Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:54:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 171263 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #45 -: май 13, 2014, 11:49:10 »

Мацкииии - имам въпрос...
А зи преди съм питала ама да питам пак -  само за църквата ли е проблем ако на нашите кумове после ние сме им кумове? Смисал за гражданско няма проблем доколкото знам, обаче чувам много противоречиви мнение.

В църквата имали регистър , и следят
В църквата нямало регистър и нямало как да проследят
Грешно е заради божите закони (кумовете стават роднини и попринцип не трябва да се женят)
Кумовете могат да се оженят, но не може ние да им кумуваме на тях
.............

Хиляда варианти съм чувала вече... Аз мисля че един вид си е грях за самия теб в очите на църквата (ако си достатъчно вярващ), но иначе няма кой да те спре...

 angry оххх тотално се обърках crazy
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 13, 2014, 11:56:50 »

На сватбата на сестра ми първо разрешиха аз с приятеля ми да сме кумове ( по принцип е забранено- роднини сме). Станаха едни техни приятели, които миналата година се ожениха ( нали и това е уж забранено). Познавам и случай, на който и двете двойки са си кумове една на друга, май вече никой не гледа кой какъв е , а щом се жениш имаш пари, съответно плащаш....

Вече толкова мнения има по въпроса, че не е истина.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #47 -: май 13, 2014, 13:03:31 »

Значи в крайна сметка аз го разбирам така - ако самия ти си набожен и си държиш на тези неща - не го правиш и се съобразяваш, ако си вярващ , но не толкова богобоязлив - реално няма законова причина която да те спре........
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #48 -: май 13, 2014, 14:00:30 »

milenkata най-добре питай в църквата, защото въпроса е много спорен, ние имахме подобна ситуация, моят приятел е бил кум на бъдещите ни кумове, когато запазвахме дата за църквата диретно попитах и ни казаха, че за тях не е проблем, важното за ритуала е виното и хляба (като символи), разказа ми, че кумството се е зародило на много по-късен етап и обикновено се избирала по-възрастна двойка, която да дава съвети на младото семейство, сега нещата са много по-различни и можем да изберем когото искаме...Но има църкви, в които не е "позволено", така че тръгни от там. smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #49 -: май 13, 2014, 16:19:03 »

Яснооо с питане до Цариград - благодаря момичета
Активен
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #50 -: май 13, 2014, 18:38:38 »

Здравейте момичета,най после и ние получихме положителен отговор.първия път попитахме едно семеиство което се пада комашини,но мойто мило не им е кум,само неговите родители,но казаха нестава,втория път попитахме едно приятелско семейство а те ни отвърнаха,,вече бяхме кумуве,пък и сестра ми подготвя сватба,,ние нали им казахме че ще си купим всичко,само да приемат но те не,,сега попитахме едно друго семейство и те казаха да,не съм вярвала, че ще е толкова трудно,но важното е че приеха иначе щяхме да се откажем!
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #51 -: май 14, 2014, 15:52:42 »

И ние сме така, много зор с тези кумуве  cray
Имаме 4 приятелски двойки и семейства, които са ни много близки. Първите не могат защото момичето ще е бременна на сватбата в осмия месец и няма да може.
Вторите бяха кумове миналата година и сега си купиха жилище и го оправяту, не искат да се натоврават с още разходи, въпреки че им казахме, че ще си набавим всичко.
Третите не могат, защото на момчето майка му почина миналата година и няма как сега кумове.
Последните - момичето беше бременна и направи спонтанен аборт наскоро и ни е страх да ги питаме, още се възстановяват психически и не искаме да ги занимаваме. 
И така още нямаме кумове, ще питаме сестрата на милото и приятеля й.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 14, 2014, 16:14:56 »

Охххх много неприятно така с кумовете.  Вярно че си е задължаващо ( малко или много ) но пък е нещо много хубаво и носи само положителни емоции.
Svetla_24, задължително ли искате да са двойка или семейство? Ние например решихме, че искаме моята най-добра приятелка и най-добрия приятел на мечо. А и да ти кажа, да си имате на ум, ако са двойка ( неженени )  има някаква вероятност да се разделят и после да е мн гадно като се събирате и виждате или пък съвсем да не можете да се съберете 4мата. Мен това ми беше една от причините да не избера нито една приятелска двойка, ние сме първите в компанията които ще се женят, а другата причина беше, че исках най-добрата ми приятелка да ми е кума. Иначе моят съвет е да не питате другата ви приятелска двойка, които са загубили бебчето, защото това си е голям шок и най-вероятно няма да им е до такива събития. Стискам палци да намерите вашите кумове.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #53 -: май 14, 2014, 16:20:30 »

Aз пък мисля че последните може и добре да им дойде, ще бъде разсейване да впрегнат мислите си в нещо друго и да се оттърсят от мъката... но трябва да им го кажетет по подходящ начин.

Иначе относно двойки, семейства и тн... в началото с мойто мечи подходихме като Miele и избрахме най близките си по отделно приятели, точно защото в днешни времена и женени и двойки и тн. се разделят, но пък писах по - горе какво се получи... така че гаранции няма за нищо  heart

Пожелавам ти успех с намирането, да наистина си е разход да си кум/кума така че донякъде е разбираемо да срещате отказ, но пък от друга страна, за мен това е голяма чест и би ми било много гадно да откажа. Все пак винаги се намира начин за спестяване на пари ако има желание, пък и вече самите младоженци си поемат повечето разходи... не е както кумовете на нашите са им подарили първия автомобил в живота хахах
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #54 -: май 14, 2014, 16:28:36 »

Благодаря ви много за подкрепата!
Да, и ние така почнахме да мислим за самостоятелни приятели, които не са обвързани. Бях на една сватба с кумове най-добри приятели, които не са двойка и същевременно си имаха гаджета и в ресторанта бяха разделени с приятелите си няма как и ми се стори малко неприятно, не знам....
Да, ако са двойка и после се разделят ще е неприятно, ох... много мислене..  pardon
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 14, 2014, 16:59:24 »

И нашите кумове не са двойка или семейство. Просто така се получи.
Винаги сме знаели кой ще ни бъде кум ако решим да се оженим, за кума избрахме моята най-добра, с която сме израснали заедно. На масата при нас смятаме да вземем и мъжът й, за да не са разделени.
И така girl_wink
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 14, 2014, 19:21:27 »

Според мен това да не ви кумуват някои от четирите двойки си има предимство. Ако се познават и помежду си тези четири двойки и, ако и те ви имат за близки, ще стане кофти, ако изберете една от четирите. Много ми стана криво, когато една приятелка не ме покани за кума, но после си дадох сметка, че сме три най-близки приятелки нейни и ще е криво, ако е някоя от трите. Тя просто избра четвърта.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #57 -: май 15, 2014, 08:37:48 »

Да, трите двойки се познават и се събираме заедно често smile
Една пък моя колежка каза, че сме като в турски сериал с избора на кумовете biggrin  Но както съдбата ги подрежда нещата не можем да поканим никоя от тези двойки, така че може и по-добре да е така.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 19, 2014, 13:06:03 »

Да споделя радостта си... Нашите кумове вече са официално поканени! Официално получихме и тяхната подкрепа и "Да"  yahoo
Връчихме им и поканата, която самичка направих и те не повярваха, че съм я правила аз  pardon Много им хареса и съм супер щастлива!!!
Пожелавам на всичи ви успех с кумовете  smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #59 -: май 19, 2014, 14:54:30 »

Хайде и аз да се похваля - и ние официално си поканихме кумовете!

Те отдавна си знаеха де, но ние държахме да спазим традицията и да ги поканим с дарове, да ни откажат 3 пъти и така...
Отидохме на гости у кума (както писах те вече с кумата са двойка), седнахме четиримата на масата , уж привидно само да пиййнем по едно  за края на седмицата (това се случва в петък). Ние с милото бяхме купили едни сладки , които знаем че кумата обича и една бутилка узо (защото кума не пие много много уиски).
Седнахме ние по двойки едни срещу други, приказваме си за нещата от живота, пийваме си - ние с милото нищо не казваме за канене. Траем си biggrin ииии след 5 6 чаши узо и 3 4 изядени сладки , мечи казва на кума - Абе тва узо дето го пиеме с тебе, ама я ми кажи хубаво ли е?
Кума се усети и вика : Дай да пием по още 2 3 , пък тогава ще ти кажа. -  И се хили подмолно
Мина още час и малко, вече става 2 сутринта ние си пием и си приказваме,кумата си изяде сладките, мъжете изпиха узото - и ще отварят още една бутилка.
Мечи пак - абе Милене (кума ми е адаш), хубаво ли беше узото или не беше? И го гледа изпитателноКума вика : Ако ще питаш нещо питай biggrin
И ние започнахме - една дъъълга история, затова защо тях избираме, как те двамата са най-близките ни приятели, как наистина много държим на тях...
Кумата се разрева, кума за малко и той и накрая питаме ние "Ще ни станете ли кумове"
И двамата през сълзи се смеят и викат "ааа не сме сигурни", питахме пак, те пак не са сигурни...

Накрая ние пак дръпнахме една тирада която отнесе много алкохол и рев (и четиримата ревем cray blush) и дойде кулминацията :
забележете подхода:
Обръщам се към кумата аз и започвам "Мило, аз много те обичам, ти си ми единствената жена приятелка толкова много си направила за мен, моля те станете ни кумове"
Тя ми отговаря по същия начин"И аз мило те обичам, ще ви станем кумове"и ревнахме и двете и се гушнахме... много беше емоционално, НО... това което ни разсмя всички беше следната картинка:
(Малко лирическо отклонение кума ни е рус, със сини очи и много бяла кожа, непрекъснато се изчервява розовее и тн, а мойто мечи е малко по мургав, и е с тъмна коса)

Мечи казва на кума: "Слушай ме грозна розова катерицо такава, за последен път те питам - ще ни станеш ли кум?"
А кума му отговаря "Да бе , моя черна перло, ще ти стана, какво да те правя" funnytooth funnytooth funnytooth
И както с кумата бяхме ревнали, избухнахме в див смях, прегърнахме се четиримата, поревахме още малко и после всички по леглата (беше вече към 5 сутринта.)

Извинявайте за дългия пост, ама много емоционална вечер беше и наистина всички бяхме много щастливи, и просто исках да споделя емоцията и радостта си yahoo

Пожелавам успех на всички , които тепърва ще канят кумове - много е хубаво чувството good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines