Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:13:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 171305 пъти)
 
patence
Гост
« Отговор #105 -: септември 12, 2014, 17:59:19 »

Здравейте дами, ние с мъжлето измислихме подаръка за кумувете, но искаме преди да им го дадем в ресторанта да ги накараме да си го "заслужат" с някаква интересна игра. Смятам, че не е редно всички игри да са насочени към младоженците тъй като и кумувете са много важни фигури в този ден и ще е хубаво да насочим малко вниманието и към тях. Някой да е чувал / виждал такив тип игри? 
 chee chee chee
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: септември 25, 2014, 09:58:19 »

patence, аз ти предлагам следнта игра за кумовете. Обикновено я играят само младоженците, но в случая може и с кумовете.
Двойката сяда с гръб и си разменят по една обувка. DJ задава въпроси "кой обича да си поспива до късно", "кой изхвърля боклука", "кой е по-романтичен", "кой стои повече в банята" и др. такива. Двойката отговаря, като вдига обувката на този, който го прави по принцип. Получава се много забвно изживяване не само за тях, но и за всички.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #107 -: септември 26, 2014, 11:05:28 »

Направете тази игра с табели, на които пише: АЗ, ТЯ , АЗ, ТОЙ, общо четири - две за булката и две за младоженеца. Предлагам ви да вдигате табели в место обувки, тъй като и аз правя тази игра понякога и от собствен опит зная, че за гостите не винаги е ясен отговора на въпроса. Освен това се губи време до като се обуят младоженците и опразнят дансинга, особено когато младоженеца реши да си връзва връзките, след поредната изпита чаша с алкохол. Идеята на тази игра е да се случи нещо различно и интересно на дансинга, но без да се отнема много от времето за танци. По тази причина често пропускам тази игра и я правя само ако хората се уморят от танци и решат в купом да починат, но това се случва рядко. През цялото време на сватбата има достатъчно ритуали и други игри, с които достатъчно се накъсва времето за танци. Внимавайте да не досаждате на гостите, като постоянно им прекъсвате танците с разни игри или изказвания по микрофона. Губят интерес към дансинга и им доскучава. smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: септември 26, 2014, 13:34:15 »

Съгласна съм с  AIVEN.  Bravo  Прекалено много игри стават досадни за гостите, поне според мен. Но пък затова се обръщаме към професионалистите - те би трябвало да усещат обстановката и да знаят в кой момент какво е подходящо smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: октомври 19, 2014, 16:14:02 »

Кога е нормално да се поканят кумовете?  give_rose Гледам, че в темата се пише предимно за покани 2-3 месеца преди сватбата. Това нарочно ли е, така ли се прави по принцип или просто хората се двоумят дълго време? Защото ние сме избрали кумовете, още преди да се сгодим, макар че те не го знаят. И все пак до сватбата има 7-8 месеца и не знам дали да не изчакаме с поканата. Иначе те са ни много близки приятели - не са двойка, но се познават много добре (всъщност ние всички бяхме съученици в гимназията и ми се струва много естествено продължение на взаимоотношенията ни). Та просто исках да питам как се прави по принцип? Да не би да избързваме.  girl_impossible
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: октомври 19, 2014, 19:38:39 »

Кога е нормално да се поканят кумовете?  give_rose Гледам, че в темата се пише предимно за покани 2-3 месеца преди сватбата. Това нарочно ли е, така ли се прави по принцип или просто хората се двоумят дълго време? Защото ние сме избрали кумовете, още преди да се сгодим, макар че те не го знаят. И все пак до сватбата има 7-8 месеца и не знам дали да не изчакаме с поканата. Иначе те са ни много близки приятели - не са двойка, но се познават много добре (всъщност ние всички бяхме съученици в гимназията и ми се струва много естествено продължение на взаимоотношенията ни). Та просто исках да питам как се прави по принцип? Да не би да избързваме.  girl_impossible
Ние поканихме "избраниците" преди 2 седмици. Сватбата е на 6ти юни, но предпочетохме да е по-рано. Не че е имало изненада или нешщо такова, беше ясно че ще са те. Даже тях май не изненадахме. Не мисля че има значение кога, вече вие ще си прецените според ситуацията. Например ако се очаква да има по-сериозни харчове за кумовете, по-добре да знаят по-отрано и да имат време да се подготвят.
При нас го няма този момент, изобщо няма да ги натоварваме с букета ми, воала ми или каквото там се купува / срещнах много варианти какво се купува от кумовете, дори халки   Oh my .../, но изборът беше ясен, затова напрво си ги питахме.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: октомври 19, 2014, 21:25:45 »

О, да, и на мен би ми било неудобно да ги ангажираме финансово, достатъчно е да бъдат до нас в този важен момент и ако се наложи, да ударят едно рамо за подготовката при спешен случай, но като цяло не искаме да ги товарим. Май решихме, че идната седмица ще ги поканим все пак. Нямам търпение  yahoo
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: октомври 22, 2014, 11:41:16 »

Аз искам да попитам дали кума може да ни стане сестра ми ?  heart
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: октомври 22, 2014, 11:57:01 »

Здравей  smile Проучвала съм въпроса и ако е само за граждански брак, без църковен, няма проблем. Църквата обаче по принцип не позволява кръвни роднини да кумуват, защото кумството се счита за един вид сродяване и го виждат все едно да се ожениш за брат си. Чувала съм, че някои попове правят изключение, но по принцип не е редно, уж.
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: октомври 22, 2014, 12:21:35 »

Значи отпада , като вариант , защото ще имаме  и граждански и църковен брак ! Попринцип си имахме кума , но от нейна страна няма никакъв интерес , какво се случва с подготовката и т.н. Да не говорим , че даже не се обажда да ни чуе как сме , дори и без да става въпрос за сватбата  cray Аз не искам да е на 100 % ангажирана с нас и нашата сватба , но поне малко интерес да има да пита докъде сме , как вървят нещата !  cray cray cray
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #115 -: октомври 22, 2014, 13:50:32 »

vstambolska да ти кажа и с наашата кума имаше подобен проблем и и аз се бях отчаяла...

И когато стигнахме до караниа и скандал, в крайна сметка се оказа че
- момичето проучва само за задълженията си в деня на сватбата и за моминското , защото не е разбрала че искам да ми помага и за другото
- има адски много лични проблеми и в работата и семейни и не искала да ме занимава преди сватбата, за да не ме изнервя допълнително, за това не ми се обажда


След като поговорихме и тя разбра че аз очаквам от нея интерес, а пък аз разбрах че и на нея не и е лесно, нещата се нормализираха.
Написах и списък със задачки , и поне веднъж седмично се чуваме за да го обсъдим ако не се видим.  smile

Пробвай да поговориш с девойката, може пък и да се изненадаш. В крайна сметка както говорихме с една съфорумка - тя няма как да гадае какво очакваш от нея и това че ти мислиш че нея не я интересува, не значи че тя мисли че е така...

Успех
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: октомври 22, 2014, 14:28:32 »

Аз съм и казала какви са задълженията и в деня на сватбата . Също така , че не искам да натоварвам нито нея , нито кума с разходи по сватбата , че ние ще си вземем и организираме всичко.  sad Звъня и да я чуя как е поне 2 пъти седмично, но отговор след това няма. Аз разбирам , че всеки си има лични проблеми , но не разбирам как не може да ми се обади поне за 2 минути да се чуем.  cray Не знам ще видим какво ще стане.  cray
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: октомври 22, 2014, 14:34:00 »

Много странно, изведнъж ли започна това поведение?  sad Предполагам, че щом си я поканила за кума, се предполага, че сте си близки... Аз може би бих измислила нещо, за което държа да ми помогне и бих я търсила до дупка, не може да откаже да говори след като е приела да е кума. Ако успееш да се чуеш или видиш с нея, може би по-ясно ще си проличи дали е липса на заинтересованост и уважение или наистина има някакъв проблем. Не знам, много деликатна ситуация е това  resent
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: октомври 22, 2014, 14:49:30 »

 Anne_Shirley познаваме се  още от ученическите години и винаги сме били много близки. Когато и казах , че искам тя да ни е кума беше много радостна.Просто не знам на какво се дължи това нейно поведение !  huhhuh.gif Ще изчакам още малко и ако нещата нямат някакво развитие , ще мисля кого да поканя за кума !  girl_cray3
Активен
arwen5
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #119 -: октомври 26, 2014, 13:11:46 »

Тези традиции относно кумовете са доста натоварващи  crazy Ние ще имам двама кумове и една кума. Кумата ми е най-добрата приятелка от ученическите години и не минава и ден, в който да не се чуем още със ставането от леглото  danceg А двамата ни кумове са най-добрите приятели на ММ още от детската градина и откакто им казахме са във възторг. С ММ сме заедно от 7 години и всички се познаваме и мисля, че ще е много забавно. Първоначално като говорих за брак и кумци мислихме да поканим третия най-добър приятел на ММ и неговата приятелка (за да се придържаме към традицията да са двойка), но тя веднъж не се е сетила да ми звънне да ме чуе как съм, а аз съм го правила (но в един момент писва). А и от ученичка знам, че моята най-добра ПР ще ми е кума. Затова решихме като по-шантаво семейство да имаме 2ма кумове и 1 кума  yahoo  А това как ще протекат нещата в църквата и в ресторанта ще го мислим допълнително и няма да се напрягаме. Няма да има неща от сорта "горчиво на кумовете" и прочие. И след като някои попове разрешават да се сключва църковен брак по време на важни пости за повече пари, няма право никой да ме съди кумовете дали са женени, двойка или т.н. Официално ще се съберем ще направя вечеря и ще им подарим бутилка ракия с надпис "кумова ракия", а на кумата "вино за кумата". Няма да ги натоварваме с разходи, ако те решат да поемат нещо ОК. И само си представете танца на булката с двама кумци  danceg Традициите са важни, но нека не им робуваме  pleasantry И се извинявам за дългия пост!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines