Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 00:46:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: сватбата на crazynelly 01.06.2014  (Прочетена 92624 пъти)
 
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 04, 2014, 15:24:13 »

Наистина сте прави! Това е моят ден и не искам да позволявам на някой или нещо да ми го съсипва!
Ако родителите ми не ме искат,то поне имам други хора,които държат на мен и ме обичат и подкрепят мен и милото. smile Аз подготвям сватбата от септември месец 2013г. и през цялото време супер много съм се вълнувала,че ще имам сватба,че ще бъда булка и ще си имам свое семейство с милото. Нямам търпение един ден да си имаме дечица!  yahoo Всичките тези емоции,които ти носи сватбата според мен са невероятни! Дори проблемите,с които се сблъсквах по време на подготовката имат плюсове за мен,защото ме направиха по-опитна в някои отношения. smile
Какво друго да ви кажа за сватбата..?  scratch one-s head
ххм.. Ритуалната зала е Красно село. Избрахме нея,защото църквата и ресторанта и залата искахме да са по-близо като разстояние едни до други. Сега не са на 5 мин. пеша,но с кола се стига за толкова време г/д от едното място до другото. Църквата е Рождество Богородично в ж.к. Лагера.
Ресторанта ни не е много познат като място за сватби,но иначе доста фирмени партита,балове и рождени дни се правят там. Ние с милото избрахме първо него и  след това избрахме зала и църква. smile
Условията там са много добри за нас. Доволни сме от ресторанта,персонала,обслужването. Мога сега да се разпиша за всики бонуси от тяхна страна,но не искам да им правя голяма реклама.  smile
Сега трябва да мислим откъде да вземем алкохола.  LAUGHTER
Друго,което мога да ви кажа е моята интересна история със сватбените агенции.
Още от миналата година,когато започнах да търся фото,видео и т.н. търсех и агенция,която исках да наема само за декорация за ресторанта. Писах с няколко,а с други се видях. От повечето останах с доста лошо впечатление. Чудя се сега дали да споменавам имена,но предполагам,че не ми се иска да обиждам хора,които не познавам толкова добре или пък да обидя булки,които ще изпозлват или са ползвали техните услуги. Все пак имам един съвет - пазете се и внимавайте много при избора на агенция!
Повечето бяха доста несериозни с офертите си. Чакаш,чакаш и накрая нищо не получаваш.
След известно време намерих уж моята сватбена агенция. Стори ми се мила жена,офертите бяха добри,цените се устройваха. Имахме няколко срещи,като през цялото време се опитваше да ме убеди,че трябва да взема една тяхна услига  - цялостна организация на сватбата ми,но аз не желаех. Исках всяко нещо сама да си го проуча и да си го избера,без други хора. Ако искам съвет винаги можех да пиша тук и много пъти сте ми помагали. Благодаря ви!
Та на една от срещите ни трябваше да й дам капаро. Дадох й като тя нямаше възможност дори да ми даде касова бележка. Сега осъзнавам,че това беше грешка,но аз вярвах сляпо. Глупава грешка от моя страна. Срам ме е. cray
 След това какво се случи - цените на нещата се покачиха с 45% някъде. Което мен автоматично започна да ме отказва от това да работя с тях. Плюс това аз имах ограничен бюджет. Не мога да дам близо 2000лв. само да украса за ресторанта!  shok Ние започнахме и с милото най-накрая дългоочаквания ни бизнес план и за това също вложихме сума,за която ние сме се трудили и за нашите мечти - да си имаме наш си бизнес,а в България е много трудно!
Може да ме разбере някоя от вас погрешно,но просто си имаме бюжет с милото. Гледаме да не се изхвърляме за всичко и да взимаме най-скъпото. Да това е сватбата ни,един път ще е,но ние гледаме да е по-скромно,защото имаме и ще имаме и други разходи. Отказах се от тази агенция и не знам дали те са виновни с нещо или са лошите в случая или просто не са били точните хора за мен,но се радвам,че няма да съм с тях. Намерих си нова и то с препоръки от булки от форума,които много съвети са ми давали. За новата агенция съм сигурна,че е моята и се надявам,че няма да остана разочарована. Но определено има огромна разлика между сегашната и предишната. Тази сега ми се струва по-добра!  good
Премеждия други големи освен тези за плата за роклята ми,за който разказах по-назад в темата,за агенцията и за родителите ми не се сещам да съм имала по време на подготовката ми за сватбата.
Гледам много,много да не се стресирам,да релаксирам повече,защото си е голямо напрежение понякога и умора. Не сме ходили на почивка някъде с милото от миналата година. Това наистина си оказва влиание на настроението и на организма. Сега се надявам да си починем на медения месец. После лятото ако можем и на море да отидем ще е супер. Ние с милото обожаваме Созопол!  heart yahoo
Разбрах,че за всеки проблем се намира решение. Всъщност сега се сетих,че много време си търсех обувки,но си намерих! И обувки и бельо и резервни за танците и всичко,която исках успях да си го намеря!  yahoo Щастлива съм от този факт! Чувствам се горда от себе си,че се справих. Беше трудно на моменти,но се справих.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 04, 2014, 15:25:10 »

Сега се сещам и аз още една моя драма.  LAUGHTER Много страдах,че не можах да си наема навреме Илиян Матушев за видео.  sad Даже и да ми се смеете,ще ви кажа,че съм плакала зареди това. Ама толкова плаках тогава и милото беше притеснен. Аз много страдах тогава. Толкова много си бях харесала видеото му,че направо се отказах да си наемам някой друг. Него исках и това е!  DANCE
Накрая реших все пак да имаме видео и си намерих. Е не е Матушев,но осъзнах,че по-важно е за мен да имам някакво видео,някакъв спомен,отколкото да нямам нищо.  smile Но скъпи бъдещи булки,ако си харесате някого било то фото,видео и т.н. веднага си уредете поне среща с тях! Дори да не ги харесате впоследствие няма да ви е яд. Поне ще знаете,че не е бил за вас вместо после да се чудите. Но ако пък е бил вашия човек - ще сте супер щастливи!  smile Фотграф си избрах сварнително трудно. Повечето,които харесвах или бяха заети,а тези които не бяха или не ми харесваха или ми бяха много скъпи. В последствие в списъка ми останаха 3. Исках с милото да се видим с всичките преди да изберем,но той още на първата среща реши,че ще е този фотограф и край. Моето мило просто не му се занимаваше да ходим все на срещи.  funnytooth Голям е мързел понякога. Но пък не съжалявам,че избрахме този фотограф. Доволна съм. Все пак той ми беше в топ 3 списъка. smile  LAUGHTER
Аз изписах цял роман,за това за сега спирам. Ако имате въпроси винаги може да ме питате. give_rose

п.с. не ми дава толкова много изречения да имам в един пост,за това пак ще имам двоен пост - извинете ме!

« Последна редакция: май 04, 2014, 15:30:42 от crazynelly » Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #32 -: май 04, 2014, 17:24:58 »

Нели,
прекрасно е всичко, което планирате, на мен цялата ти история много ми напомня за моята - цвета на сватбата ми също е синьо, също си правим сами абсолютно всичко и за съжаление и за родителите е подобно..не точно, защото моята майка почина преди 4 години и съм сигурна, че щеше да се радва за мен сега, но баща ми, вместо да компенсира това, просто ме уби с липса та на каквато и да е заинтересованост от негова страна по отношение на сватбата..мисля, че освен датата и мястото друго не знае, а на въпроса ми "Нали ще дойдеш" отговорът беше "Ох.....ами ще дойда........"  nea Мен това не е способно да ме разстрои, защото разбира се го познавам и не съм имала някакви очаквания от него, ама все пак..детето ти се жени. Та, мисълта ми е, че аз съм сигурна, че ти ще създадеш прекрасно семейство, защото моето мнение е, че когато не си имал такова, и все пак си получил възпитание, благодарение на други хора (в твоя случай -баба ти и дядо ти), това се превръща в приоритет за теб и го приемаш като голяма ценност. Пожелавам ти сватбата ти да бъде съвършена и да бъде старт на едно щастливо и сплотено семейство, в което няма да се повторят грешките на родителите ти  smile
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 04, 2014, 18:18:22 »

Ех Нели, справили сте се много добре с твоето мило.  Bravo

Относно бюджета за украса и декорация - аз още в началото казах на агентката, че това ще е перото за което ще дам най-малко пари. За мен е важно гостите ми да са доволни от храната, обслужването и цялостното настроените на сватбата. Затова и избрахме ресторант, за  който няма да се наложи да инвестираме много в украса.  good

Относно алкохола сещам се за два варианта:
1. ако има възможност от ресторанта да Ви го набавят на доставни цени /удобно е защото няма да се налага да мъкнете кашоните до там/
2. вземете го от някой хипермаркет - там цените са много добри /особено ако в момента са в промоция/. Лично на мен фаворит ми е Метро, но може да си сравните цените от няколко магазина и да изберете тази, която Ви устройва. Wink
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 05, 2014, 14:35:45 »

Благодаря за разбирането момичета! Лорка надявам се всичко да мине гладко при вас и да се оправят нещата с баща ти. Аз все си мисля,че родителите ми ще се осъзнаят някой ден,но до тогава не искам да страдам зареди техните глупости.  smile
Време е за една много хубава новина!
Моминското ми парти ще е на 24-ти май и ще е в Ла Кубанита!  yahoo Преди години бях ходила там с приятелки и имаше едно моминско парти и като цяло изглеждаше доста забавно. Бях писала за това тук някъде в форума. Харесва ми бара. Цената като куверт е добра. Ще ни украсят масата,ще си имаме собствено меню. Единственото нещо,което трябва да си носим е доброто настроение и хубава нагласа за купон. smile Днес поканихме с кумата всичките ми най-близки приятелки. Надявам се да си прекараме добре. Заведението предлага изненада стриптизьор но аз много,много не желая..  blush
Добре се пада като дата,защото тогава ще ми е й пробната прическа и така без да съм планувала се случи да е и в този ден партито. Още от сега започвам да мисля какъв да ми е тоалета.  LAUGHTER
Няма да го крия - вълнувам се!  yahoo Мисля, даже да питам гримьора дали ще може да ме направи тогава. Makeup
 Ех дано този последен месец преди да стана госпожа да е супер слънчев,весел,положителен и да има повече хубави емоции, отколкото лоши. smile
Да знаете,че за вас специално ще покажа снимки от партито!  blum
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 05, 2014, 20:11:25 »

Пожелавам ти да си изкараш много весело.

Добре се е получило с прическата, сега може да я тестваш колко е издръжлива.
Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #36 -: май 05, 2014, 21:40:05 »

Ейй, супер, сигурно ще е готино моминското парти..аз засега съм слушала само за едно моминско парти  и то също е било в Ла Кубанита, май е известна дестинация за такива цели  smile Аз също не се кефя на идеята за стриптизьор и съм им казала на мойте..  blum и чакам да ме изненадат с нещо  smile Иначе за прическата наистина много добре, че ще си я тестваш  Makeup
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 05, 2014, 22:09:24 »

Капарирахме си вече сепаре за партито!  danceg Управителката беше мила. Сега остава да намерим с кумата ленти с надписи за момичетата. Мислех си на тях да пише - Team Bride Nelly! Може и на български да е.
Имам си най-добрата кума! Bravo Много я бива в организацията на разни събития и партита.
Понеже ми е хубаво да си пиша в темичката и да ви показвам и разказвам истории сега ще ви пусна няколко снимки на разни нещица за сватбата.  blum blum
http://i59.tinypic.com/2a5bthk.jpg - това са стикери за обувките на младоженеца и моите.  blum Поръчах ги от алиекспес заедно с един банер, на който пише - just married. Това са неща,които ги всех като аксесоари за фотосесията ни. Също така банера мога да го закача и на колата и след това някъде в ресторанта да си го сложа. Много възможности имам с него.
-
http://i57.tinypic.com/o0845j.jpg
етикетите за бутилките. Не знам дали съм се справила много добре с тази задача..  blush Потърсих в интернет етикети и първите,които ми харесаха си ги поръчах.  LAUGHTER Тези дойдоха чак от Асеновград.
Понеже когато се разделях с първата агенция трябваше да си взема някакви артикули от тях за капарото,което бях оставила и едно от нещата беше фигурка за тортата,но не съм сигурна дали ще я ползваме тъй като букета на булката е в розово и изобщо не се връзва с моя цвят - синьото. Но милото вика ще й боядисаме букета в синьо..  funnytooth Ама как ще стане това не знам..Ето я фигурката :

 Е това за сега мога да покажа. Друго не се сещам.  scratch one-s head
Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #38 -: май 05, 2014, 22:24:09 »

На мен етикетите много ми харесват..а тези стикери не можах да разбера къде на обувките се слагат?
Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #39 -: май 05, 2014, 22:25:32 »

А букета може да пробваш да го боядисаш с лак за нокти.. crazy  нали не се яде фигурката biggrin
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 05, 2014, 22:29:30 »

На мен етикетите много ми харесват..а тези стикери не можах да разбера къде на обувките се слагат?
На подметките.
https://img0.etsystatic.com/000/0/6596299/il_fullxfull.332357464.jpg - ето снимка
А фигурката не се яде определено.  LAUGHTER Не знам и аз какво ще я правим.  sad
Между другото тази тортата е уникална  -
 heart
« Последна редакция: май 05, 2014, 22:32:17 от crazynelly » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: май 06, 2014, 09:18:05 »

Нели страхотни неща си съчетала  Bravo, явно достатъчното време прекарано във форума е помогнало страшно много  give_rose

За родителите ти нямам думи, но в крайна сметка отиваш в ново семейство което те приема като свое дете и в крайна сметка те ще загубат много ако не дойдат. въпреки че съм сигурна че ще дойдат на края, имаше подобен случай миналата година с една булка. Понякога родителите се отнасят като малки деца и търсят внимание, не им обръщай гръб а дръж се като по зрял човек от тях  girl_wink

Коя агенция избра в крайна сметка ако не е тайна?

Етикетите са страхотни а за статуетката не съм сигурна  pardon можеш и без нея да минеш, ние нямахме и имахме цветя на тортата  girl_wink

Ще чакаме да расказваш за моминското, наемете си стриптизьора става супер забавен купон със стриптизьор  tease къде ще е ергенското?
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 06, 2014, 10:33:23 »

Нели страхотни неща си съчетала  Bravo, явно достатъчното време прекарано във форума е помогнало страшно много  give_rose

За родителите ти нямам думи, но в крайна сметка отиваш в ново семейство което те приема като свое дете и в крайна сметка те ще загубат много ако не дойдат. въпреки че съм сигурна че ще дойдат на края, имаше подобен случай миналата година с една булка. Понякога родителите се отнасят като малки деца и търсят внимание, не им обръщай гръб а дръж се като по зрял човек от тях  girl_wink

Коя агенция избра в крайна сметка ако не е тайна?

Етикетите са страхотни а за статуетката не съм сигурна  pardon можеш и без нея да минеш, ние нямахме и имахме цветя на тортата  girl_wink

Ще чакаме да расказваш за моминското, наемете си стриптизьора става супер забавен купон със стриптизьор  tease къде ще е ергенското?

Избрах "Шейла"! Ани е страхотна! smile Ще е точно каквато исках украсата в ресторанта благодарение на нея!
Когато се разделяхме с другата агенция просто не знаех какво да взема. Милото също се чудеше. Та от там ще са тейбъл картичките,бутониерите,разни плакати за сватбата (за входа на ресторанта) и надписа "Младоженци" за номерата на колите. То просто нямаше какво друго и взехме фигурката.  blush
Иначе аз мислех в сладкарницата където ще си поръчвам тортата да ми направят две фигурки за върха на тортата. smile Сега вече не знам. cray

За моминското - не съм сигруна, че ще се чувствам удобно някакъв полугол мъж да ми танцува.
А за ергенското нищо не знам и милото също.. Кума и брата на милото не казват нищо. Ние го чакаме кума да си дойде от Германия в края на месеца и тогава ще се разбере сигурно къде ще бъде тяхното парти.  blum
« Последна редакция: май 06, 2014, 10:35:39 от crazynelly » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 06, 2014, 10:48:55 »

 Нели, поздравления за изборора на агенция. Ани ме остави с много добро впечатление след срещата ни и мисля ,че ще изпълни желанията ти на сватбения ден  blum Аз няма да работя с нея и до сега ме гложди леко отвътре ,че стана така  Offtopic
Завидях ти благородно, че ритуалната ти зала ще е Красно село - много е красиво там и с парка наоколо е направо чудесно за снимки с гостите  pardon
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 06, 2014, 11:37:47 »

Нели, поздравления за изборора на агенция. Ани ме остави с много добро впечатление след срещата ни и мисля ,че ще изпълни желанията ти на сватбения ден  blum Аз няма да работя с нея и до сега ме гложди леко отвътре ,че стана така  Offtopic
Завидях ти благородно, че ритуалната ти зала ще е Красно село - много е красиво там и с парка наоколо е направо чудесно за снимки с гостите  pardon
Съжалявам,че така се е получило.  sad
А Красно село я избрахме поради две причини: първо мисля,че това е най-хубавата зала в София и второ, тя е близо до църквата ни и ресторанта е в този район. smile
Нямам търпение да дойде 17-ти май! Със свекито и кумата ще ходим при моя фризьор да ни боядисва,подстригва за сватбата.  yahoo След това на 18-ти ще си правя пробен грим и след това съм на сватбата на една моя братовчедка.  danceg До 16-ти обаче ми се иска да сме избрали вече откъде ще поръчваме торатата,погачите. Искам да ми е готова вече и роклята и аксесоара за косата и воала. Ще ви показвам снимки после! smile Не издържам вече!  blush Искам да си  е при мен роклята! Толкова много си я обичам!  heart heart
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines