Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 12:55:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца набор 2012  (Прочетена 79106 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #15 -: май 15, 2014, 13:45:27 »

Да последвам примера на маука и да покажа моето зверче  heart


Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 15, 2014, 14:29:39 »

Наистина много хубава групичка от мами и прекрасни слънчеви деца се е оформила тук.  smile Много хубави снимки сте пуснали.  good

И кратък отчет и от нас: Ние сме добре, радваме се на хубавото време, чист въздух и храна на родна земя. Вероника е много много щастлива тук. Научи страшно много нови неща. Също така се подготвяме за 2-рия й рожден ден, който е само след 3 седмици. danceg

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: май 15, 2014, 15:13:51 »

А, каква калинка heart heart heart И чантичката и калинкина, и качулката  Bravo Пък как дяволито гледа.....
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 15, 2014, 15:39:26 »

Ето го и Явката.Снимката е топла,топла,направо пари smile.Следобед винаги яде плод .Та ето го как лапа пъпеш и позира:)

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: май 15, 2014, 15:59:36 »

Ти затова си го разголила, значи! Wink
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 15, 2014, 17:08:53 »

Fibi,Изабел е толкова лъчезарна и красива!Ще я откраднем да знаеш!Колко много и бели зъбки!Всички са израсли напълно!Бараво
Принцес,страхотно е,че се чувствате добре на родна земя!Много хубава калинка си имаш smile Разажи ни малко за подготовката за втория РД smile Някаква идея имаш ли за торта?Сигурна съм,че си намислила нещо smile
Явката е невероятен чаровник!Много е хубаво,че децата обичат плодове  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 15, 2014, 22:38:50 »

И сега да не пиша повече в нашата си темичка ли? Оф, как го направихте, имам чувството че пиша в чужда тема за моето дете.
Симона, родена 02,07,2012. Още преди да зачена си се знаеше че ще е Симона, на дядо Симеон. Имаше известни колебания за Савина, но не ми го приеха.
Сега тежи около 11кг,85см. Роди се 2850гр, 49см.
Говори много, ама много. Вчера издаде баба си че и дала ябълка преди вечеря. Разказва какво прави в детската ясла и какво яде там.
Горда кака на тримесечно бебе, известно доскоро като Лялерия, вече Валерия. Отначало много се зарадва на бебето, но малко по малко започна да прави разни побутвания, пошляпвания, по-скоро защото виждаше че ние се шашкаме и викаме когато го приближи. Много тъжен за мен период! От скоро е много добра с бебето- милва го, ритуално му целува главата, "краченцата", "ръчичките" когато го види. Казва че го обича " обичаме" ( не спряга глаголи, казва ги така както ги е чула). Когато сме в колата и то плаче, тя му бута кошчето и казва"шшшш".
Любими храни: кисело мляко, ябълка, банан, круша, мандарина, череша....оф, май всички плодове. По площадките често я черпят със снакс. Когато някой има неблагоразумието да го направи я търпи докато свърши пакета. Не мърда от там и забравя люлки и пързалки. Аз от "буклуците" купувам солети и обикновени бисквити, обикновено с цел да има за какво да се върти до мен, в случай на нужда от кърмене на бебето  навън.
Много пее и танцува. Знае текстовете на доста песнички, пее когато пееш, единствените песни които пее сама са " мама ми купи днес" и зайченцето бяло", като може да ги изкара целите само да не я е срам.
Ходи без памперс, през нощта и слагам такъв за многократна употреба, но и той  често е сух.
miauka, Симона тръгна на ясла когато беше на 1г 3м. Първата седмица си плачеше сутрин, лелките твърдяха че през деня не плаче или плаче за кратко и бързо се успокоява. После близо месец си мрънкаше, но имаше и много дни в които влизаше с желание или ни дърпаше и ние да влизаме. След втория месец влиза направо с КЕФ. Тази сутрин дори не целунала баща си, изхвърчала и казала с гръб чао.


* 10323008_766632123355295_1213955610_n.jpg (54.64 KB, 960x640 - видяно 695 пъти.)
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 16, 2014, 01:16:23 »

Какви прекрасни личица изпълниха страничките на темата!!! Някои мами и бебчета са ми мноооого любими, а други от вас тепърва ще опознавам и ще ми стават любими, но и за едните и за другите да кажа, че изключително се радвам, че споделяме една тема и с голямо удоволствие ще надничам тук и ще следя какви ги вършите!

Хайде да дам и аз кратък отчет  smile

Елена към момента е на 2г и 2 месеца. Не знам колко е висока, тежи около 11 кг.
От 4 месеца е напълно без памперс за деня и нощта.
Яде почти всичко, като най-много обича плодове, ядки, сушени плодове, месце, мляко, супички, салатки, но без лук  smile
Все още я кърмя, но възнамерявам докъм края на лятото да приключим с това, въпреки че за нея ще е много по-трудно отколкото за мен  sad
Говори много, някои хора и разбират добре, някои не и разбират. С нея си водим нормални разговори, тя умее да разкаже къде сме ходили, какво сме правили, изразява се с нормални изречения, като умее да направи изречение и от по 5-6 думи. Това, както и памперса, както и много други неща, според мен са под влиянието на Сиана, много им е малка разликата и Елена всичко попива от нея и бърза сякаш, да я настигне.
През нощта спи добре, като понякога се събужда и идва в нашето легло или аз отивам при тях. През деня спи на обед 1 час, което ми е крайно недостатъчно да си свърша домакинската работа, но понеже и Сиана не ми беше спящо дете съм свикнала вече да ми е разхвърляно  blum blum Един ден, като пораснат, може и да се видим в оправена къща  smile
От август месец съм я записала на градина. Ще ходи на същото място, където ходи Сиана, но ще са в различни групи. До скоро говореше за това с голям ентусиазъм, но съвсем от скоро започна страхливо да ми казва, че не иска да я оставям... Притеснявам се от този момент, защото със Сиана началото беше трудно и усещам, че и с Елена ще е по същия начин, въпреки че като цяло изглежда по-уверена от идеята, но това е само илюзия, защото още не е настъпил  момента за нея, когато дойде, знам, че ще е трудно, защото с нея сме като   "дупе и гащи", хихихххихи

Много обича да четем книжки, да рисува, да играе с пластилин, да сме навън - по площадки и разходки, обожава животни, най-вече кучета. Обича да е близо до мен, да ме държи за ръка, да сяда в полата ми, да ме прегръща  heart
Казва ми, че ме обича и много често ми казва "мойта мила мама", на Сиана казва "мойта мила кака"  heart

Ето я моята мила, прекрасна малка дъщеря


Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #23 -: май 16, 2014, 06:57:18 »

ооооо "мойта мила мама"
разтупка ми сърчицето албенчик
оф, де и моята мома да беше поне мъничко кротичка и да сяда така до мен, мен само ме държи за ръце за да скача. Абе като гледам вие всички имате финни дами, ааааа Мен тук така ме обработваха заради тези килограми beating
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 16, 2014, 08:26:11 »

Ейй колко много е порастнала Елена. Радвам се, че писа Бени, защото скоро не се беше включвала. smile За градината да ти кажа и при нас мисля, че ще е трудно, защото Вероника е страшно привързана към мен, търси ме и тя така навън обича да стои също до мен, да ме гушка. Направо съм си 100% сигурна, че ще ни е трудна градината.  sad Но още не го мисля, каот му дойде времето тогава. И аз мисля да я записвам есента. А за кърменето защо мислиш, че ще е трудно? Да ти кажа честно и аз мислех, че ще е така, защото съм кърмила дълго и всеки казваше, че щяло да бъде трудно отбиването, но въобще не беше така, а напротив.  smile Пък колко митове за кърменето разбих, не е истина. Добре, че не слушах много много какво ми говорят противниците на дългото кърмене.  smile

miauka, обещавам да разкажа за рождения ден какви съм намислила, но все още не знам къде да пиша по-подробно за нас дали тук, дали в моята темичка. все си мисля, че ако пиша тук, само ще пълня темата с подробности и не мога да се отпусна сякаш да пиша повече.  blush

Ти беше питала за следобедни закуски. Аз правя традиционните следобедни закуски - млечни десерти: грис, крем, кисел, ориз с мляко, кисело мляко с плодове, само плодове.  smile Иначе в групата ни във ФБ Ваня доста често пуска линкове с храни, по-нетрадиционни и здравословни.  good

фиби ти защо се притесняваш за килограмите? аз си мисля, че след годинката няма кой знае какво значение колко тежат децата. Аз последно ходих да я теглят на годинка и повече не съм. Чат пат я качвам на нашия кантар, но не мисля, че има нужда така като я гледам как се храни.  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 17, 2014, 22:01:09 »

Към момента на влизане в яслата Симона не се беше отделяла и за минута от мен. Ключово за успеха, според мен е, интересното вътре. Когато вътре се забавляват, бързо свикват и отиват с желание. Имаше дни, в които отиваше с усмивка, но ме дърпаше и аз да влизам. Но там много я занимаваха. Като най-малкото бебе и обръщаха много внимание.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 23, 2014, 16:50:21 »

А за кърменето защо мислиш, че ще е трудно?

Краси, аз докато седна да ти отговоря на тоя въпрос и то вече имаме новина - от 5 дни официално не кърмя Елена. Всичко мина добре, спокойно, без нерви и стрес. Но това е, защото всичко стана с огромна причина, която, дори за малкия дребосък, който не си даваше цицката за нищо на света, беше повече от категорична - разболях се от шарка, хахахха, на 32 години. Имах (все още имам) пъпки навсякъде по тялото, по корема и гърдите особено много. Сега вече само зарастват, но първите дни беше кошмар, първо сърбеше, после болеше, с една дума - ГАДНО! Нямаше вариант просто да суче и тя го разбра идеално, всеки ден си питаше мъничето за сукането и после сама си отговаряше, че "мама има пъпки, няма вече мако". Следващото изречение " Гоама съм вече, пуя мако чаша". Нямаше рев, нямаше нищо. Но ако не беше тази шарка, просто нямах пред детето никаква причина, казвах и  че е голяма, тя уж го повтаряше, ама като и дойдеше времето за сукане и започваше да казва, че е малко бебе, хахахха, както и изнася. Няма значение, важното е, че извлякохме полза и от шарката!
А пък с варицела ме зарази точно Елена. Тя пъпчаса преди 3 седмици и точно 2 седмици по-късно се разболяхме аз и Сиана. Елена я изкара супер леко, без температура, без сърбежи, с около 20 пъпки по тялото. Сиана по-тежко, няколко дни с 38.5, доста повече пъпки, включително дупето и отпред, където много, много я сърбеше. А пък аз - то не е за описване даже.... Радвам се, че децата ми няма да разберат и да си спомнят като мен, какво е това да си болен от шарка!!!

И за да не ми мине поста само с болести, да ви покажа как се ядат маслини - ВИНАГИ, не само понякога !



Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 23, 2014, 21:14:37 »

Супер сладур!
Оле, alben4ik, това ми е един от най-големите кошмари, ако се разболея от шарка как ще се грижа за децата. Радвам се, че намираш положителната  страна на  нещата. smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 23, 2014, 21:36:52 »

Много сладурско яде маслините Лени хехе.  smile
Браво за лекото отбиване дори и по неволя, но щом така се е получило няма как.
А шарката е кофти наистина, но важното, че е отминало. С нещо маза ли пъпките, знам, че може да останат белези? Ти не си ли ги карала шарките, че като голяма си се заразила?  sad
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #29 -: май 23, 2014, 22:23:15 »

Аз много се посмях на неин гръб, оф Бени, ужас  Girl_hide

аз незнам дали съм карала шарките, те тук ги ваксинирват, ама дали за всички или само най тежките, хич не ми е ясно, аз съм чувала че колкото по малко се зарази детето толкова по леко го изкарва. Остава като си дойдем лятото да търся болни дечица та да прихване госпожицата
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines