Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 16:08:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна 17-та част  (Прочетена 147423 пъти)
 
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #165 -: август 07, 2014, 19:37:28 »

20 лв стаята е цена, с която не съм се сблъсквала от години.
От чисто любопитство, защо плащате нощувките на гостите си и то на всички, хайде на много близки и бедни роднини, добре, но на всички...?
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #166 -: август 07, 2014, 19:48:35 »

Ами незнам...струва ми се редно да се поемат нощувките,поне на сватбите,на които съм ходила извън града са се осигурявали нощувки-на кой при приятели,на кой по хотели. Родителите ни така сметнаха за правилно , а определено това е огромен разход...  pardon
Активен
shiny
Любопитен
*
Публикации: 48


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: август 07, 2014, 21:23:14 »

Здравейте,

Ние ползвахме ето този хотел http://antik.bg/bulgarian/ и сме много доволни. Миналата година 20 лв. беше нощувката на човек.
Активен
Miraclesimon
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #168 -: август 08, 2014, 09:30:10 »

Благодаря ви! Ох, това ми е болната тема. Ще идат около 2000 лв. Само за нощувки. Казах на младоженеца, че е абсурд. Защото той иска за по 2 нощувки, че щели да се уморят и нямали да могат празнуват. cray  и се обиди, вика ами ако товабяха твоите гости?!? Аз никога нямаше да искам да ги настаня по за2 нощи  nea
Активен
Maria_Je
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



« Отговор #169 -: август 08, 2014, 10:04:08 »

Здравйте, моля ви за помощ, ако знаете евтини хотеливъв Варна /до 20 лв стаята/ ще съм ви много благодарна. Ще имам20 стаи гостиза по2 нощувки и мн ще се радвам ако намеря нещо по евтинко.Може и около Варна.

Може би тук: http://pochivka.bg/o-5969-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0

или тук: http://pochivka.bg/o-17600-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0
« Последна редакция: август 08, 2014, 10:06:00 от Maria_Je » Активен
Miraclesimon
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #170 -: август 08, 2014, 12:44:12 »

Maria_je  good много благодаря! Супер веднага ще се обадя  Bravo
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #171 -: август 09, 2014, 11:52:21 »

Момичета, някакви препоръки за тортата....откъде ще я поръчвате и колко лева ще ви струва парчето  blush
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #172 -: август 09, 2014, 13:18:37 »

Поръчах от Ламоре, препоръчвам ги. Излезе ми 3,50лв парчето + доставка. Тортата беше красива, и вкусна. Снимка в темата ми.
За малко по нискобюджетни торти, препоръчвам цеха до гранд мол. Мого вкусни, безплатна доставка, но са ограничени в избора на дизайн.
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #173 -: август 11, 2014, 10:01:38 »

И аз съм се насочила към Ламор или Бистро (а,де как му беше името- дето държаха стола на ВиК го знаят повечто хора). Като цяло знаем какво искаме, така че не знам как ще преценя на кои да се доверя- мися, че и на двете места ще ни направвт, това което искаме на разумна цена. Нашата торта е включена в куверта на ресторанта (до 3,50-3,70лв на парче), така че само трябва да я изберем- те ще се разплащат и ще организират транспорта.

За настаняването- ние също поемаме нощувките на част от гостите, но ще имаме 5-6 стаи. Едните са за лелите ми, а другите за две приятелки. Те даже се изненадаха, че ние поемаме нощувките, но и аз мисля, че трябва да се осигурят от младоженците. Единствено не съм съгласна за втората вечер. Понеже имам гости, които от години не са идвали във Варна им предложих ако искат да останат един ден повече или да дойдат по-рано няма проблем ще предупредим в хотела, но ние помаме нощувката смао в деня на сватбата. Все пак ритуала е от 17ч- има време да пристингат, да се настанят, да се освежат.

А за настаняване виж Кольовите извори и едно хотелче тчно срешу Пикидали Парк- не му помня името (едно на 2-3 етажа боядисано в оранжево). Собствнеика е малко хамав, ама поне стаите са читави.

Забравих да се похваля- поръчахме халки. Все още не мога да повярвам на каква оферта попаднахме. Зад Клас Пиле (на съседната уличка, където беше Комикс) има едно златарско ателие, където обменят златото грам за грам и доплщаш по 20лв/бр само за изработка на хлаките. На мен толкова евтино ми се стори 9понеже имам злато, но досега все ми предлагат дам и го изкупят и после да доплатя поне още 30лв/гр), че 100пъти питах момичето дали наистина е за брой, дали не е за грам, дали халките ще бъдат със стандартна 16к проба. Много криминално ниско ми се стори, ама пък то там е такъв наплив от хора, а и отдавна работят, та си мисля, че е реално. На 25ти ще разбера като ги вземем.
« Последна редакция: август 11, 2014, 10:18:04 от arnavonit » Активен
Miraclesimon
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #174 -: август 11, 2014, 12:50:46 »

И ние си имаме халки yahoo от хугасян. Има 25℅ отстъпка. Двете излязоха 865лв.
Активен
Estell
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #175 -: август 11, 2014, 21:59:13 »

Забравих да се похваля- поръчахме халки. Все още не мога да повярвам на каква оферта попаднахме. Зад Клас Пиле (на съседната уличка, където беше Комикс) има едно златарско ателие, където обменят златото грам за грам и доплщаш по 20лв/бр само за изработка на хлаките. На мен толкова евтино ми се стори 9понеже имам злато, но досега все ми предлагат дам и го изкупят и после да доплатя поне още 30лв/гр), че 100пъти питах момичето дали наистина е за брой, дали не е за грам, дали халките ще бъдат със стандартна 16к проба. Много криминално ниско ми се стори, ама пък то там е такъв наплив от хора, а и отдавна работят, та си мисля, че е реално. На 25ти ще разбера като ги вземем.
Не се притеснявай! Ние също поръчахме халки при тях. Бяха готови за 2 седмици, направиха ги точно както обяснихме. Цената, разбира се, е без коментар и качеството е на ниво. Доволни сме!
Активен
Miraclesimon
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #176 -: август 12, 2014, 00:16:01 »

А как ви стои въпросът с децата? Не знам защо всички са решили да си водят децата при положение, че има кой да им ги гледа??? Очертават ми се към 30 деца!!! girl_impossible
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #177 -: август 12, 2014, 00:16:48 »

Как се казва това Златарско ателие,за което говорите,че не мога да се ориентирам....  pardon
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #178 -: август 12, 2014, 08:48:25 »

Ох Естел, благодаря за успокоението. Не, че се натискам да давам много пари, ама като сравня с цифроманията до сега, чак сънително ми стана.
Не му знам името на златарското ателие, но мога да ти обясня точно къде е. Тръгваш от Клас Пиле към Пощата и след сладкарница Дилайт завиваш в пресечката в ляво. Първото магазинче е само за сребро, а по-нагоре по уличката е златарското ателие. Едно такова мъничко с бели дървени врати. Има 1-2 стъпълца от тротоара. Няма как да го пропуснеш.

Ох децата, децата- това е моята драма. То аз моето си не знам как ще удържим в ресторанта, пък камо ли другите. Обичам деца, ще стане купон, но ме притеснява, че родителите ще има да ги гонят насам-натам и може да си развалят купона. Също така мисля да поръчам нещо като детско меню- да има хапки, питка, защто едва ли 3-4 годишни деца ще изядат цял куверт, а изобщо без ядене пък не бива. Може от на родителите да боцкат, ама най-добре е да си има нещичко и за тях.

Мислех си и за варинат да оформя детски кът- имам подходящи големи играчки- една готина палатка, гумено конче за скачане, разни кубове. Само дано не се сбият пък...

Ох аз се чудя как да избера торта. Харесват ми 4-5 модела и те все стилово различни. От една едно, от друга другно, но не върви да се съчетават. Управителката на хотела каза, че добре работят с Ламор (и много други), но понеже ме чу, че се колебая ми препоръча тях. Аз нямам претенции- все пак ресторанта ще се занимава, но не мога да избера. Все пак за мен акцентите на една сватба са роклята на булката и тортата.
Гледам, че тази торта е доста поръчвана и ми харесва, защото има дантела и е в стил винтидж, а сватбата е в такъв стил. Ама има и други, които ми харесват

« Последна редакция: август 12, 2014, 08:49:58 от arnavonit » Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #179 -: август 12, 2014, 09:20:15 »

Относно децата - имахме 17 деца на нашата сватба (твърде много според мен, но нямаше как без). Реших въпросът по следния начин

- детско меню. Беше на половин цена спрямо това за възрастните, по-семпло и по-малко, махнахме предястието а  следястието заменихме с плодова салата (Отделен въпрос е, че от Лахтхаус забравиха да я сервират). Заменихме основното с по подходящо за деца.

- аниматор - Наех аниматор чрез Пертито - 150 лв за 5ч. Най-добре похарчените пари според родителите!  smile Децата ги видждахме само епизодично и особенно нахилени, прекараха стра-хот-но! Не сме имали каквито и да е проблеми с скучаещи и досаждащи деца. Верно е и това, че целият етаж на клубната къща беше на наше разположение и имаше къде да се ширят и вътре и по терасите.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines