Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:03:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца набор 2012  (Прочетена 79228 пъти)
 
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 24, 2014, 21:25:07 »

Засега само запис, че не съм влизала от 100 години.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 12, 2015, 15:43:36 »

Бива ли така съвсем е замряла темата.
Имам няколко въпроса към вас , а и да видя как се развиват вашите хубави дечица. Ние сме чак декември , та да споделите опит.
Първо. Адаптираното мляко. Давате ли все още. По колко пъти на ден и с какво.   Ники пие сутрин и вечер със шише.Лекарката каза че отдавна трябваше да го махна шишето. Иначе си пие от чаша или със сламка, не е проблем.С какво да сменя шишето?
Ядете ли сами?  Ние не. Ако го оставя сам се мотаЕ, изяжда 5 лъжици и спира. Ако го храня аз си изяжда всичко. А е слабичко и не ми се ще да го оставям недохранЕН.
Памперси. Без памперси ли сте вече?  Ние от лятото акаме нс гърне. Казва си. Но не иска да махаме памперса. Реве, хвърля си гащите.  Вика че гащите били гадни. Онзи ден му обеснявам че е голям и вече без памперс. Той ми вика: Моля те мамо, не искам гащи.Аз ще донеса памперс.и хвърля гащите в коша за боклук.
ще си имаме и друго бебе и ми се ще да се справим с тези три неща до раждането. Ама нещо не се получава. Кажете вие как се справихте.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 12, 2015, 15:54:46 »

Руми Алекс е по-малка, но ще ти кажа как е при една комшийка с детенце на 2 години и половина.
Малката също пие АМ, ча даже основно на него кара и си го търси.
Яде сама сухи неща /тя само това яде де, баници, пици, филийки/. Другата храна й я дават, ако успеят да набутат нещо в устата.
За памперса, даже не помисля да го маха. Те в яслите щели да я научат. Та тя не казва нищо все още, и си е с памперс.
Друго пък комишийче, с месец по-малко, от много време не пие АМ. Без памперс е  от година и 7 месеца. Не знам дъли яде сам, но знам, че го хранят от време на време поне.
Та идеята е, че децата са различни. Но от гледна точка на твоето положение, разбирам защо искаш да се справиш точно с тези 3 неща.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #63 -: март 12, 2015, 20:49:51 »

Руми, Ники колко е голям?

Всьщност колкото и да е голям, не бих те посьветвала да го наислваш с гьрнето. Най-много да се фиксира още повече вьрху него, дори и да е само от опозиция. Щом отказва-не е готов. Може да е готов физически, но не психически. Още повече, че фактьт че идва ново бебе, за него е тежьк все пак. Вьзможно да е иска да си продьлжи бебешката вьзраст, включително и за да не бьде изместен от сьперника, ако мога така да се изразя и ако разбираш какво имам предвид. 

Мога да си представя желанието ти всичко да влезе в релси до раждането. Сигурно му трябва друга стратегия: да му се говори колко е хубаво да си голям, да му са дават някакви предимства свьрзани с това, че е пораснал и отвреме-навреме да му се подхьрля небрежно, че големите носят гащи, като баща му например.

Дрьж ни в течение, ще ми е много интересно как ще се развият нещата, дори ако решиш да го насилиш пак ще ми интересно реакцията му и успеха good

За храненето не мога да ти помогна сьс сьвет. При нас беше сьвсем друг случая. Някой с опит сигурно ще се включи  good
« Последна редакция: март 12, 2015, 20:57:23 от inaxastra » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 12, 2015, 22:35:29 »

Инче, на две години и три месеца е. И аз пробвам тактиката с това че е батко.И той като цяло се радва и сам си казва , че е батко.Много се зарадва като му купих гащи като на тати, ама нещо не иска да ги сложи, освен на главата си. Донякъде и аз мисля че имам вина , защото ми е по лесно с памперс. На подсъзнателно ниво май така ми е по комфортно.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 12, 2015, 22:35:55 »

Струва ми се че проблемът с гърнето идва от това, че си изчакала да му го покажеш, което не е лощо, но има деца, които така реагират когато им го дадат на възраст в която вече разбират много.
 Аз оставих яслата да ми помогне, но дъщеря ми беше само на 1г и 3месеца. А храненето сама и го давах още преди да навърши година. Оставях я да се маже , да яде, да разхвърля, естествено после е за банята и детето и стола. Това не е важно.
Съвет или по-точно идея за размисъл- когато бебето ни се роди тя беше на 1г и 7 м и е минавала през периоди, в които е искала памперс и е молела да я храня. Подготви се, че ще бебешорства известно време. Съвет: да, говоренето колко е голяма, какви неща правят големите ( играят с люлки и пързалки, могат да се пързалят със шейна, да ядат банани) много помагат. Тя много ми помага и в отглеждането на сестра си- носи ми памперси, дрехи, дори сама залепя памперса и аз много я хваля. Тя после често си повтаря "аз съм голяма", "аз мога...". Когато ми поиска памперс я питам кой носи памперс, мама или тати, големите не носят памперси и тя се съгласява. Но ще те заболи устата докато го постигнеш. Търпение!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #66 -: март 12, 2015, 23:43:11 »

Руми, по ред на номерата:
1. Ема (2.4 г.)не суче вече почти 4 месеца и оттогава е пила адаптирано мляко вечер няколко пъти, по-скоро от интерес, ( бях се снабдила с една кутия за всеки случай по време на отбиването). Тя никога не е пила от шише (с биберон) и й предложих млякото с обикновена сламка, с други думи не мога да съм ти полезна по въпроса....
2. Храненето: откакто ходи редовно на ясла се храни много добре, бързо и почти изцяло сама. Сядаме всички заедно на масата и вечеряме еднаква храна - това много помогна. За жалост има моменти в които се глези и иска аз да я храня, но след всичко преживяно около неяденето й, откакто я отбих изобщо не я насилваме за нищо - колкото-толкова. Преди 2 месеца стана "кака" на бебето на сестра ми и оттогава много често се вживява в бебе, всъщност никога не и е харесвало да и казваме, че е голяма/кака.
3. Памперсът го махнахме на 22 месеца, като нощем и слагах памперс-гащи още 2 месеца. Всъщност тя беше готова поне 2 месеца по-рано, но ходихме по баби, почивки, после прекара ротавирус или просто подобно на теб подсъзнателно ми беше по-лесно..... Преди да започна да и обувам гащички доста време обувахме един мечок и един плюшен ленивец с нейните гащи и обяснявах, че те са големи и ходят на гърне/тоалетна и когато тя е готова също ще носи само гащички. Купих голямо разнообразие от гащички и я оставях да си избира кои да обуе. Не съм настоявала за нищо и дори при инцидент не го правех на въпрос, просто подмятах, че следващият път ще ми каже навреме.  Ако имаш достатъчно време до появата на бебето бих ти предложила да "забравите" за махането на памперса за кратко.

Дано притесненията ти да се разрешат преди раждането на бебчо smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 15, 2015, 21:57:45 »

Благодаря ви на всички.Ами какво да ви кажа в момента толкова много притеснения имам най вече свързани с бебето и как ще разпределям грижите между двамата. Някак си не мога да си хо представя. Но реших че едно по едно ще станат нещата. Какво да се прави. Дори и да не е преди появата на бебето, до приема в детска градина трябва да стане.
Той реално си пишка и си ака в гърнето. Винаги казва когато му се ака. Но не  казва кога му се пишка и не иска гащи категорично. Ще го оставя да позабравихме и ще пробвам пак след 2 седмици.
Питах го за млякото , но ми каза че много обичал мляко и искал да пие и сутрин и вечер
 То реално той много говори като възрастен и е по трудно да му се наложиш.
При всички случаи няма да го насилвам за нищо.така съм правила досега и не мисля да променям. Просто ще му се струпат много промени и ще му е трудно.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 16, 2015, 01:16:58 »

Руми, и Мими е още с памперс а е 1 месец по-голяма от вас. На гърнето сяда само след сън-сутрин и/или следобед и  в повечето случаи се изпишква, но акито си го прави в памперса и казва чак като свърши работата. Иначе за чишкането понякога казва чиш и я слагаме на гърнето и се изчишква, но рядко се лсучва да каже.

За адаптираното мляко- защо адаптирано даваш а не обикновено прясно мляко примерно 3%. Мими пие такова от година и 1/2 някъде, само ако сме на път и нямам възможност да нося обикновено мляко, само тогава и давам адаптирано ако се наложи.

За яденето - тя отдавна яде сама, даже сама изявява желание да се храни сама. Сама пие вода от шише или чаша. Млякото вс еоще го пие от шише с биберон. Опитахме да сменим шишетата с други които не са с биберони, ама не иска с тях да пие млякото. А иначе мляко пие само преди лягане- обед и вечер.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 16, 2015, 05:28:01 »

А аз да ви питам за моя проблем. Мими от много време не иска да седи на бебешкия си стол за хранене и се научи вече да сяда на нормален стол като нас на масата като сядаме да ядем. Дотук добре, но проблема идва от това че не се задържа на стола да се нахрани като нас, а хапне примерно 2-3 хапки от яденето и което винаги е като нашето и после става и почва да ни дърпа да си играем с нея а ние още не сме се наяли. Освен това тя също не се е наяла защото ако и подадем нещо доакто ни дърпа го лапа в повечето случаи. Можете да си представите какво става ако идем на заведение с нея. Седи 5мин седнала и после почва да обикаля из другите маси като просяк, особено където има други дечица. На нас ни става супер неудобно но какво можем да направим. В момента в който я вземем и сложим пак да седне до нас почва рев и цялото заведение ни гледа. Така нито можем да се нахраним вкъщи както трябва, нито пък на заведение. Винаги някой търчи след нея в заведенията. А вкъщи още като види че слагам покривката на масата и с такова желание сяда на стола и чака да и дам чинийка и прибори. Даже сама си казва Мими иска чинийка, вилица, лъжица или там квото иска. Знае кои чинийки и прибори са нейни и си ги иска. Каквото е в нейната чиния на друг не го дава, но и тя не седи на едно място за да си го изяде.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 16, 2015, 09:02:19 »

Анита то и при нас го има този проблем . Но първо да отговоря. До 3 г. Е добре да се пие А.М. Ники пие хипоалергенно , прясно мляко досега не е пил и ме е страх да му дам. Според доктора вече е прекалено голем да пие от шише.отдавна трябваше да го махнем. Още повече сега като ще имаме друго бебе задължително трябва да го махнем.
и при нас е същото с яденето. Но няма как да очакваш  Мими или Ники да стоят на масата колкото нас. И ние не можем да се на ядем спокойно. И ако го оставя да яде сам изяжда 2, 3 лъжици. А ако го храна цяла купа. И аз това питам . А а явно ще се храниМ , слабичак е.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #71 -: март 16, 2015, 13:22:37 »

Руми, хич не ги сравнявай момците с момите. Всичко чакат мама да свърши...Едно време имаше приставка на шишетата, вместо с биберон, с дупчици, като на чаша. Ако има такова нещо, опитай да смениш приставката. Иначе бавно разширявай дупката, като направо режеш с ножица. Или ще му стане неудобно, или ще бъде принуден да му е гадно crazy. Може и нова чаша, нещо с колички, да и се радва и да реши да я ползва. Ако си пие млякото легнал, първо трябва да се научи да го пие седнал и чак тогава да махнете шишето.
За храненето сам също няма да стане веднага. Едно време нямаше столчета, седяхте на скута. Големият хич не искаше да яде сам, ама беше доста лаком и  като "забравях" да му давам,той ще не ще, си взимаше лъжицата или вилицата. Освен това го стисках и не давах да стане преди всички да сме се наяли. Малкият, като гледаше батко си, започна много рано да прави всичко сам.
Племенникът обаче не се лъже никак, даже и да го храним. Та има къде по- лоши случаи. Опитваме да храним колички, да е интересно на масата...Е, не става. Две- три лъжички и хуква. Бяха ми го дали за отглеждане няколко дни, докато не дойде съседското детенце да ядат заедно, не хапна. Хем  уж на чуждо място при нас.
За ресторантите ми е малко трудно да измисля нещо, защото моите не съм ги водила по такива места до 5-6 годишни /с изключение на РД, когато има и други деца и определено яденето не е цел./
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 16, 2015, 15:17:18 »

Свекърва, ние сме отрязали бибероните и дупките са доста големи, но някакси май свикна и с тях и не си и помисля за друго шише, а много ми се иска вече да си пие само от чаша примерно. Иначе е доста самостоятелна, знае всичко къде е и си го взима сама, ако и потрябва.
Руми, на нас ни казаха след година и половина да и се дава нормално мляко 3.25%, и тя такова пие от много отдавна. АМ само ако сме на път и нямам възможност да нося нормално мляко. А иначе, щом пие хипоалергенно АМ, ако решиш да му даваш прясно мляко, има и без лактоза и сигурно ще му понася по-добре.
« Последна редакция: март 16, 2015, 15:27:23 от Anita81 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 16, 2015, 15:57:42 »

За памперса нашият господин иска да го маха ,обаче сега не е подходящо времето.Ще попитам и госпожите в яслата как ще процедираме.Иначе прави пиш на гърне само сутрин ,но има огромно желание да носи гащи и да не слага памперс.Има гащички със самоелтите и със Маккуин и май това му е основен стимул.
За храненето е на периоди .Има моменти ,когато изцяло се храни сам ,има моменти ,когато се мотка и се чуди само как да слезе и да се качи от стола по десет пъти.Аз обаче не го карам да яде на сила и въпреки че е кльощав като няма да яде му казвам да слезе от стола за хранене.Храним се заедно .Както писах не винаги се получава идеален комфорт ,но сме си ок.На ресторант последният път яде спагети Болонезе с пръсти .Е ,няма да ви казвам каква цапотия беше ,ноооо всички бяхме доволни.Гледаме да ходим на места с детски кът или просто се редуваме с баща му.Пътуваме доста из БГ и той си е свикнал ,особено на чуждо място е кротък и ако не яде ,оглежда обстановката.
За млякото - от няколко дни сме му казали ,че е свършило.Той знае де ,защото сам си го прави и последният път като го прави му казах ,че това е последно и край .Вчера отвори кутията ,каза Нямаааа и приключи.След час обаче отиде и си отвори хладилника и си извади сирене.Най-вероятно е бил галден.Всъщност смотолеви нещо ,че е гладен. smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 16, 2015, 22:05:16 »

Anita, ми, то, твоето дете като останалите, бе. Не се спира на едно място да яде, обикаля масите в ресторантите. Щеше да е странно да се храни като възрастен. Моите деца се въргалят по земята, правят си къщичка под масата и ядат от чуждата храна. Но никога не съм се срамувала, че имам дете.
Ако има някакво значение за вас, и двете ми деца са кърмени 1 год и след това не са пили АМ. Симона пи от 1г до 1г2 м по стотина мл АМ и до там.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines