Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:22:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 91794 пъти)
 
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 08, 2014, 12:09:53 »

Здравейте, върнахме се от балкана вече. Хубаво беше. Маги, при нас нямаше разлика в съня, но и там си беше спокойна, сигурно й хареса. Започнахме пюретата и за сега е добре, яде ги
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 11, 2014, 21:10:57 »

Записваме се и ние с бебе Теодора - 3780 г, 51 см. Родена на 26.06. Сега май нямам какво да разказвам, първите дни вкъщи минават тежко, надявам се скоро да се нагодим тримата един към друг и най-вече да намерим начин да се наспиваме  smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #62 -: юли 11, 2014, 21:59:47 »

Цветенце, не се притеснявай. Понякога бебета и майки, минали през по-трудно раждане, имат по-тежки първи дни заедно. Пиша ти го от личен опит. До 4-6 седмица нещата почват да влизат в релси. Ти ще имаш опит и рутина, детето ще е поотраснало и по-ясно ще показва какво иска.
Знам, не звуча много успокояващо, всичко ще се нареди и ще имате по-спокойни дни и нощи. Стой си повече при бебка, а домакинстването остави на таткото.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #63 -: юли 12, 2014, 06:26:12 »

Цветенце, надявам се да те поуспокоя и аз малко, понеже при мен се стекоха нещата по сходен начин - след тежко раждане ми беше много трудно първите седмици,  но към края на първия месец, началото на втория нещата влизат в релси. Гледай ти  да се възстановяваш и да се гушкате с Теди, а домакинството може да почака. Ако има кой да идва да ти помага - майка, свекърва и т.н. би било много голямо  облекчение за вас.
И естествено да не забравя - да ви е жива и здрава малката госпожица с такова хубаво име give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 14, 2014, 13:50:40 »

Цветенце, честито щастие!  give_rose Да ти е здрава, усмихната и много послушна!

Първите месец-два са си период на свикване,  вие с детето и то с вас. И не на последно място период на себеотрицание за майката.
Не помня как изкарах първия месец и половина. След втория месец нещата се нареждат, поне при мен така се получи. Не спим цяла нощ, но свикнах да спя по три часа.

Моят син почва да се променя. В петък се събирахме с няколко стари съфорумки с които поддържаме връзка. След срещата се притесних т.к една красавица на 3мес седеше спокойно в количката и си играеше, а моят буден ли е-иска внимание, бях решила че съм го разглезила. На другия ден обаче за моя изненада и той започна да заглежда играчките в количката и да седи "сам" вкл и в шезлонга yahoo
Полезна ми беше и тази статия http://www.biberonbg.com/info/plach.htm. Важно е да се броят от датата на термина, не от датата на раждане.  Моят син точно в този период почна да става по гушлив, да се буди с писък,  дори търсеше да суче, а той никога не е бил кърмен. След като отмина, почна да се заглежда повече и да "стои сам".
« Последна редакция: юли 14, 2014, 14:05:01 от Mrs.™ » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 19, 2014, 06:41:00 »

Привет мами, не пишете нещо.Да кажем че се мотате по улиците.Ние вчера бихме последната двойна ваксина и този път нямаше реакция, нямаше Т е само нервност, ама това се преживява.Преди това няколко дни беше нервна и ревлива, че я мъчеха зъби.Иначе сме 8,100кг и 66 см.Расте дамата.Говорихме за захранването, тъй като аз още не съм почнала, а и исках да е някъде към 6-тия месец не по-рано.Мисля да я почна с морков или тиква.
Вие какво сте решили за захранването, а който захранва с какво е почнал и как беше прието?
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 19, 2014, 09:30:00 »

Аз започнах на 4 месеца тъй като сме на АМ. Започнах с морков. Давах 3 дни и след това тиква като постепенно увеличавах количеството и по 2 дни новите видове. От вчера давам плодови.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 19, 2014, 10:04:14 »

Захранването и аз мисля да го почна като стане на 6 месеца с картоф, морков или тиква. Всъщност, това смятам да са първите въведени храни. После - ще видим как ще тръгнат нещата. Но поне засега е по-ящен от Сиана, та се надявам и със захранването да нямаме проблеми и да му се услаждат нещата.  smile
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #68 -: юли 19, 2014, 17:30:24 »

Здравейте и от нас. smile Ние вчера най-накрая бяхме на консултация при ортопед и във вторник ще ходим да ни бият ваксините.Ортопеда ни каза да правим гимнастика сутрин и вечер по 5-6 минути.
Аз започнах захранването по-рано,защото за съжаление сме само на АМ.Започнах с морков и след това тиква.Засега добре приема пюретата.Давам и домашно приготвени пюрета,но когато нямам възможност да и направя давам купени.
Активен
Sofi
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #69 -: юли 23, 2014, 18:15:27 »

Аз малко късничко записвам бебе Надежда pодена на 26.04.2014 3,300кг 50 см
Ии..четох темичките на мамите и бебчетата им в подраздела,мога ли и аз да се помоля за такава темичка  blush ако ще ви е интересно дните с моята беба,ще се радвам да ги споделям там  smile
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 27, 2014, 21:16:05 »

Как сте мами? Скоро никой не се е разписвал. Нашата Вени вече е станала 6700 и 63 см. Не спира да се обръща по корем откакто се е научила, даже след хранене го прави и аз се чудя с какво да я подпирам. Онзи ден успя и в количката да се завърти, а аз си мислех, че й е тясно. Доста често все още обаче връща, мога да каже даже и повръща и то доста време след хранене, вашите дечица как са, нормално ли е?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 28, 2014, 08:03:01 »

Връзвай я с коланите щом се върти.Аз на Мони и слагам само тези долните, че се смъква пък тя в количката.Иначе и тя се върти, но не много.По-интересно и е да разглежда играчките и да ги мачка или да си лапа палците на краката.Не че не се върти, ама като я сравня с племенника той беше шило, тя е спокойно дете.
Повръщането знам че продължава до 6-тия месец.Мони също повръща след ядене и то на моменти доста.Ние захранването ще го почнем след 8-ми. че тогава се връщаме от малка почивка и на спокойствие у дома ще я захранвам.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 28, 2014, 08:23:28 »

Привет и от нас, мале ние сме към 8.700 кг.и 70 см., хапва си момата. Решила съм сега малко да я огранича в храната, да видим дали ще ми се получи. Въпреки че като гледам таблицата с размерите на баткото са абсолютно еднакви. Ние сме много ревливи, направо е ужас. През ноща спи, но реве доста през деня, мома с характер е определено.

Иначе си се разхождаме, нашия татко замина в чужбина и се надяваме до 2-3 месеца и ние да го последваме, това е новото около нас.
Хубав ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #73 -: юли 29, 2014, 08:16:57 »

ane_li_a, не се притеснявай за повръщането. Мария повръщаше кърмата на фонтан. Държах я по 20 минути след ядене и тъкмо да я сложа да легне и пак повърне huhhuh.gif Към 4-я месец понамаля, но като че ли след 6-7 месец изчезна. Свързано е с вертикализирането - зависи кога ще започне да седи повечко време детето. Сега (на 9 месеца), пак се случва да повърне, особено след като се върти много след ядене pardon
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 29, 2014, 18:26:22 »

Педиатърката ми беше казала, че е нормално докато проходи, но като ми казвате вашите деца как са ме успокоявате  smile Аз днес съм много доволна от Вени. За пръв път си яде пюрето хубаво и с желание и лигавника й остана почти чист. От вчера й давам и каша и нея също я хареса. Дано започва да свиква.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines