Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 16:22:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна 17-та част  (Прочетена 147425 пъти)
 
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #150 -: август 02, 2014, 20:10:26 »

Krassy прав си , но мен ме дразни друго . От известно време наблюдавам следната тенденция за еднакви услуги и качество ( в случая фотозаснемане) в Варна цените са със до 50 % по-високи в сравнение със тези във София , а не е като стандарта да е по-висок , просто тук известните имена са много по-малко и много по-търсени и се стига и до тези космически и неадекватни за географските ни ширини суми . Но не са го пресметнали , че хората не са толкова наивни, открили са и те интернета и могат лесно да я направят тази съпоставка и просто да си наемат фотограф от София и, та дори даже след като му платят пътя и хотела , пак няма да стигне космическите варненски суми  а качеството ще е същото да не е и по-високо .
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #151 -: август 03, 2014, 11:04:47 »

Така е... "пазарна икономика" smile
Тези, които са си създали име и са търсени, работят на значително по-високи цени за да могат да отсяват определени финансово независими клиенти и да снимат много по-изискани сватби.
Колкото и да го премълчаваме, това си е така.
При една изискана скъпа сватба възможностите за добри фотографии са много по-големи, съответно и портфолиото става много по-примамливо и хората, на които сватби започват пред олющените панелки в кварталите, свити във времето и после се набутват в някое малко ресторантче виждат големият контраст между цените и визиите във фотографиите на някой голф ресорт например.
Истината е, че не можем и нямаме право да държим сметка за цените на услугите, защото никой не ни кара насила да ги наемаме. Това е въпрос на личен избор и само времето може да покаже дали това е правилният начин...
Реално фотографите от най-високият ценови клас вече са се насочили към ангажименти на хора, които не живеят в България, но си правят сватбата тук или навън. За тях тези цени са от нормални до евтини.
А за стандарта си много правя... в София цените за тези услуги са се успокоили и нормализирали до разумното. Мисля, че и във Варна това ще се получи, защото има много нови имена, които не снимат по-зле, но работят на по-ниски цени, за да създадат име, а по-скъпите карат по инерция... докато могат smile Все пак кой би избягал от едни 30% повечко парички Wink
Активен
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #152 -: август 03, 2014, 12:04:24 »

Krassy , нашата сватба ще е по-скоро от първия тип който си изброил , нито ще започне пред   " излющена панелка " нито ще завърши в малко ресторантче . Бюджета ни никак не е малък за тукашните сватби , да кажем някъде  над 20 000 , но въпреки това отказвам да ставам час от това безумие и тези суми във Варна , не защото не мога да си го позволя , мога , а защото се чувствам изпозвана и знам , че други фотографи пак от т.н " висок клас " и със същото качество на работа ( но от София ) биха ми взели с до 1000 лв по-малко . А относно това за чужбина и сумите за такъв тип услуги, като човек живял в чужбина , мога да ти кажа , че дори на места са и по-евтини . Ето ти още един абсурд .
 А за това , че нямам право да търся сметка на никого колко взима си прав , аз не търся сметка ,но имам право да се възмутя от безумието , което се случва , когато човек си помисли , че е велик .  Но все пак не е луд този , който яде баницата а този , който му я дава   Wink
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #153 -: август 03, 2014, 23:34:31 »

Алади, като малко пристрастна, тъй като се спрях на Яна Пенева ще ти кажа, че от всичкото харчене за "Глупости" и безмислици по сватбата фотото и видеото са най-смисленият харч! Иначе всичките ти усилия и средства, които ще пръснеш за подаръчета за гостите, ръчно направени тейбъл картички, скъпа цветна декорация, и т.н. и т.н други по "смислени" харчове ще са минали и забравени за миг. Единственият начин да им се радваш за дълго е да наречеш професионален гарантирано добър екип. Ако не искаш, не избирай Яна, но избери не по цената. А Яна е супер коректна във всяко отношение. Закъснялата оферта вероятно има логично обеснение, но така или иначе тя е ангажирана много, нормано е и цената и да е висока.
И на общо основание, стига сте гледали в канчето на другарчето, добра е търсят я, хонорара и е голям, дай боже всеки му, пък където и да живее. Това че живее в България от кога е причина да не си успешен и печаливш?
Активен
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #154 -: август 04, 2014, 10:02:10 »

Palachinka, права си , че това е най-смисления харч и , че е добра никой не го спори за това , но до тук и се връщаме в реалността . Която не е Бъкингамския дворец за съжаление , това качество може да се намери и с 600 лв по-евтино ( и пак да не е много евтино ) т.к тази година доста мои приятелки от София и някой от страната се женят и като обсъждахме с тях кое колко излиза всички до една останаха като треснани , като разбраха колко съм готова да дам за фотограф ( до 1200 лв смятам , че е оптималната сума ) а след това аз останах като тресната , като разбрах колко те са дали , разликата е космическа а качеството е същото и тук не говоря само за Яна Пенева , а за всички варненски , самозабравили се фотографи .
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #155 -: август 04, 2014, 12:47:10 »

"а за всички варненски , самозабравили се фотографи"

biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Сега ще се почне, усещам затваряне на темата... освен ако фотографите не си държим УСТИТЕ ЗАТВОРЕНИ  Bravo
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #156 -: август 04, 2014, 21:50:17 »

Еми Алади, в тебе ножа - в тебе хляба smile намери си фотограф по вкус и дано и цената да му е ниска. И дано Да си доволна после, че няма повторения.
Аз си наех видео екип от София, не ми е чужда материята. Не беше заради цената де, ама от Варненските нищо не ми хвана око. Малкото ставащи са много заети и така... Идват си хората, екстра си е.
Активен
Alady
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #157 -: август 04, 2014, 23:09:49 »

Krasy  те самозабравилите се не са много , но ги има , не казвам , че абсолютно всички са се самозабравили има си и хора с добро качество и на нормална цена , даже съм много щастлива , че вече намерих такъв  Bravo  мисля че 1200 лв са достатачна сума и няма да се притеснявам че няма да има повторения  Wink А относно това дали в мене ножа в мене хляба , ами да защото аз съм клиента и този който после ще плаща .
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #158 -: август 05, 2014, 15:14:41 »

И на мен ми се вижда 1600 много- да не би да е фото+видео?
Иначе Яна наистина е добра, но всеки си знае бюджета. Аз също няма да дам толкова.
Дано не бъркам в разсъженията си, но аз не държа толкова на фото и видео- вероятно защото мъжа ми дълго време се занимава с фотография и видеообработка и в крайна сметка сме се нагледали на сватби, та сме твърде критични, но и знам, че ако не ми се получат кадрите след една седмица обличам пак роклята, правя си прическа и повтаряме сесията  danceg не ми пука, че не е в сватбения ден. Даже сигурно ще е по-готино, защото няма да мисля за нищо.

За мен е важна емоцията, която ще остане у гостите. Като се съберем с приятели и се сещаме истории не се питаме " помниш ли снимките и видеото на еди кой си", а "помниш ли какъв купон беше, кума как се напи и т.н.  Wink" . С това не омаловажавам труда на фотографите (дето се вика и ние с това се храним), но сякаш като знам, че не може да ме снима Джери Гионис  cray , другото няма значение

Мен, пък нещо ме налегна паниката, че остават още толкова неща, а мислех 30дни преди сватбата да съм приключила с приготовленията. Като се замисля хем има още много неща, хем не. Цветя на масите няма да имаме- купих свещници от Джъмбо. Наем за панделки не давам- поръчах си от китай 18/285см в нашия цвят- 100бр за 60лв, после ще ги продам- не ми пука, но 1,50лв наем за панделка не давам.
Роклята- шие се
Халки- нямаме, но сме харесали.
обувки- нямам, чакам роклята.
подаръци за гостите- поръчани са, трябва до седмица да са тук
тейбълки- още няма- колебая се между два дизайна
букет- нямам поръчан. исках да си го направя, но ще видим...
чаши- нямаме, но другата седмица ще ходим с кумата да ги купим
торта- нямаме- поне знаме какво искаме и не би трябвало да е трудно за изпълнение
костюм- имаме, но няма риза и вратовръзка. нямам идея какъв цвят да са
гости- чакам последни потвърждения от гостите, за сега нямам много откази
фото- има
ДЖ- има
« Последна редакция: август 05, 2014, 15:30:22 от arnavonit » Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #159 -: август 05, 2014, 15:28:40 »

 danceg
цитат на arnavonit:
"За мен е важна емоцията, която ще остане у гостите. Като се съберем с приятели и се сещаме истории не се питаме " помниш ли снимките и видеото на еди кой си", а "помниш ли какъв купон беше, кума как се напи и т.н."
...
Което ме подсеща за един много пресен спомен от едно мое сватбено заснимане в Германия.
Близо 6 месеца преди Денят сме обсъждали артистични детайли и подробности за снимките...
И ето... идва деня, ние сме на мястото ден преди това, разглеждаме прекрасният туристически град, идеите просто извират на талази, мерака за снимки е голям, възможностите които предлага мястото - също огромни.
И се започва... още от сутринта снимки, снимки, снимки... На обяд пауза, душче, хапване, после в прекрасната голяма църква снимки, снимки, снимки, на домплаца снимки, снимки, снимки, непринудени, режисирани...
... по едно време булката спира, поглеждаме и казва - знаеш ли, всичко е чудесно, но сега виждам, че това е моят ден и това е моята сватба, а не моята фотосесия, искам да се забавлявам с гостите, елате и вие се забавлявайте, стига токова снимки, това е сватба - не фотосесия!

И тогава усетих как мисли това момиче и разбрах, че е право. Ние, фотографи и видеооператори понякога преекспонираме нещата, като използваме редовният лаф: Ами те само снимките след време ще останат.
Е да, но не е точно така smile
Активен
natalia_vn
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #160 -: август 05, 2014, 21:09:46 »

Честно казано не ми се искаше да се намесвам в темата за фото и видео, но пък имам какво да кажа:), като булка, която е минала през всички приготовления, имала определен бюджет и се е сблъскала с високи и ниски цени. Не мога да разбера обаче, защо сте толкова негативно настроени към високите хонорари. За мен някои удоволствия също не са ми по джоба, но не обвинявам никой. За всяка цена си има купувач и за всеки влак си има пътници. В крайна сметка, когато някой професионалист си знае възможностите - защо да се подценява. И аз искам да карам Мерцедец и S класа, но си карам Реното и не казвам, че Мерцедеса не си струва парите. А разликата в комфорта в двете коли е огромен. Всеки си има приоритети - един дава за едно повече, за друг това е абсурдно и обратно. Само едно мога да кажа: ДА, след сватбения ден остават филма и снимките! От емоцията не си видял и забелязал толкова много неща, че се чудиш - на моята сватба ли бях или не?
И ако снимките и видеото са качествени, то те запечатват усмивки, емоции, красива обстановка, погледи и т.н., нещо което даже си пропуснал. И аз съм щастлива, че избрах правилните хора и се лиших от други неща, защото бюджета ми беше далеч от 20 000 лв. Всеки сам си преценява, просто е грозно да плюете професионалистите, само защото са добри и не се подценяват и защото не искате или не можете да си платите за качество, което в България трудно се среща.
Активен
Miraclesimon
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #161 -: август 07, 2014, 16:54:13 »

Здравйте, моля ви за помощ, ако знаете евтини хотеливъв Варна /до 20 лв стаята/ ще съм ви много благодарна. Ще имам20 стаи гостиза по2 нощувки и мн ще се радвам ако намеря нещо по евтинко.Може и около Варна.
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #162 -: август 07, 2014, 16:59:06 »

Здравей, нашата сватба понеже е в Бялата къща,а там капацитета на стаите е малък,наехме допълнително за нощувки и Бриз 1, двойна стая 38 лв за края на септември ни предложиха. За другъде не мога да дам информация за съжаление.
Активен
Miraclesimon
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #163 -: август 07, 2014, 18:01:33 »

В нашия хотел 'романс сплендид' ми искат 40 лв. стаята,  но ако намеря за по 20 ще е супер :-)
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #164 -: август 07, 2014, 18:26:24 »

Пф трудно за 20 стаята честно казано..а те разбирам чудесно. Ние също ще имаме доста хора извън града..близо 20 стаи. Но ти пожелавам да намериш в близост до твоя ресторант и хотел на по-добра цена!  good
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines