Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 17:15:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 92059 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юли 30, 2014, 06:51:40 »

Събева а как мислиш да ограничиш яденето, за мен това е нереално, все пак бебета са.

Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 01, 2014, 08:16:51 »

И аз да се включа с отчет.
Деси навърши вече 4 месеца и е 5.250кг и 60см. За последния месец е качила само 100г., което много ме притесни. Имах съмнения, че не качва много, ама чак пък толкова?! Изцяло на кърма е, не пропуска ядене, но в жегите доста по-кратко стои на гърда. А си е спокойна и жизнена, не реве и не мрънка. Педиатърката ме кара да я будя нощем, за да наваксва  crazy. Не го правя, освен ако не я хвана да се размърда, но на сила не я будя. Тия дни е по-хладно и определено повече яде.
Обръщането по корем вече е усъвършенствано, но обратното хич не се получава. Взе да й харесва лежането по корем - откри, че видимостта е по-голяма и по-лесно докопва играчките. Няколко пъти се опита да се завърти и в количката и вече сложих летния кош, за да я връзвам. Не забелязвам да се впечатли smile. Слагам я леко повдигната за 5-10 мин, през останалото време е в пълно легнало положение.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 01, 2014, 08:26:56 »

Браво на Деси smile Ние сме в летния кош от края на 4-ти месец че и нашата не искаше вече в бебешкия кош.
Иначе да се похваля имаме две зъбчета smile Преди няколко дни проби първото и днес вече имаме второ, та да се почерпите по този случай smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: август 01, 2014, 11:33:57 »

Честити първи зъбки, Маги! Как ги понесе малката? Ползвахте ли някакви гелове или разни други успокояващи неща?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 01, 2014, 13:49:51 »

Дани давам и Дентокинд като се сетя, за пред Мерал е всекид ен по три в пиковите дни по 6 ама е когато се сетя smile Купих и Калгел, мазала съм 3 пъти, при много ревящо и раздразнено дете.Слава богу, много лесно и избиха зъбите на малката.С няколко рева и писъка, е имахме и някоя и друга нощ с мрънкане и седене на гърда нон стоп, но се преживява.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 01, 2014, 20:57:06 »

Честити първи зъбки Маги, да са много здрави и все така лесно да излизат. Ние току що заспахме ама как плака ... Намазах я с Калгел и след малко се успокои и заспа. Не знам обаче колко често мога да го ползвам, че то тепърва ще става страшно. Някой ако може да ми каже повече неща за тия зъбки, че не съм наясно. И като пробие зъбче успокояват ли се или е на ход следващо и пак следващо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 02, 2014, 07:50:09 »

В листовката на Калгела пише до 6 пъти на ден максимално, аз я мажех когато беше много зле положението.Зъбите вървят по два.При нас втория изби няколко дни след първия, ден-два, и сега е радост и щастие няма рев, няма драма.Давай и и Дентокинд, те действат с натрупване.Това са хапченца, аз разтварях във вода и така и давах.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 12, 2014, 22:05:53 »

Аз май си пиша сама в тая тема.За всичко наоколо дето четат.Мони е почти на 6 месеца.Ходихме на почивка с нея, къпахме я в басейн.Беше страшно щастлива и доволна и от басейна и от почивката.Започнахме и захранване от няколко дни.Много четох, лутах се, правих таблици и накрая ей така в последния момент реших да я захраня с оризова каша а не с пюре.Прие я добре, отваря устата smile Днес дадох и оризова каша с тиква.Не беше въудошевена да си призная, но я хапна.
Другата седмица сме на консултация и вече нямам търпения да разбера колко е пораснала.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #83 -: август 12, 2014, 22:14:43 »

Не съм писала от много време...Малкия расте, закача се постоянно, но любимо му е да се закача с мама  smile Много интересен и забавен е станал, чак не ми се иска да расте. За жалост вече прие и първия си антибиотик, добре че хванахме нещата в началото и ни се размина леко. Жегата много го изнервя, не и за излизане, та може да прескочим за няколко дни до балкана.
Зъбки няма още, но упорито го мъчат...
Маги, аз бях също като теб като почнах да захранвам. Четох, правих планове, таблици и най-накрая на майтап взех и захраних напълно в разрез с моите планове с оризова каша и съм много доволна от това решение. Въведох и пащърнак, тиква и морков, но още не съм заместила хранене, давам го много бавно и славно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 12, 2014, 22:22:20 »

Също като теб и аз.Правих таблици, планове и т.н. и в последния момент реших да е оризова каша.Прие се добре и съм доволна.То ние от 4 дни се захранваме, та за сега е само кашата и каша с тиква.
Иначе и Мони е голям бонбон.Много се усмихва, върти се постоянно, обича да си хваща палците на краката и да ги лапа.Много и хареса в басейна на балкана, макар баща и да беше стресиран, как детето в басейн на няма и 6 месеца smile Изнервя се яко на жегата и реве, днес се прибрахме с рев от излизането и направо е ужасно.
Съжалявам за натибиотика знам колко е трудно с болно малко дете.Важното е че всичко е наред.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: август 12, 2014, 23:20:09 »

Аз също съм планирала басейн за малкия, но като стане на 6 месеца - тогава ще ходим на почивка. Вече му взех и надуваема лодка с дупки за крачетата, да се вози.  girl_wink
Захранването - мисля да почна като стане на около 6 месеца с картофено пюре, най-вероятно ще е след почивката.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: август 13, 2014, 10:21:52 »

Ние нашата девойка я топнахме в морето вече smile хареса й ама по едно време май се постресна. И тя се научи да си лапа палците на краката. Ние вече две хранения сме заместили - с пюре и каша.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: август 13, 2014, 11:21:17 »

Анелия, много сте бързи със заместването.Аз за сега само давам малко пюре с каша и после дохранвам с кърма.
Днес като я сложих на стола нямаше търпение да и дам да яде.Интересно и е, мести го из устата си, плюе част от него да го разгледа от близко smile Весело е smile
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: август 14, 2014, 07:21:55 »

Ами ние започнахме по-рано и затова. С пюре заместих за около 10 дни, а с кашата-за 3. Вече давам Дентокинт за зъбките и за сега положението е спокойно, ама като гледам си има време до зъбче.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 20, 2014, 06:28:34 »

Привет smile Ние растем и дебелеем.Момата е вече 9,100 и 68 см.Въвела съм като храни оризова каша, тиква и картоф.Мислех днес да и въведа картоф и тиквичка, но снощи забравих да си направя картофа и ще е утре.
При вас как е?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines