Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:03:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 27 част  (Прочетена 156651 пъти)
 
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юли 14, 2014, 08:43:15 »

Роклята е много хубава Bravo Bravo Bravo Bravo
А цената в магазина каква е?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #226 -: юли 14, 2014, 10:14:28 »

Това за платовете ме накара да се позамисля... може да експедирам бабата да ги купи тези дни...

petq_taneva в магазина цената е 1280лв. Не е много скъпа, просто от самото начало иобщо не бяха предвидени разходи за рокля и в момента колкото и да не е скъпа идва над бюджета
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юли 14, 2014, 10:29:13 »

Разбирам, по принцип дантелите доколкото гледах по Христо Ботев бяха на цени от около 120л/м. Незнам колко трябва за рокля, но реално пак си излиза скъпо. Ноооо няма значение, даже баба ти ( официиално скоро ) и по-хубава ще я направи!!! Има много интересен шлейф, нетипичен smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юли 14, 2014, 12:21:07 »

Благодаря ви, момичета! Нямам снимки, реших, че няма смисъл да се снимам набодена с кърфиците lol Следващата ми проба е на 26.07. и ако всичко е наред ще направя няколко снимки, за да ги споделя с вас. smile
Миленка, и аз съм ЗА да купите платовете щом сте ги намерили. Вярно е, че имаш доста време, но имай предвид, че дори и правена от бабата роклята няма да стане готова от днес за утре. За да се ушие моята рокля бяха необходими 17 седмици!!!  Аз като чух останах Oh my ... А и колкото по-рано имате всичко осигурено самата ти ще се чувстваш по-спокойна... А относно бабата - поздравления! На снимката изглежда доста добре за 75 годишна! Явно си попаднала на добър ген Wink  blum
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #229 -: юли 14, 2014, 12:55:48 »

mina_, ех ти пък, изобщо нямаше нито кърфици да видим нито нищо.. подробности.. искаме снимки Bravo Bravo Bravo!

Не е шега работа шиенето. Моята рокля беше експедитирана поръчка на готов JA модел и отне към 6 седмици. След това за корекции 1во чаках 2 седмици ред при шивачката и за всяка следваща проба между 2 и 3 седмици.

Това не толкова за milenkata го казвам, а по принцип... Да си отделите време и за шиене, и за корекции. Особено ако сте в чужбина, където на много места всичко в сферата на услугите става с много, ама много предварително записване angry

По този повод като моля мама да ми записва час в БГ за каквото и да е, месеци предварително и тя ми казва "Ама не мога от сега, те ще ми кажат, че е много рано как така?!", а тук ми казват "Да няма проблем, 1ия ни час е за след 7-8-9 седмици... искате след 2, о това е много скоро как така?!" crazy
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 14, 2014, 13:03:22 »

Разбирам, по принцип дантелите доколкото гледах по Христо Ботев бяха на цени от около 120л/м. Незнам колко трябва за рокля, но реално пак си излиза скъпо. Ноооо няма значение, даже баба ти ( официиално скоро ) и по-хубава ще я направи!!! Има много интересен шлейф, нетипичен smile

Моята дантела беше по 80лв. на метър,ако не се лъжа,но въпреки това моята рокля не излезе толкова скъпа,колкото в магазините из София.
Не вярвам на Миленка да й излезнат много скъпо платовете,защото все пак тя е слабичка и едва ли ще й трябват много метра дантела или сатен както при мен. Естествено зареди шлейфа може да се наложи да вземе един метър или два повече,но дори и това да се случи роклята й няма да струва 1200 лв.
Не вярвам да й излезе повече от 400-500лв. Е зависи наистина каква сума ще даде за платовете.  good Стискам палци!  Нямам търпение да се похвалиш с най-красивата дантела за твоята рокля!  danceg
 
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 14, 2014, 13:10:37 »

Определено, колкото и да струват платовете, няма да са 1200 лв. smile А бабата наистина не изглежда толкова възрастна, тя самата е "фешън" smile няма начин да не се справи добре със задачата!
Момичета, за тези, които сте си шили роклите... На първа проба как ви се струваха нещата, аз съм супер спокойна, но в интерес на истината все още съм в неведение дали ще се получат нещата - беше доста грубо ушита, колкото да се види линията. Знаех си, че ще е така и че май е нормално, но да ви питам и вас? smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #232 -: юли 14, 2014, 14:57:05 »

Feli, аз си ших роклята в Булвеси преди 2 години. Роклята ми беше комбинация от няколко модела, като ние добавяхме и махахме още неща. Все още си спомням първата проба!
На първата проба Веси ме предупреди, че още е в много груб вариант. Имала случай на ревнали булки в такъв момент, затова преди да ми я покаже, ме предупреди! Роклята беше ушита, виждаше се линията - талия, бюстие, как ще пада надолу платът и тн. Различните платове имат различна тежест и падат по различен начин. Дори смяната на нюанса бяло би направила една рокля да изглежда по съвсем различен начин. Не винаги е лесно да си го представиш как ще е точно даден детайл. Така например мислех да шия роклята от дюпон сатен, но видях един от детайлите от тази материя и не ми хареса - стоеше доста по-грубо от желания от мен начин. Затова се спрях на сатена.
Тъй като моята рокля беше нащипана отгоре, нащипването беше само от едната страна и то с карфици. Веси постави още карфици, за да уточним дали да е по-ситно или по-едро нащипването на долната част. Оформихме деколтето - колко да е изрязано. Говорихме гърбът дали да е с парче под връзките или без. Видях го на живо и избрах да няма парче плат. Неща, като мястото на вградените чашки, останаха за следващи проби. Шлейфът ми също остана за следващия път да се уточнява.
Тъй като беше рано за дантелите, Веси ги прихвана отгоре, за да се види идеята. Едва на следващите проби вече говорихме до последен детайл кое къде как ще бъде.
На първа проба целта е да видиш каква е кройката, как пада платът, каква е линията на роклята. А на последна проба трябва да се види в детайли дали ти са на място и дали са удобни чашки, презрамки, обръчи, дантели...
Миленка, роклята е много стилна, браво за избора! Много ми харесва как стои отзад!
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юли 14, 2014, 15:52:43 »

Ох, много ти благодаря, Аличка!
И аз така разбрах, но ми се искаше да чуя/прочета патило smile Така стана и при нашата първа проба. Много се надявам после нещата да се изчистят! Малко ми е странно, не мога да кажа притеснено, за това как ще се получи накрая, дали ще отговори на очакванията ми, дали ще се възприема с нея... Интересното е, че въпреки че беше съвсем в суров вид и далеч от истината, като си сложих и було и мама и аз щяхме да се разплачем smile Eмоцията е уникална, дано всичко върви към прогрес smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #234 -: юли 14, 2014, 19:45:12 »

Feli за булчинските не знам още как стоят нещата, но навремето си ших балната рокля, и си спомням че при първата ми проба бях в потрес ахахаха. Някакви парчета плат съшити в нещо като форма... много се бях стресирала, но втората проба вече беше нещо съвсем друго.

Мисля че  е нормално да е така, така че не се притеснявай smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #235 -: юли 15, 2014, 08:40:17 »

milenkata , роклята е страхотна и ти стои като на принцеса! Бабата ми се вижда компетентна, така че всичко ще е наред!

Аз искам да кажа на всички, които си шият роклите, да бъдат много твърди с шивача. Защото те обичат да дават идеи постоянно и мнение кое как би стояло добре (което разбира се е задължително), но понякога прекаляват с "дизайнерския си нюх" и се опитват да се налагат и да направят модела по начина, по който те го виждат, а не клиента.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #236 -: юли 15, 2014, 08:57:42 »

Това, което бях забравила да пиша в поста си, е че трябва много да се говори с шивачката/ дизайнерката. Така например майка също си ши нейната рокля, успоредно с моята пак при Веси. На последната проба, точно преди да вземем роклите, тя каза "Най-вероятно ще си взема една къса за ресторанта, че едва ли цял ден ще издържа с тази рокля". На въпроса "Защо?" отговори, че се спъвала в обръча! Щях да я набия в този момент beating lol Все едно бях с малко дете на пазар! Моментално майка свали роклята и за 10-15 години обръчът беше коригиран и поставен по-високо. Е, цял ден и цяла вечер майка беше с тази си рокля, не слага втора и трета. Каза, че се е чувствала супер комфортно.
Другият случай е с роклята на етърва ми. Когато обикаляхме да си харесва рокли, казваше, че иска "рокля с ръкавче". Всички я питаха като на Кейт ли да бъде, а тя само правеше физиономии на неодобрение. Накрая и аз разбрах вече, че искала да е с т.нар. крилца, лястовички по корсета. Да, но това трябва де се обяснява (с риск да станете досадни), какво искаш и как го искаш. Хората не четат мисли!
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #237 -: юли 15, 2014, 09:56:03 »

Все едно бях с малко дете на пазар! Моментално майка свали роклята и за 10-15 години обръчът беше коригиран и поставен по-високо.

Леле бая сте си почакали да се ожените заради единия обръч blum

П.С. Съвсем дробронамерено се шегувам.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #238 -: юли 15, 2014, 10:04:40 »

 ROFL Личи си кой има бебе със зъбоникнене и не е спал цяла нощ tease
Минутки бяха, минутки Wink
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юли 16, 2014, 13:21:58 »

Благодаря ви, момичета!
Тези дни се откачих и постоянно гледам снимки на булки... На всички роклите ми се струват прекрасни!!! smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines