Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:37:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172278 пъти)
 
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 26, 2014, 14:05:51 »

Само да кажа, че вие на тях сте им кумци, а те на вас ще са ви кумове smile Иначе за изборът на двойка или не, си е до лични разбирания и желания. То вече нищо не е, както е било на времето. Ние избрахме да спазим традицията не само да са двойка, а семейство. Аз винаги съм си представяла, че това трябва да е така, защото влагам специален смисъл в думата кумове Wink
Всички хова сме различни, за това и светът е толкова пъстър и хубав  good
Активен
arwen5
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #121 -: октомври 26, 2014, 14:52:23 »

Само да кажа, че вие на тях сте им кумци, а те на вас ще са ви кумове smile Иначе за изборът на двойка или не, си е до лични разбирания и желания. То вече нищо не е, както е било на времето. Ние избрахме да спазим традицията не само да са двойка, а семейство. Аз винаги съм си представяла, че това трябва да е така, защото влагам специален смисъл в думата кумове Wink
Всички хова сме различни, за това и светът е толкова пъстър и хубав  good

Това не го знаех къде се използва кумци и къде кумове, благодаря за уточнението  give_rose Ами ние тъй като нямаме близко семейство, затова имаме свободата да избираме. И точно защото и на мен смисъла в кумовете е доста специален, предпочитам да са много близки хора smile Пожелавам ви незабравим ден (ако не е минал  Winkpleasantry
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 26, 2014, 20:20:54 »

О, мина съвсем скоро. smile Благодаря все пак. На вас също успех с кумовете и с организацията като цяло. Търпение и позитивизъм!  give_rose
Активен
Shusha_sf
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



« Отговор #123 -: януари 25, 2015, 06:24:57 »

Здравейте, предстои ми сватба, моля ви да ми разясните всичко свързано с кумовете, тъй като си нямам никаква представа, прочетох всичко до момента във форума. Интересува ме как се канят, трябва ли да им купуваме нещо, традиции,в ресторанта разни игри и т.н Много ще съм ви благодарна Bravo
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: януари 25, 2015, 13:55:59 »

 И ние си имаме кумове вече!  danceg Бяха доста изненадани от поканата ни, но много се зарадваха и развълнуваха. Притеснявах се как ще мине, но беше по - добре от колкото си представях  smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 30, 2015, 12:53:19 »

Момичета в неделя ще се събираме с кумувете вкъщи и ще им дадем поканите.Понеже не са двойка решихме да се съберем у нас  ! Въпроса ми е кои бяха задължителните неща , които се взимаха , когато се ходи да се канят кумуве ?? smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 30, 2015, 13:01:09 »

Ние ходихме с погача, вино,ракия, понеже беше около Коледа носихме и коледни подаръци,които да останат за спомен, за съжаление обаче ни отказаха sad
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 30, 2015, 13:09:25 »

lorka888, защо са ви отказали?  girl_impossible От това винаги съм се притеснявала, как се отказва и как се приема отказ в такава ситуация, много гадно  NO
Нашие кумове не са двойка и ние по западен обичай ги поканихме аз кумата, а младоженецът кума. Не сме следвали традиции, аз занесох на кумата вино и бонбони, и покана, която бях направила сама. Младоженецът пък без нищо, просто така паднал на колене и му предложил  ROFL
Онзи ден пък изненадващо нас ни поканиха за кумове, като ни подариха фикусче в саксия, присадено от техния фикус, много ми хареса символът и ще си го отглеждам с много любов.  blush
Искам да кажа, че не мисля, че има някакъв задължителен етикет, направете го така, както го чувствате.  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 30, 2015, 13:11:18 »

О, това е много тъжно, lorka888. Много неприятно, но спокойно нашите пък кумове имат проблеми и много се притеснявам да не вземат да се разделят преди сватбата   shok. Да трябва в последния момент да търсим други...  NO cray
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 30, 2015, 13:21:50 »

Оооо това не е нищо, отказаха ни цели 3 пъти. Първо поканихме кръстницата на мъжа ми, тя каза че не са минали по този път и поради тази причина не желаят да ни кумуват. После поканихме нейния брат,който пък ни отказа (до колкото разбрах ама не съм сигурна) защото според тях трябва да поканим наши приятели с който се виждаме постоянно. После поканихме наш приятел с който се виждаме не чак постоянно но когато имаме възможност, той ни отказа защото според него трябва да поканим женена двойка по-голяма от нас,за да ни напътства. Сега поканихме един колега на моят мъж, който казва че няма проблем,но много се притеснява да не ни изложи,защото не може да играе хора. За сега нито е потвърдил,нито отказал, но искрено се надявам да приеме, първо защото е много готин човек и защото ако и той ни откаже вече ще бъдем съвсем на ръба на отчаянието sad.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 30, 2015, 13:28:16 »

Ама че късмет  nea Много неприятно... винаги съм си мислела, че за да откажеш такава покана, трябва да имаш сериозно основание, а това ми звучи някак странно. Но явно не са били вашите хора и всичко е за добро  give_rose Нашият кум също не може да играе хорА, но това няма да го спре да прави шоу и да се забавлява. Това е най-важното, да бъде до вас в този важен момент и да ви бъде свидетел, всичко останало са подробности. Стискам палци да не се откаже!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 30, 2015, 13:31:32 »

Щом нямате някоя двойка приятели, които да поканите, може да е и някой близък приятел/приятелка с половинката, с която да се сближите... По принцип кумуването е свързано с доста разходи (казвам го от личен опит), така че съобразете и двойката с това, да може да си го позволи... Може тези хора да ви чувстват достатъчно близки, но да няма възмоност...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 30, 2015, 13:40:05 »

Парите са основното оправдание. Моя близка приятелка кумува миналата година и каза, че всичко им е излязло към 1500лв. И каза - никога вече!
Ние нашите кумове още преди години им бяхме казали, че ако се заженим - те ще са. И онази вечер след годежа, веднага и писах във скайп и тя каза, че ще си помислят. На следващия ден,ми написа: "Ние вече сме сигурни, а вие?"
И така, ние си имаме кумове. Но понеже сватбата ще е в чужбина им поемаме самолетните разходи и нощувките тук, в БГ... нз. Дори си мисля, че ако тя си хареса рокля от тук, ще я купя и така. Въпреки, че сега именно това, ме спира да запазя часове в общината, но...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 30, 2015, 13:50:31 »

Знам,че е свързано с разходи. Един колега ми каза "Който най-мразиш,него покани". Аз не искам нищо да ми купуват става въпрос за неща като чанта,букет и там каквото се купува от тях. Единствено се иска да присъстват. Не държа и на скъп подарък. Смятам,че колкото ще излезне на всеки един от поканените толкова ще им струва и на кумовете самото мероприятие. Може и да не съм съвсем права,но ако парите са проблем винаги има начин да се обсъдят нещата. Не е задължително да са облечени супер скъпо. Аз винаги за такова мероприятие си купувам нов тоалет, който не ми събаря месечния бюджет. Но всеки си решава сам дали желае да бъде свидетел. Аз много ще се радвам ако някой ме покани и ако нямам финансова възможност ще споделя, пък те да си решат дали ни искат или не.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 30, 2015, 13:50:58 »

Аз не знам защо се смята за необходимо кумовете да влагат толкова средства? Едно време, когато действително за кумове са се избирали по-възрастни семейства, е било нормално да помогнат на младите, да речем. Но сега не виждам смисъл да се товарят финансово, защото времената са трудни, особено за един млад човек, не ми се струва редно да очаквам да ми се купува воал, букет и каквото беше обичай да се купува от кумата. За нас е важно да бъдат там и да споделим празника, ще си разменим някакви подаръци, ще ми помогне с изработката на някои дреболийки и това е всичко, което очаквам от кумата. От кума очакваме да бъде атрактивен и да заразява с настроение гостите, защото му се отдава. Но нищо материално не очакваме от тях и им го казахме. Както и доколкото разбрах, от нас не очакват нищо за нашето кумство. Мисля, че всичко е въпрос на уговорка, но наистина е тъжно хората да се отказват от такава чест поради финансови причини, не е редно за мен това да е фактор в такива взаимоотношения.  nea
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines