Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 18:23:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 92133 пъти)
 
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #90 -: август 20, 2014, 16:13:54 »

Маги, много добре расте Монито, браво...пу пу пу. Пюретата сама ли ги приготвяш?

Аз въведох оризова каша, пащърнак, морков, тиква, картоф и започнах с плодови пюрета - круша. Не съм заместила хранене напълно, винаги предлагам и кърма след това /може и само 30мл. да е/. Въвеждам бавно храните, сега ще ускоря темпото малко. От кога се дава и месо? От 7ми навършен или 8ми навършен месец?

Малкият днес навършва 6 месеца, вече е голямо момче и от утре очаквам да стане най-кроткия бебок, че не можем да му издържим на темпото вече Xixixi
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: август 20, 2014, 19:42:20 »

Аз знам, че месото се започва на 6 месеца, но може да има значение кога е започнало захранването. Маги, вие много сте порастнали, ние сме на консултация другата седмица и ще я видим девойката, че не е от много хранещите се. Аз съм въвела всички зеленчуци вече (които са в пюретата за нейната възраст) до сега нищо не ми е отказала ама хич не се сеща че е гладна, остава й ама не я насилвам. И от плодовете май всички съм въвела.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #92 -: август 27, 2014, 06:05:27 »

Как сте, момичета?

При нас всичко е нормално, преди 1 седмица бяхме на консултация - на 3 месеца бебс беше 6 500, 64 см, правиха му ваксинация, но я понесе добре, да все така да върви.
 Всички панталончета са му къси, та онзи ден ходихме на пазар за панталонки и вече се събира в размер 74  shok. Иначе се кикоти страшно много, закача се и се лигави ужасно много, блузките му са постоянно мокри отпред, подозирам, че някое зъбче е виновника. Много обича да го гъделичкат и да го закачат. Купих му разни играчици за неговата възраст, но най-любимото му е един дрънкащ обръч, който по цял ден му е в ръката и устата  blum

Ходихме на разходки, докато беше хубаво времето, сега излизаме, когато не вали, защото при нас есента дойде sad Сега излизаме, когато времето позволява и от време на време го мъкнем с нас на пазар, че да се разнообразява човечето.

Аз за съжаление се стягам за връщане на работа в началото на ноември и направо не знам как ще се разделя с малкото човече, но гледам да не го мисля и да се насладя на оставащите 2 месеца.

Надявам се, че всичко е ок при вас, пишете как сте smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 04, 2014, 15:44:13 »

Здравейте  Girl_hide

Младежът е вече християнче.  Държа се много добре, чак припяваше с младежите в църквата. Лека понрънка като го обличах, но и вкъши след баня го прави. През останалото време раздава усмивки и припяваше. Много се радвам, че послушах попа, че сега е подходящ период за кръщаване. Всички гости бяха очаровани защото се насладиха на ритуала без детето да пищи. Дано продължава да е толкова контактно дете. Когато видя за първи път кума започна да се смее и гука. В кафето предпочита да го държим с лице към др маси и им се радва, независимо дали някой го гледа.

Разбира се има и баланс,хич не иска да седи в количката,  дори да е в напълно седнало положение. Предпочита да е на ръце и да гледа и да се закача с хората. Но вече е близо 7кг и 30 мин на ръце са достатъчно да ме заболи гърба. Към момента се учим да прекарва повече време в количката.

Т.к не си пада по млякото, за щастие след като гладува няколко седмици и беше качил само 300гр, сега яде. От  две седмици му давам и пюрета. Започнах с тиква и към момента яде тиква с морков . Не им е фен, но и не се мръщи и отваря устата.

Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 04, 2014, 22:16:05 »

Здравейте, как са сладките бебоци? Ние да се отчетем на 6 месеца сме 7100 и 66 см. Опитваме се да лазим изглежда, застава в поза за лазене, полюлее се малко и се хвърля напред. Така стига до играчките. Два пъти падна и сега мн я дебна, нищо не мога да свърша. Започнахме месните пюрета, яде ги за сега, и жълтък давам. Вие как я карате?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: септември 05, 2014, 08:27:48 »

Браво на вас, нашата Мони е доста по-мързеливичка, но пък за сметка на това с съсредоточава върху едно нещо и може да играе доста време с него.Много различен типаж е от племенника, който съм гледала известно време.Тя сега откри седенето седнала и с всеки ден е все по-стабилна.Голям кеф и е.
И ние хапваме много неща, въведох пилешкото месо и мисля тези дни да и въведа следобедно плодово пюре, с жълтъка ще изчакам.Имаме едно напълно заместено хранене вече, това на обед е само на пюре.Ходихме на детски нефролог и ни предстои и ендокринолог.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: септември 07, 2014, 22:53:47 »

Ехаааа, как не съм я видяла досега тази темичка.  diablo
Моля бързо да ни запишете с юнак Георги (26 януари 2014 г. 4250 гр. и 56 см). blush
Иначе ние как сме - моето е бебе-мечта: кротък, непретенциозен и само усмивки раздава, пълна противоположност на дивия си батко, нищо, че на външен вид много си приличат. Вече сме на седем месеца - тежим 10,5 кг гр. и сме 78 см. Седи стабилно (от скоро), изправя се сам от клек до стоеж като се придържа за нещо, но пълзене засега не бих казала. На шест навършени месеца се захранихме - картоф, морков, тиквичка и т.н. Яде с апетит слава богу, че с още един злояд не знам как щях да се справя. Рядко давам готови пюрета, приготвям ги на пара. Този месец въвеждаме месото, по-скоро направо го давам и вече не спазвам правилото всяко ново нещо първо по малко и поне по три дни. На 8 навършени месеца ще почваме глутена и така. Имаме и два зъба вече. smile
Сега бързичко започвам да чета назад как я карат познатите бебоци (и майки) smile
« Последна редакция: септември 07, 2014, 22:56:20 от Scarlett » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: септември 08, 2014, 16:54:07 »

Скарлет и ние захранваме като вас с тази разлика че я почнах седмица преди да стане на 6 месеца.Нашата бонбонка с кеф яде и иска още.Вече имам и четвърти зъб.Рано, късно това е положението растат и зъбите и не чакат.
За килограмите ние на 6 месеца бяхме 9,100, другата седмица сме на преглед и ще я видим колко е, но и тя към 10 върви.Тежи си доста вече, не се шегува.
Пюретата и аз ги правя, само месните купих, че не мога да намеря месо от всякакъв тип.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: септември 14, 2014, 20:21:49 »

Здравейте на всички, мамита, венеца долу на предното зъбче е пробит, но като пипам не драска. Мога ли да се похваля със зъбче или още не.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 14, 2014, 22:05:05 »

ane_li_a, как хем пробит, хем не драска?
Мале, срам ме е да кажа колко тежи Валерия. И ние започнахме захранването, но на 6 месеца и седмица. Малко неща съм въвела, но се опитвам да заместя обедното и следобедно хранене, да наддаде малко, че ще се свърши малката. Месо не съм давала.
Валерия вече си пълзи истинската и се задържа седнала, но кака и и помага да се килне и да падне. Зъби няма, обаче дъвче всичко и не казва нито една смислена дума.
Махнахте ли нощното хранене? Аз се опитвам, но ми се получава до 3,00 и после си реве.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: септември 15, 2014, 04:06:50 »

Ами не знам, вижда се венеца как е пробит. Спомням си че сестра ми казваше за племеника че ту драска, ту не, и може би защото венеца се надува заради другите зъбки. Ние от 3-ти месец някъде сме без нощно хранене, но тя сама си го отказа. Вечер ядеше в 9 и се събуждаше сутрин в 9. Сега се събужда между 7 и 9, но не търси веднага да яде. Аз я храня към 8:30
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #101 -: септември 15, 2014, 08:27:15 »

Ние през нощта се кърмим повече и от през деня. Не си представям как ще стане номера да махам нощното хранене..
Преди седмица пробиха и първите две зъбчета наведнъж. Сега си имаме малък перфоратор  smile
Личната и детската лекарка ми казаха да почвам да давам жълтък, за месо било рано и сигурно тези дни ще въведа и него.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: септември 15, 2014, 08:48:31 »

Привет, аз изчаках да ми драска на пръста и тогава казах че имаме зъб.

Иначе ние месо сме въвели пилешко и сега ще въведа заешко, жълтъка го отлагам, за мен той е по-силен алерген от местото, но въведох глутена тези дни.

Мони седи стабилно седнала, но пълзенето за сега не я влече.Намира начин да стигне до желаната играчка и като се върти по леглото или по някакъв друг начин.

Нощното кърмене си го имаме и като растат зъби е по начесто от през деня.Направо е ужас някакъв, а сега сме в процес на растеж на 5-ти зъб, при което аз съм бръм, честно.
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #103 -: септември 16, 2014, 09:00:34 »

Здравейте и от нас smile
Ние още нямаме зъби.Вече се обръщаме,но още се клатушка като седи седнала.И аз въведох пилешкото месо вече.Добре се приема.Взеха ни кръв и дадохме урина за изследванията.Много трудно успях да събера урината. Като я боцнаха по пръстчето очаквах,че се разплаче,но тя се държа геройски и не гъкна.Като си спомням баткото как плачеше като му взимаха кръв.Днес ще я водя на ехограф да и гледат коремните органи.
Баткото сега е болен и така ме е страх да не се разболее и тя.Дано и се размине.
Лек ден от нас  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: септември 16, 2014, 09:25:08 »

ane_li_a, точно преди да пробие зъбче, се вижда едно прорезче. Реално венецът е подут, а там, където ще е зъбчето е като вдлъбнатина във венеца. После реално си е същинското избиване на зъб. Аз също чакам да пробие хубаво, за да кажа, че имаме зъб Wink
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines