Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 17:22:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172407 пъти)
 
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 23, 2014, 15:34:40 »

Сватбата ще си я плащаме сами, или с някаква много малка помощ. Репликите на неговите родители са "щом имате пари женете се" ,а на майка ми "ти нормална ли си? Защо не вземете само да подпишете?"... баща ми благоразумно си замълча милия smile, но и майка ми смята че щом ще правим сватба и той има кръстник, трябвало той да ни кумува и се опитва да ми втълпява някакви суеверия... crazy
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 23, 2014, 15:36:33 »

vania_kk, може и вас да са ви натрапили, както се опитват да ги натрапят и на мен huhhuh.gif
Вероятно родителите на кръщелника ти и твоите си се разбират и си уреждат нещата както на тях им харесва!
« Последна редакция: юни 23, 2014, 15:39:12 от Vampire13 » Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 23, 2014, 15:42:36 »

Мале, мале, всичко има по този свят и това си е! Много неприятна ситуация. Най-добре е да поговорите внимателно с родителите ви и с хората, които може би очакват, че ще бъдат поканени за кумове. Обяснете нещата както са и какво бихте искали за вас като двойка. Много са сложни човешките взаимоотношения, от опит мога да кажа, че наистина човек гледайки от страни си казва: "На мен така, ако ми направят, аз ...", да, ама не! Като ти дойде до главата се налага да правиш много компромиси, за да има по-малко сърдити и накрая пак някой е направил компромис с теб и гледа накриво! sad
Активен
vania_kk
Ентусиаст
**
Публикации: 52


« Отговор #93 -: юни 23, 2014, 15:45:07 »

в интерес на истината на мен не ми пречи да им кумуваме....не ни ангажират финансово с нищо, но ММ е малко против тези неща. Не се познават, не чувства комфортно и така....ама родителите да си правят сметката без се допитат - не ми харесва, в крайна сметка не сме деца...... beating
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 23, 2014, 15:50:28 »

Vampire, майка ти силно си противоречи. От една страна ти дава идея само да подпишете, но като си казала, че искаш нормална сватба, ти е припомнила кои са ви кумовете.
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 23, 2014, 15:58:03 »

Аз също смятам, че за кумове трябва да се изберат хора, с които сте близки. Нали идеята е те да Ви помагат и съветват ако се налага. Как ще се случи това, ако се виждате веднъж на 5 години и не знаете нищо един за друг. yahoo
Нашите кумове дори не са двойка /тепърва ще ги запознаем, а кумата ни е омъжена/, но наистина са ни много близки. Това са хората,  за който първо се сещам ако имам нужда от помощ, ако имам нужда да споделя нещо, ако искам да отпразнувам нещо или ако просто имам нужда да си пийна тази вечер.  smile
Кумът ни е най-добрият ни приятел - винаги и във всяко отношение можем да разчитаме на него - доказано е  Bravo
Кумата ни от години живее в Италия, но това не пречи да се виждаме поне веднъж в годината, да се чуваме по скайп всяка седмица и т.н. И въпреки, че е толкова далеч - когато си говорим мога да и споделя много съкровенни неща без да се притеснявам, че няма да ме разбере или ще се обиди /с нея съм израсла и се познаваме от бебета  smile/

Аз не бих направила компромис с това.
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 23, 2014, 15:58:45 »

Ще поговоря пак с милото, и се надявам да се вслуша.... Готова съм да се извиня и на въпросните хора, но е глупаво nea да ми се натрапват хора дето не познавам, а май и той не ги познава...
Като правех списъка на гостите той каза имената на тези дето са кумували на родителите му и децата им, едното от което му е кръстник, но и двете деца да женени и не е сигурен дали имат по 2 или единия 2 а другия 1 дете.....Не знае имената на въпросните деца, дори незнае имената на половинките им?! А това хич не ми изглежда като да са си близки  angry
« Последна редакция: юни 23, 2014, 16:02:38 от Vampire13 » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #97 -: юни 23, 2014, 16:01:05 »

Нашите на времето така са се оженили- с кумове с по 30 години по възрастни от тях, които майка ми казва че тогава е видяла за пръв и последен път.
Навремето все пак  кумовете са поемали доста голяма част от разходите по сватбата, а и са се водели наставници на младото семейство, които да ги напътсват и да им помагат през годините. Затова се е избирала някоя по- възрастна , опитна , женена двойка, и обикновено се е спазвала традицията родителите да изберат кумовете на децата си

В днешно време хората избират сами, даже бях на сватба с двама кума (мъже) Нямаше църковен брак и беше много весело. Младоженците бяха избрали най-близките си приятели. Има сватби , на които кумовете се запознават чак на сватбата, има и като моя случай , в който уж са най-добрите ни приятели, пък вземат че се залюбят smile

Vampire13 Според мен щом родителите няма да плащат и не са толкова заинтересовани (и твоите и неговите) изобщо няма за какво да се притесняваш.smile В крайна сметка това Е ВАШИЯТ ДЕН. Един нормален разговор, все пак големи хора сте - ще се разберете.

Аз нашите (и на двама ни родителите) като почнат да капризничат, ги плаша с това, че още малко да продължат и ще си видят внуците на кукуво лято smile Винаги действа безотказно smile biggrin
Toва е в кръга на майтапа разбира се

vania_kk  - В твоя случай, винаги можеш да откажеш - така и младоженците доволни и вие доволни. Ако питаш мен - звънни му на това момче и го изкарай на кафе само него и си поговорете нормално smile И на него ще олекне и на теб - без да намесвате родителите ви
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 23, 2014, 16:07:09 »

дай боже да се появи и внуче, с което да заплашвам...., сигурно много проблеми ще се решат лесно! Wink
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 23, 2014, 21:56:32 »

Ще поговоря пак с милото, и се надявам да се вслуша.... Готова съм да се извиня и на въпросните хора, но е глупаво nea да ми се натрапват хора дето не познавам, а май и той не ги познава...
Като правех списъка на гостите той каза имената на тези дето са кумували на родителите му и децата им, едното от което му е кръстник, но и двете деца да женени и не е сигурен дали имат по 2 или единия 2 а другия 1 дете.....Не знае имената на въпросните деца, дори незнае имената на половинките им?! А това хич не ми изглежда като да са си близки  angry

Желая ти успех с милото и се надявам да си изберете кумовете, които Вие искате  good
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юли 11, 2014, 09:29:05 »

Мисля да ви споделя, че при нас се случи като при Миленката. Запознахме кумовете, когато ги поканихме да ни кумуват и те много се харсаха. После продължихме да си излизаме заедно, а се оказа, че и те са си излизали и поотделно и вече мога да кажа, че и те са двойка smile Много са сладки и влюбени и аз много им се радвам. Някак мн ми е мило, че сякаш ние сме ги събрали. smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #101 -: юли 11, 2014, 09:41:44 »

Хахахахаах Miele скъпа определено с теб ще ни бъде интересна годината smile Кой какво прави ние с теб вървим успоредно хаха
Много се радвам за вашите кумове, сега предполагам разбираш голямата ми емоция когато нашите се сгаджосаха... Толкова е мииилоооо и сладко и да, чувстваш че ти си ги събрал  heart

По този повод, ние обмисляме вариант да им подарим полет или гмуркане за двойка.
Наскоро попаднах на един сайт (видях реклама във фейсбук) . Имат всякакви видове екстремни неща, има пакети озаглавени "подарък за младоженци", като разбира се може веднага да бъде преименувано според случая.Има полети с парапланер, парашут , балон, малък самолет... всичко, и евентуално подаряват и бонус ветроходна разходка в морето. Има и гмуркане , езда....Пакетите са на различни цени , според бюджета на всеки.
Ние гледахме да им вземем пакет за около 200 -300лв. smile
Вижда ми се добра идея, защото ние ще го купим, а те сами ще решат с какво искат - да летят, да се гмуркат или нещо друго, кога искат да го направят и откъде (Има опции за София, Варна, Бургас....) Могат да си го съчетаят с почивка... smile blum
Това е сайта ако някой се интересува: http://www.skyvision.bg/оригинален-подарък-за-мъж/поръчай-подарък

Те попринцип и двамата нашите обичат такива екстремни неща и мисля, че ще им бъде интересно.
Ако все пак ни изпреварят и решат да си направят един такъв полет преди ние да сме им го подарили, си мислим да им купим часовници - от една серия , комплект мъжки и женски... Или ще мислим нещо друго smile
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: август 04, 2014, 09:55:09 »

Искам да попитам дали бутониерите за кумовете задължително трябва да са естествени цветя. За младоженеца е роза от моя букет, но за кумовете се чудя какви да са
Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #103 -: август 10, 2014, 23:15:17 »

Искам да попитам дали бутониерите за кумовете задължително трябва да са естествени цветя. За младоженеца е роза от моя букет, но за кумовете се чудя какви да са

Дали е задължително не знам, но за мен естетически е по-красиво естественото цвете.
В крайна сметка направи така, както го чувстваш.   good
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 11, 2014, 06:27:23 »

Моля за идея за подарък на кумата: кума и кумата не са двойка, ще взимаме отделни подаръци. Кумата е сгодена, живеят извън страната. В този смисъл не е подходящ подарък почивка тук. За всичко останало, което предложа, казва, че си имат. Идеи?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines