Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:49:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 171272 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 01, 2014, 07:18:49 »

В ресторанта ли се подаравя подаръка за кумовете?  blush blush
Нашите кумове са от Варна, ние живеем във Велико Търново и сватбата беше във Велико Търново. Кумовете пристигнаха в деня преди сватбата, вечерта прекарахме заедно. Преди да излезем, те дойдоха до вкъщи(бяхме ги настанили в близък хотел) за около 40 минути и тогава си разменихме подаръците, беше много вълнуваш момент. Техният подарък беше доста голяма картина, не беше удобно да я мислят и нея как ще стигне до ресторанта на другия ден, а в същото време веднага закачихме картина вкъщи и наистина това за нас беше най-подходящия момент за размяната на подаръци.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #31 -: май 01, 2014, 09:05:54 »

crazynelly според традициите се подарява или преди сватбата или след сватбата, но не и на самият ден. Тук съм ходила на сватби на които се подаряваше на самата сватба, но беше доста скучно понеже се обяснаваха дълго време за подаръците и се губи част от настроението. ние го подарихме след сватбата, извикахме ги на гости 1 ден след сватбата и си разменихме подаръците. Това е обаче според македонските традиции  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #32 -: май 01, 2014, 10:28:35 »

Според българските традиции, подаръците се дават в деня на сватбата, но зависи от подаръка, ако е нещо голямо, може да няма как. Wink Нашите подаръците от кумовете ги получихме в деня, аз на кумата подаръка го дадох по-рано, защото бяха бижута и тя си ги сложи на сватбата, така че както ви е удобно и се разберете, но по принцип е на деня. Wink
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 01, 2014, 10:34:42 »

Благодаря ви много за отговорите! Май ще е най-добре да реша след като взема порадъците.  blush Просто не бях сигурна дали традицията е да се подарява на деня и за това попитах. smile
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 06, 2014, 09:40:00 »

Момичета, стискайте ми палци. Днес ще се видим с най-добрата ми приятелка и най-добрия приятел на мойто момче и ще ги поканим за кумове. Стискайте палци да се съгласят. Знам че ми е адски рано да ги питам, но ми трябва кумата, за да почнем обикаляне из ресторантите, че мойто мече е мн зает и няма как с него. Оххх, дано всичко мине добре и довечера да се похваля с кумове.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 06, 2014, 17:21:07 »

тъй като се канят кумовете с вино,пиле и торта ние решихме да го направим по-забавно
Ще им подариме поканата върху ръчно изрисувана бутилка с червено вино ето това http://hrisima.shopmania.biz/pokupka/%D0%BB%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-100733 ,

а пилето ще го направя като това на снимката ... за да е забавно


* 87895d2c2d097a52.jpg (71.88 KB, 640x480 - видяно 785 пъти.)
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 06, 2014, 17:43:02 »

zai4e_kate,  Bravo страхотна идея, мисля, че наистина бихте зарадвали бъдещите си кумове. Ние нашите ги канихме с печено пиле и пита. Постарахме се повече над опаковката, отколкото в/у самите дарове. Но за сметка на това пък похапнахме вкусно и весело с много разговори за сватбата и подготовката.
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #37 -: май 06, 2014, 18:09:48 »

Аз пък знам, че кумовете се канят с уиски за кума и бонбони и букет за кумата lol нашите много се зарадваха. Мисля, че с пилето ще се получи страхотно!
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 06, 2014, 18:10:11 »

ами тя кумата ще готви, като отидеме да ги каним за това ще го направим забавно  Bravo
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 07, 2014, 09:34:53 »

Аз да се похваля вече си имаме кумове danceg Вчера бяхме излезли на по бира тъкмо да ги запознаем, че не се познаваха и им дадохме поканите. Те мн се зарадваха и приеха веднага и сега вече мога да започна с обиколките... Многое радвам  danceg
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 08, 2014, 08:11:17 »

Така, скоро и на нас ни предстои канене на кумувете /официално на гости, защото по-рано ги попитахме дали ще искат да ни кумуват/. Смятаме да идем да ги поканим официално, но все още без покани, защото е рано и не са готови. Чудя се какво да нося като идем  crazy
Не искам да ги притесняваме да се подготвят специално и ми се ще хем да взема нещо, което да е например питка, хем питката води със себе си основно ядене, което ще се чувстват длъжни да приготвят... Пиле на грил може да вземем, мисля си и за торта, ракия... Ох, чуденка пада! Дайте съвет как хем да се представим подобаващо, хем да не ги караме да се чувстват длъжни или неудобно и да се притесняват да подготвят нещо специално  sad
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 08, 2014, 08:22:01 »

Feli, попринцип традицията е кумове да се канят с пиле, ракия и торта smile Разбира се, вие ако искате може да пропуснете нвкое от тези неща, може например да занесете някакъв др хубав алкохол, какъвто пият кумовете, и една торта или кутия бонбони. Нашите кумове ги поканихме със специлно направени за тях покани ( бяха малки глинени саксийки на кума беше с една циня панделка, на кумата с малки лилави ( светли и тъмни ) и на едната пишеше кум, на другата кума, вътре бяхме сложили листче с текста и така ) Ние няма да ходим на гости да ги каним по официлно, защото не са двойка. Тъй че и това е вариант, а ако искаш поканете ги у вас и се подгответе. Направете пиле, купи питка, някакви салатки, мезета и така. Подарете им ракия и торта и готово. Предполагам няма да ви откажат да дойдат, като знаят за какво става дума, особено ако не искате да ги товарите много. За сега това ми идва на ум.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #42 -: май 08, 2014, 08:28:21 »

Feli защо не ги заведете на заведение? Вземете бонбони и букет и някаква бутилка колкото за идеята и ги заведете на ресторант, вмест да ходите у тях....

Само предлагам

Miele душко, кога успяхте да ги направите поканите? shok Ние сме почти готови с дизайна , но поканите ще ги правим към края на тази година.. Поздравявам те, действаш по-бързо и от мен хихих (казвам го като комплимент разбира се)


Аз пък да се похваля, нашите кумове и ние като Miele ги запознахме от рано, за да се опознаят и сприятелят, малко по назад писах че нещо май се харесаха, а сега съобщавам официално... Уредихме се кумове - двойка хахахах yahoo

Ужким щяхме да сме моята най-добра приятелка и неговия най-добър приятел (ще излъжа ако ви кажа че с милото нямахме малък "пъклен" план да ги гаджосаме), обаче след 6 месеца познанство то им се получи от само себе си.
 heart
Толкова са сладки, така си отиват и като характер и като визия, и двамата са много свестни хора, и двамата много са ни подкрепяли с Милото и са ни помагали още преди да се познават помежду си... Ох много се радвам Bravo

Което обаче довежда до друг въпрос,какво да им купим освен колажите от снимки коит планирахме... ? Попринцип е много яко като идея, но много ги обичаме и смятаме че това е много малък подарък... сантиментален е , но е малко... а сега като са заедно ми става малко трудно да го измисля... Може би някаква екскурзия някъде , заедно с нас след медения месец? Как ви звучи?

 :offtopic:Извинете за дългия пост но се развълнувах blush
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 08, 2014, 08:58:34 »

milenkata, аууу че хубаво е станало с кумовете. Мн се радвам за теб smile
 :offtopic:А иначе не съм готова с поканите, направих само тези на кумовете и то с помощта на едната шаферка, тя даде идеята и мн сладко се получи. Иначе поканите съм ги оставила за към края на годината smile
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 08, 2014, 10:04:51 »

Наистина много хубаво се е получило с кумувете на milenkata  Bravo
Благодаря ви за идеите, ще помислим над тези варианти, не звучат лошо... Кумувете ни имат и малък бебок и ни се ще да му се порадваме и на него, така че може би вариантите у тях или у нас са добри  smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines