Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 09:44:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца набор 2012  (Прочетена 79098 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 26, 2014, 13:59:23 »

Здравейте момичета, Вероника спи, нямам и работа по чудо и сега е времето да напиша по-подробният отчет за нас, защото предният път не успях, а и от два месеца и повече не съм разказвала нищо.  smile

Вероника се роди на 06/06/2012 г., 2650 г, 51см. Роди се месец и половина преди термина и въпреки това, казаха че не е преждевременно родено бебе и че е по-вероятно да са ми объркали термина. С баща й много се затруднихме при избора на име, защото което име избираше той, аз не харесвах, и обратно, но на скана когато видяхме нашето слънчице за първи път тя показваше с пръстчетата буквата V и беше явно, че детето си идва с буквичката. След това започнахме да умуваме име с В, което и да е българско и международно и си харесахме Вероника, защото означава цвете, а и не е много често срещано име.  smile

Към момента Вероника тежи около 12 кг, висока 87 см. Въпреки по-малките килограми при раждане, тя още първите месеци настигна по размери децата родени с нормални мерки. Кърмих я 23 месеца, докато тя сама се отби. Храни се много добре, не е претенциозна и обича почти всичко.  smile Всички зъбки са налице, с изключение на кътниците, които пробиват в момента. Махнах дневния памперс на 1г и 11 месеца, въпреки че беше готова месец, а може и повече преди това, но понеже се отбиваше, сменяхме климат, и се случи доста студено в България и реших малко да изчакам. Сега сме в процес на махане и на нощния.

Вероника е много активно, палаво и любознателно детенце като всички деца на нейната възраст. Обича да пее, да танцува, да играе с пясък, вода, камъчета, обожава животните, познава ги почти всичките, обича да рисува. И като споменах за животните да ви кажа нещо смешно: тя за първи път тук в България видя кон с каруца и като се случи да види човек, който тегли някаква количка, започва да го сочи и да вика високо кон, кон. Направо умирам от срам всеки път. хаха Иначе всеки ден сме на вън, ходи доста пеша по гората където бяга на воля. Доста се изморява, затова и доста спи: има си още обеден сън по два часа, вечер заспива към 10 и се събуждаме към 9.

Не може още да прави изречения като говори, но все повече и повече взе да се отпуска да говори в България, казва страшно много думи, разбира всичко, но също казва и доста неща на английски, въпреки че не съм я учила. Просто от слушане явно, а някои думи, които знае и на двата езика държи да ги каже и по двата начина. Също откъде е чула не знам (от мен със сигурност не е), но като направи някоя беля и казва с интонация 'Oh, noo' (О, нее). Много смешно звучи, изречено от нейната уста. Също  казва първите три букви от английската азбука и като види думи сочи буквите, а числата ги разбира на български, но казва някои от тях пак на английски и също като ги види написани ги сочи и някои числа ги познава като ги види, съответно като я питаш на колко годинки ще стане казва two (въпреки че постоянно й казвам две) и сочи две пръстчета, както и при броене се опитва да показва колко пръсти съответстват на кое число. С техниката също борави много добре, знае всичко кое откъде се пуска, таблета дори знае как да отключи екрана, да си намери апликацията с youtube и да си пусне песничките, регулира си звука..но май ще трябва да сложа парола скоро, че ако набара апликациите с амазон и ибей не ми се мисли какво може да стане.  girl_impossible Също така вече се научи и на някои обноски, като кашля или се смее си слага ръчичката пред устата. Охх, още мога да пиша, но да не ставам вече досадна и се спирам.  blush

miauka понеже попита за рождения ден, ще пиша в моята тема, че да не занимавам всички тук. А и снимки ще пусна. smile


Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #31 -: май 27, 2014, 16:14:48 »

хехе Принцес, нашите госпожици все едно са раснали заедно, и моята отдавна използва "о-нооо" с интонация, голяма актриса е.

Ти наистина си много подробна, аз само ще кажа че вчера измерих принцесата на нашият кантар и излезе че е 12кг yahoo

И да се похваля че от 2 дни сме изцяло без биба, нямаше драма по нощите, спи като пън, теорията ми че не я ползва през нощта се оказа вярна, не и липсва.
Само първата вечер я приспах на ръце и видях че "цокаше" с устичка, но за 3 мин заспа и не плачка. Снощи само 2мин плачка, тъкмо Тон вика да отиде да я гушне, ама тя заспа.
Много съм горда с момиченцето ми danceg
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 01, 2014, 02:56:41 »

И аз да се запиша - Мария, родена на 12 ноември 2012, 3158кг
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 01, 2014, 10:42:21 »

Честит 1-ви Юни  smile

Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 01, 2014, 20:55:37 »

Честит празник, деца!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 05, 2014, 11:44:48 »

Наспамвам навсякъде https://www.facebook.com/events/744328748923442/?notif_t=plan_edited

Това е страница за протеста, който организираме след нелепата смърт на едно малко дете.Мисля че всеки родител трябва да помисли, че може да промени нещо и да се помъчим, това са нашите деца!
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #36 -: юни 11, 2014, 14:17:12 »

Здравейте, пропуснала съм темата!
Елизабет родена на 19.06.2012г. 1,700кг. 40 см.
Към момента не съм я мерила на 19.06 сме на консултация и тогава ще я видя колко е наддала. Имаме 15 зъбчета.Бърбори много и почти всичко.
Връщам се да чета назад и ако се сетя за още нещо ще пиша пак.
Целувки на всички!
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 28, 2014, 16:27:21 »

Имаме си 15-ти зъб  yahoo yahoo yahoo
Момичета споделете как заспиват децата ви?Преспивате ли или сами заспиват?
Ще ходите ли някъде на почивка това лято?
kiss2
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 29, 2014, 21:40:51 »

Явката не заспива сам.Заспива в присъствието на някой от двамата ,на нашата спалня ,разказвайки му приказки.На обяд заспива и без приказка ,но вечер задължително.
На почивка ще ходим това лято .Абе въобще ходим ,където ни видят очите!Иначе какво точно е почивка с дете ?smilesmile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 29, 2014, 22:05:21 »

Симона заспива като Явор, с присъствие, в 99% от случаите -майчино. Няма приказки, даже често се правя на умряла и не говоря, защото може цяла нощ да ми задава въпроси.
Иначе какво точно е почивка с дете ?smilesmile
Уморени крака, лягане в 9 с децата и смях до напишкване.
Задължително ще ходим на море, всяко лято 5 дни през юли и 5 през септември.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #40 -: юни 30, 2014, 09:18:08 »

Иначе какво точно е почивка с дете ?smilesmile

Мдааа, аз се връщам по уморена от почивката, то моето дете е, думи нямам да опиша, ама да се похваля че като че ли взе да поотихва и да се заиграва повече, пак права, но поне не търчи по цял ден. Иначе госпожицата е седнала за 15 мин само и единствено по време на ядене.

Хаха, като каза ангелче за заспиване в 9, мислехме си на Меденият месец какво да правим, та лягахме с нея  pardon

miauka  Честито Ви зъбче
Ние заспиваме сами и на обяд и вечер
Обаче в последните дни отказа следобедният сън, та сега караме само на нощем.


За почивката, ще сме за 3 седмици, 1 в Австрия и 2 в Бг (по принцип бяхме планирали 3 седмици в Бг, но не го пускат таткото от работа за толкова дълго. Първата седмица ще ходим за 5 дни на море в Поморие цялата рота, баба, дядо, чичо, ние и малката калпазанка разбира се.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 23, 2014, 22:37:23 »

Ей, набори, как сте?
Ден след като навърши 2г Симона стана едно от най-ужасните деца които познавам. Плаче за всичко и за нищо. Бута децата по площадките. Радва се на Валерия и ляга до нея, в позата в която е легнала Валерия, но се завърта и започва да я натиска, аз и правя забележка по 100 пъти на ден, а тя само се усмихва, все едно не ме разбира за какво и говоря.Не иска да спи- само за 20 дни има 2 дни без обеден сън (досега никога не го беше пропускала) и 2 вечери лягане в 12,00. Когато е в майка си реве за баща си, когато е баща си реве за майка си. ама и обясняваме "тати отива до магазина и след малко ще се върне", тя много добре ни разбира но не ни чува.
УжасТ!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 29, 2014, 22:03:03 »

Angel4e,все едно си в нас и описваш Алекс. Аз го отдавах на престоя в болницата и всичкият стрес там ,с игли,системи и чудесии и все си повтарям стискай зъби детето е стресирано,трябва да се поуспокои.Но е нетърпимо-ляга се на земята ,реве се до позеленяване,щипе и даже ме и удря и то със злоба. Даже тази вечер такъв шамар ми шляпна,че ченето ми издрънча. Иска само баба си,мен ме бута,крещи на бебешки и ако нещо не му се даде,настава трагедия. Не ми остава време да пиша това в facebook-да кажете това нормално поведение ли след 2те години......????
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 30, 2014, 07:46:58 »

Ха, Симона е такава от боледуването, само че беше различен вирус от вашия. ние го отдавахме на температурата която вдига, но след като оздравя, продължава да е ...как да кажа- непослушна, твърде активна, сякаш е пила кафе.
Напоследък много деца започнаха да ходят болни на детска градина и аз реших да не пускам повече Мони. И без това ми беше някак скучно, харесва ми да съм с нея. Единствения минус, че стъпваме по трохи в къщи и ядем набързо скалъпени ястия, обличаме неизгладени дрехи. Обаче 5 дни не издържах и от понеделник пак я пуснах на ясла. Всеки ден се събуждах заредена с търпение и си казвах "днес няма да повишавам тон". До обяд вече съседите знаеха че Симона е в къщи.
Симона винаги е била кротка и послушна и това за мен е много ново.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #44 -: юли 31, 2014, 14:57:48 »

Аз всяка сутрин си обещавам това Ангелче, да не викам и да не се ядосвам и единствената причина да не съм се оплакала е, защото всеки път като пиша, то все е в криза и се оплаквам, за това реших да го спестя, нямам търпение да тръгне и моята госпожица на занималнята дори за 2 часа да е далеч от мен. Нервите ми не издържат, чайовете с валериан не помагат, трябва ми ударна доза. Та мога да кажа че същото е и в нас.
Казват че като тръгнат на занималня е по лесно, да видим, вижда му се краят......
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines