Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 15:37:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172430 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 13, 2016, 10:40:17 »

Най-добре попитай в ресторанта.  smile
Активен
Karina19
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #376 -: юни 09, 2016, 14:43:52 »

Здравейте!
Помогнете ми, трябва ми песен, с която да поздравим кумовете. След нашия първи танц, но не са двойка и не искам да е много любовна, а някоя за приятели, но не мога да намеря подходяща. Ще съм благодарна, ако споделите вие с коя песен поздравявахте кумовете си.
Активен
rossi55
Любопитен
*
Публикации: 31



« Отговор #377 -: юни 09, 2016, 15:07:53 »

Rembrandts - I`ll be there for you
Слави Трифонов - Един Приятел
... само това ми хрумна в бързината

Активен
Karina19
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #378 -: юни 09, 2016, 15:14:39 »

Благодаря, но ми се иска да е по-бавна, за да може да се танцува блус на нея.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юни 09, 2016, 18:30:22 »

Нашите също не бяха двойка и танцуваха на "Hello" на Лайънъл Ричи,Селин Дион има много песни на френски, които също биха били подходящи, но в момента не се сещам за имена... Друго може й на Ищар песента за евкалипта : Horcai de ecalyptus мисля се изписва. Не си написала каква музика обичате, или стила на сватбата, на БГ ли или чужда?
Активен
Karina19
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #380 -: юни 10, 2016, 08:39:26 »

Иска ми се да не е прекалено любовна, предпочитам да е на български, но не е задължително.
Активен
GEMINI
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #381 -: юни 12, 2016, 11:00:37 »

Иска ми се да не е прекалено любовна, предпочитам да е на български, но не е задължително.

МИРО - ПРИЯТЕЛИ smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юни 28, 2016, 22:53:09 »

Какви са тези чаши дето се чупят?

А да ви попитам, знаете ли дали е проблем с мъжа ми да сме кумове в църквата, защото той е католик и ние нямаме църковен брак?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юни 28, 2016, 23:24:52 »

Чашите, които се чупят са при  посрещането в ресторанта. След наздравицата, младоженците хвърлят чашите зад гърба си..

Кумовете при църковния брак трябва да са кръстени в църква ( не е задължително да има църковен брак между двамата ), но в България няма да позволят на мъжа ви, защото е друга вяра..
 
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юни 29, 2016, 08:41:01 »

Чупят се чаши в ресторанта след посрещането и наздравицата. На нас ни дадоха от ресторанта, не сме си носили ние. На някои места не разрешават да се чупят.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #385 -: юни 29, 2016, 14:22:24 »

Питайте си в ресторанта...в нашия не даваха да се чупят, освен ако не занесем наши и не сме чупили smile Както си прецените  good

Относно църквата, пак трябва да си питате конкретната църква, някои са по-гъвкави smile
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #386 -: юли 21, 2016, 15:48:16 »

Момичета , трябва ми помощ !!! Тази вечер отиваме да каним кумове , всичко стана доста бързо и нямаме много време да се приготвяме отдалече!! Четох назад , дори и в старите теми гледах , но така и не ми стана ясно какво точно се прави ! Днес купих една питка и мислех да взема едно печено пиле , да издълбая горната част на питката и да поставя пилето отгоре и да го завия с целофан , както се прави по сватбите ! Отделно съм приготвила червено вино , здравец и червено цвете ( за да украся бутилката) и естествено цвете за кумата !! Гледах назад в темите че се украсява пилето  Oh my ... , задължително ли е?? Никак не ме бива pardon , а вече е късно да го давам някъде в ресторант или тепърва да търся някой да го прави ! Мислите ли че това , което съм намислила е достатъчно Wink ??
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юли 21, 2016, 16:24:06 »

Не ти трябва да го украсяваш. Питката си е питка, украсеното пиле е за по сватбите. Винцето е супер, цветята са достатъчно и всичко ти е супер smile Приятно изкарване и да ви кажат "ДА" хихих
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #388 -: юли 21, 2016, 17:54:40 »

Здравейте момичета,

не бях писала отдавна, и доста мислех дали да споделя как приключи историята с нашите кумове. Но трябва да го споделя и да се надяваме да ми олекне. cray cray

Бях ви споделила, че кумата ни не показа дори и минимален интерес по време на подготовката на сватбата. Та сега мина малко време след нашата сватба, 02.07 и сме с малко по-ясни умове, макар и да сме изтощени и да не сме се нарадвали още, че най-накрая се случи и на нас (отново ни измислиха командировки, по-скоро мъжът ми заминава надалеч). 

Както бяхме обсъдили в по-предни постове с някои от вас, бях опитвала многократно да водя разговор с кумата ми, но уви тя ме игнорираше до последният ден. Нищо не се получи с нея, просто всячески ме игнорираше и не ми говореше последните 2 месеца, само чувах как сме я държали на страна и как нищо не знаела. Става въпрос за драмата с шаферките, които имах. При което й казах, че тя сама пожела да не я занимаваме и за това. Не може просто ей така да ходи и да говори из фирмата глупости.  shok

 Offtopic вие не знаете, но ние с ММ, кумовете и 80 от гостите ни работим от 4 години в една фирма, а с някои от тях, включително и с кумата и от повече години преди това.

След всичките глупости имаше драма с роклята й, понеже й бях казала, че роклята й е повече бяла, отколкото тя си мисли, и че не е редно, защото това е все пак моят ден. До последният уикенд си чакаше роклята от шивачката и не ми казваше какъв е цветът, за да купя на кума вратовръзка в тон с нейната рокля.Така и не купи вратовръзка, един колега ми сподели какво му е казала и аз се застраховах и му купих една. Слава Богу, даже бях нацелила цвета.  good Тя ми каза, че тя ще купи, и ако съм имала нещо нужда от помощ да й кажа. !?!? Изненада, аз вече бях готова с всичко, все пак имаше 5 дена до сватбата.  Oh my ...

После имаше проблем с прическата й. Беше пратила видеа на прическата, която иска да й направи фризьорката на сватбата, при което аз само препратих видеата, без даже да ги погледна. Фризьорката ми звъни, няма здраасти, няма нищо и започва да "я храни", че няма да й направи прическата, да си търси друг и аз изобщо как съм се съгласила на това. И аз в потрес питам, ама какво става?? И тя ми каза просто да изгледам видеата. За моя изненада, защо да не си избере същата прическа като моята?!? И аз съвсем нормално й казах на другият ден просто да си избере друга. Разбира се след 10 несъгласуващи реплики, от рода че съм нямала толкова коса, че тя не знаела каква ми била прическата и т.н (макар да й я бях показвала, но естествено от игнориране не сме разбрали).

В крайна сметка, вече бях прекалено напрегната да се занимавам с нея и просто им пратих, на нея, на кума, на шаферите и шаферките, графикът за сватбата и им казах ако имат въпроси да питат, но никой не пита кумата, защото тя нямаше желание в самото начало и никой не разбра, че 5 дни преди сватбата иска да помогне.

Вечерта преди сватбата тя пристигна в хотела, за да остане да пренощува при мен. Шаферките я оставиха сама и отидоха да вечерят без нея, тя избесня, наруга ги, а аз не можех да остана при нея, защото имахме запазена маса за ранна вечеря с родителите на ММ и моите родители, заедно с брат ми. Те се виждаха за първи път. Разбира се тя знаеше. Стана ми тъжно за нея и просто й казах, че няма да я оставя сама никога, и не съм я оставяла никога сама и се обадих на моите приятели и колеги, които изобщо не я харесват, да я вземат с тях на вечеря, а когато се приберем към 22:00 ще се присъединим към тях. Така и стана.
Вечерта като се прибрахме отидохме при нея, а тя беше оче разтроена как може да я изоставят, нали й били приятелки. И аз й казах, че има много неща, за които няма представа, защото е стояла на страна през цялото време и ще започне сама да ги забелязва, аз нямам нищо какво да й кажа. И тя реши, че ще е откровена с мен (мисля, че беше заради алкохола). И "изненада": тя наистина нарочно ме е игнорирала, било й твърде много да слуша за сватбата, имала и нейни неща и аз съм се променила много. И освен това съм я изключила от всички подробности 2 седмици преди сватбата, тя за какво била там? Казали й, че не съм искала да ми е кума, една моя близка приятелка, на която бях споделила нейното безразличие. Но тя много ме била обичала и знаела, че ако съм решила ще й кажа. Но тя много искала да ми е кума. Аз реших, че това преля чашата и й казах всичко, което мислех. 
Активен
indonezia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #389 -: юли 21, 2016, 17:56:14 »

Как през цялото време наистина ме игнорира, че не сме говорили от 2 месеца, а стоим през едно бюро; как да споделя най-прекрасният момент до момента в живота ми с най-близката ми приятелка, която е моя кума е нещо, което винаги съм мислила, че ще е най-сплотяващото нещо между двама приятли, които си желаят най-доброто. Как след като не е искала да знае нищо покрай подготовката никой не е искал да се допитва до нея и за това всичко, ама наистина всичко падна върху мен. Колко ми е било трудно, че не е имало на кого да  споделя. (Слава Богу майка ми е прекрасен човек и изтърпя всичко и чу какво ли не  heart) И не може да очаква, че 2 седмици преди сватбата ще реши просто да направи нещо, когато вече всичко е готово. Още повече, как д а разчитам на човек, който дори не можа и моминско парти да организира?! Само зашото съм казала, че не искам да правя нищо стряскащо и стриптизьори?! Добре, че си резервирах хотел, поръчах си потници, купи ми було, защото май й стана неудобно. Избрах си ресторант, вечерях и се прибрах. И наистина, човка който й е казал, че не искам да ми е кума, не ми е приятел, но е напълно прав. И ако мисли, че не може да се справи с тази задача от тук нататък, просто да не застава до мен на другият ден. И тя се извиняваше 1 час след това. Казах й, че не й вярвам и има време да си помисли до сутринта. предупредих я, че това не е нейният ден, познавам я добре, и знам че ще търси всячески внимание от всеки, но ще трябва да го приеме най-накрая. Както и това, че има поне 2-ма човека, които ще застанат до мен в този ден и ще са на 100% искрени. Прибрахме се в добро настроение.

На другата сутрин станах супер рано, защото фризьорите пристигнаха по-рано. Закусих с тях и приготовленията започнаха. Фризьорката се забави с 1.30 часа, за да започне прическата на кумата и това доведе до ужасни псувни. Не я притесни факта, че чака фризьорката да пприключи с майка ми! Просто се забави, за да я направи перфектна. И тя наистина беше. Скастрих я разбира се, но ми стана много неприятно. Естествено беше вече най-добра приятелка отново с шаферките и се възползваше от всеки един момент, за да им се оплаква. После трябваше да започнат моята прическа, до нея. Тя не искаше никой да сяда до нея. Аз й казах, че това е втората забележка, която й правя, че това не е нейният ден и тя не е най-важният човек на този ден.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines