Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:06:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 171266 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: февруари 16, 2017, 15:49:08 »

Мисля, че и друг път е споделяна статията от този блог, но не пречи пак: http://www.peter.and.bilyana.net/2014/12/23/kumova-rech/ - лесна и свежа разбивка на куска реч, като разбира се, пълнежа трябва да си е ваш, с вашите си спомени и случки.

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: април 20, 2017, 07:54:35 »

Много е неприятно да ти откажат,  остава едно горчиво чувство,  но още по-неприятно е да приемат с нежелание, така че всяко зло за добро.
Помислете добре,  понякога хора,  които поставяме под въпрос взимат нещата присърце и са верни до живот.
За поканата не мисля,  че е задължително,  така или иначе на повечето гости тези имена нищо не им говорят. Просто трябва да разположите текста,  така че да не прави впечатление.
Все пак, които и да са кумовете,  и на тях им трябва време да се организират,  дори и да не смятате да ги ангажирате повече от другите гости с организацията.
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #407 -: април 20, 2017, 20:53:57 »

Момичета да споделя и аз със вас. Моят М покани още веднага за кум един негов приятел и аз разбира се разбрах след свършен факт. Бях доста обидена, но когато този уж негов "приятел" питал дали ще поканя неговата приятелка за кума М му е казал не и той се отказал. Аз лично се зарадвах, но М ми съобщи новината след като вече беще поканил другият си приятел който се ожени в Германия. Прежалих се и поканих жена му за кума, познавам момчето готин е. И 4 месеца преди сватбата приключих с поканите, написах имената на кумовете във всяка една покана, щастлива от факта че сама си ги направих, и доволна че всичко едно по едно се нарежда получих обаждане от кума. Поканите бяха изпратени вече и той ми съобши че кумата по лични причини няма да може да присъства на сватбата  Oh my ... Oh my ... Oh my .... Аз загубих ума и дума, разбирам момичето лични проблеми, обаче голям тайминг както му се казва  shok NO,в деня в който ги изпратихме  cray Поканите се получиха след няколко дена и много се чудих какво ще правя, и като да не повярвам една моя приятелка от детството се съгласи да ми бъде кума  Bravo след цялата тази история  heart и само се надявам от тук нататък да върви по вода. Искаше ми се да споделя цялото това премеждие, сега след като осмислих историята ми е и смешничко как някои хора ще останат изненадани при появата на нова кума  Bravo
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: април 21, 2017, 07:52:30 »

А всъщност нещата са си дошли по местата. yahoo yahoo *YAHOO*И аз първоначално с е ядосах много,но като минаха нещата и на мен ми беше смешничко.При всяка една сватба има и по някакви такива екстри за цвят.
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #409 -: април 21, 2017, 15:44:11 »

Cvete_78, много си права сватба без интересни ситуации няма  tease важното е накрая да си дойдат нещата на мястото  danceg
Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #410 -: август 30, 2018, 12:45:54 »

Здравейте, имам нужда от помощ. Ще кумуваме на наши много близки приятели и искам да им подаря освен стандартното в плика  girl_wink и бутилки с наричане. И тук идва момента, в който не мога да намеря текст за това наричане. Някой дали може да ме насочи?  Girl_hide
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: септември 03, 2018, 16:43:05 »

Едната обикновено е синьо -розова с наричане за първото дете,сребърна за 25 години брачен живот,и златна за 50 години.Друг формат е бутилка за първата брачна нощ.за сребърна и за златна сватба.Изборът е твой,а пожелания за съответната годишнина има в нета доста.Разгледай и това би те насочило да си сътвриш нещо съвсем твое,ако пък използвай готово.
Активен
paolo
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #412 -: ноември 13, 2018, 18:47:21 »

https://optimystica.com/seo-оптимизация/
« Последна редакция: ноември 13, 2018, 19:17:13 от paolo » Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: ноември 18, 2018, 15:41:56 »

Здравейте, скоро отново ни поканиха за кумове. Предишното ни кумството беше преди 3 години, тогава купих само букета. Подаръци не сме си разменяли. Та така искам да попитам какво трябва да купят кумовете. И някой от вас знае ли, какво се слага на кумовото знаме smile искам да посрещнем младоженеца с питка и мед дали е правилно?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #414 -: ноември 18, 2018, 19:20:57 »

https://1prekrasenden.com/planirane-na-svatbata/balgarski-svatbeni-obichai/10-pravene-na-kumovo-dravtze/
Няма правилно и неправилно, щом ти е на сърце да посрещаш с питка и мед, направи го good
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: ноември 19, 2018, 14:49:00 »

Аз съм била кума два пъти - и за двете двойки купихме само чашите. Знам, че по традиция понякога се купува и воала на булката, букета (както ти си направила). На самия ден изненадахме едното семейство с няколко бутилки алкохол (ракия, вино, шампанско), които да отворят на годишнини. И с двете семейства си разменяхме подаръци за спомен. А с нашите кумове пък вместо подаръци решихме да отидем заедно на екскурзия. Така че варианти много smile
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: ноември 19, 2018, 19:16:04 »

Свекърва благодаря smile да даже съм уговорила дъщеричката на моя приятелка да се облече в носия и на вратата на двора ще ги посрещнем с питка и мед.
Бубе и аз това мисля да предложа, да си подарим един уикенд заедно някъде Wink
Ще купя букета и късметчетата с жито. И още един въпрос, може ли вместо кръщелните ни, да занесем в църквата свидетелството за венчание?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #417 -: ноември 20, 2018, 07:18:59 »

Попитайте в църквата, би трябвало да може.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines