Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:30:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете 8-ма част  (Прочетена 172302 пъти)
 
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 23, 2016, 22:00:27 »

Ако в началото не са показали заинтересованост или емоция, цял живот ще е така. За това подбирайте внимателно и избирайте близки хора с вас по дух, по емоция и по представа. Ако държите кумовете да са на вашата вълна си ги избирайте такива.
Никакви разговори няма да променят това дали някой ще е по-емоционален или по-заинтересован. Това си е вътре в него. Когато сте ги избирали, вие сте знаели, че те са такива каквито са. Съжалявам, момичета, ама това е положението.
Това, че някой те кани за кум/а/ няма да промени как виждаш света, как усещаш света. Ти пак може да обичаш някого, да го уважаваш, да приемаш кумството си насериозно, но ако си човек, който не е емоционален или не те вълнуват сватбени рокли, прически, покани и т.н. няма как да си на една вълна с младоженците. И това не е както вече казах до сериозност, а до човек и светоусещането му.
Така че ако искаш да е както искаш, трябва да избереш някой като теб. Някой с твоето мислене, усещане, емоция. Иначе не става.
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #361 -: март 24, 2016, 12:38:35 »

Да си избран за кум е не само огромна чест,защото бъдещите младоженци са гласували на съответната двойка доверие, но и голяма отговорност. Аз лично не разбирам хората, които не приемат тази задача присърце. Когато някой е поканен за кум и смята, че няма да се справи с тази задача или има някаква друга причина, която го възпрепятства, по-добре е да си каже директно, а не да увърта, за да си изберат младоженците друга двойка. Успех на всички с избора на кумоеве! Дано да намерите най-подходящата двойка, която ще ви подкрепя и ще ви помага във всяко едно отношение!
Активен
ilonka_bonbonka
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #362 -: март 24, 2016, 16:36:37 »

Въпрос от моя приятелка, която няма регистрация във форума и ще се омъжва през Октомври.
Преди три години е била кума, заедно с нейният приятел (сега годеник) на нейна близка, която в последствие се развежда и в момента си има друг мъж (нямат брак) и тя иска да знае, дали това момиче с новия си мъж могат да бъдат техни кумове ? Някакви мнения?
« Последна редакция: март 24, 2016, 16:38:28 от ilonka_bonbonka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: март 24, 2016, 16:38:41 »

Мои приятели взаимно си кумуваха. Нямаше проблем дори в църквата, за което аз безкрайно много се учудих....
Активен
ilonka_bonbonka
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #364 -: март 24, 2016, 16:41:13 »

Мои приятели взаимно си кумуваха. Нямаше проблем дори в църквата, за което аз безкрайно много се учудих....

Аз по принцип знам, че не може да се връща кумство и не го разрешават в църквите.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: март 24, 2016, 16:46:08 »

Да си призная не зная как е по канон, но те се венчаха в произволно избрани църкви, във Варна и нямаше затруднения.
Спомням си, че от любопитство ги попитах за тази подробност, а те ми отговориха, че са им искали кръщелните свидетелства и актовете за граждански брак. От тези документи не става ясно, че са си кумували пред църквата и никой не е искал допълнителни уточнения.
Изяснявали са само кръвни, родствени връзки и това е.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: март 24, 2016, 17:58:50 »

Аз пък ще съм адски щастлива ако някоя двойка избере мен и мъжа ми за кумуве. Това за мен е голяма радост, удоволствие, гордост че са избрали нас. Да несъмнено е и отговорност, но все пак това значи, че за тия хора приятелството ви е много важно, че ви имат доверие, дори ви се възхищават на взаимоотношенията и т.н. Същото важи ако каните и най - добрата приятелка на булката и най - добрия приятел на младоженеца.
Отностно взаимного кумуване, аз мисля че не е разрешено. Но това е мое мнение и не ангажирам никой с него smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #367 -: май 12, 2016, 09:32:03 »

Не знам дали тук е мястото,ама не се сещам къде другаде да пиша.Тъй като при нас часовника тик-тика да питам булките от София,ако са имали надиграване с дарове къде са правили кумското пиле,че това някак ми е избягало от акъла и едва снощи се сетих,че изобщо не съм проучила въпроса?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #368 -: май 12, 2016, 09:40:15 »

Ние нямахме, ама една приятелка предния ден беше взела едно пиле на грил, сложи го в един поднос, украси го и не се е занимавала с поръчки  pardon Може да натовариш и мамчето или някой друг с тази задача Wink
Активен
rossi55
Любопитен
*
Публикации: 31



« Отговор #369 -: май 12, 2016, 13:15:45 »

addicted_to_u, аз не съм софийска булка, но все пак - на нас ще ни го направят в ресторанта, така че - вариант е да попитате и в ресторанта ви  pardon
Активен
Karina19
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #370 -: май 12, 2016, 15:23:04 »

Здравейте!
Не знам точно за тази тема е въпроса ми, но ще го задам. При ритуала с чупенето на чашите само младоженците ли чупят или и кумовете?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #371 -: май 12, 2016, 15:28:43 »

Както ви харесва, може и да не чупите...ние не чупихме защото не ни се занимаваше да носим други чаши и ползвахме тези от ресторанта smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 12, 2016, 15:49:40 »

Здравейте!
Не знам точно за тази тема е въпроса ми, но ще го задам. При ритуала с чупенето на чашите само младоженците ли чупят или и кумовете?

Да, хубав въпрос и е добре да го уточните.
Ние чупихме чаши, само младоженците, но се наложи няколко пъти изрично да обясняваме, че само ние ще ги чупим, понеже наздравицата беше и с родителите, та не знам защо бяха решили, че и те трябва да чупят.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 13, 2016, 10:02:08 »

При нас само ние чупехме чаши, макар че до последно аз не знаех дали изобщо разрешават в ресторанта такова нещо.
Активен
Karina19
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #374 -: май 13, 2016, 10:13:12 »

При нас е разрешено и ми казаха ние да си носим чашите, за това се чудя колко чаши трябва да са - 2 или 4.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines