интересно ми е, поразрових се, но не открих, какво означава начина, по който рисуват различните деца. Примерно, тя обича и рисува основно хора, с много подробности - ако е момче, с мъжкия му атрибут smile, рисува им дори сълзи или сополки, ако са плакали и т.н. Ако някой има информация за рисуването и какво подсказва то, ще съм благодарна.



Това са първите буквички, които се научи да разпознава и пише сама - С, А и нейната. Сега вече изписва и "Д", и "Л".

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 28, 2014, 13:25:49 »

sunray, Ели страхотно рисува за възрастта си. Браво. А да те попитам от каква възраст й купихте мега скетчера (нямам представа дали така се нарича точно).
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 28, 2014, 14:23:25 »

Принцеска, разбрах те за кое питаш blum Ами, не помня, но не е отскоро. Преди повече от половин година е със сигурност.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #12 -: май 29, 2014, 03:04:43 »

Моето съкровище Адела-Борислава се роди преждевременно на 29.06.2011 г., в 14.20 ч. с тегло 3300 кг., 49 см. след патологична бременност, завършила със секцио по спешност. Кърмих я 2 г. и 9 м.
Бубето е будно дете, музикална е, много енергична и много гъвкава, обожава да танцува, има вродено чувство за ритъм, много добър слух, опитва се да пее и обожава да слуша музика, опитва се дори да свири на пиано. Все още не е проговорила, казва няколко думички само, иначе разбира всичко и реагира адекватно. Проходи на 2 г. Голям инат е и много се ядосва, когато не може да направи нещо, както иска. От септември трябва да тръгне на градина. Надявам се да я приемат и да попадне на добри педагози, които да й помогнат да се социализира и да проговори.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 29, 2014, 22:19:33 »

Благадаря ви момичета  give_rose!

Сънрей, Ели много хубаво рисува   heart. Изи не може и не иска! Различава доста букви от азбуката ( българската), но няма никакво желание да пише. "Пише" по нейният си начин-драскулки. Напоследък започна да разграничава началната буква от нещо си- напр. татко започва с Т, градина започва с Г, но не всеки път нацелва. По-важното е, че почва да схваща идеята, че думите се състоят от букви.

Исках да споделя една игра, с която Изи обича да си играе и е лесна за правене. Знам, че е вече лесна за наборчетата, но може да е интересна за мамите с по-малки дечица  smile .


* image.jpg (67.65 KB, 336x561 - видяно 789 пъти.)
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 29, 2014, 22:29:23 »

Ако Princess_of_the_Dawn пита за дъската, по която се рисува с нейна си писалка и се трие с едно дърпане на ръчка, Симона от няколко месеца има такава, много обича да рисува. Изобщо не съм очаквала, ама се занимава с нея.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines