Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 11:42:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: сватбата на crazynelly 01.06.2014  (Прочетена 93404 пъти)
 
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 22, 2014, 14:41:40 »

Ама, почакай!!! 10 дневната е до 31-ви, не знам от кой град си, за София не го дават да вали... smile Не че те успокоявам, но този тип прогрози не са много верни, само насочващи, като наближи момента може да е друго яче! Я споко!!!  blum
Според мен 5-6 момичета, но най-готините е пре достатъчно за да си изкарата добре. Аз най-вероятно няма никакво парти да имам, пък това 5-6 приятелки да ми организират нещо ще си е направо банкет!  biggrin
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #121 -: май 22, 2014, 15:03:48 »

Мда! Права е Feli Я горе главата : Вчера го даваха с превалявания в София, пък аз пукнах от жега през деня! Wink

А за приятелките - тегли им една дълга и безкрайна! В крайна сметка те изпускат купона и шегата ще е на техен гръб и после ти и момичетатата които са дошли , ще им разказвате колко хубаво е било и колко яко сте си изкарали , така че да позеленеят от яд че не са дошли smile

Поне казаха ли защо няма да дойдат въпросните?
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: май 22, 2014, 15:14:44 »

 Нели, не се тревожи толкова за времето. Дъжът дава уникални фото-възможности  pardon Аз лично много харесвам дъждовните фотосесии, често има и дъга след дъжд, абе въобще, от гледна точка на сватбените снимки може да е страхотно.  Yes
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 22, 2014, 15:41:09 »

Нели, гледам я и аз тази прогноза - Feli  е права, тя е до 31.05.2014. При това го дават на 30-ти да вали, а на 31-ви да се оправя и да не вали. За мен това означава, че на 01-ви няма да вали. smile

А пък за партито - 5-6 ама истински. Какви купони се заформят и с по-малко   chee chee chee

Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: май 22, 2014, 16:10:57 »

Къде го гледате това? Аз виждам 21 градуса максимална температура и 55% вероятност за валежи, които, ако ги има са 1 мм. Но и да вали, всички сме под Бога и няма място за нерви. И на мен би ми било криво, щото тогава женим най-добрата ми приятелка, ама това е положението. Всички сме под едно небе.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 22, 2014, 16:11:49 »

Благодаря на всички! По-спокойно ми е вече. Бурята в мен премина.  LAUGHTER
Не съм на  100%  добре за момента. Просто ми е писнало когато наближи някакъв мой празник,когато трябва да събирам хора и винаги оставам разочарована от някои. Винаги!
Омръзна ми от несериозни хора!
Ето сега за моминското парти всички бяха ми казали,че ще дойдат. Кефеха се уж.
И сега накрая 2-3 дни преди празника ми обясненията бяха следните : "брата на моя приятел,ще има бал и няма да мога да дойда","имам много да уча,трябва да ходя при наще","ще ходя на рожден ден на вуйчо ми"..
Моминското ми парти е веднъж, а на вуйчо ти си ходила 100 пъти на рожден ден!
Просто предполагам,че не ме уважават толкова,че да дойдат наистина. Просто се правят на приятелки докато им изнася. Аз може да ви се сторя крайна,но много държа и ценя приятелството.
Не ми се говори повече за такива грозни постъпки от уж близки хора,защото много пъти съм плакала и съм тъгувала зареди такива неща и вече ми е писнало. То майка ми не иска да дойде на сватбата ми дори. За това какво мога да кажа?Сега на сватбата на братовчедка ми, на която бяхме с милото се разговорих с някакви роднини и те ме питаха за майка ми.На въпроси от сорта - ще идва ли на сватбата? Аз какво да им кажа?? Мъчно ми беше,но повече ми беше писнало да ми е мъчно. Не искам да се тормозя постоянно.
За сватбата всичко съм си уредила. С повечето хора нямам почти никакви проблеми. За сега има 10-15 които не са ми потвърдили. Накрая ще ги отпиша и това е. Все пак излишни куверти не ни се дават.

Не знам какво ще е моминското ми парти,но с такова вълнение го очаквах,а сега всичко ми се срина и настроението ми си отиде. Направо не ми се празнува!  sad
Дали сме капаро,поръчала съм тортата,в заведението сме поръчали 4 плата, на голямо сепаре сме,а кумата е взела 12 ленти,защото толкова трябваше да сме всички!
И какво ще правим с лентите,които останат!??????? Набутаха ни и с пари и всичко!  GROAN
Всичко е направено за 12 човека,а сега как 5-6 момичета ще пият и ядът на голямо сепаре за 12 човека? То това просто ще е безумие!  cray
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #126 -: май 22, 2014, 16:54:27 »

нели ако щеш ми вярвай ама минаваш по същите неща като мен миналата година!

Първо на моминското парти от 15 поканени дойдоха 5, многоооо се нервирах, в деня на моминското парти не спрях да рева, но вечерта си изкарахме толкова добре че бях забравила за тези неидващите а и те до ден днешен не сме им казали какво стана на партито само с останалите се подхилваме, много им беше яд. Мой съвет оцени тези дето ще дойдат другите, майната им, ще им го върнеш споко, аз на една и го върнах вече, другата седмица има моминско няма да отида! diablo а за обясненията и не ми се говори. Едната замина в провнцията само и само да не даде някой лев за сметката! Не ти трябват такива!

За времето, мога да говора много, заради тъпото време бях на успокоителни 2 дни преди сватбата, и най-тъпото е че това е единственото нещо което не можеш да контролираш. Следи и синоптик.бг и accuweather  а ние тук ще стискаме палци. Само за справка, синоптик.бг предишния ден предвиждаше дъжд през целия ден на 01,06 и познай какво само 2 капки по време на фотосесията. За нищо само се нервирах.

Едит :Цитат от моята тема миналата година хахах много се смях сега и те ще се смееш след година :

Цитат
Та едно последно включване за днес smile : вчера си поревах доста след като осъзнах че времето няма да се промени за събота а ще си вали, отиде ми май на вятара изнесения ритуал за който си мечтаех от година sad ех все още е 50% шанс за дъжд но аз цял ден ще го мисля, имам 2-ри ваириянт вътре в My Choice на Скайуей , но няма да е същото. Управителката ни успокои че до последно ще подреждат за навън , стискайте палци на крака и раце и на всичко да не завали!  tease
« Последна редакция: май 22, 2014, 16:57:39 от mariola85 » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 22, 2014, 20:10:12 »

нели ако щеш ми вярвай ама минаваш по същите неща като мен миналата година!

Първо на моминското парти от 15 поканени дойдоха 5, многоооо се нервирах, в деня на моминското парти не спрях да рева, но вечерта си изкарахме толкова добре че бях забравила за тези неидващите а и те до ден днешен не сме им казали какво стана на партито само с останалите се подхилваме, много им беше яд. Мой съвет оцени тези дето ще дойдат другите, майната им, ще им го върнеш споко, аз на една и го върнах вече, другата седмица има моминско няма да отида! diablo а за обясненията и не ми се говори. Едната замина в провнцията само и само да не даде някой лев за сметката! Не ти трябват такива!

За времето, мога да говора много, заради тъпото време бях на успокоителни 2 дни преди сватбата, и най-тъпото е че това е единственото нещо което не можеш да контролираш. Следи и синоптик.бг и accuweather  а ние тук ще стискаме палци. Само за справка, синоптик.бг предишния ден предвиждаше дъжд през целия ден на 01,06 и познай какво само 2 капки по време на фотосесията. За нищо само се нервирах.

Едит :Цитат от моята тема миналата година хахах много се смях сега и те ще се смееш след година :

Надявам се,че и при мен ще се случи  същото. Дано накрая да съм се нервирала напразно. От това ще ми олекне най-добре.
 good
Днес и фотографа ме успокояваше,че и дори и да е облачно било най-доброто време за снимки.  Показваше ми снимки негови на младоженци,на които на сватбата им е валяло супер много,но бяха супер сладките! Ще видим как ще сме ние. smile
Спомените ми от предишните години за първи юни са,че дори да е валяло,е било повече хубаво времето,отколкото лошо,но ще видим дали и сега ще е така.
За моминското парти - не съм държала да сме 12 момичета,просто исках да дойдат всички.
Даже вярвах,че ще дойдат.  NO
Кумата доста се постара за всичко и ме е срам пред нея най-вече.  sad
Тя е готина и никога няма да каже нищо,но на мен самата ми е гадно.
Ще се оставя на съдбата,на живота или на късмета и аз не знам кое от какво се определя..
Каквото дойде -това е! Не мога да променя времето!
За сватбата не се стряскам толкова,колкото за нещата,които не зависят от мен и съм безсилна.
Но с наближаването на датата се усеща леко напрежение. Всеки ден сякаш стават все повече задачките,а би трябвало да е обратното според мен.  LAUGHTER
Сега 3 дни пограмата ни е пълна! Имаме да правим 100 неща и плюс това в Неделя сме на бал!
Днес цял ден правя последни потвърждения на списъка с гости и все още не ми е на 100% готов,а утре трябва да го нося в ресторанта! Боже как мразя несериозните гости!
 Offtopic Стискайте палци!

п.с. за капак на всичко телефона ми не работи - айде честито на печелившите!  cray
« Последна редакция: май 22, 2014, 20:17:50 от crazynelly » Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #128 -: май 22, 2014, 21:11:02 »

Нели, с 5-6 приятелки може да стане страшен купон, въобще не са малко..и колкото и да е тривиално, по-добре малко,но истински. Замисли се какво са способни да направят хора, които те обичат за теб и такива, с които сте приятелки,ама не чак толкова близки......на този ден, заслужаваш да се чувстваш специална, обгрижвана, обичана и за целта е необходимо да си заобиколена от верни приятелки  Girl_hide Тези, които няма да дойдат, вероятно щяха само да придават обем на компанията, но истинските емоции ще ги изживееш така или иначе благодарение на другите! Това е моето мнение след моето моминско парти, което както знаеш беше на 17-ти...2 приятелки не дойдоха, никой не знаеше защо, най-малко аз, защото нали беше изненада всичко за мен и нищо не знаех...та едната дори не хареса някоя от снимките във фейсбук после,а все пак трябваше също да е там..другата хареса няколко и вчера ми писа как сме изкарали..казах й, че е било най-прекрасното нещо в живота ми и я питах нея защо я нямаше и отгововра беше " ами седмицата ми беше много натоварена, нямах възможност да се включа в организацията, а и нямах парти настроение.." и точно това си помислих - това не е покана за имен ден...но нищо не ми липсваше, защото наистина най-близките ми приятелки бяха там и направиха денят ми незабравим! Сигурна съм ,че  това ще направят и твоите!
Относно времето - в синоптик прогнозите изобщо не са верни напоследък, ако я гледаш няколко пъти през деня ще видиш, че постоянно е различна, камо ли за 10 дена напред..и прогнози за повече от 72 часа не се славят с голяма точност  blum
Всичко ще е перфектно!
Активен
stelkkka
Ентусиаст
**
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 22, 2014, 21:48:35 »

ЛНели скоро и aз гледaх месечнa прогнозa нa която покaзвaше,че нa свaтбaтa ми ще имa буря ....aмa много смешно двa-три дни преди събитието слънце,жегa,двa дни след свaтбaтa пaк 30 грaдусови жеги ,но в деня- буууря с ей тaкВиЗ гръмотевици.
Пожелaвaм ти нaй-ясното и приятно време good A относно моминското пaрти 5 момичетa сa идеaлнaтa комбинaция .Желaя ви пaрти , зa което дa се срaмувaте дa рaзкaзвaте,но дa ви е дрaго дa.си спомняте!
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 23, 2014, 07:58:51 »

Ей, чета това с гостите, които не са потвърдили и се мая - ама то ви остават 2 седмици!


Въобще ги отпиши, ако питаш мен.
Поне покрай такива събития отсяваш кой ти е наистина близък и кой "за пълнеж", както каза една мацка по-горе =)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #131 -: май 23, 2014, 09:13:41 »

имай на предвид че гости ще потвръждаваш до 31 май. Да има несериозни хора и това е, нищо не можеш да направиш. Има такива пък дето ще потвърдят и няма да дойдат,и няма да се обадат и ще им платиш кувертите, какво да ги правиш, ще бягат после като мишки от теб  pardon, абсоюлтно на всяка сватба се случва! give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #132 -: май 23, 2014, 09:26:31 »

Нелка, душо, не се ядосвай! Ще ти кажа нещо с риск да повторя момичетата малко по-горе -  Ако някой има желания, винаги намира начин! give_rose Ако някой реши да дойде, и за 1 час да дойде и после да си отиде по ангажименти (рд на вуйчовци и тн).. но не забравяйте че моминските партита обикновено се поемат от приятелките - демек ако са решили твойте че не им се дават пари , ето ти истинската причина..

Което пак е тъпо, защото когато те предупредят от рано, винаги можеш да си направиш сметката!

Миналата година бях на моминско, глътна ми доста пари, обаче бях предупредена от кумата поне 3 месеца по-рано и си бях спестила, и да в деня на партито нямах излишни и не мо беше добре финансовото състояние, но тези които бях спестила стигнаха и за сметката и за таксита и тн smile

Човек ако иска намира начеин! Ако тези момичета знаят че е важно за теб - ще дойдат, ако не - просто им слагаш чертата и това е blum
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 23, 2014, 09:41:43 »

Ей, чета това с гостите, които не са потвърдили и се мая - ама то ви остават 2 седмици!

Не две седмици,а почти една!
Сега направих г/д някакъв списък с масите и гостите,който сигурно ще се променя.
От родата на баща ми са несериозниците най-вече и няколко от родата на майка ми,която окончателно няма да идва в ресторанта ! Е няма да се занимавам и с нея сега. Малко ли ми е натоварването????? crazy
Каквото иска да прави!  beating nea
Днес ще го занесана списъка на управителката в ресторанта и ще видим реално как ще се подредят масите.
Общо са 12,но ще са събрани по 2 и стават общо 6.
Ще ги направим така че всички да могат да гледат към нашата маса.
 yahoo Ще се разбера с управителката къде да е масата със сладките и къде ще е масата на фото,видео,дж. smile
Като цяло с ресторанта нямам никакви проблеми - Слава богу!  good
Благодаря на всички за успокоението,разбирането.  blum

milenkata - не знам дали парите са проблема,защото кумата ми е дала 200 лева капаро в заведението!!!!! НО  тя изрично каза,че ако някой си иска нещо да си поръчава вече отделно - ще си го плаща сам! И така е правилно да се направи. Ти даже знаеш ли,че аз исках сама да си поема партито и изобщо не съм я карала да плаща толкова капаро! Тея момичета го знаят това и пак се направиха на ударени!
И плюс това те повечето нямат проблем с парите!

 mariola85 - сигурно си права,но как ми се иска хората да бяха по-различни и по-отговорни. Сега само ми е проблема няколко души от родата на баща ми,които той реши да ги покани,защото трябвало да дойдат. Всъщност от страната на майка ми се колебаят само вуйна и вуйчо,които се смята,че са ми от близките роднини,но не се знае още дали ще дойдат. Те така на бала ми така ще дойдат уж и накрая не се появиха.

lorka88 - твоето парти е било много готино! Дано и моето да е така. Дори да сме 4-5-6-7 момичета. : )
Яд ме е само,че се чувствам така сякаш съм набутала кумата и ме е срам от тези дето се отказаха.

stelkkka - дано времето е поне малко слънчево тогава,а не супер мрачно. Все пак ще продължа да се моля да е хубаво времето и да не вали!  LAUGHTER Дано и на твоята сватбата да е приятно и да няма буря! smile
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #134 -: май 23, 2014, 10:45:30 »

Нели, малко късно, но и аз да се включа smile
Първо за снимките и времето, за това ама изобщо не се притеснявай, защото си в ръцете на професионалист, който ще направи най-доброто без значение какви са климатичните условия! После когато гледаш снимките ще си толкова спокойна и ще се смееш как си се притеснявала излшно smile
За партито и девойките, които са отказали 100% съм съгласна с момичетата и както Миленка е казала има ли желание, винаги се намира начин, но споко аз и на 5-6 момичета ще се радвам, нещо в последно време взех да се замислям много за приятелството, разочароваха ме хора на които държах и дори мисля да не ги каня на сватбата!
Не се чувствай виновна пред кумата си, заради постъпките на други хора, да не си ги накарала ти да се откажат!!!
Щом имате запазено сепаре и капаро просто ще имате повече място, лентите не ги мисли, можеш да ги дадеш/продадеш на някой тук....примерно Или направо да се съберем 6 съфорумки и да дойдем ни на партито biggrin в кръга на шегта естествено, но винаги има начин smile
И последно не мисли за несериозни роднини, помисли за себе си веднъж и се чувствай добре smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines