Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:04:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2013  (Прочетена 37328 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: май 14, 2014, 12:39:14 »

Ето и темичката за родените  01-06.2013 .Запишете се и ще направя списък с майките и децата им в началото на темата.

gucci ,майка на Кристиян /2000 гр 46 см / и Венцислав /2560 гр 47 см/
« Последна редакция: май 14, 2014, 21:46:01 от fiibi_bg » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 14, 2014, 20:17:24 »

Ето ни и нас.Много се кефя на тези общи теми.
Кристиян-2000 гр 46 см 05.06.2013
Венцислав 2560 гр 47 см 05.06.2013
Айде да дадем и малко инфо
Лазим активно,опитваме се да ходим,изправяме се по всичко-стени,дивани,панталона и полата на мама,даваме пет,боц,пляскаме с ръце но само когато те си решат,нареждат и двамата някакви бебешки неща като се открояват тати,мама,баба,дай ,единия се научи и да се плези,побъркваме мама и вкъщи е една малка лудница.Имаме доста коса и след РД ще се постригваме.Иначе и двамата ядат вече на кухня и за мен е голямо удобство.Хапват добре и почти нищо не отказват.Мама откри солетите и оризовките и това за нея е 15 мин на едно място тоест възможност да отиде до тоалетна без някой да реве и тропа по вратата.Вчера се возихме и на градски транспорт и мн им хареса.Активно организираме РД-мама има тоалет,тортата е избрана,единия вече има тоалет,другия наполовина,тези дни ще ходим да видим един два детски къта.Айде стига толкова от нас.Чакаме с нетърпение и др да се запишат и да си споделяме така както правихме през бремеността.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #2 -: май 15, 2014, 13:37:45 »

ама мама Гери да покаже тоалета за Р.Д. на хубавците....

Мама откри солетите и оризовките и това за нея е 15 мин на едно място тоест възможност да отиде до тоалетна без някой да реве и тропа по вратата.

Изачакай да се научат да отварят вратата и да ти викат "пишшш" lol
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 16, 2014, 15:28:03 »

И аз да се запиша с Алекс, родена на 30.05.2013г. 51 см висока и тежаща 3600 гр.
Ние наскоро празнувахме първата годинка.
За разлика от Гери, аз избягвам да давам солети крекери и тем подобни. Опитвам се да храня дребчо здравословно. Даже да си призная от групата една майка като идем на кухнята, за да мируват децата вади един пакет с Помбер или зрънчо или нещо такова и им дава за да мируват. Хваща ме яд, защото Алекс е пощелива, а пък от едно не се задоволява и почва да реве. И направо ме хващат лудите. Да не говорим, че това е един час преди обяд и децата само си развалят обедното хранене. Но на нея не й пука, въпреки че не веднъж съм й казала, че не го одобрявам това.
Пък да не говорим, че нейния хубостник е 14 кила на година и половина и хич няма нужда от такива храни.

Ето излях си мъката! Споделете и вие вашите гледни точки...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 16, 2014, 15:32:52 »

Пънк ,имам супер подобна ситуация.Аз пуканки и разни такива неща не давам също ,но имам една майка позната ,която като ни види с Явор задължително вади такова пликче и му го показва и го дразни да си вземе.Аз дори и да кажа ,че моето дете не яде такива неща ,той вече го е видял и ревва Дай ам и т.н..Много ме е яд ,ама много.Затова просто гледам да я избягвам sad.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 16, 2014, 15:37:33 »

Е при нас е трудно избягването, но си го помислих като вариант  diablo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 16, 2014, 15:49:38 »

Аз давам само солети и оризовки-пресован ориз е това.Естествено не бих дала зрънчо или помбер и други такива,но всеки си преценява.Давам ги когато положението е много криво и със сигурност не преди ядене.Те не бих казала че ги ядат ами по скоро си чешат зъбите с тях и мацат и се забавляват с тях.Но всеки си преценява.Мисля ,че не трябва да се залита на тема здравословно хранене и че неминуемо ще се ядат и не толкова полезни храни и че всяко нещо ако е в малки количества не е толкова фатално.Просто не ги събирайте с майки които не ви допадат и развалят вашите намерения.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 16, 2014, 16:21:58 »

Аз да се вмъкна малко в темичка та ви smile
Здравословното хранене е доста актуална.Моето мнение напълно се препрокрива с това на Гучи  good Аз давам на Алекс само солети без сол.Не системно и не всеки ден.Той не ги отразява много чесно казано аз му ги изяждам после :)Аз по принцип мисля,че всичко което е забранено е най-сладко и че ако знаеш къде да спеш е ОК.
Ще дам пример лично с мен.Моята майка първа ми даде да си дръпна от цигара и мен толкова ме шокира и толкова не ми хареса,че никога повече не съм пробвала въпреки,че всички около мен са пушачи.Майка ми винаги е копувала в промишлени количества кола и шоколад,но аз никога не съм яла постоянно и до пръсване и съм знаела кога да спра.Просто живеем в такъв свят в който няма как да ги спрем.Просто трябва да ги научим да знаят границата.Лично аз мисля,че има доста по-вредни и страшни храни и продукти и всеки сам си преценява.А и съвсем чесно мислите ли,че когато тръгнат на ясла,града,училище,рожденни дни ще можем да ги и опазим от всичко?Да не си помислите,че се заяждам просто и при мен е на дневен ред всичко това.
А моята свекърва ми вика:"Не го мажи със слънчезащитен крем,виж го какъв е бял нека хване тен!" shok Няма да коментирам вредите от слънцето и изгарянето поне аз си мислех,че всички са запознати с това!
Пънки,рождената дата на Алекс не е ли 30.04 а не 30.05? give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 16, 2014, 19:40:54 »

За много неща си права Миаука,а и Гери не е направила престъпление,че си позволява да дава на децата си от време на време солетки или каквото и да е там.Все пак тя е с две дечица и при нея нищо не е като при нас ,които имаме по едно детенце.
Аз съм сигурна обаче ,че детето се възпитава и чрез това какво ядем ние ,чрез даване на здравословна храна и обяснението защо я даваме.Имам познати ,чиито деца сами отказват да ядат вредни храни ,защото са убедени в това.Начина на живот ,който водим е пълен с вредности и спешно се нуждаем ние хората сами да ги контролираме.Разбира се,че не всичко е забранено на 100 %.
За храненето в яслата аз имам някои идеи - да пропускаме закуската там ,ако не ме удоволетворява и да пропускаме следобедната закуска по същата причина.Остава хапване в къщи за вечеря и уикенд ,което за мен е ок.Това пропускане пак казвам ,при положение ,че не ме устройва менюто и срещам груби нарушения.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 16, 2014, 20:31:49 »

Аз събирам предложения за слънцезащитен крем.Едното ми момче е с много чуствителна кожа и сме на медицинска козметика.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 16, 2014, 21:47:21 »

Оф, само аз мога да объркам рожденната дата на детето си!
Иначе не съм маниак на тема здарвословно хранене, но не подкрепям идеята децата да заместват закуска или обяд с този тип храна. А солетите като цяло са добра занимвка за никнещи зъбки, но пак гледам да не се увличам.
Мяуче, със сигурност не можеш да предпазиш детето от нездравослоното хранене на средата, в която живее. Но все пак може да го научиш, че за него е по-добре да избягва тези храни.
Може да ви звучи зле, но все пак Алекс е момиче и един ден неизбежно ще почне с диетите и гладуването щото е дебела. За мен това си е период в пуберитета. Та ме се ще от сега да се научи да се храни правелно, ако може да го избегнем този момент. Пък и лично аз забелязвам, че в тази възраст по-пълничките момичета са доста комплексирани заради външния си вид. И това ми се ще да избегна ако може.
Гери, ние ползваме кремче Бочко и съм доволна, но едва ли ще е подходящо за чувстителна кожа.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 16, 2014, 22:26:13 »

Фиби,абсолютно съм съгласна с теб!Навиците в къщи са страшно важни и те възпитават детето.Примерно аз давам само варено,печено(на фурна или скара),не давам шоколад,редовно му правя риба(не иска месо),всеки ден яде 2-3пъти плодове.Не давам сокове само вода.Но майка ми е готава да му даде всичко!Просто ме побърква и имахме един много сериозен разговор.За ясла определено ще обменяме опит smile
Гучи,аз мажа Алекс с крем на Avene 50SPF.Моето момче е със страшно бяла и чувствителна кожа.От него не сме имали проблем.Не е евтин,но само от него няма обриви.Тук пускат страхотни промоции на дерматологична козметика.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 17, 2014, 18:24:44 »

Минерален ли е крема и може ли да ми пуснеш снимчица на самия продукт.
А с какво ще ги пазите от комарите децата.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 17, 2014, 21:46:51 »

Gucci, бебето го мазах с Мустела и се поизрина малко, нищо че струва 30лв.
Ама svekarva ви предупреди, че ще почнете да си сравнявате децата. И аз съм давала солети когато съм искала да отида до тоалетна или да се изкъпя. Всеки има право да си гледа детето както иска. Ако някой му дава чипс преди обяд, не ми пука. Това че моето дете вижда и иска, не мога да го спра. На площадката нося в кутийка от кисело мляко нарязани плодове и когато някой почерпи със солети, оставям Симона да вземе веднъж и и предлагам моята кутийка.
Днес бях толкова изморена, изтощена и гладна, ходих на пазар с двете деца и си купих солети, иначе щях да припадна от глад. Давах на Симона. След 2 солети сама си хвърли третата на земята. Не смятам да изпадам в крайности. Сега се замислих, че miauka е права, колкото повече забраняваме толкова по-вкусно е.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 18, 2014, 00:36:10 »

Гучи,аз се спрях на Авене защото Алекс има атопичен дерматит(мисля че вече почти отшумя) и само продуктите на тази марка му помагат.Аз също имам едно хидратиращо кремче и термална вода и съм много доволна,а съм с много бяла и чувствителна кожа.
Авене има две различни серии едната е за чувствителна кожа:
http://www.eau-thermale-avene.bg/Gammas.aspx?id=31
Другата се води за нетолерантна кожа и е с минерали(подходяща е за много чувствителна детска кожа и нетолерантна кожа):
http://www.eau-thermale-avene.bg/Gammas.aspx?id=32
Ние използваме един крем от серията с минерали.Ето го:
http://www.eau-thermale-avene.bg/Product.aspx?id=109
А ето това кремче прави чудеса при всеки леки обриви,пъпчици по лицето и т.н.:
http://www.eau-thermale-avene.bg/Product.aspx?id=69
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines