Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:08:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 171296 пъти)
 
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #255 -: септември 23, 2015, 00:10:32 »

Здравейте момичета  Wink
Аз съм нова тук. Решихме с ММ да си направим сватба август 2016 г. Но ние не живеем в България , та от там идва чуденкАта ми. Избрали сме за кумове близки приятели в България, и понеже тъкмо се върнахме от нашата отпуска там и няма скоро да си ходим се чудя кАк да ги поканим. Ако някой има идеи може да сподели?
 give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 23, 2015, 07:59:36 »

Ние с нашите кумове живеем в България, но в двата противоположни края.. Първото предложение го направихме на импровизирана вечеря по скайп.. Ние тук, те там.. Беше много забавно и мило.. Повече от 4 часа си говорихме  pardon 2-3 месеца по-късно се видяхме отново във Велико Търново на мини екскурзийка и тогава ги поканихме с вино, ракия, торта и тн  pardon
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #257 -: септември 23, 2015, 19:27:21 »

Alexandrova_90 ,
Ами и на мен ми хрумна тази идея за скайп, ние така или иначе се чуваме с тях всяка седмица. Знам че е рано, но просто искам кумата( бъдещата smile ) да ми помага от бг. Даже си мислих да намеря някой да им достави специална торта и примерно ракия докато си говорим smile ?? Или някаква идея?
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #258 -: септември 23, 2015, 20:20:48 »

Alexandrova_90 ,
Ами и на мен ми хрумна тази идея за скайп, ние така или иначе се чуваме с тях всяка седмица. Знам че е рано, но просто искам кумата( бъдещата smile ) да ми помага от бг. Даже си мислих да намеря някой да им достави специална торта и примерно ракия докато си говорим smile ?? Или някаква идея?

Мис, една тортичка с покана ще бъде много хубава изненада smile дори и да не говорите по телефона по същото време, сигурна съм веднага ще получите обаждане  smile

Винаги може една "кошничка с цветя" да им бъде доставена или да направи някой твой близък в България "кумски пакет", който да им бъде доставен. Вътре можете да сложите покана за тях, една бутилка шампанско, кърпички за сълзите, можете да направите един диск с видео уроци за хора и едно голямо шоколадово сърце  Bravo  chee
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #259 -: септември 24, 2015, 17:24:39 »

Особено диска с уроците ми се струва изключително оригинално lol) пък така ще знаят да се стягат в кръста  pleasantry
 good give_rose
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #260 -: октомври 22, 2015, 12:25:08 »

Мiss, ние също не живеем в България, а в Германия, а кумовете ни живеят в Англия, така че просто им се обадихме една прекрасна събота по телефона и ги попитахме дали биха ни кумували, тъй като беше трудно да си напаснем графиците, за да сме по едно и също време в БГ.

Иначе идеята за скайп също е готина smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: октомври 22, 2015, 12:47:20 »

Miss, нашите кумове живеят в друг град. Прибират се през 2-3 седмици. Колкото и тъпо да звучи се наложи да ги поканим по телефона, защото имахме малко драми с църквата. Те не се кръстени, ние много държахме на църковния брак и притиснати от времето, трябваше да ги питаме възможно най-скоро, за да си правим сметката. Е, дорбре, че се съгласиха да се кръстят и решихме тоя въпрос.
След като си дойдоха ги поканихме на ресторант и така отпразнувахме. Дадохме им поканата, те много се развълнуваха. Попитахме ги вече официално. По принцип традицията е да се ходи в тях с питка, вино и т.н, но и тази традиция не спазихме.
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #262 -: октомври 22, 2015, 12:50:26 »

Ние вече ги поканихме по скайп, и те приеха lol) като им направихме няколко снимки на реакцията  blum
Все още не съм организирала изненадата за която мислех с торта и др неща , но и това ще направя smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: октомври 22, 2015, 13:18:20 »

Чудесно! Сигурна съм, че много са се зарадвали. Когато се видите ще го отпразнувате подабаващо. Wink
Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #264 -: октомври 22, 2015, 13:51:10 »

Момичета ние поканихме нашите кумове както по традиция. На вечеря като носихме пиле(украсено от мен), погача с надпис "Честито кумство" направена по поръчка, вино, торта във формата да сърце (за да е темтично всичко) и букет за кумата. Те много се изненадаха и останаха очаровани. Цяла вечер ги канихме , те се дърпаха както по традиция и това беше много забавно. Накрая приеха и вече малко по малко ни помагат в организацията  give_rose yahoo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: октомври 22, 2015, 14:04:23 »

bibio, браво на вас. Вие изцяло сте си спазили традицията за покана. smile Дано да нямате проблеми с кумовете по време на организацията, защото какво ли не се случва. Стига да имат желание ще ви помагат. smile
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #266 -: октомври 22, 2015, 15:21:17 »

Ами следващото ми пребиране в България ще е май месец smile а на младоженеца малко преди сватбата . Затова някой ще им достави изброените неща smile ( малко се повтарям   blush )
Браво ! При вас се е получило супер!
Always and forever права си ! Дано никой няма проблеми с кумовете smile аз за сега не мога да се оплача! Не искам Да казвам голяма дума, защото после ще подсмърчам сигурно  girl_impossible
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #267 -: октомври 23, 2015, 15:43:22 »

Ние нашите кумове ги поканихме миналата седмица, но то беше само питането и отговора. Аз искам да си ги поканим по традиция след като е готова поканата. Кумът е най-близкият приятел на ММ, заедно са от 1 клас и са много сладки с тяхното приятелство. Това бяха първите хора, с които се запознах, от приятелите му и се харесахме веднага. Винаги сме си казвали,че просто това са хората-той е точно тип, който ще се погрижи за гостите,ще се раздаде на сватбата, а с кумата сме си приятелки не по задължение .Бяхме малко притеснени,че може да ни откажат, защото лятото им се роди второ детенце и да се плашат да се ангажират, но НЕЕЕ. Много се зарадваха и веднага приеха. Кумът  попита "Вие какво си представяте като кумство,какво очаквате от мен?" и двамата бяхме категорични,че искаме да сме в такива отношения , както сме сега,че и по-близки и че сватбата е само един ден, а ние искаме да сме си приятели до живот и те да ни напътстват в брачния живот, тъй като имат 5 год опит.Сега ще им мислим някоя изненада за официалната покана.  heart
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #268 -: октомври 23, 2015, 17:47:12 »

Здравейте , мацки ! Ние поканихме нашите кумуве по шаблон , но те ни отказаха , че били млади... затова избрахме други наши приятели. Мен ме разочарова , че ни отказаха . Младо семейство били, нямали деца , а традицията повелявала да са улегнало семейство с наследници ...дрън ..дрън blush
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #269 -: октомври 24, 2015, 00:57:00 »

Радвам се , че сте намерили точните хора за Вас  Bravo addicted to you
Nejla много кофти се е получило , но всяко зло За добро. И на мен ми мина през акъла ако направя изненада и ми откажат.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines