Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 06:36:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172815 пъти)
 
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #270 -: октомври 24, 2015, 12:20:09 »

nejla  наистина много лошо се е получило, но продължавайте напред и нека това не ви пречи в организацията на сватбата. Иначе и нашите кумове не са семейство. Той е най-добрия приятел на К , дори не сме си и помисляли за друга възможност. Просто е уникален и знам, че ще направи всичко каквото е необходимо  give_rose докато кумата е негова приятелка от скоро, но виждам, че много държат един на друг. По този въпрос много хора ни разубеждаваха да си сменим кумата, но ние така сме си решили и каквото е писано.  Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 24, 2015, 12:45:19 »

И нашите кумове не са семейство, нямат деца и не бих казала, че сме ги избрали, за да ни бъдат пример в живота. То, ако трябва да се спазват всички традиции, кумовете се предават "по наследство".  crazy
Нас свекърва ми така се опита да ни убеди, че децата на техните кръстници трябвало да бъдат наши кумове. funnytooth
Човек, който дори не познаваме.nea Нямаше шанс да се случи.
Кумът ни и ММ са приятели от съвсем малки, а кумата ни е неговата приятелка. Заедно са от няколко години и други варианти, освен тях не сме имали.
Не знам как бих отказала на покана за кумство. Трябва изобщо да не са ми приятни хората, които ни канят, но всеки разбира нещата различно.
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #272 -: ноември 10, 2015, 00:15:32 »

Да, ей сега... по наследство... Свекървите са за това , да не се слушат ! beating Амаха !!! Избирате си хора, които обичате и са ви приятели. Не мисля , че трябва да са пример, а просто верни хора , които да приближите още по- силно до вас и да знаете , че занапред ви свързва нещо повече от просто приятелство smile good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: ноември 10, 2015, 08:15:13 »

Абе тъй тъй, ама недей да дърпаш дявола за опашката, че не двойна, тройна свекърва може да станеш.  Offtopic Всичко се връща рано ли по-късно. Хубаво е кумовете да са за пример, но понякога просто не се получава. Ние бяхме принудени да поканим най-добрия приятел на мъжо и моята най-добра приятелка, защото нейния приятел изчезна 2-3 месеца преди сватбата ни. Добре се получи. След време ние станахме кумове на момчето, което ни стана кум. Искрено се надявам да сме били добър пример за тях. Тогава бяхме още младо семейство със стаж от 2 г. само. Не сме си и помисляли да откажем кумство, напротив за нас беше чест - някой толкова да харесва нашето семейство, да ни има за пример, за хора от които би получил подкрепа. Колкото и да се омаловажава ролята на кумовете през последните години смятам, че не трябва с лека ръка да се избират. Все повече и повече чувам за случаи - по-големи сестри/братя с половинките си да кумуват. Не го намирам за нормално и удачно.  nea
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #274 -: ноември 10, 2015, 12:44:41 »

Ами какъв пример може да са хора , които са просто гаджета? Утре се разделят и ти зачиташ за кръстник единия от двамата , в зависимост кой е бил по- близкия човек. Хубаво  е да е за пример едно семейство,  с повече опит, като знак за стабилност , устояло на времето , съхранило ценностите и огъня на съпружеските отношения... Но традициите се променят именно заради промяната на живота в наши дни. Ако си  на 25 години и се чудиш кой да ти кумува,  вероятността в обкръжението ти да има много женени млади двойки не е много голяма, да не се лъжем. Модерно е да се живее на семейни начала и това влияе косвено или пряко върху традициите , свързани с  кумуващото семейство. Все по- често кумуве стават приятели на младоженците, които дори не се познават . Не виждам нищо лошо в това.Времената се менят... А това за наследството на кумувете наистина звучи абсурдно в наши дни. То и традиционната българска рокля за венчавка е била червена, ама не съм чула някой да го спазва  Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 10, 2015, 15:12:48 »

Понеже семействата с брак на по 10-15-20г не се разпадат и не се развеждат. Всичко е до нагласата ви. Аз предпочетох кумовете да са ни най-близките приятели. Не са двойка, няма и да бъдат, но винаги ще са част от семейството. smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: ноември 10, 2015, 19:56:02 »

В Турция например кумовете / там се наричат свидетели/ не са двойка, даже може да са от еднакви полове/ или да са 3ма 4ма.  pardon Тъй че различни хора, различни традиции и схващания... Аз съм доволна от моите кумове - както казва Нанси винаги ще са част от семейството ни макар и никога да не са били двойка. А то дори и да семейство от 100 г. пак няма гаранция, че няма да се разделят някой ден. Но и младоженците ако държат на тях, трябва да намерят начин да останат приятели и с двамата.
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: ноември 11, 2015, 15:20:57 »

Все повече и повече чувам за случаи - по-големи сестри/братя с половинките си да кумуват. Не го намирам за нормално и удачно.  nea

fanimira, нищо лично към теб, но има хора които поради финансови или други причини не искат да станат кумове и когато две семейства ти откажат да ти кумуват тогава се замисляш за най-близките си.....така че аз напълно разбирам младоженци които са избрали по голям брат или сестра за кумове.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: ноември 11, 2015, 15:27:37 »

Казах, че аз не го намирам за нормално, иначе не съм никоя, че да съдя хората кого избират. Просто виждам в много близко мое обкръжение, че младоженци споделят как би им се искало и те да си имат приятели за кумове, а не роднини. Друго е да имаш подкрепа от някой извън семейството. А относно финансовата част - лично аз не карах кумовете да ми купуват нищо, защото по това време и двамата нямаха стабилни доходи. Просто се облякоха и дойдоха.  Yes Както си го направиш, така става и с кумовете също!
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: ноември 11, 2015, 15:35:12 »

Аз не исках да те нападам просто споделям мнение, аз също не искам моите бъдещи кумове да му купуват подаръци, много искам да са семейство и след това да са част и от нашето семсйтво не искам да е само прформа, избрахме най-подходящото семейство, нооооо вече  ни отказаха  nea не им се сърдя естествено, но се чудя и ако второто семейство ни откаже кой ще ни кумува Wink ама няма да се отчайвам
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 11, 2015, 15:41:19 »

Финансовият фактор въобще не би трябвало да е пречка, в случай, че са ви наистина толкова близки, за да могат да ви го споделят, а и да разберат, че пари от тях не чакате. Искате подкрепа.. Наистина, ако толкова държите да са те, единственото, което се иска от тях е да се облекат, като можете да им заемете дрехи и толкова.. Та, може да се изхарча и много пари по едно кумство, може и не  pardon

Въпрос на принципи, разбирания и желание..
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: ноември 11, 2015, 15:55:51 »

Аз не исках да те нападам просто споделям мнение, аз също не искам моите бъдещи кумове да му купуват подаръци, много искам да са семейство и след това да са част и от нашето семсйтво не искам да е само прформа, избрахме най-подходящото семейство, нооооо вече  ни отказаха  nea не им се сърдя естествено, но се чудя и ако второто семейство ни откаже кой ще ни кумува Wink ама няма да се отчайвам
Не съм го изтълкувала като нападка, просто си споделяме мненията, които понякога са различни. Успех с другата двойка! Не се отчайвай за 1-вата двойка, явно така е било писано да стане... Ще видиш, след време ще се окаже, че така е станало по-добре.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 11, 2015, 21:15:04 »

Кумуването не е свързано с безкрайни разходи. Кумата държеше да ми купи букета- да сме спазели поне тази традиция, та сумата от 65лв не й пресоли сметката. В действителност, похарчиха повече за визията си,отколкото за нещо по сватбата (подарък, помощ и т.н.)
Ние пък от нашите кумове не сме получили подарък. Имаме картичка от тях и понеже не са двойка, една икона от кумата,която държеше да ни вземе нещо за спомен. Нито сме им казвали нещо за подарък, нито сме ги спирали. Така са си преценили, така са действали. За мен е достатъчен подарък, че се вдигнаха от другия край на Европа, за да дойдат за 1 седмица при нас. smile
Аз бих отказала кумство на двойка, която не ни е достатъчно близка или някой от нас не познава добре другата половинка.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #283 -: ноември 12, 2015, 11:04:39 »

В крайня сметка е важно да ги усещате близки кумовете и да сте сигурни че виждат кумството както вие го виждате. Моите кумове - аз имах твоите представи, традиции, близост, празници и тн... Е оказа се че те не виждат нещатя така и много ми беше болно. След сватбата ни се влошиха отношенията именно защото те си мислеха че са направили достатъчно, а ние с мъжа ми друго очаквахме... Чак сега, година по късно се затоплят пак нещатя..  Та...  Мислете - по добре да са ви близки хора, макар и не семейство и да няма разочаровани, отколкото да спазите традицията и после да ви е тегаво
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #284 -: ноември 12, 2015, 14:57:58 »

Аз не виждам кое му е странното на това някой да ти откаже да ти кумува. pardon
От една страна има различен тип хора. Някои повече се раздават по сватби, други не можеш да разбереш, че са там. Не всеки би се впуснал да танцува на почти всяка песен, да държи реч пред 100-тина гости, диджеят да го подбъзиква редовно, да му се навират апарати и камери пред лицето и тн. Не че е лошо, но има срамежливи хора и такива, които не искат да са в центъра на събитията.
Другата гледна точка е финансовата, да. Когато не ти е ясно в началото всичко, няма да си склонен да приемеш. Ако още в началото се каже какво се очаква от кумовете, е по-вероятно да помислят сериозно и да приемат. При нашето кумуване не виждам как ще бъдат малко финансите. Решили сме да се съобразим с цветове и идея на сватбата, отделно са прически, грим за мен, подаръци за младоженците (дори и нещо символично да е), разходи по транспорта, защото сватбата е в друг град...
Третото нещо са плановете на хората. Нали разбирате, че година по-рано е ясно за отпуски, пътуване, свързани с предстоящата сватба. Не си правим и планове за бебе, защото съм се нагледала на много бременни куми или току що родили. Отделно сме с малко дете и има съобразяване с това. Хората си имат свой живот и собствени идеи за деца, покупка на жилища, пътувания, а сватбите се планират от предната година. Не се сърдете, ако някой ви откаже. smile
В днешно време това дали кумовете са двойка или семейство е просто лично разбиране. Гаранции няма!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines