Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 20:08:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 27 част  (Прочетена 156498 пъти)
 
gerganasl
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



« Отговор #120 -: юни 09, 2014, 20:14:15 »

Да и аз така предположих. Казаха ми, че слагали копче да се слага на ръката на китката или на пръста и така като се движиш например. Не знам мога да попитам за сваляем, но ще реша, все пак се отказах от обръчи, от тюлове и стегнати корсети, поне нещо неудобно трябва да има :ДД мерси за мнението.smile
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: юни 10, 2014, 08:20:53 »

gerganasl, ставаме две булки за 20 септември 2014 г.  girl_wink
Винаги много съм харесвала рокля с шлейф, но и аз мисля, че доста би пречил при танцуването. Ако от това, че ще те настъпят няколко пъти няма да се изнервиш или да ти пречи - давай, купи си с шлейф. И без това този момент е единствения, в който можеш да облечеш подобна рокля  smile
Активен
gerganasl
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



« Отговор #122 -: юни 10, 2014, 10:13:06 »

Feli, мерси за куража... Ще помисля наистина, права си, че друг повод за подобна рокля няма да има.... Ще питам дали може да е сваляем без да се развали модела:) и ще помисля.... Ти поръча ли си рокля ве4е?
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юни 14, 2014, 16:38:41 »

Моята рокля беше с голям шлейф, но не ми е плечил да не седна цялата вечер Wink
Вие сте булката и хората ви пазят, а м цялата еуфория изобщо ще забвите и шлейф и всичко,  сватбата наистина минава като сън Wink
Няколко пъти ме настъпиха и малко си поносих шлейфа и кумовете го поносиха, но имах роклята мечта и всички ми повтаряха, че съм прекрасна smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юни 14, 2014, 19:01:30 »

И аз имах шлейф.  blum Аз самата се настъпвах,а друг никой не го е правил. Почти всеки ми носеше шлейфа - помагаха ми много.  good Макар,че аз имам на роклята от вътрешната й страна едно копче,за което се закопчава шлейфа и така се прибира и си става равна на дължина отвсякъде роклята.
Когато стана време за танците свекито му го прибра и всичко беше ок.  blum
Според мен шлейфа не е толкова сложен и проблемен за една булка.  smile
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юни 16, 2014, 08:26:49 »

Feli, мерси за куража... Ще помисля наистина, права си, че друг повод за подобна рокля няма да има.... Ще питам дали може да е сваляем без да се развали модела:) и ще помисля.... Ти поръча ли си рокля ве4е?
Да, поръчах роклята и сега тръпна в очакване за първата проба. Малко съм притеснена, защото ще бъде микс от няколко рокли и не зная какво ще се получи и как ще ми стои pleasantry
Активен
eliT
Любопитен
*
Публикации: 25


Булка през септември


« Отговор #126 -: юни 17, 2014, 21:21:34 »

Момичета, в София освен по Пиротска, къде другаде има рокли на добри цени? smile
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: юни 17, 2014, 21:46:33 »

 eliT, може да провериш Мон Амор, сватбения център (имат рокли от всеки ценови клас), има някакво магазинче на ул. Рожен, магазин Лита, Марция (ако ги има още). Мисля, че в Перник и Дупница също има магазини с рокли на много достъпни цени.  give_rose
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: юни 18, 2014, 05:55:17 »

Елит, трябва да кажеш какво за теб е добра цена, защото тук всички сме с различни бюджети. Наистина Перник е интересна идея, жалко, че не се сетихме. Но така или иначе е на 20 км. от София. Там има и интересно сватбено магазинче, което може да се посети.

А аз да споделя, че ми е много развълнувано. Тея дни очаквам да ми звъннат да ходя на първа проба. За какво трябва да следя на нея? Посъветваха ме да си взема обувките на нея. Предстои на пробата да редим декорацията на роклята. Колко време след първата проба става готова роклята по принцип?
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юни 18, 2014, 07:25:18 »

blackisback, силно те съветвам да си с обувките! Проблемът с моята рокля почна точно от това, че не се разбрахме за дължината понеже още нямах обувки!
Не знам дали няма да ги разсърдиш така, но е хубаво да настояваш елементите по роклята да са ШИТИ, а не залепени! Ще ти ги залепят и за 1 час ако кажеш, че бързаш и си искаш роклята, но след още един час ще си ги събираш от земята! Отново горчив опит с моята рокля, която е шита, но разшита/разлепена за скъсяване(защото беше като за обувки с 15 см ток) и после се наложи да й се правят още корекции по апликациите.  cray
Като цяло си отваряй очите, търси всякакви недостатъци и дефекти и недей да я приемаш ако нещо не е както трябва и не ти харесва! Аз реших да не се карам с тях и да си намеря други хора за поправки и после ме беше яд, че не ги накарах те да си оправят грешките.  diablo
И последно те съветвам да имаш някой с теб - майка ти или друга жена, която има мнение и разбира поне малко от шев и кройка.  blum
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: юни 18, 2014, 08:02:03 »

Майките със сигурност ще дойдат. Не разбират от шиене, но пък ще търсят всякакви проблеми, така че съм спокойна за това. Колкото до лепенето, имам и аз горчив опит от абитуриентската ми вечер. Тогава ми се плачеше направо.

Иначе за обувките: още, когато ми взимаха мерки, си казах, че имам вече обувки. Записаха височината им и би трябвало да са се съобразили с това.
Активен
eliT
Любопитен
*
Публикации: 25


Булка през септември


« Отговор #131 -: юни 18, 2014, 16:59:29 »

Благодаря, tinycat girl_wink

Добра цена за мен е до 700 лв smile
Активен
RossyT
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #132 -: юни 19, 2014, 11:41:26 »

Момичета, сватбата ни е на 13.09. Утре ще ходя до Асеновград. Виждала съм се в 2 рокли в един магазин в Бургас преди няколко месеца и това ми е опита. Мисля, че уж зная какво търся, ама...

Имам въпрос относно обувките. Винаги съм си мислила, че трябва да имаш роклята и мотивите по нея и после да вземеш обувките. Сега чета че като взимат проби  трябва да имаш и обувки, а аз нямам. Вие как го направихте ?  blum
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: юни 19, 2014, 11:51:33 »

RossyT, може на първа проба да уточните дължината на роклята, но много внимателно попитай дали роклята въобще може да се скъси! Моята рокля заради дантелата и фигурите по нея се оказа, че не може просто да се скъси, а трябва да се маха дантелата и тн. дълга и широка. Питай подробно, гледай внимателно. Пожелавам ти приятно прекарване по магазините и гледане на рокли.  give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #134 -: юни 19, 2014, 12:37:05 »

Да се похваля намерих решение на моята дилема... след като ми мина еуфорията, установих , че няма смисъл да превишавам бюджета smile Показах роклята на бабата на милото , тя страшно я хареса и даже каза че е по- лесна за изпълнение. Платовете ще ги поръчаме до 1, 2 месеца, защото като разпитахме се оказа, че за тези платове се чака около месец - месец и половина да ги доставят. Така и тайминга ми съвпада с първоначалния план и ще почнем да шием някъде октомври smile

В крайна сметка пак ще бъде тази рокля и пак ще бъде с хубави платове, но ще ми излезе около 450 -500лв (горе долу толкова ще излязат платовете) а не 1200 лв колкото е в магазина.

Все пак на бъдещите булки препоръчвам магазина,защото аз останах много доволна от обслужването и съм сигурна,че ако не ми бяха паричките проблем, щях да купя от там smile
 
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines