Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:31:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 171320 пъти)
 
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 19, 2014, 15:07:24 »

milenkata, браво! Много хубаво и емоционално се е получило. Много се радвам за вас yahoo
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #61 -: май 23, 2014, 11:10:04 »

Еххх каква хубава история smile  Bravo
Ние вече трябва да раздаваме покани, но ми се иска да дадем първо на родителите и естествено на кумовете, но не знам как да го направим точно, те знаят че ще са кумове, даже кумата е виждала поканите и всичко, не ми се иска просто да отидем и да им дадем поканата, а и Миленка ме вдъхнови с нейната история, та дайте идеи, как по-интересно да ги поканим, има ли някакви обичаи (не че няма да ги попроменим, но все пак)...
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 23, 2014, 12:24:04 »

Обичаи има много и сигурно всеки ще ти каже различни... Харесайте си какво пасва за вас и кумовете и така направете. Аз също много се чудих и в крайна стметка стана така: Сутринта станахме и подарихме покана първо на моята мама /нямам татко, починал е/. Тя се разплака като я прочете smile На обяд отидохме при родителите на милото и докато хапвахме и си говорехме за сватбата - дадохме и на тях поканата. Следобеда се бяхме уговорили с кумовете да се видим у тях на по кафе! Настоявах да е нито обед, нито вечеря, за да не се получи така, че да ги натоварваме с приготовления, пък и ние да не носим храна, все едно отиваме да се наядем... smile Поръчахме по-рано торта с надпис "Станете ни кумове!" и с тортата, едно много красиво цвете в саксия за кумата /за да си спомня за момента, като го погледне/, напитки и поканата отидохме да ги поканим официално. Те знаеха предварително, чакаха ни, естествено, кумата се беше поприготвила, ама тя си е такава  Wink Седнахме, бъра-бъра, смях, порадвахме се на малкия им сладур, помачках го едно хубаво, поръчахме си пица за вечеря и изкарахме над 6 часа заедно... Не ни се разделяше направо  pardon
Направете го така, че да ви остане един хубав спомен!
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #63 -: май 23, 2014, 15:09:43 »

Feli и аз искам нещо подобно ,необвързващо и без излишни преструвки и пр., но да ни остане хубав спомен smile Това със тортата е хубава идея, кумата си пада по такива неща (дано да не чете тук biggrin), ние не сме се виждали скоро заради разни пътувания, така че би трябвало да стане добре, надявам се smile Ние винаги си изкарваме хубаво, но все пак това е по-специално виждане smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 24, 2014, 09:38:51 »

При нас кума ще ни бъде моя съученичка , с която сме израстнали заедно и до ден днешен сме много , много близки.Кум ще бъде един наш съученик , който пък е най- добрият приятел на мъжлето.Решихме да не са двойка , защото имам една приятелка , която се омъжи миналата година , но пък мъжлето не  е чак толкова близък с нея и съпруга и. И за това решихме така да бъде хем и те се познават , хем и не са двойка.Сега съм пред една мааалка дилема.   GROAN  Знам , че по традиция ние трябва да отидем при тях и да ги поканим , но просто бюджета ни е малко ограничен и си мислех , че може примерно да ги поканим да дойдат във вкъщи , ние да сме приготвили всичко и така да ги поканим официално и да им дадем поканите. Не мога да реша , ако някой има някаква идея нека сподели !  give_rose
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #65 -: май 24, 2014, 11:23:43 »

Момичета, нещата се нареждат самички, вчера кума звънна и ни поканиха на гости да се видим, та мислим че момента е подходящ, няма веднага да даваме поканата, за да стане по-интересно, ще търсим хубава торта и довечера ще ги поканим официално  yahoo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #66 -: май 26, 2014, 10:09:12 »

При нас кума ще ни бъде моя съученичка , с която сме израстнали заедно и до ден днешен сме много , много близки.Кум ще бъде един наш съученик , който пък е най- добрият приятел на мъжлето.Решихме да не са двойка , защото имам една приятелка , която се омъжи миналата година , но пък мъжлето не  е чак толкова близък с нея и съпруга и. И за това решихме така да бъде хем и те се познават , хем и не са двойка.Сега съм пред една мааалка дилема.   GROAN  Знам , че по традиция ние трябва да отидем при тях и да ги поканим , но просто бюджета ни е малко ограничен и си мислех , че може примерно да ги поканим да дойдат във вкъщи , ние да сме приготвили всичко и така да ги поканим официално и да им дадем поканите. Не мога да реша , ако някой има някаква идея нека сподели !  give_rose

Tова според мен е чудесен вариант за канене smile По-интимно е някак, по- близко smile Мисля че ще стане страхотно

Дескааа как мина вашата среща, поканихте ли ги? Разкажи малко

Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 26, 2014, 10:56:49 »

При нас кума ще ни бъде моя съученичка , с която сме израстнали заедно и до ден днешен сме много , много близки.Кум ще бъде един наш съученик , който пък е най- добрият приятел на мъжлето.Решихме да не са двойка , защото имам една приятелка , която се омъжи миналата година , но пък мъжлето не  е чак толкова близък с нея и съпруга и. И за това решихме така да бъде хем и те се познават , хем и не са двойка.Сега съм пред една мааалка дилема.   GROAN  Знам , че по традиция ние трябва да отидем при тях и да ги поканим , но просто бюджета ни е малко ограничен и си мислех , че може примерно да ги поканим да дойдат във вкъщи , ние да сме приготвили всичко и така да ги поканим официално и да им дадем поканите. Не мога да реша , ако някой има някаква идея нека сподели !  give_rose
Поканете ги вкъщи. Не е задължително да ходите у тях, ние например бяхме на заведение, точно защото кумувете не са двойка, а не се познаваха.Според мен няма нищо задължително в каненето. Направето го както го чувствате, най-важното е да ви остане един хубав и мил спомен и след години с умиление да си спомняте момента smile
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #68 -: май 26, 2014, 22:06:21 »

Момичета,а какво мислите за кумове,които не са двойка...моя добра приятелка и приятел на милото. Някой избрал ли е такива,нека сподели опит  Wink
Първият ни избор за кумове за съжаление пропадна...двойката се раздели неочаквано  shok а честно казано нямаме много семейни около нас и се чудим...
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 27, 2014, 05:30:47 »

Не е нещо нечувано. Разгледай темата и ще прочетеш сходни терзания и истории.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 27, 2014, 07:11:53 »

 Напите кумове не са двойка и тепърва имаме да ги запознаем!  blush Близки приятели от детските ни години са и двамата  DANCE  На мен ми е много комфортно и ми олеква като знам ,че тя ще си е до мен в сватбения ден. Само преди сватбата ще излезем всички, за да се опознаят кумовете.
« Последна редакция: май 27, 2014, 07:15:21 от tinycat » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #71 -: май 27, 2014, 09:02:35 »

Аз много държах на нашите кумове да са двойка, и то не че е сигурно ,но да са семейни,понеже това е един вид сродяване и не мога да си представя да не бъдем семейни приятели.а относно сватбения ден ,беше много весело с тях защото за тях също имаше изненади а ако не бяха двойка щеше да се получи тъпо.ходих на сватба преди като кумовете не се познаваха от дълго а от деня преид сватбата,и беше много тъпо,нито с е отпуснаха нито се раздадоха както пише по книгите за кумската част.Но не забравяйте,че всеки си има право на избор,това е мое мнение и както Алеко е казал ,,Разни хора,разни идеали''
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 27, 2014, 09:17:02 »

Аз също смятам, че е добре поне да са двойка /някои сега не държат на женитбата/. Има игри и закачки от рода на: "Как е при теб куме семейния живот", "Горчиво за кумовете". Наистина това е вид сродяване и идеята на кумството е не само свидетелство, но и да дават някакъв пример и да насърчават младото семейство. На скоро бях на сватба, на която кумовете се познаваха, но не бяха двойка. Кума е приятел на младоженеца, а кумата - на булката. Не се получиха нещата... Кумата е омъжена и вероятно е можело да бъде тя със съпруга си като двойка кумове, но явно така са си преценили младоженците. Съвет от мен, ако имате избор - изберете двойка!
Разбира се, винаги има изключения и не отричам, че и с не добре познаващи се кумове, няма да стане веселба. Има си хора купонджии и независимо от всичко привличат внимание и около тях е весело. Дано така да е и при вас  smile
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 29, 2014, 11:08:27 »

Имам въпрос!
Кой отива заедно с младоженеца да взимат кумовете?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #74 -: май 29, 2014, 11:37:50 »

zai4e_kate  приятелите му , братовчеди братовчедки, без родителите
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines