Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:46:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 91808 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 22, 2014, 07:27:58 »

Сладурани са и двете.Да и аз забелязвам, че съм луда.В жегата народа увил децата, облякъл ги, та и шапки им сложил.Направо съм в шок.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 22, 2014, 08:04:39 »

Ей, че безхаберно се е опънала тази шушонка smile smile smile Много е готина!
И аз уж гледам като мен да я обличам. Вече ми се върна нормалното усещане за топло и студ, че по време на бременността все се потях и повече си вярвам. Но има един постоянен вятър, дето ме притеснява и заради него като я вдигна да я храня и аз слагам шапка.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #17 -: май 22, 2014, 10:23:52 »

Eх, много моми в тази тема и все хубави  Wink Много са готини!

Ангелче, личи си кой е шефа у вас  Wink

И аз се чудя как да го обличам. Миналият ден се изпоти, но пък ме е страх да не е много гол, че при нас подухва, нищо че е топло. Ще взимам резервни дрешки в чантата за преобличане и така докато оцеля как му е добре...

при нас нищо ново. Все така се тормозим със съня. Не може да се отпусне денем и да заспи. Какво ли не пробвахме...2 дни не беше спал през деня , само по 1 час и на разходката така почна да плаче и да се дере, 3ма не можахме да го успокоим. То поне нощем да спеше...Та ми е доста притеснено, но се надявам, че е период, който скоро ще отмине.
Иначе отложих ваксината за понеделник. Ще преценя дали да му слагам следващите. Наддава добре за сега, станал е бомбичка. След 10 дни ще летим и със самолет, та шоуто ще е пълно при нас.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 25, 2014, 09:30:17 »

И тук подухва, но е и адска жега, та вече сме по къс ръкав.
Мони се е подсякла и то на вратлето. Много гадно, успях да го овладея, с редовно мазане със судокрем и миене с водичка само. От жегата се е подсякла.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 25, 2014, 17:59:00 »

Маги, и аз забелязах, че нашето детенце има пъпчици по вратлето и е време да взема мерки.
Днес обикаляхме из парка Врана и много ни хареса. Почти всички посетители бяха с колички с бебоци. Не бях и само аз, дето кърмих по пейките smile. На връщане накупих бодита с къс ръкав и утре, ако е такова времето, се престрашавам и я пускам с голи ръце.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 25, 2014, 22:15:33 »

Ние днес ставаме на един месец Birthday Младежът спи, яде и расте  pleasantry Дрехите размер 0 вече не ни стават и минахме на следващия размер 56/62.
През изминалата седмица успях да запазя час за фотосесия (Pearl in the Shell Newborn / Теодора Янкова) и нямам търпение да получа снимките.
Седмицата която идва сме на ваксина и ще видим колко гр е качил. Мерим го вкъщи и мисля, че ще минем 1кг.

Лени, мина ли ви жълтеницата?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #21 -: май 27, 2014, 14:13:39 »

Да се запиша и аз с нашия Виктор, роден на 15.5 с мерки 3650 гр., 52 см.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 27, 2014, 21:33:01 »

Нашият момък днес беше инцидентно на преглед при педиатъра. За 10 дни е качил 500гр и 1160гр за около месец. Повода за посещението беше, че снощи при смяна на памперса напипах подутина и днес опасенията ми се потвърдиха - има херния. За сега сама се прибира, но мислим да го водим и в Пирогов да го видят. Педиатъра спомена,  че показвали някакви техники за прибиране. Каза ни и да не го оставяме да плаче, но то при всяка смяна на памперса и след баня почва силен cray
Другата седмица сме на ваксина и тогава ще разберем и колко см е. Трябва и на ортопед да го заведем.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #23 -: май 28, 2014, 13:09:49 »

Мисче, много неприятно, надявам се всичко да е наред, пиши как сте!

На Вики днес му падна пъпчето и остана едно топче отдолу, което според майка ми щяло да се прибере. Аз изобщо не знам как трябва да изглежда един пъп като падне, тъй като бебетата, които съм гледала, са били над 2 месеца все. При вас така ли беше?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #24 -: юни 01, 2014, 15:40:34 »

  Още едно включване  smile - Ева, родена на 13.05.2014 г, 49 см, 2600 гр
 
 Лени, за хемангиомите съм чела, че отминават с времето. Просто е нужно да се наблюдават, но много често до края на първата година вече са само спомен. А сега ще й стоят против уроки (това, за да те развеселя мъничко)  give_rose
 
 Mrs.™ , как е вашият мъничък Иван? Има ли подобрение за нещата, които те тревожат?

 Алекс, когато на нашата госпожица й падна пъпчето, изглеждаше точно както си го описала. После се покри с мъничка коричка от сълзенето на самото пъпче. А на следващия ден тя беше отпаднала и пъпчето почна да се прибира навътре. Така че според мен всичко е наред с Вики  smile

 Като говорим за пъпчета, да ви питам нещо. Наскоро ме посъветваха за първия месец да поставям специална лепенка за пъпче, за да го придържа да не излиза обратно при напъните от колики и по-силен плач. Съветът дойде от момиче, при чийто син е станало точно това. Сега се чудя как да постъпя. Педиатърката ни каза да не слагаме такива лепенки, пък се притеснявам в същото време, понеже малката си има сериозни напъни от коликите.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #25 -: юни 01, 2014, 21:41:07 »

Мишелче, с пъпчето стана точно както си написала smile

На мен в болницата ми казаха нищо да не слагам като падне и дори да спра да го почиствам и да слагам памперса директно отгоре, както и че мога да си го мокря и къпя (но това си важеше и преди да падне), обаче аз не посмях веднага и още 2 дни го подгъвах, както и не го къпах същия ден.
Лепенки ще слагам, ако ми кажат, че трябва.

Иначе Вики почна да се чисти и цялото му личице е пъпчасало, като някое пубертетче е smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 01, 2014, 21:45:17 »

Michelle, лично аз не бих слагала. Не знам как е с пъпната херния и изпъкналите пъпчета, но поне нашата (Ингвинална/слабинна херния) си е вродена. Т.е моят син си я е имал по рождение, защото той даже и не плачеше. В същото време аз съм била ужасноооо ревливо бебе и пъпа ми е ок.

Водихме младежа в "Пирогов" при д-р Георгиев и той повтори думите на ЛЛ (не, че се съмнявах в нея, но все пак самата тя ме посъветва да се обърна към лекар от въпросната болница). При прегледа хернията не се показа, но и той беше спокоен. Вкъщи от време на време се появява. Разбрахме се да отидем след 3-4месеца и тогава да решим дали ще се оперира. Като трябва да следим да не се заклещи. ЛЛ спомена, че нейн пациент на 2г преди месец му се е скрила окончателно или нещо подобно, понеже не знам дали може да "изчезне" и е възможно да не предавам думите и правилно. Така, че няма да бързаме с операции ако не са наложителни.

Иван, вчера и днес беше на гости на нашите и с баща му успяхме да се наспим,ние също бяхме там, но в др стая, скоро обаче ще го изпращаме без нас, т.к ще пътуваме за ден и няма да го водим с нас. Нощно време спи, но се буди на всеки три часа и разпокъсаният сън не е като нормалналния непрекъснат сън. ЛЛ ме съветваше да му махна нощните хранения, но ще е по нататък. Той и без това яде по-малко нощно време, а и сега не мога да си позволя да плаче с часове заради хернията.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 05, 2014, 11:42:23 »

Ей никакви ви няма и не пишете хич!Ние в това променливо ввреме излизаме покрай блока само.Бях прибрала по-дебелите дрешки, сега извадих пак с дълъг ръкав.Ох време смотано.

Наспамвам навсякъде https://www.facebook.com/events/744328748923442/?notif_t=plan_edited

Това е страница за протеста, който организираме след нелепата смърт на едно малко дете.Мисля че всеки родител трябва да помисли, че може да промени нещо и да се помъчим, това са нашите деца!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 05, 2014, 11:44:26 »

Наспамвам навсякъде https://www.facebook.com/events/744328748923442/?notif_t=plan_edited

Това е страница за протеста, който организираме след нелепата смърт на едно малко дете.Мисля че всеки родител трябва да помисли, че може да промени нещо и да се помъчим, това са нашите деца!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 05, 2014, 21:15:24 »

И аз бях прибрала дебелите дрешки smile
Маги, ако се придвижа до Разград в събота нали няма да съм единствената на протеста? Защото ще мъкна и 2 деца с мен.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines