Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 09:44:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 92044 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 05, 2014, 21:37:05 »

Няма да си сама, ще има поне една луда зачатка там
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #31 -: юни 11, 2014, 13:39:52 »

 Как са пролетните дребосъчета?  Wink  Сега всички са в период на активни грижи и затова има затишие тук. А и чакаме юнските бебета да се включат  smile

 Днес ми попадна нещо много мило и реших да го споделя в темичката:

http://ribka-publishing.bg/devet-2/
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #32 -: юни 11, 2014, 14:31:41 »

Мишел, много е хубаво, чак се просълзих smile

Ние сме добре, аз да чукна дърво май се повъзстанових от раждането, Вики яде много и спи много, но като цяло е добре. След пъпките му останаха едни жълти корички между веждите и отдалече изглежда все едно има звезда между очите blum, ама не смея да ги пипам преди педиатърът да се е изказал по въпроса.

Как сте останалите момичета с малчовци?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 13, 2014, 00:06:53 »

Здравейте и от нас  smile
На мен от разходки и бягане и след баткото , не ми остава време да пиша.
Пикличка днес (вече, че мина 12 ) става на 2 месеца . Вчера бяхме на консултация - тежи 5700 гр и е висока 58,5 см  smile
За разлика от батко си, тя е едно типично бебе . Понеже сравнявам с него, разлики има за всичко. Вече прави много дълга нощна пауза. Ако заспи към 20-21, се буди към 4-4:30 да цокне, заспива веднага и се буди към 7:30 . Повечето пъти заспива към 22 и се буди в 6:30  blum и мама е наспана, свежа и готова да посрешне деня  smile (това нещо с Никола ми се случи може би като стана на 3г  pardon)
Всяка вечер си чака банята и мрънка докато не я цопна в коритото (Никола през 3-4 дни го къпех)
И черешката за мен - смуче биберон  tease. Това до някъде се дължи на баткото, защото постоянно й тика един биберон в устата. Още не се е усъвършенствала, но няма позиви на погнуса и повръщане като й се доближи до устата и успява да го задържи за около 10-20 секунди минимум , ха ха.
За хемангиомите- този на ръчичката е по-рехавичък и лекарката каза, че най-вероятно ще изчезне напълно. Този на крачето обаче е доста наситен, и след известно време ще ни прати на съдов хирург за консултация. За сега ги наблюдаваме само .
Целувки на всички от нас  smile
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 18, 2014, 02:55:09 »

Здравейте мами на прекрасни дечица. Ако приемате нови бебчета нашата Невена се роди на 24.02, 2630, 48 см. Имахме доста колики, но минаха и сега се смеем много. За сега през нощта спи, а през деня често, но по 30 мин. От няколко дни се опитва да се обръща и почти успява. Хубав ден от нас. Не мога да кача снимка че изглежда са големи.
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #35 -: юни 19, 2014, 07:43:02 »

Здравейте и аз да се запиша тук при вас.Моята мома се роди на 28.02.2014г. 3240гр. и 49см.Казва се Анна.Като цяло е много кротко бебе,не е имала много колики за разлика от батко си.Сега само някой да я закачи и веднага започва да му се смее и да гука.Вчера и биха поредната порция ваксини и беше кисела и се опита да вдига температура sad.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 19, 2014, 07:48:18 »

О Пикпик и вие вчера сте били като нас.Мони беше ужасно кисела от ваксината и вдигна вечерта 38,2 температура.Дадох Панадол, защото се поизплаших.Тая нощ съм мерила температурата като лудите постоянно, сега съм като пребито куче.
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #37 -: юни 19, 2014, 10:09:33 »

Ох миличката.Тя е вдигнала по-висока температура.На Ани и беше 37,3.И аз дадох Панадол,защото беше много кисела и се притесних да не вдигне по-висока температура.Сигурно много ги боли миличките.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 19, 2014, 17:49:28 »

хм, аз не съм много наясно с ваксините, но на Валерия днес и биха ваксината за 3-ти месец. Сега я гушкам, че е кисела като лимон.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 19, 2014, 18:19:43 »

Ангелче, точно тази ваксина ни биха и на нас вчера, че ние сме с месец назад, заради болестта дето изкара.Голям киселяк беше вчера малката, голямо мрънкане, приреваване и не спане.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 19, 2014, 20:09:57 »

На нас не са ни действали така ваксините до сега може би защото и двата пъти давах панадол профилактично, но разбрах, че е грешка това и на следващата няма да давам ако не се наложи. Ще видим другата седмица как ще ни се отрази.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 21, 2014, 07:35:38 »

Ето ви една беззъба усмивка smile Само да кажа, на Ангелче малката принцеса е едно прекрасно синеоко бебе, а каката е страхотна.Аз не знам как успяваш с двете!СУпер си smile


* Moni.jpg (52.6 KB, 630x473 - видяно 418 пъти.)
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #42 -: юни 21, 2014, 08:59:17 »

Маги, Мони е голяма чаровница. Пу-пу-пу  smile

Ние отложихме третият прием на ваксините, защото дойдохме в Бг за лятото и няма как да ги сложат. Но при нас не са задължителни и ще си помисля кои да слагам. След последната ваксина малкия 5 дни беше много кисел и не спеше  sad
Да дам отчет и за нас. Като си пристигнахме тук и малкия го хвана хремата и се поизмъчи. Иначе се очовечва от ден на ден все повече, става за игра, закача се постоянно. Много са му интересни хората, дърветата и колите. Последните чак в захлас ги гледа...

И не на последно място - добре дошли на новите мами и бебоци  give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 21, 2014, 21:07:18 »

Понеже се убихте да ме хвалите колко съм спокойна, се замислих защо съм ви се сторила такава и как се справям. Мен децата не ме изнервят, изнервят ме страничните неща- домакинската работа, бръщолевенето на хората, лошото време. На срещата нямаше нищо изнервящо- не ми се налагаше да готвя, да чистя, да общувам с неприятни хора.
Така, искам да се извиня, че втората вечер и следващата сутрин бях леко раздразнителна, защото си помислих, че Мони се разболява и не успях да се насладя на  разговорите с новодошлите.
Моника е не по-малко чаровна.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 22, 2014, 08:21:20 »

Здравейте и от нас, и аз искам да споделя за ваксините и при нас имаше реакция. Още при първите две ваксини вдигнахме 38.6 и от тогава ни ги поставят със седмица разлика една от друга. Втория път ми вдигна 37.3 само на едната и сега сме ок. Сестрата каза че някои деца така реагирали, но да се внимава да не вдигне висока Т.
Зъбите много ни мъчат нас, иначе сме големи дудани, както ни казват,  8 кг. и 65 см.  yahoo
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines