Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:25:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 91807 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: октомври 11, 2014, 08:51:39 »

Аз я храних в столче с различни положения на гърба.В началото беше леко полегнала, но и аз я захраних малко преди 6-тия месец и тя вече можеше по-дълго време да седи седнала.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #136 -: октомври 11, 2014, 10:33:05 »

Аз го държах в мен полуседнал или го подпирах на възглавници в тази поза.
Маги, проби ли и петото зъбче вече?
« Последна редакция: октомври 11, 2014, 10:38:20 от Thea » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: октомври 11, 2014, 10:44:03 »

Не, още ни мъчи.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #138 -: октомври 11, 2014, 14:54:24 »

Ясно, благодаря за отговорите. По принцип педиатърката ни кажа че може вече да го слагаме по малко седнал, остеопатът вчера също каза, че колкото за хранене е ок да седи, така че ще измисля как да го подпирам.

Иначе да се похваля, след много ревлива нощ тази сутрин се белее първото зъбче на Вики, второто прозира до него smile Още ми е трудно да повярвам как това малко бебе дето само ни гледаше втренчено сега си има зъби и се търкаля по цял ден на собствен ход smile
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: октомври 31, 2014, 10:24:57 »

Привет и от нас. Ние сме 10 кг., ама сме и големи мързелани. Нито пълзи , нито има мераци да се изправя в леглото. С паяка ходи напред-назад, пипа всичко, подскача.
Едва преди 2 дни ни изби първото зъбче, а сме почти на 9 месеца. Иначе говори много, казва ма-ма, та-та, да-да, па-па.
От 2 месеца не живеем в БГ. Минахме и през първото ни летене със самолет. Да ви кажа голямо приключение е с две деца. Вярно че баткото е на 6 години, но все пак си е грижа.
Живеем в Краков, Полша за сега, на мъжа ми му предложиха хубава работа с добро заплащане и така.

Хубав ден на всички!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: октомври 31, 2014, 12:03:03 »

Здравейте  blum

Младежът е вече на половин година  pleasantry Много бързо минава времето и ми се иска малко да се забави.

Последните месеци е едно много активно и контактно момче. От месец пълзи успешно напред и назад, към момента прави опит от по корем да седне. Но няма желание да седи. Слагам го подпрян на възглавници, оглежда се, фокусира нещо, ляга и се обръща по корем и няма сила която да го спре да седне отново. Обличането ми коства много нерви. Оглежда се около него и буквално се хвърля към предмета. Дрехите ги обличам докато лежи по корем, но памперса не мога да му го сложа в тази му поза. Ако случайно около него няма нищо, почва да дърпа памперса и да го откопчава. Много му се радвам, но понякога ми идва в повече тая активност. Дори докато го държа се чуди на къде да се завърти и към какво да се хвърли.
Тази седмица беше последния прием на двойните ваксини. Прегледаха го и с ехограф, доста трудно. Трябваше и двамата с баща му да го държим. Първо реши, че той трябва да държи ехографа, след това се хвърли към монитора и трябваше да го удържим не защото го е стах, а защото иска всичко да инспектира.  Тежи 7800гр и е висок 70 см. Последното ме съмнява, т.к носи панталони и цели гащеризони 74 размер. Към момента имаме заместено обедно хранене. Яде зеленчуци и месо (пуешко, заешко и пилешко), сега удва ред на кашите с плодове и към края на месеца (на ноември) ще въведа и глутена. Т.к не пие много мляко, не бързам със заместването, а може би трябва. Всеки момент очаквам да има две зъбчета. Едното е пробило, а др почти се е показало. Първоначално реших, че си е направил рана. Лапа дървените играчки от към страната къде се закачат, а там е железно и си прави ранички. Вече не му ги давам, но понякога си намира някоя и веднага я лапа. Оказа се обаче, че не е рана, а цели два зъба, които почти бяха пробили венеца. А аз чаках да побелее или да му се подуят...

Рапорт даден  blum

« Последна редакция: октомври 31, 2014, 12:06:25 от Mrs.™ » Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 11, 2014, 14:49:10 »

Здравейте, от доста време не съм писала. Как сте? Ние днес бяхме на кинсултация и девойката е 8 кг и 71 см. Лази с пълна сила, вече осъвършенства изправянето и е доста стабилна. С две зъбчета сме си все още. Освен ам друго не казва. Някакви звуци само. За сега това се сещам. Лек ден от нас.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 11, 2014, 14:52:58 »

Мис-че този Иван голям бързак.Да са живи и здрави бабите да помагат ,че както е тръгнало сериозно предизвикателство ще си имаш.
Ани,бебка е супер.

Как ви минават дните ,момичета?Как се чувствате?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 11, 2014, 15:39:11 »

На нас ни предстои другата седмица консултация.Мони си е Мони!Пищи много, ама много, голяма е приказливка и издава много сричкови звуци.Много и се радвам.Обаче отказва да пълзи и така.Мъкне се като червей по земята и толкова.Кефи се да седи права, но сама да си вдигне дупето абсурд.
Ние ходихме на малка екскурзия събота и неделя.Минахме през София, на другия ден ходихме до Чирпан, а на прибиране качихме Шипка, като с Мони се качихме на паметника smile Детето се държа перфектно.

Наде, Иван е направо хала smile Племенника беше така.Докато станат на три е трудно, после се успокояват.Но то трудното е относително, просто бих казала, че майката трябва да е доста креативна и да създава много игри за детето.

Анелиа, браво на вас за активността ви.Напредва малката много добре smile
« Последна редакция: ноември 11, 2014, 15:41:11 от магито » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 11, 2014, 22:31:32 »

Как минава? Докато е буден се чуди как и къде да си разбие главата. Почна да се изправя на колене и след това прав. Е да, но е на шест месеца и съвсем нормално не знае как да се задържи и пада. Главата днес я удари няколко пъти. Види ли нещо, не се отказва, но и аз не го спирам. Вече пълзи доста бързо и почти успешно прескача възглавниците, целящи уж да го спрат. Не го подстрекавам да пълзи или да се изправя, но и се старая да не го ограничавам. Само дето на края на деня едвам гледам от умора. Сега е хремав и целодневно сме вкъщи. Старая се да измислям игри или да го залъгвам с някоя играчка, но шкафа на тв е голямо предизвикателство за него, а и си е бебе. Важното е да лапне нещо и да си чеша венеца. Слушала съм за активни деца, но все очаквах моето да е кротко и послушно. Обмислях и проходилка, да седи в нея и да не мърда, но си познавам детето, на втория ден ще я пусна в olx.
Иначе е все така комуникативен. Водих го на втора фотосесия и беше много доволен, макар и болен.

Ани, браво на момата. Иван пък почти не говори. Даже само пищи понякога. Но то при момчетата или са по активни или говорят повече. Момичетата в това отношение са доста по напред.

Маги, голям сладур е Мони. Видях снимки във вашата тема.
« Последна редакция: ноември 11, 2014, 22:33:19 от Mrs.™ » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 11, 2014, 23:02:30 »

Наде, така е. Племеника беше така и като знам какво предстои,фитнес не ти трябва.

Ние имаме два предни зъба най-накрая.Спокойна съм вече.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 12, 2014, 10:18:41 »

Много е сладка Мони и аз надникнах в темичката ти smile и ние не се спираме по цял ден, но поне стана по-стабилна и не пада много често. Оставям я да си играе сама и си върша нещо бърЗо в друга стая. Вчера обаче влизам и девойката се катери на кухбята. Аз унемях. Излизаме, но бързо й омръзва в количката и започва да мрънка. Като се приберем започва да си играе. Спи по 30 мин а ако съм до нея от час и половина до 3. Мн ме ангажира лягането с нея всеки ден, но иначе не става.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 12, 2014, 23:19:06 »

Няма да пиша. Каквото е написала Анелия за Невена се отнася за Валерия. Това мрънкане ме побърква. Бебе което не обича да се разхожда focus focus
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #148 -: ноември 13, 2014, 00:02:36 »

При нас е съчетанието от Иван на Мисчето и Невена на Анелия. Вече батериите са ми на привършване. А от обличането и разходките вече направо страх изпитвам  girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 17, 2014, 16:56:59 »

Привет момичета, ние минахме на консултация днес.Аз защото се оплаквах, че Мони е пасив и последната седмица ми скри шапката.Послучай това не е наддала и грам и е пораснала сантиметър.А яде!Та вече стига там където е решила.Не пълзи, но с някакви си нейни двиения стига.Иска права.И седи добре права, по минутка две.Уча я да пада по дупе, за да не си разбие физиономията.Е сега пак се опитва да докопа кабела на лаптопа.
Сричкува постоянно.Ма ма, ба ба, та та, нон стоп.И много вика.Има любими песни, абе расте!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines