Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:01:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172265 пъти)
 
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 29, 2014, 12:04:03 »

mariola85 благодаря ти smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #76 -: май 29, 2014, 12:17:32 »

А зашо без родителите? Това ми се вижда малко странно.., анли после всички заедно родители кумове, приятели и тн отиват да вземат булката... не се ли движат заедно през цялото време? huhhuh.gif huhhuh.gif
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 29, 2014, 12:20:10 »

Да и аз искам да зная защо без тях. То нашите кумове са 2 етажа под нас... голямо взимане ще е
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #78 -: май 29, 2014, 12:54:13 »

аз доколкото знам и за булката се ходи без родителите, но вие си решавате, при нас идваха родителите, няма лошо и за кумовете да отидат. smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юни 01, 2014, 22:13:42 »

Момичета имате ли идеи  за подаръци на кумуве , които не са двойка. С мъжлето мислехме да идем заедно на екскурзия .
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #80 -: юни 05, 2014, 14:49:08 »

До колкото знам кумовете може и всички да отидат да ги вземат,може и малко хора да са,няма значение родителите дали ще са там,но за булка знам че свекървата не влиза в къщата ,тя не ходи за булка
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 05, 2014, 16:41:52 »

Ха, ново 20... Това за свекървата спазва ли се?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #82 -: юни 05, 2014, 16:47:29 »

 Offtopic ние това не го спазихме за свекърите, дойдоха си при нас, беше ми тъпо да им кажа да не идват. тя свекито не знае традициите и ми беше жал да им кажа не идвайте. може да разпиташ свекито ти какви са традициите по взимането и ако не знае и не каже че не трябва да идват остави ги да дойдат. smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юни 05, 2014, 17:26:40 »

Това го чувам за пръв път, защо да не ходи свекървата,  тя милата така се вълнува и все гледа да помогне и да ми угоди  huhhuh.gif
У нас ще идват само мъжът ми, кумът родителите и брат му,  а при мен ще са едната шаферка,  кумата, наще и брат ми.  Аз не исках много дъндания, защото искам да запазя този интимен момент,  в който двамата се видим за пръв път само за най - близките. 
Била съм на голямо взимане и майката на булката само тичаше да обслужва някой и дори не успя да влезе в стаята когато дойде младоженецът от навалицата nea
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юни 23, 2014, 14:37:06 »

Някой чувал ли е за подобно нещо, че ако имаш наследствен кум, а не искаш той да ти кумува, трябвало да отидеш да му се извиниш и да му поискаш благословия за да се ожениш с други кумове?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #85 -: юни 23, 2014, 14:43:38 »

Дрън, дрън, аз на никого не съм се извинявала, нито бих се извинила, живеем в 21 век, традициите не са това, което са били, ако толкова настояваш и ако родителите и техните кумове са такива традиционалисти, може и да ти се наложи да направиш нещо подобно, иначе не виждам как ще стане.
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 23, 2014, 14:55:08 »

хич не настоявам, ама мойто мило си мисли и май неще да се откаже от тях, че щяли да се обидят, а пък и родителите му какво щели да кажат и т.н.
А на мен ми се иска да си поканим за кумове хора с които общуваме и се разбираме, и са ни на годините, а не някои с които за почти 7години съм се видяла 2пъти! sad
Та един познат ни каза, че трябвало да искаме благословия и да се извиним и чак когато те разрешат тогава ще може да са други, ама аз се щудя....ами ако се заинатят??? angry
« Последна редакция: юни 23, 2014, 14:57:30 от Vampire13 » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #87 -: юни 23, 2014, 15:14:41 »

Май имаше някаква такава традиция този който е кръсник на детето ти, след време неговите деца стават кумове на твоето дете... huhhuh.gif а може и да не беше така... nea знам ли

Но Виви е права, живеем в 21 век и традициите не са това, което бяха. Според мен поговори с милото ти и виж каква е ситуацията, ако той държи на тях и си ги обича и са му близки ок... Макар че, поне за мен, кумовете са хора, които са близки и на двама ви...
Неговите родители ли ще плащат сватбата? Ако да, тогава може и да се позамислиш и да се съобразиш..

Най - доброто , което можеш да направиш е да видиш как стоят нещата и ако толкова се притеснявате да няма обидени да ходите да обясните на тея хора, че аджеба живеем в модерни времена. Какво ще стане ако и твоите родители ти натресат наследствени кумове? И ти имаш и той има и накрая кво?(примерно де)

Макар че отсега се подготви да има обидени покрай сватбва ви, неизбежно е... В началото си мислех че момичетата не са прави и видиш ли на мен няма да ми се случи ама - питай патило , както са казали хората. Все има някой обиден/недоволен/капризен/и с претенции и обикновено (боли да го кажа) но са точно най-близките ти , които те побъркват. crazy crazy

Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 23, 2014, 15:22:45 »

Тази традиция е сериозно застъпена все още в Западна България. Ние, слава Богу, нямаме такива "кумове", но се присъединявам към идеята за диалог и дипломатичност. Традициите не са това, което са. Колко хора днес постят? Колко са девствени до сватбата и в нощта й изнасят бял чаршаф с кръв? Ако спазваме онези традиции, булките не трябва да са в бяло, а в официални народни носии.
Активен
vania_kk
Ентусиаст
**
Публикации: 52


« Отговор #89 -: юни 23, 2014, 15:31:17 »

Аз да ви се оплача - ние с ММ ще сме точно такива кумове. Аз съм кръстница на момчето, моето ще се жени. Преди години бях кума и на сестра му, защото и на нея съм кръстница...та ситуцичта е следната... Вечеряме онзи ден с моите родители и баща ми се изпуска, че октомври сме били канени на сватба и аз и мм ще сме кумове...ма ние нито познаваме будещата булка, нито съм виждала момчето от около 7-8 години. И си говорим с моят човек снощи и той категорично заяви да не съм го занимавала с такива неща. И си е прав - нито са ни питали, нито сме си близки. Та стоя и си разсъждавам, понеже и аз ще съм булка през август - как така, млади хора, няма да изберат някои техни близки приятели, ами хора които почти не познават   pardon  shok
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines