Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 04:30:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на Труда и Просветата Май 2014  (Прочетена 58130 пъти)
 
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 03, 2014, 23:24:52 »

Здравейте и от мен  smile

Надявахме се да съберем приятели и да открием сезона на барбекютата, но явно няма да стане.
Незнам дали от лошото време, но такъв мързел ме е налегнал. За сега само си почивам в къщи, отминаха си три дни - лежерно прекарани пред телевизора/лаптопа и леки разходки.
И аз исках тези дни да се захвана с "пролетното" чистене - май ще започна от утре.  funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: май 05, 2014, 14:11:17 »

Еха, даже има нови попълнения.
Темите станаха двуседмични, може направо така да даваме датите, а?
Аз зачезнах  да си консумираме с мъжа ми подаръка за юбилеите ни. Големият син ни подариха ваучер за екскурзия и ние решихме с приятели да се замъкнем на 55+ в Испания. Аз хич не обичам планирани от друг неща и да се съобразявам с голяма група, но красотата на Андалусия не ме остави да се замислям много- много какво и как. Записахме се на всички еднодневни екскурзийки и се скапахме от пътуване и горещина. Стигнахме чак до Мароко, та видях и горния край на Африка и най- южната точка на Европа. Абе хич не се починахме, всяка сутрин ставахме по тъмно. Носът ми изгоря и е като червена чушка, но казвам, че е от испанското вино. Тъкмо се климатизирах към 36С и сега ми се налага да мръзна Wink.
Днес разглеждах снимките, ама няма кадър без някоя бяла глава или голо теме. Българската група /предимно бургазлии доктори/ беше средно на 65, но белгийци, германци и англичани клоняха към 75. Даже видях за първи път побелели японци  blum. Пътува пенсионерът, не си поплюва. И записки си води, защото вечерта я си спомни къде е бил, я - не diablo. И едно време ме беше яд като ги гледах, че могат да пътуват, сега пък, че вече не съм млада и емоцията е съвсем друга.
Връщам се пак в ежедневното русло с пране, чистене, готвене и болна майка. Само изпраните летни дрехи ми напомнят за преживяното crazy. Служебно също ще ми дойде нанагорно, изпочивах си всичките почивни дни. Това е положението...
Едно ми е такова, шугаво...Не ми се почива, ама и домакинска работа не ми се върши. Ще взема пак за любов да си мисля Wink. Че нямам и Георгевци и Гергани да им ходя утре на имен ден.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: май 07, 2014, 08:59:02 »

Хайде, пенсионирани булки, казвайте къде сте и как минава първият работен ден blum!
Хихихи, аз преди да тръгна бях си купила туба минерална вода в офиса. Днес гледам, някой си пийнал и я докарал до половината....Оказа се, че чистачката поливала цветята, моите и на другите околни стаи. Решила, че е нормална вода, оставена точно за тази цел. Аз съм си виновна. Вкъщи лепя бележки кое за какво е, тук оставих записки само за служебните работи. И като ми я няма колежката и съм сама в стаята, няма кой да поеме стопанисването на цветя и вода. Поне саксиите са в отлично състояние smile.
Времето в Пловдив се очертава да е поне днес хубаво. Черешата пред прозореца е вързала вече плод и червеи, всичко е от зелено, по- зелено.
Ползотворен ден ви желая!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 07, 2014, 10:03:45 »

Здравейте,

За мен първият работен ден в същност е втори. Много добре си починах на Банско. Но трябва и да се учи и работи, няма как  pardon

Другата седмица е годишнината от сватбата, обаче май няма да я отбелязваме, кой знае как. Даже никакви идеи нямаме, най-много да хапнем някъде навън. През цялата година с мислях с какво да изненадам мъжа ми за годишнината, ама сега нещо нямам вдъхновение, но не се чувствам зле от това (да, просто ме мързи lol )

Всички дето щяхте да чистите, изчистихте ли?
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 07, 2014, 10:38:02 »

Свекърва, супер за почивката smile Ако нямаш против, ще се радвам да споделиш някоя и друга снимка с нас smile

Панди, напълно те разбирам за годишнината.. Ама да не ти е гузно, на мен също не ми е  funnytooth

Ние бяхме планирали почивка в Париж.. Панди, говоря за същата, която исках още декември, ама чак сега успяхме да се организираме, ама като станаха тези неща с мен и се оказа, че не мога да пътувам.. Сменихме имената на билетите и сега мама с нейна колежка ще пътуват, ама на мен ми е притеснено де.. Не знаят английски, нито френски. Надявам се, че руският и арабският ще са им от полза или десетопръстната система.. Гледаме максимално много информация да им дадем, за да знаят кое къде е. Най-ми е притеснено с транспорта от/до летището, че кацат на Париж Бове, а и обикалянето в самия град..  Съобразяваме се и финансово, че другата жена не може да си позволи разни неща и така.. Та, който има някаква информация и може да помогне smile
Та, мисълта ми бе една, а отиде на друго място.. pardon Исках да кажа, че и ние за годишнината най-вероятно ще излезем да хапнем и това ще е. Мислихме да отидем на хотел да спим, ама се обезсмисля, защото нито СПА може да ползваме (визирам себе си, а мъжа ми каза, че може да отиде да си плува сам и на Спортната палата..), нито нещо по-специално може да правим, освен да се наядем и да спим, защото аз трябва да съм в максимално възможно хоризонтално положение. Мислихме си да вечеряме в ресторанта, където ни беше сватбата, да направим нещо като традиция.. Още не знаем, а останаха 3 дни.. хихи
Та.. вероятно ще хапнем с кумовете някъде и ще си се приберем вкъщи.

А иначе празничните дни, освен с лежане и ядене не мога да се похваля с друго. Ще ме извинявате  pardon

Да ви се похваля, че момчето, което хвана жартиера на нашата сватба ще вдига сватба юли месец. Плановете бяха да е другата година, ама девойката забременя и сега ще е тази година. Ние сме канени за кумове и толкова много се вълнувам, че не мога да опиша.. хаха smile Вече гледам разни рокли, ама явно ще трябва да си купя роклята малко преди сватбата, че не знам с какви габарите ще съм след 2 месеца  blush Всичките тези вълнения ме карат да се връщам към подготовката на моята сватба и толкова мило и свидно ми става... хихи smile

А иначе моят официален евентуално първи работен ден ще е чак на 28 май.. Не че не работя от вкъщи, ама това са подробности, които не се отразяват на заплатата ми  Wink

Малко преди обед е, така че ви черпя с един брънч 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 07, 2014, 10:56:34 »

здравейте и от мен. аз пък ще съм кръстница и се чудя какъв тоалет да си лепна следващия месец. Ще е рокля де, но още не мога да избера коя от наличните е най подходяща. или ще купувам нова.
 smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 07, 2014, 11:03:11 »

Някой ще си има прекрасна кръстница smile Еми, теб всичко ти стои добре, а и ти добре си подбираш тоалетите, знам че ще си супер.

Ани, аз все се канех да те питам ходихте ли в Париж, ама все забравям. Ще се оправят майка ти и приятелката ѝ. Покажете им къде е българското посолство до Айфеловата кула, ако се загубят, от там все ще ги упътят.

Огладнях, от този брънч.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #22 -: май 07, 2014, 11:23:44 »

Ох и аз да се добера да попиша малко smile

Аз изчистих, изхвърлихме 6 торби боклук и заприлича на нещо тоз апартамент, въпреки че не издържаме там вече искам си наш апартамент, обаче нещо и търсенето не ни върви  nea

Свекърва а ти не казваш че ще ходиш на ексурзии  beating тук взехме да се притесняваме, но хубаво че  си се откъснала от ежедневието малко smile

Малии и ние сме на поне 3 сватби в следващите месеци, на едната още се чудим дали да ходим, другата е на 14ти в Троян и третата тук в София на 5ти юли. Ще трябва пак да се купуват тоалети  blush

Ние снощи измислихме какво ще правим на годишнината. Не сме си взели венчалното от църквата, ще отидем тогава и ще отидем на обяд в ресторанта където беше сватбата.Сега остава само подарък да измисля, последно хартиена или памучна беше първата годишнина?

Ани никакв брънч, от днес съм на диета, за 6 дни качих килограм и половина трябва да се стягам, от днес отново на кростренажора  l_bye_girl
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 07, 2014, 11:26:03 »

Ох и аз да се добера да попиша малко smile

Аз изчистих, изхвърлихме 6 торби боклук и заприлича на нещо тоз апартамент, въпреки че не издържаме там вече искам си наш апартамент, обаче нещо и търсенето не ни върви  nea

Свекърва а ти не казваш че ще ходиш на ексурзии  beating тук взехме да се притесняваме, но хубаво че  си се откъснала от ежедневието малко smile

Малии и ние сме на поне 3 сватби в следващите месеци, на едната още се чудим дали да ходим, другата е на 14ти в Троян и третата тук в София на 5ти юли. Ще трябва пак да се купуват тоалети  blush

Ние снощи измислихме какво ще правим на годишнината. Не сме си взели венчалното от църквата, ще отидем тогава и ще отидем на обяд в ресторанта където беше сватбата.Сега остава само подарък да измисля, последно хартиена или памучна беше първата годишнина?

Ани никакв брънч, от днес съм на диета, за 6 дни качих килограм и половина трябва да се стягам, от днес отново на кростренажора  l_bye_girl
1 година - Памучна или басмяна сватба.
Наречена е на името на тази най-проста текстилна материя, защото се смята, че една година след сватбата празникът вече е преминал в делник за младото семейство. С една дума, тече семейното ежедневие. Подаряват се хавлии и кърпи.
 chee
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: май 07, 2014, 11:30:53 »

От ходенето ми по разни места с разни хора, стигнах до извода, че най- добре се справят които не знаят езици. Примерно сега, в Испания, се пробвах с немски и английски - не върви. Пък да видите една възрастна дама какви жестове правеше и как хубаво я разбираха....без да знае дума дори и на руски. Няма страшно, само да знаят метрото и рейсовете как да ползват, ще се справят.
Е, казах, ама в последния момент ми се стовариха куп неприятности, та не беше ясно, дали ще стане.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 07, 2014, 12:08:02 »

Този Троян станал много популярен за сватби - или там се женят повече. напоследък доста хора ми казват, че това лято ще са на сватба в Троян.

Супер, измислих си подаръци за годишнината ни - онзи ден си говорихме с мъжа ми, че ни трябват нови хавлии за плаж  yahoo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #26 -: май 07, 2014, 12:44:18 »

Свекърва, колко си права не знаеш! smile Майка ми не говори английски и всеки път като идва на гости при нас, се справя повече от прекрасно по магазини и прочие и то на български, дори не се старае, но пък и то вече има толкова българи тук, че често попада и на някой, който ще й отговори на български. Wink За това човек трябва да внимава кого псува в Лондон, че съм имала доста неудобни ситуации. smile Веднъж бяхме на един магазин на паркинга и имаше едно момче, което миеше колите. И аз вървя и обяснявам:

"Леле, как хубаво я мие колата, страшно лъскане, страшно чудо!", той ме погледа и каза "Важно е да се лъска!" паднах от смях и бях толкова благодарна, че не бях казала нещо лошо, а бяхме по средата на нищото в някакво малко градче! smile

Свекърва, покажи верно някоя снимка! smile На мен ми е мечта да отидем до Испания, да видим кога и на нас ще ни се отвори път натам. Wink  И я кажи кои са тия бургазлии доктори, че ми стана интересно, нямаше ли някой симпатичен доктор бургаски?  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 07, 2014, 13:33:23 »

и аз искам да видя снимки, поне една , Свекс.

Панди, благодаря, рокля си избрах току що, благодарение на намесата на съфорумка. smile
ако я взема , ще я видите след кръщенето, много е весела.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: май 07, 2014, 13:38:09 »

Vivi20 бяхме с 55+ програма, къде да има млади доктори Wink. Имаше една педиатърка, една нефроложка, две по кожни болести, няколко зъболекарки и доста медицински сестри, вече пенсионерки.
Аз панорамни снимки почти не правих, в Гугъл има достатъчно. Гледахме да се снимаме ние пред забележителностите, че да има доказателства къде сме ходили Wink. Само да не стане работата като в оня виц за Киркор, Гарабет и ходенето на опера, та като ни видите, да се разкандардисате да ходите в Испания. funnytooth. Ще кача снимки и ще ви дам линк, малко време ми трябва.
Андалусия е много красива, пълна с културни забележителности и прекрасна плажна ивица. Още от сега е пренаселено с туристи, представям си какво е в сезона. Като един огромен мравуняк, щъкат непрекъснато хора, направо е късмет, ако успееш да се снимаш сам, без да се е хванал някой непознат или поне част от него. То няма и време да провериш дали си хванал главата на обекта, вечно някой те бута или гледаш да не изпуснеш групата.....
Еми, честито!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 07, 2014, 13:41:14 »

Свекърва, и аз съм съгласна с теб. Миналата година на нашето сватбено  се сблъскахме с проблема, че голяма част от тях не знаят английски.. Давахме по десетопръстната система, а ум не ми побираше как такава туристическа дестинация като ИСпания с толкова много курорти има проблем с езиковото общуване.

Виви, и на мен са ми се случвали подобни ситуации.. хихи.. Няма да забравя в Либия преди години, като случайно чувахме българска реч се прегръщахме с хората и се радвахме.. Ама в Германия имах една конфузна ситуация  blush

Наистина много сватби, много балове, ама нека хората да са щастливи и да се радват. Ние изпуснахме една сватба тази неделя, ще изпуснем още 1 сватба след две седмици и два бала, като нищо не е в София. Та, мъжлето е закотвено за мен и той няма да ходи pardon
Ама вече за кумуването, ако трябва на стол ще ме носят и пак ще кумувам funnytooth

Мариолче, браво за почистването! Това е много хубаво и се надявам и при нас да стане скоро smile Стискам палци и за апартамента Good luck

Еми, браво за роклята. Нямам търпение да я видя smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines