Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 04:22:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2011 г  (Прочетена 82037 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 09, 2015, 09:29:03 »

alben4ik, според мен това със Сиана е от възрастта. Като имам впредвид личния си опит и преки и непреки впечатления от други майки,  стигам до извода, че това е просто неизбежно.
Добрата новина е,  че има светлина в тунела.
След доста дълъг такъв период от известно време забелязвам,  че моето момче вече излиза от него и се държи като много по-голямо и зряло дете.
За влиянието на училището...,  личното ми мнение е,  че определено има такова. Има различни форми на проявление.
При нас например,  Симеон,  видя модели на поведение,  които не беше си и представял даже,  и най-вече,  че не се порицават особено (изключително либерални са учителките).
Та имаше един период,  в който направо беше като.... хала, физически и емоционално. Но после всичко се нормализира.

Както винаги,  при вас е интересно. И ние имаме подобна игра,  изобщо впечатлението ми е,  че магнитите са много интересни на децата,  под всякаква форма.

Направо ви завидях за градинката...
Ние имаме само балкон,  но купихме сандъче с ягоди и цяло лято и есен,  Симеон  се грижи за тях,  те пък обилно плодоотдаваха. Много полезно занимание за деца
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 09, 2015, 11:23:57 »

Бени, пак ме смаяхте! Прекрасно, прекрасно е всичко, което си показала!  heart heart heart

Магнитната игра (и всичките й разновидности) е пълен хит и при нас и я подаряваме редовно.
Страшно много се харесва!
За жалост е и доста скъпа. Виждам, че имате от големият комплект. Ще споделиш ли, моля те, къде го намери и на каква цена?
Засега играем в библиотеката, но исках да му взема за Коледа.

За Сиси какво да кажа, освен че го има това и при нас. Нашият проблем е идентифициран - умора. Умора от училище, от шума (дори и сам си го казва)...  sad
Говорила съм и с други майки и при тях отговорът е същият на въпроса, какво не ти харесва в училище  : "Много е дълго!"

Лекът, който сме намерили - ранно лягане вечер, силна храна и много игра, по възможност вън с приятели. Каним деца у дома на двора или ходим редовно в парка.
Точно тази сутрин четох тази статия, с която съм напълно съгласна : https://www.washingtonpost.com/rweb/wildcard/the-decline-of-play-in-preschoolers--and-the-rise-in-sensory-issues/2015/09/01/f9c8900f3bc452faa62abaf009cfe4ff_story.html?tid=kindle-app

В стаята също се опитвам да създам спокойна и оптпускаща атмосфера - изчистена обстановка, приглушена светлина, музика - са по-базовите идеи, но в нета има купища страхотни неща за това как да направиш от стаята на детето чудесно място за релакс!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 09, 2015, 11:41:40 »

Албенчик и останалите извинете, че се намесвам в темата ви. Исках само да споделя: Искрени адмирации към теб и нещата, които правиш за децата си. Колко им е разликата? Напомнят ми за мен и сестра ми. Да са ви живи и здрави - много са сладки!
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 09, 2015, 16:33:17 »

Как се радвам, че се включихте момичета  give_rose give_rose give_rose
Покажете снимки на вашите момчета, деее

Мари, на твоите дечица колко им е разликата точно?
 
Миналина, магнитите са ни от амазон, подарък за РД на Сиана, но се комбинираха няколко приятели, за този подарък, защото наистина са много скъпи. Аз си  ги бях харесала много и решихме така да направим, защото иначе аз нямаше да мога да им ги купя. Ето линк, въпреки че някои от нещата на снимките ги няма, например тези, които са като оградка са от друг комплект, не от нашия
http://www.amazon.co.uk/Playmags-Winning-Magnetic-Building-100-Piece/dp/B00EUBD14C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1447079120&sr=8-1&keywords=playmags

Фани, 1година и 2 месеца им е разликата. Вашата със сестра ти каква е? Карахте ли се като бяхте малки? Че моите понякога са като куче и коте  Wink Не винаги де, но често играта им прераства в караници и едно силно "мамооооооооо" на два гласа, единия ревящ, другия оправдаващ се  blum

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #64 -: ноември 09, 2015, 16:40:20 »

Албенчик, това с шума е много неприятно. Аз го изживях в доста по-късна възраст - в 5-ти клас. Беше ужасно натоварващо и ми отне около половин година да привикна. Помня го до ден днешен. Може би адаптацията ми беше трудна, заради новото училище, нов, по-голям клас (32 души), нови учители и нова система, по която те обучават. Не че е било скок в стила на преподаване, ами просто по всеки предмет различен учител в различен кабинет, не както в началните училища максимум 3-4 различни учителя.
И сега не ми е лесно да започна нова работа на шумно място pardon
За първи път виждам такива плоскости blush
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #65 -: ноември 09, 2015, 17:07:32 »

Бени, много се радвам, че писа липсваше ми.Много са пораснали куклите, а ти както винаги си много вдъхновяваща.За Сиси предполагам, че е период и Ива имаше такъв.Доста трудно и изнервящо, но мина.А може и новата обстановка наистина да я изнервя.Лошото е че малките наистина повтарят всичко.При нас както играят и се разбират добре така  в следващия момент започват да се карат, да делят нещо  и всеки се оправдава с другия.Знаеш, че при нас разликата е малко по голяма.даже на моменти малкият се е изхитрил и  оставя сестра си да върши повечето неща вместо него ( събирането на играчки ).Сиси много хубави неща прави в градина красиви естетически, а Лени си е като една малка калпазанка.
П.С.Фигурите са много хубави.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 09, 2015, 18:34:14 »

Ох, Бени - нашата е 1 г. и 5 м. обаче трябва да те "успокоя", че и ние се биехме докато аз се омъжих!  pleasantry но и много се обичаме и подкрепяме!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 11, 2015, 14:39:40 »



Мари, на твоите дечица колко им е разликата точно?
 


Точно 3 години и 6 месеца,  абсолютно точно,  до ден  blum
И двата пъти лекарите определяха датите,  взе 12-ти си харесваха.  smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines